Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Analiza video forumowiczów


JC

Rekomendowane odpowiedzi

A co masz na mysli piszac ze gora stara sie jechac za bardzo frontalnie ? Mnie tez wlasnie uczyli, ze przy smigu tulow ma byc skierowany w dol stoku i staram sie zachowac taka wlasnie pozycje... ? Czy moze nie do konca ? :)

No właśnie nie do końca. Barki podążają ustawieniem prostopadle do nart. Widać to ewidentnie w kilku skrętach. Jakbyś je uspokoił to jazda naprawdę wyglądałaby miodzio. Jest na to fajne ćwiczenie z trzema kijami. Ten trzeci trzymany poziomo w obu rękach. PS na temat kija mi mówili tak: kija nie wypuszczać samym nadgarstkiem, tylko całym ramieniem, pomaga to w wyjściu w górę i do przodu. A i wbicie to nie ma być głaskanie jak przy ciętym tylko tak jakby drwal rąbał drwa siekierą.

Pozdrawiam.

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć czy mi pomógł, wcześniej nie miałem do czynienia ze sklepową race'owa slalomką. Na początku wydała mi się bardzo ostrą nartą i dość sztywną w porównaniu z poprzednimi deskami.

Ja jestem jednym ze stada więc pewnie nic mądrego nie napiszę, ale...

Załóż stare, nary lub weź obie pary na stok, przejdź się i masz odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Udało się dzisiaj nakręcić dwa filmy. Słotwiny Arena. Warunki nie były idealne, w kilku miejscach trochę świeżego / kopnego śniegu z armatek.

Będę bardzo wdzięczny za każdą uwagę, krytykę czy opinię.

Na płaskim:

https://drive.google.com/file/d/0B0djcWJLWhpLYWtfTXJqeDluelk/view

Na "stromym"

https://drive.google.com/file/d/0B0djcWJLWhpLR0lndVNzOXNabTg/view

Gdyby były jakieś problemy z odtwarzaniem to dajcie znać, wrzucę na YT. U mnie działa, ale brat u siebie nie może ich odtworzyć.

M.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się dzisiaj nakręcić dwa filmy. Słotwiny Arena. Warunki nie były idealne, w kilku miejscach trochę świeżego / kopnego śniegu z armatek.

Będę bardzo wdzięczny za każdą uwagę, krytykę czy opinię.

Na płaskim:

https://drive.google.com/file/d/0B0djcWJLWhpLYWtfTXJqeDluelk/view

Na "stromym"

https://drive.google.com/file/d/0B0djcWJLWhpLR0lndVNzOXNabTg/view

Gdyby były jakieś problemy z odtwarzaniem to dajcie znać, wrzucę na YT. U mnie działa, ale brat u siebie nie może ich odtworzyć.

M.

Jaki Masz cel narciarski?, dążysz do jakiejś konkretnej jazdy?, (płynna, sportowa?), mógłbyś pokazać nam jazdę na nartach 176 cm, wzwyż.

Edytowane przez Daria 1984
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółnie nie jest źle ale dla mnie troche poprawa ustawienia rąk, tak jak byś trzymał ciagle dużo kierownice kombajna. Można troche popracować tymi kijami i za mocne ciągłe pochylenie tułowia do przodu (zgięcie w biodrach) . Filmy sa najczęściej z tyłu też wszystkiego nie widać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Udało się dzisiaj nakręcić dwa filmy. Słotwiny Arena. Warunki nie były idealne, w kilku miejscach trochę świeżego / kopnego śniegu z armatek.

Będę bardzo wdzięczny za każdą uwagę, krytykę czy opinię.

Na płaskim:

https://drive.google.com/file/d/0B0djcWJLWhpLYWtfTXJqeDluelk/view

Na "stromym"

https://drive.google.com/file/d/0B0djcWJLWhpLR0lndVNzOXNabTg/view

Gdyby były jakieś problemy z odtwarzaniem to dajcie znać, wrzucę na YT. U mnie działa, ale brat u siebie nie może ich odtworzyć.

M.

Hmmm. Przyłożę się w poniedziałek. Pytanie pierwsze:

Po co się tak pochylasz i tak nisko wieziesz ręce?

Stok jest dość płaski więc i pozycja powinna być swoboda i naturalna.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wstępne opinie.

Nad pochyleniem do przodu już pracuje, taki stary nawyk, że za bardzo zginam tułów.

Mitek, rękę tak nisko do śniegu kazał mi wkładać instruktor. Może ja to przerysowuje. Nie wiem, tutaj zdaje się na Twoją (Waszą) wiedzę.

