Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Analiza video forumowiczów


JC

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja kilka słów o spotkaniu napiszę :)

Przede wszystkim fajnie było sie spotkać i wspólnie ponartować. Ale może zacznijmy od początku:

....Ja będę na sam start(0800) z Jackiem teraz rozmawiałem telefonicznie i zgodnie z planem będzie na 0930....

Się chyba pierwszy raz zdarzyło że SB na pierwsze krzesło nie zdążył :biggrin: ba nawet na 2-gie i 3-cie się nie załapał :stupid:

Trzeba to chyba w kalendarzu zapisać jako "WYDARZENIE ROKU" :eek:

Wstaliście?

Ja zaraz ruszam:)

Tak już nawet byłem w połowie drogi, bo właśnie przejechałem bramki w Brzęczkowicach

Może i lepiej że nie ma...

Jak zobaczyłem jak koledzy wymiatają, to narty mi się powyginały :)

oj dużo, dużo pracy przede mną, żeby te wygibasy zaczęły jazdę przypominać.

Conda, wcale nie odstawałeś od reszty!!! Poza tym to chodzi żeby się na nartach dobrze bawić, bez napinki i z uśmiechem, a tego chyba nikomu nie brakowało wczoraj (chyba poza Andim-w bo nieszczęśliwie cały czas wisiał na telefonie i gasił pożar w robocie)

Pierwszy wniosek autokrytyki jaki mi się nasuwa to taki że spodnie i kask nie pasują do kurtki:biggrin:

A drugi, to brak umiejętności jazdy w mrowisku, normalnie miałem tam stracha:eek: wczoraj jeździć, SB to nie jest zdecydowanie stadne zwierze:wink:

Sławek, na rewię mody to się jeździ na Krupówki :wink: a kolory w jeździe nie przeszkadzają.

Fakt że w momencie kiedy JC postawił kamerkę to się zrobiło bardzo tłoczno i nie dało się w pełni rozwinąć skrzydeł. Poza tym sam stok robił się już miękki, ale jeszcze dało się coś tam pozjeżdżać. Najlepiej było do 9-tej, ludzi garstka i można było długim skrętem cisnąć po całej szerokości stoku. Później po 12-tej też się nieco przeludniło i jeszcze fajnie pośmigałem jakieś półtorej godzinki.

Podsumowując miło było się spotkać, porozmawiać i wspólnie pozjeżdżać. A Ci co nie dotarli niech żałują.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że trochę spóźniliśmy się i równo z naszym pierwszym zjazdem zakończyło się oficjalne filmowanie, to musieliśmy radzić sobie sami. Co prawda, nie dysponuję takim sprzętem jak Jacek, ale dzięki dobrej pogodzie nawet moja kamera dała radę. Sam nie wiem jak to się stało, ale po tym, jak staraliśmy się wmówić zdziwionej Pani w kasie, że ma dać nam zniżkę na karnet na hasło „Skionline” i zapłaciliśmy normalną cenę karnetu, zorientowaliśmy się, że to Zagroń, a nie Złoty Groń.:laughing: Na szczęście karnety udało się odsprzedać, ale w butach narciarskich nie da się prowadzić samochodu i trochę nam zeszło przemieszczenie się na właściwe miejsce. Pomimo spóźnienia i sporej ilości ludzi udało nam się trochę pojeździć i coś nakręcić.

[video=youtube_share;PN7PhgTN6aE]

Dabort jeździł na Metronach B5i (162 cm, R11), a ja na Head Xenon 10i (170 cm, R12,8).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[video=youtube;XbE79P6hd1E]

Przyznaję się bez bicia że na filmie 01 w poście #130 to ja.

Pierwsze 2 zjazdy na gigantce Elan Race GSX (komórka) dł 182, R>23m

Cała reszta na sklepowej slalomce Fischer WC SC dł 160, R 12m

Kilka błędów już wypatrzyłem :) ale poczekam na wypowiedzi szanownych forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Panowie, szacunek dla Was wszystkich za jazdę pokazaną na filmikach :happy:

SB patrząc na Ciebie, nie zauważyłem "modowej wpadki" a bardzo fajną jazdę z pazurem, tak jak lubię.

Żal tyłek ściska, że nie mogłem być z Wami. Natłok spraw, a w końcu zaziębienie złamały moje pomysły na wyrwanie się z domu i dołączenie do zacnego grona :frown:: cóż mam nadzieję, że jeszcze w tym Sezonie uda się ponownie coś zorganizować.

JC filmiki pierwsza klasa, no i mam nadzieję, że kiedyś i mnie nakręcisz swoim mega wypasionym sprzęcikiem :happy: Byłoby super!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się chyba pierwszy raz zdarzyło że SB na pierwsze krzesło nie zdążył :biggrin: ba nawet na 2-gie i 3-cie się nie załapał :stupid:

Trzeba to chyba w kalendarzu zapisać jako "WYDARZENIE ROKU" :eek:

No to nie tak...

Na parkingu byliśmy o czasie czyli 0748, ale miała jeszcze jechać córka, a rano się okazało że gardło ją boli i nie pojechała, a graty były popakowane już z wieczora i w związku z tym że nie jechała, powyjmowałem jej rzeczy z samochodu, a na parkingu okazało się że wyjąłem buty Łukasza:eek:, no i trzeba było pożyczyć buty, a tu kolejny problem, bo moje dokumenty zostały w innym samochodzie:biggrin:, nikt nie pożyczy nic u nas na uśmiech, na szczęście był z nami kolega Wituś i poręczył pożyczenie butów, no ale to wszystko trwało, stąd obsuw:rolleyes::.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analiza video forumowiczów

Chyba nie myślisz, że to było na poważnie :rolleyes:::stupid:

Slawek to esteta, pewnie zamknął się teraz w dobie i zastanawia się jak mogło do tego dojść ;)

Mam też inną wersję - może ciuszki z Rosji są tylko na specjalne okazje jak np wyjazd w Alpy, a na miejscu...

