Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Analiza video forumowiczów


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Technikę rzeczywiście trudno ocenić w takiej perspektywie ale widać, że mamy do czynienia z orientującym się człowiekiem. Kamery sportowe bardzo przeinaczają rzeczywistość dodając dynamiki i tworząc nienaturalne odczucie prędkości. A już ujęcia z kija są tego idealnym przykładem. Widzi się teraz mnóstwo filmów, które na pierwszy rzut oka kręcone są przez zawodowców a dopiero po przyjrzeniu się widać, że człowiek ledwo jeździ ale za to umie dobrze nakręcić. Tu mamy do czynienia z innym przypadkiem. Widać, że kolega daje radę i świetnie się bawi. Chętnie zobaczyłbym Szanownego bohatera w normalnej jeździe, a może na jakimś slalomie albo giganciku?

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

To niemalże kultowy film. Z jednym się nie zgodzę Mariuszu. To nie jest technika sprzed lat. To jest uniwersalna doskonała technika i fenomenalna sprawność do tego. Pamiętaj, że w tych zawodach nie chodziło o to kto najładniej ale kto najbardziej odlotowo stąd kontrolowane upadki, salta, jakieś przedziwne figury itd.

Dwie kreski na wyratrakowanym i na taliowanej narcie potrafi postawić każdy. Taka prawda.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nartach uczę się jezdzić od trzech lat.W pierwszym roku były jakieś postępy ,od dwóch lat stoję w miejscu i nic już chyba nie wymyslę.Proszę o opinię i porady.[video=youtube_share;xXWSPjPYAGQ]
"Dwójeczka" też ją lubię.Trochę płasko narty, tam można się rozpędzić i mocniej wcisnąć krawędź. Ale to tylko moja subiektywna ocena, lubię poszaleć, kiedyś SB pokazał tu fajny filmik z dobrą jazdą. Tylko czy te trasy w tym roku jeszcze dla nas?Pozdrawiam Bielsko-Białą:

WP_20150114_001[1].jpg

WP_20150114_005[1].jpg

Takie oto widoczki dzisiaj z S69

57da82f48ead8_WP_20150114_0011.jpg.13aca61c2f0185b5faf2b35db1008330.jpg

57da82f49b434_WP_20150114_0051.jpg.cbf3606c89b514497aca61b4b6d463aa.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie takiego filmu raczej ciężko ocenić technikę jazdy, ale podrzucam nagranie z wyjazdu do Karyntii - tu akurat na Mölltaler Gletscher.

No raczej ciężko, ale jest luźna i dobra góra, fajnie chodzi dół, dobry balans i środek ciężkości, jest fun i radocha i banan na licu, sympatyczny zestaw Atomic (buty + narty), niezła metoda na autoportret jako operator kamery. Więcej nie widzę, albo też nie chce mi się wpatrywać w cienie etc. :smile:

Pozdrawiam,

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nartach uczę się jezdzić od trzech lat.W pierwszym roku były jakieś postępy ,od dwóch lat stoję w miejscu i nic już chyba nie wymyslę.Proszę o opinię i porady.

Jeżeli tak jeździsz po pierwszym roku (bo od dwóch stoisz w miejscu) to dla mnie jesteś prawie geniuszem nart jak na jazdę - naukę amatorską.

Można się tutaj powymądrzać, ale jest tam Was / tutaj tylu fajnych (chyba :wink:) chłopaków z BB i okolic. I jest gdzie i po czym u Was jeździć.

Nie lepiej się spiknąć na stoku i parę chwil razem popracować ?

Mogłoby się paru lokalnych tuzów (:rolleyes:: ) wziąć na chwile za wspólne pojeżdżenie i coś podpowiedzieć i poprawić. Na oko nie potrzeba, ąż tak wiele.

Pozdrawiam,

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nartach uczę się jezdzić od trzech lat.W pierwszym roku były jakieś postępy ,od dwóch lat stoję w miejscu i nic już chyba nie wymyslę.Proszę o opinię i porady.[video=youtube_share;xXWSPjPYAGQ]

Dla porównania pokażę mój przejazd tą samą trasą i w podobnych warunkach :smile:

[video=youtube_share;tZ5PDhAsDUM]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Znowu bardzo interesujące zestawienie filmików. Bardzo Wam za nie dziekuję bo Polanki to moja ulubiona trasa nie tylko w Szczyrku czy w Polsce.

Wbrew pozorom jazda w obu wypadkach podobna: w obu wypadkach narciarze sprawni w pełni kontrolujący tor i prędkość. Sporo niepotrzebnych ruchów zwłaszcza rękami i barkami. Kijki trzymane sztywno i zbyt na zewnątrz co na tym płaskim stoku jest dziwne i chyba jest jakąś manierą do wyeliminowania. Dość sztywne ustawienie podudzi. U pierwszego kolegi podoba mi się dość rzadka dziś praca góra dół, która choć sama w sobie w tej jeździe akurat nie jest niezbędna świadczy o znajomości problemu odciążenie dociążenia co dzisiaj jest rzadkie, fajny jest również frontalny układ nie skażony manią kontrrotacji i nadmiernego wysuwania narty. U drugiego kolegi trochę niesymetryczna góra, dużo zbędnej kontrrotacji i spore pedałowanie za to bardzo ładna i szybka momentami praca kolan w momentach gdy reagował na przejeżdżających. Mam wrażenie, że trochę jazdy na wewnętrznej tu się pojawia co może grozić kontuzją albo glebą - tam było takie zachwianie jak teren uciekł.

