Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ranking polskich stacji narciarskich


JC

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 months later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...

Ciekawostka:

Sobota, 3 sierpnia 2019

O zimie myśl ... latem. Najdłuższe koleje narciarskie w Polsce

 
Gdzie mieści się najdłuższy wyciąg w Polsce?

- Na Kasprowym? Nie!
- W Szczyrku? A gdzież tam!
- A może w Białce? To już zupełnie nie!
- To może na Pilsku? A skądże?
- Więc gdzieś w Sudetach? Tak!

Otóż najdłuższym wyciągiem narciarskim w Polsce jest Karnonosz Ekspresumiejscowiony w Szklarskiej Porębie:
Najd%25C5%2582u%25C5%25BCsze.jpg

Okazuje się, że 2 najdłuższe polskie wyciągi znajdują się w Sudetach, a jeszcze konkretniej - w Karkonoszach.

 

Więcej tekstu i klasyfikacja wg różnicy poziomów: https://ekonomiaplussport.blogspot.com/2019/08/o-zimie-mysl-latem-najduzsze-koleje.html

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dziś do rankingu dodaję ... groby ośrodków narciarskich (stacje nieczynne w trakcie jednego spaceru):

niedziela, 1 listopada 2020

Polska w ruinie! Spacer po zgliszczach infrastruktury ośrodków zimowych

 

 

P1010968.JPG
Autor na granicy Śląska i Małopolski. Hyrca

Tytułowa teza jest oczywiście bardzo subiektywna i - sam przyznam - mocno naciągana. Ale bardzo mi pasowała do dzisiejszego spaceru. Nie mogłem iść na groby bliskich, to sprawdziłem groby bliskich mojemu sercu dyscyplin: narciarstwa zjazdowego i klasycznego.

 

Na początek grób w sercu ... stolicy Polskiego narciarstwa, tuż obok centrum małopolskiego Szczyrku: stok Beskidek. Jeszcze parę lat temu można było dyskutować o wycięciu krzewów, dziś te krzewy to już solidny las. Czy jeszcze kiedykolwiek będą tu jeździli narciarze?

P1010942.JPG
 
P1010943.JPG

A tuż obok stoku straszy nieczynna od lat szkoleniowa skocznia narciarska, niegdyś wymagająca zamykania drogi dojazdowej do Biłej podczas zawodów.

P1010944.JPG

Więcej: http://ekonomiaplussport.blogspot.com/2020/11/polska-w-ruinie-spacer-po-zgliszczach.html

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Po kilku latach przerwy, chcemy ponownie zaprosić wszystkich czytelników skionline.pl, a także wszystkich miłośników narciarstwa, do wzięcia udziału w głosowaniu na najlepszą stację narciarską w Polsce. Tak jak i w ubiegłych latach, pragniemy by oprócz oceny poszczególnych ośrodków przez naszą redakcję, na ocenę każdego miejsca na zimowej mapie naszych stoków, złożyły się także głosy samych narciarzy. Tym samym zapraszamy naszych Czytelników do współtworzenia tego wyjątkowego na naszym krajowym podwórku zestawienia.

https://www.skionline.pl/stacje/ranking-stacji-narciarskich.html

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO nazywanie ,często jednego, niezbyt atrakcyjnego wyciągu stacją narciarską to przegięcie. Szczyrk zasługuje na miano jednej, za to całkiem sporej stacji jak na nasze warunki. Nawet podział na trzy, wydaje się przesadzony. To tak jakby ktoś zadał pytanie : czy warto jechać do Tignes? a jeśli już to którą stację wybrać bo jest ich 78. Rozumiem,że różne wyciągi mogą mieć różnych właścicieli ale.. co to obchodzi klienta w czasach wspólnych karnetów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się czepiamy, to ja szukałem Czarnej Góry z Sudetów pod hasłem w stylu:

Czarna Góra Sienna lub Czarna Góra Masyw Śnieżnika a może Czarna Góra Resort koło Śnieżnika.

 

Ośrodek Czarna Góra jest w miejscowości Sienna, od Stronia jest odległy o 5km.

Nazwa Jacka na liście: Stronie Śląskie Czarna Góra Resort, a są jeszcze dwie inne Czarne Góry, które są na C w liście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...