Ale nie ważne w co się ubierze i tak technika jest naj, jak Tadek zmiksowany z Mercelem. I to jest ważne, a nie jakieś kolorki!

Mobilnie Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawek to esteta, pewnie zamknął się teraz w dobie i zastanawia się jak mogło do tego dojść ;)

Z pewnością, i siedzi teraz biedak w kącie szlochając w rękaw :biggrin:

Mam też inną wersję - może ciuszki z Rosji są tylko na specjalne okazje jak np wyjazd w Alpy, a na miejscu...

Ale nie ważne w co się ubierze i tak technika jest naj, jak Tadek zmiksowany z Mercelem. I to jest ważne, a nie jakieś kolorki!

Mobilnie Jacek

Nie, nie, jazda prawdziwy szacun :smile: zresztą reszta też na takim poziomie, że już tak bardzo nie cierpię z powodu ilości moich obowiązków, które uniemożliwiły moje stawienie się :rolleyes:: szkoda byłoby to pokazywać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunek dla wszystkich! Wszyscy wspaniale sobie radzicie na stoku, ale żeby nie było tak różowo, przywalę Wam. :laughing:W Waszej jeżdzie brakuje mi lekkości i radości. Po prostu wydaje mi się że za bardzo chcieliście wypaść dobrze na filmie i stąd ten brak "luzu w du..e". Mam nadzieję że "Mitek" podzieli moje zdanie i więcej Wam przywali. I to rzeczowych konkretów. Ale nie martwcie się, jak dla mnie było lux. Większośc z nas może tylko pomarzyć o takim poziomie umiejętności.

A tak na marginesie, analizując technikę jazdy wszystkie uwagi odnoszą się do jazdy sportowej. Nie zawsze, i nie wszyscy, jeżdzimy tylko dla osiągniecia najlepszego czasu. Jeżdzimy także dla przyjemności. Zauważcie, że gdyby tak chód naszych pięknych pań porównywać jedynie do chodu modelek na wybiegu, wyszłaby karykatura, co nie znaczy że mogą one, to znaczy nasze piekne panie, chodzić z głową zwieszoną i wlec nogi za sobą! Podobnie gdyby ich sposób poruszania się porównywać jedynie do poruszania się amerykańskich sprinterek. :smile:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Was podpuszczam na prawo i lewo, a tu nie ma chętnych żeby sobie po mnie pojeździli pod kontem oceny jazdy, wszyscy skupili się nie kolorach:stupid:

Z pewnością, i siedzi teraz biedak w kącie szlochając w rękaw :biggrin:

No tak, a pocieszyć, przytulić, pogłaskać to nie ma kto, a ponabijać się to prawie że kolejka stoi:tongue:

Nie, nie, jazda prawdziwy szacun :smile: zresztą reszta też na takim poziomie, że już tak bardzo nie cierpię z powodu ilości moich obowiązków, które uniemożliwiły moje stawienie się :rolleyes:: szkoda byłoby to pokazywać...

Co by to za jazda nie była, to na pewno nie szkoda by to było zobaczyć, i innym, a i Tobie samej:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

OK. Jak chcesz Sławomirze B.

Minusy bo mniej:

1. Wąski tor jazdy - skręty są dość krótkie, niedokręcone ale to może być zamierzone bo ludzi dużo i lepiej jechać wąskim torem więc taktycznie na +.

2. Na krótkiej narcie momentami wyjażdża spod Ciebie i musisz ją doganiać

3. Asymetria sylwetki spowodowana nierównomiernym napięciem mięśni. Zwróć uwagę na kurczowo trzymaną bezruchu lewą rękę. Wygląda to tak jakbyś dużo siły wkładał w jej bezruch co sprawia w niektórych momentach wrażenie sztywności połowy sylwetki

4. Fajansiarski kask - wygląd.

Plusy

Fajna swobodna - w porównaniu - z kolegami jazda. Ładny równoległy ślad z fajną synchronizacja przekrawędziowania

Oszczędność ruchów. Ładna zrównoważona pozycja i miękkość oraz szybkość reakcji na zmiany położenia środka ciężkości.

Zgodne z przeznaczeniem użycie sprzętu.

Pozdrowienia serdeczne

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

No tak, a pocieszyć, przytulić, pogłaskać to nie ma kto, a ponabijać się to prawie że kolejka stoi:tongue:

Co zrobisz, taki naród :wink:

Co by to za jazda nie była, to na pewno nie szkoda by to było zobaczyć, i innym, a i Tobie samej:smile:

A tam, jak wiesz to ja już siebie dość się naoglądałam i pewnie w tym sezonie znów jeszcze sporo naoglądam :rolleyes:: poprzednie dwa sezony miałam tylko na pół gwizdka to teraz muszę nadrobić co nieco, wyżyję się w styczniu w Austrii :biggrin:

Zresztą i tak nie jeżdżę z zacięciem sportowym, więc ciężko coś porównywać, ale mimo jazdy "rekreacyjnej" mam z niej ogromną radochę i po prostu uwielbiam jazdę na nartach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasunęła się mi jeszcze jedna kwestia, zresztą już też poruszona. Znając mentalność ludzką, jak już się wiedziało o filmowaniu to człowiek siłą rzeczy się spina i stara aby wypaść jak najlepiej. A wiadomo, często im bardziej się starasz tym gorzej wychodzi...

Następnym razem filmowanie powinno się odbywać z zaskoczenia i ukrycia :wink: ale to już raczej niewykonalne :biggrin:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...