Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alpejski puchar świata - Polacy


Rekomendowane odpowiedzi

nie bede ukrywal, ze liczylem na przyzwoity wystep Macka ("15" w super kombinacji) i godne reprezentowanie(nie dac sie wyprzedzic zawodnikom z krajow typu: Brazylia, RPA itd.) Polski w reszcie konkurencji alpejskich. Teraz osobiscie mi jest go troche zal, bo przez swoje nieprzemyslane wypowiedzi sprowadzil na siebie (sluszna) krytke, ktora na pewno nie jest latwo udzwignac.

Mialem wyobraznie o Nim jak o profesjonaliscie, mimo braku nawet przecietnych wynikow... Wiem, ze choroba nie wybiera, ale kurka wodna trzeba byc facetem i miec jaja, a nie uzalac sie calemu swiata, ze ogromne niczym syberyjskie niedziwiedzie roztocza zaatakowaly nosek "najlepszego Polskiego alpejczyka". Jesli ktos chce byc profesjonalista lub za takiego uchodzic musi tez miec klase... to jej kompletnie zabraklo..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, nie zgadzam się z Tobą, ale szanuję Twoje odmienne zdanie i tyle w temacie.

Moje zdanie nie jest odmienne, to Twoje jest odmienne, a ja jestem dociekliwy, ale nie nie omylny i jednak chała bym podyskutować i ewentualnie dojść do wniosku że jednak nie mam racji, dlatego też stwierdzenie tyle w temacie satysfakcjonuje mnie nie bardzo:rolleyes::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie jestem daleki od tak jednoznacznych komentarzy, jak moi przedmówcy. Nie zgadzam się ani z Jackiem, ani ze wszystkimi, którzy jadą po Macieju. Wytłumaczę, o co mi chodzi. Tak na dobrą sprawę nie wiemy, jak wygląda sytuacja na miejscu. Może Maciek ma poważne problemy. Nikt z nas nie widział jego twarzy. Może ma tak silny atak alergii, że nie widzi na oczy, ma zapuchniętą gębę, ślini się jak buldog i leży w łóżku faszerowany lakami na alergię. Myślę, że w takim wypadku jego rezygnacja ze startu jest w pełni uzasadniona. Umówmy się - jadąc w takim stanie mógłby się nabawić poważnej kontuzji i nie wystartować w dalszej części Igrzysk, a przecież nie pojechał tam wygrywać DH, prawda? Jeśli jednak jest tak, jak przypuszczają niektórzy - że Maciek po prostu wydygał, to i wymyślił alergię jako wymówkę, to nawet nie ma co tego komentować... Jeśli chodzi o Justynę Kowalczyk czy Herminatora, to są to NADLUDZKIE wyczyny! Nie możemy wymagać od zwykłych śmiertelników takich dokonań. Niemniej jednak te przykłady dobitnie pokazują, że chcieć to móc. Dzisiejszy występ Kamila w południe stał jeszcze pod znakiem zapytania, a skończyło się rewelacyjnie. Małysz też wygrywał zawody mając grypę. Ja głęboko wierzę w to, że Maciej Bydliński wie, po co jest na IO i w najbliższych dniach dojdzie do siebie i nie zmarnuje tego wyjazdu, a zrobi to, co do niego należy.Kolejną sprawą są otaczający nas idioci! O tym też trzeba powiedzieć. Ciarki mnie przechodzą po plecach, jak czytam o "klęsce Justyny Kowalczyk"! Kto ze złamaną nogą wybiegałby 6 miejsce na Igrzyskach Olimpijskich?! Nie rozumiem, jak można pisać takie brednie :( :( :(Ktoś poruszył sprawę naszych alpejek - dla przykładu Karolina Chrapek nie opuściła żadnego treningu. Po jednym z nich tak napisała:"Taki oto mamy widok ze startu DH, troszkę ciągnie w dół ;p. Trasa zaliczona jest lodowo i nierówno ale bardzo mi się podoba. W zeszłym roku byłam przerażona jak zobaczyłam tą stromiznę ale nie miałam okazji jej przejechać bo było za miękko i ciepło. Dziś się udało i strome nie takie straszne ;p Jutro kolejny trening :D "I dodała zdjęcie