Generalnie jest dobrze i prosi się o zróżnicowanie techniki tylko.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu musze przyznac racje Mitkowi z wczesniejszej wypowiedzi o stawianiu kresek. Zanizacie troche poziom.

Szkoda ze nie ma filmow ze stokow typu Harenda. Czekam na pierwszych smialkow :rolleyes:::wink:

Fajna jazda na krawędziach tylko jakby trochę monotonna no bo i stok niezbyt wymagający. Ja czasami dla urozmaicenia takiej jazdy nucę sobie "walca wiedeńskiego":laughing: Nie będę się wysilał na analizę bo Mitek zrobił to bardzo wnikliwie ale dobrze byłoby gdybyście zweryfikowali swoje umiejętności choćby na bramkach giganta, niekoniecznie trudnego. Podejrzewam że takiego śladu (dwóch kresek) na śniegu nie zostawicie jadąc tym stylem. Jazda Wasza jest bardzo statyczna bez dynamiki. Na Harendzie lub choćby na czarnej z Łomnicy mógłby być "mały kłopot" (no chyba że się mylę). Jednego Wam zazdroszczę że się będziecie "rozwijać" narciarsko, bo niestety ja powoli będę się raczej zwijał:sorrow:SKS (zostało mi tylko ok. 25 lat jazdy po białym)

Pozdrawiam Kazimierz

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Znowu bardzo interesujące zestawienie filmików. Bardzo Wam za nie dziekuję bo Polanki to moja ulubiona trasa nie tylko w Szczyrku czy w Polsce.

Wbrew pozorom jazda w obu wypadkach podobna: w obu wypadkach narciarze sprawni w pełni kontrolujący tor i prędkość. Sporo niepotrzebnych ruchów zwłaszcza rękami i barkami. Kijki trzymane sztywno i zbyt na zewnątrz co na tym płaskim stoku jest dziwne i chyba jest jakąś manierą do wyeliminowania. Dość sztywne ustawienie podudzi. U pierwszego kolegi podoba mi się dość rzadka dziś praca góra dół, która choć sama w sobie w tej jeździe akurat nie jest niezbędna świadczy o znajomości problemu odciążenie dociążenia co dzisiaj jest rzadkie, fajny jest również frontalny układ nie skażony manią kontrrotacji i nadmiernego wysuwania narty. U drugiego kolegi trochę niesymetryczna góra, dużo zbędnej kontrrotacji i spore pedałowanie za to bardzo ładna i szybka momentami praca kolan w momentach gdy reagował na przejeżdżających. Mam wrażenie, że trochę jazdy na wewnętrznej tu się pojawia co może grozić kontuzją albo glebą - tam było takie zachwianie jak teren uciekł.

Generalnie jest dobrze i prosi się o zróżnicowanie techniki tylko.

Mitek jaki ty jesteś ostatnio miły i kulturalny, jakoś tak sielsko na forum.

Sie ma,

Yes, Yes, Yes PILSKO

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mitek jaki ty jesteś ostatnio miły i kulturalny, jakoś tak sielsko na forum.

Sie ma,

Yes, Yes, Yes PILSKO

Od 24 01 przez parę dni będę na Czarnym Groniu, wpadaj to możemy się nawet potłuc na śnieżki.:);)

A poważniej - jak piszę to staram się nie oszukiwać. Jak wstawiaja film ludzie jeżdżący to trzeba to napisać tak samo jak wstawiają film ludzie ledwo jeżdżący to też. Nie ma w tym nic z bycia niemiłym i braku kultury myślę.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś SB pokazał tu fajny filmik z dobrą jazdą

Nie wiem co, kiedy i gdzie wstawiałem, ale niedawno natknąłem się na taki materiał:

[video=youtube;7rtzwqDeSGg]

W mojej ocenie jeśli chodzi o jazdę dowolną, to to jest bardzo solidna i wzorowa jada:smile:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za uwagi i oceny -jestem zaskoczony że pozytywne ,bo moja jazda mi sie nie bardzo podoba.Poza tym macie rację ,taki styl na stromych trasach raczej średnio się sprawdza.Moim marzeniem jest jezdzić bardziej na krawędziach ,no i żeby zjechać na takim luzie np.Golgotą.Jeżeli by ktos z szanownych forumowiczów był w mojej okolicy na nartach i zechciał udzielic kilku wskazówek w realu byłbym wdzięczny.

Pozdrowienia

Edytowane przez Grivun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cześć

Pięć razy za szybko w stosunku do umiejętności. Trzeba zacząć od podstaw czyli pozycji. Odchylenie, sztywne nogi, opuszczone ręce itd.

W poniedziałek wstawię Ci gotowy tekst jak i co robić na sucho, żeby trochę czaić o co chodzi.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...