1779204_615112075225396_1646399597_n.jpg

Jest jeszcze jedna kwestia, którą chcę poruszyć. Nie chcę pogrążać Macieja, ale takie są fakty. Piszę to dla tych, którzy mają jakiekolwiek zastrzeżenia do naszych alpejczyków. Z tych, którzy pojawią się na IO jedynie Maciek ma sponsora w postaci PZN. Podobno jego budżet to 700 000 zł, co wcale nie jest dobrym wynikiem! Wystarczy porównać z zachodnimi teamami. Mateusz Garniewicz czy Michał Jasiczek muszą wszystko finansować z własnej kieszeni. Każdy start w Pucharze Świata muszą sobie sami finansować. Dla przykładu, tata Filipa Rzepeckiego co roku musi wykładać ok. 200 000 zł na to, żeby Filip mógł jeździć to, co jeździ. Także po raz kolejny apeluję do wszystkich, którym łatwo się ocenia naszych kadrowiczów: zanim pojedziecie po nich z góry na dół, pomyślcie o tym, że praktycznie wszystko finansują im rodzice (ewentualnie sponsorzy - ale to absolutnie nie są kokosy).A jeśli chodzi o Macieja, to jeszcze raz powtórzę: nikt z nas nie wie, jaka jest sytuacja, na ocenę jego postawy przyjdzie czas w marcu. I jemu i nam życzę, żeby było tak, jak pisałem na początku posta.Tymczasem wszystkim nam gratuluję olimpijskiego złota! :)

1779204_615112075225396_1646399597_n.jpg.42dff3f127fbd6e22a419d179047a5fc.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Rochu rację, nikt z nas nie wie "na pewno jak jest", ale.....

Jeżeli jest na tyle źle, że jest bardzo źle to powinno to być powiedziane dobitnie, a nie lakoniczne "katar - alergia", bo to jest robienie sobie jaj, w tym również z nas wszystkich, którzy czekamy na jakikolwiek zjazd alpejski polskich zawodników jak kania dżdżu.

Olimpiada jest raz na 4 lata. Trzeba zacisnąć pośladki aby nie popuścić, zewrzeć cojones (jak się je ma, a nie wydmuszki) i jechać jeżeli jest się zawodowcem ! A nie oglądam "jakiś" Hiszpanów, Bułgarów, Rosjan, facet ma ponad 8 sek. straty ale zjeżdża, bo to jest Olimpiada, a nie opuszczone sobie jakieś jedne zawszone zawody ! Gdyby trasa była łatwiejsza to pewnie i Somalijczyk by się pokazał.

Pewnie za chwilę nastąpi cudowne ozdrowienie......chciałbym się mylić naprawdę, i wszystko odszczekam, jeżeli Maciuś nasz Pierwszy w ogóle nie wystąpi.

A jeżeli jest jak nam się wydaje....czyż nie byłoby honorowo powiedzieć, jak jest naprawdę i dlaczego ? Choć tyle cywilnej odwagi.

Jeszcze jedno bym raczył zauważyć - jeżeli PZN wykłada kasę to z sufitu jej nie bierze tylko m.in. z moich i Waszych cholernych podatków i ja oczekuje wobec tego, że jak płacę to choć na Olimpiadzie wymagam !

A jak cieknie z nosa to się błotniki zakłada aby nie pryskało na gogle i zapierdziela w dół.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to o czym mówisz to zupełnie inna sprawa. Nie sposób się z tym nie zgodzić. Jeśli jest problem i zawodnik (nie chodzi o to czy jest Maciek Bydliński, Krystyna Pałka czy Kamil Stoch) nie może wystartować, bo stan jest na tyle poważny, to taką informację należy podać w mediach - nawet dla dobra samego zawodnika, bo może faktycznie Maciek cierpi, dostaje jakieś zastrzyki, byle tylko móc doprowadzić się do porządku na superkombinację, a my tu po nim jeździmy, zamiast trzymać kciuki. Tego własnie brakuje - komunikacji. Prosta informacja dla kibiców. Ja cały czas uważam, że dobry kibic powinien dopingować zawodników do samego końca, a rozliczać po zakończeniu imprezy. Mam nadzieję, że te podatki nie pójdą na marne i jeszcze będziemy mieli trochę radości - uszy do góry! Igrzyska dopiero się rozpoczęły! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , przynajmniej mnie , chodzi o to, żeby WŁAŚNIE WYSTARTOWAĆ.Jakie zdobędę miejsce , to wykładnia chęci , możliwości ,talentu , itd, itp . Pokazuje jednak , ze mam jaja , cycki , czy cokolwiek tam mam ,a że zajmuję 60-te miejsce ,trudno , OK, ale WALCZYŁEM .Tłumaczenie, że jakaś katarstrofa:rolleyes:: uniemożliwiła mi start w zawodach mojego życia , to tłumaczenie turysty a nie sportowca . JC , sorry ,ale bez jaj :stupid: , to , że kogoś znam i ( być może ) lubię , nie jest żadnym argumentem ,żeby go w tej sytuacji usprawiedliwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYNIKI TRENINGU

Ktoś już pisał w innym wątku o tym, że Maciek Bydliński był dziś szybszy niż Ted Ligety na treningu zjazdu.

Powyżej oficjalne wyniki.

Maciek zajął 12 miejsce w treningu. Co prawda z czołówki startował właściwie tylko Bode, ale warto przyglądnąć się bliżej różnicom czasowym.

Bode Miller - 1:56:42

Maciek Bydliński - 1:59:73

Ted Ligety - 2:00:92

(Bydliński jechał z 5 numerem startowym, Ligety z 6, a więc mieli praktycznie te same warunki - Bode wyjechał jako 22).

Jeśli dobrze liczę, to Maciek miał czas gorszy od Millera o 3,31 sek, czyli nie najgorzej :)

Porównując to do czasów Bodego z ostatnich dni, Maciek miałby odpowiednio:

- 31 czas niedzielnego zjazdu

- 19 czas sobotniego treningu

- 38 czas piątkowego treningu (Hudec 32 czas)

Oczywiście to tylko takie luźne gdybanie nie mające większego znaczenia, tym bardziej, że wszystkie poprzednie treningi oraz zawody w DH były na ok. 2 minuty i 5 sek.

Ale myślę, że to pokazuje, iż Maciek jest w stanie wjechać w Sochi do czołowej 30 w DH, a później w slalomie jeszcze poprawić swoją pozycję (tak, jak zrobiła to Kala). Zobaczymy, jak będzie w piątek :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co bym nie myślał o M.Bydlińskim ,i tak w piątek będę mocno trzymał kciuki za niego ,a w sumie bardziej za całe nasze narciarstwo alpejskie :)

Oczywiście,że tak.

Jeden warunek.

To,że MB (nie Figo,a nie ten forumowy MB:tongue:) wystartuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

WYNIKI TRENINGU

Ktoś już pisał w innym wątku o tym, że Maciek Bydliński był dziś szybszy niż Ted Ligety na treningu zjazdu.

Powyżej oficjalne wyniki.

Maciek zajął 12 miejsce w treningu. Co prawda z czołówki startował właściwie tylko Bode, ale warto przyglądnąć się bliżej różnicom czasowym.

Bode Miller - 1:56:42

Maciek Bydliński - 1:59:73

Ted Ligety - 2:00:92

(Bydliński jechał z 5 numerem startowym, Ligety z 6, a więc mieli praktycznie te same warunki - Bode wyjechał jako 22).

Jeśli dobrze liczę, to Maciek miał czas gorszy od Millera o 3,31 sek, czyli nie najgorzej :)

Porównując to do czasów Bodego z ostatnich dni, Maciek miałby odpowiednio:

- 31 czas niedzielnego zjazdu

- 19 czas sobotniego treningu

- 38 czas piątkowego treningu (Hudec 32 czas)

Oczywiście to tylko takie luźne gdybanie nie mające większego znaczenia, tym bardziej, że wszystkie poprzednie treningi oraz zawody w DH były na ok. 2 minuty i 5 sek.

Ale myślę, że to pokazuje, iż Maciek jest w stanie wjechać w Sochi do czołowej 30 w DH, a później w slalomie jeszcze poprawić swoją pozycję (tak, jak zrobiła to Kala). Zobaczymy, jak będzie w piątek :)

Rochu błagam Cię Błagam ...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Rochu błagam Cię Błagam ...

Pozdrowienia

Hahahaha :)

Tak, jak napisałem - to tylko takie pierdoły z przymrużeniem oka. Poza tym tak, jak napisała Wróżka - tu chodzi o kibicowanie naszym. I nie mów mi, że po cichu nie chciałbyś, żeby to co tam nasmarowałem znalazło potwierdzenie w praktyce :)

ale dla kogo gorzej ? :smile:

Chyba dla Maćka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Hahahaha :)

Tak, jak napisałem - to tylko takie pierdoły z przymrużeniem oka. Poza tym tak, jak napisała Wróżka - tu chodzi o kibicowanie naszym. I nie mów mi, że po cichu nie chciałbyś, żeby to co tam nasmarowałem znalazło potwierdzenie w praktyce :)

Chyba dla Maćka :)

Oglądałeś zjazd Pań? Widziałeś przejazd węgierki? Widziałeś przejazd naszej dziewczyny?

Kibicuję, oczywiście, że kibicuje i bardzo chciałbym, wierzcie mi. Wiem jednak jak wygląda szkolenie dzieci, jaka tam jest selekcja, postępy itd. Wiem również jakie jest podejście do narciarstwa ogółu naszych narciarzy - Wy kochani też - a to się przekłada na wyniki.

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem, oglądałem. Nie wiem w sumie co się Karolinie stało - super-k pokazała, że stać ją na znacznie lepszą jazdę. Może ten upadek Alexandry Coletti tak na nią wpłynął? Nie mam pojęcia. Na swoim profilu na facebooku Karolina tak napisała:"Dzisiaj niestety nie poszło po mojej myśli…za dużo błędów :( .…taki sport, raz jest lepiej, a raz gorzej. Teraz dwa dni przerwy od startów, ale oczywiście nie od treningów :) i w sobotę SG :) . Na zdjęciu jeden z trawersów, zobaczcie jaka jest różnica w wysokości tyczek ;p"i dodała takie zdjęcie:

1601272_617887018281235_10140619_n.jpg

A przy okazji, wyniki treningu panów:http://www.fis-ski.com/alpine-skiing/events-and-places/event=33446/race=75254/index.html

1601272_617887018281235_10140619_n.jpg.c3b1c021b489cba2c9754a61e2d61842.jpg

Edytowane przez ROCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem, oglądałem.

Nie wiem w sumie co się Karolinie stało - super-k pokazała, że stać ją na znacznie lepszą jazdę. Może ten upadek Alexandry Coletti tak na nią wpłynął? Nie mam pojęcia. Na swoim profilu na facebooku Karolina tak napisała:

"Dzisiaj niestety nie poszło po mojej myśli…za dużo błędów :( .…taki sport, raz jest lepiej, a raz gorzej. Teraz dwa dni przerwy od startów, ale oczywiście nie od treningów :) i w sobotę SG :) .

Na zdjęciu jeden z trawersów, zobaczcie jaka jest różnica w wysokości tyczek ;p"

i dodała takie zdjęcie:

[ATTACH=CONFIG]13910[/ATTACH]

A przy okazji, wyniki treningu panów:

http://www.fis-ski.com/alpine-skiing/events-and-places/event=33446/race=75254/index.html

Ja się jeździ na nartach to musi być nierówno.

To co dzisiaj pokazała Rumunka, która okazała się być Węgierką to przykład sportowca. Olimpijczyka. Pojechała na 200 % swoich możliwości. Pewnie (jak w życiu) trochę szczęścia, trochę determinacji, szczypta czegoś jeszcze.

I super wynik.

A wpis na fejsie w stylu: ..raz jest lepiej raz gorzej to "pieprzenie". Olimpiada (a może Igrzyska olimpijskie) są raz na 4 lata. I ta szansa już się nie powtórzy.

Ale to 3ba mieć ogień w oczach i no fear w dupie.

P.S.

Ale może się nie znam :stupid:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Oglądałeś zjazd Pań? Widziałeś przejazd węgierki? Widziałeś przejazd naszej dziewczyny?

Kibicuję, oczywiście, że kibicuje i bardzo chciałbym, wierzcie mi. Wiem jednak jak wygląda szkolenie dzieci, jaka tam jest selekcja, postępy itd. Wiem również jakie jest podejście do narciarstwa ogółu naszych narciarzy - Wy kochani też - a to się przekłada na wyniki.

Serdecznie pozdrawiam

Selekcja?

Uwaga, idę po bandzie:

W klubach dzieci bogatych rodziców. Rozkapryszone, niegrzeczne. Rodzice kupują sprzęt, ubrania, płacą.

Są oczywiście wyjątki (nawet dużo), ale ogólny obraz tak wygląda.

U starszych: zioło, alkohol, imprezy.

Zdecydowanie amatorom bardziej zależy niż zawodowcom.

Bo u amatorów: zioło reglamentowane, alkohol umiarkowanie, pasja ogromna - bo za własne pieniądze i kosztem czasu z rodziną. :biggrin:

P.S.

Oczywiście mogę się mylić :stupid:

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Selekcja?

Uwaga, idę po bandzie:

W klubach dzieci bogatych rodziców. Rozkapryszone, niegrzeczne. Rodzice kupują sprzęt, ubrania, płacą.

Nie idziesz po bandzie BA tylko piszesz sama prawdę. Znam sytuacje warszawskich klubów i jest dokładnie tak jak piszesz. Tu nie chodzi o wyniki i przyszłość tylko o modę i lansik. Rok w klubie warszawskim dla dziecka kosztuje tyle co całkiem niezły samochód. To jednoznacznie determinuje skład. A poziom... Mój syn czasami startuje w zawodach. Orientuje się w jeździe na nartach nieźle ale nigdy nie trenował (trenuje wyczynowo inną dyscyplinę oraz jest w klasie sportowej co ma pewnie wpływ na możliwości ogólne). Kacper startując w zawodach (pierwszy dzień na nartach w sezonie) regularnie wbija się do dziesiątki wśród ponad 30 zawodników z warszawskich klubów w swojej grupie wiekowej. A to już nie są dzieci - niektórzy trenują po pięć lat, 4,5 obozów za granicą w sezonie, regularne treningi celowane cały rok itd. To powinna być przepaść.

Z kogo więc mamy wybierać??

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...