#Daria - chciałbym zbliżyć się do jazdy sportowej, wystartować w jakiś amatorskich gigantach i po prostu jeździć dobrze technicznie na tyle na ile pozwolą mi moje predyspozycje.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzięki za wstępne opinie.

Nad pochyleniem do przodu już pracuje, taki stary nawyk, że za bardzo zginam tułów.

Mitek, rękę tak nisko do śniegu kazał mi wkładać instruktor. Może ja to przerysowuje. Nie wiem, tutaj zdaje się na Twoją (Waszą) wiedzę.

#Daria - chciałbym zbliżyć się do jazdy sportowej, wystartować w jakiś amatorskich gigantach i po prostu jeździć dobrze technicznie na tyle na ile pozwolą mi moje predyspozycje.

M.

To, że chcesz wyglądać jak zawodnik i próbujesz naśladować taka jazdę zawodnika z Ciebie nie uczyni a -wierz mi - u zorientowanych wywoła tylko uśmiech politowania.

Zacznijmy od początku. Już po pozycji w pługu widać, że masz tendencje do odchylenia. W momencie rozpoczęcia jazdy pochylasz się aby zrównoważyć zbyt przesunięty do tyłu środek ciężkości. Prosta będąca przedłużeniem goleni i prosta będąca przedłużeniem linii tułowia (patrząc z boku) powinny być równoległe. U Ciebie golenie są stosunkowo proste za to tułów

jest bardzo pochylony. Dążenie do tego by ręka była jak najbliżej śniegu, jeszcze pogłębia ten błąd.

Zacznij od właściwej pozycji.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się dzisiaj nakręcić dwa filmy. Słotwiny Arena. Warunki nie były idealne, w kilku miejscach trochę świeżego / kopnego śniegu z armatek.

Będę bardzo wdzięczny za każdą uwagę, krytykę czy opinię.

Na płaskim:

https://drive.google.com/file/d/0B0djcWJLWhpLYWtfTXJqeDluelk/view

Na "stromym"

https://drive.google.com/file/d/0B0djcWJLWhpLR0lndVNzOXNabTg/view

Gdyby były jakieś problemy z odtwarzaniem to dajcie znać, wrzucę na YT. U mnie działa, ale brat u siebie nie może ich odtworzyć.

M.

W skrócie i na szybko. Jedziesz na tyłach nart, aż ci dzioby podnosi momentami, a odwłok wisi nad piętkami nart. Za bardzo wysuwasz wewnętrzną nartę. To mocne pochylanie się do środka skrętu jest przesadne i powoduje pdpieranie się górną nartą. Zacząłbym na twoim miejscu od nowa. Ćwiczenia na ustawienie sylwetki do przodu i balans na jednej narcie i takie tam, ćwiczenia do skrętu NW. A jazdy jak tramwaj to uczyć się na końcu po ustawieniu sylwetki . Jak się zrobi nierówno i z odsypami to z takim ustawieniem nie pojedziesz bo cie pierwszy lepszy nasyp wyrzuci do tyłu. A warunki moim zdaniem równiutko jak na stole. Jest plus. Praca góra dół jest widoczna.

Pozdrawiam.

Edytowane przez lokiec3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za uwagi. Po kolei.

Zdawałem sobie sprawę ze swoich braków po zeszłorocznej próbie przejechania giganta. Wtedy zdecydowałem, że trzeba będzie pojeździć z instruktorem.

Instruktor na pierwszych zajęciach kazał mi wkładać tę rękę, obniżać maksymalnie sylwetkę itp. Oczywiście zwracał mi uwagę na odchylenie do tył, mówił też że za bardzo się zginam.

Nagralismy wtedy filmik, wydawało mi się, że jadę jak mistrz...kiedy włączyłem w domu film załamałem się...

- odchylenie

- inicjacja skrętu poprzez wypchnięcie nogi wewnętrznej

- jazda na górnej narcie

- podudzia przypominały literę A

Wtedy zacząłem gmerać po sieci, znalazłem to:

Masa ćwiczeń od "podstaw" sylwetka, ułożenie kolan, ofensywna pozycja. Zacząłem wykonywać te ćwiczenia, głównie te na równoległą pracę kolan i ofensywną sylwetkę.

Dzisiaj podczas jazdy z instruktorem, zwróciłem uwagę na te błędy na co usłyszałem, że dół jest OK...Głupieje trochę. Z jednej strony znam teorię, wiem co ćwiczyć z drugiej strony jest ta jazda na filmach.

Czy waszym zdaniem mogę się podeprzeć tym filmem z Blizzard Demo Team ?

Fajnie, że chociaż widać tę pracę góra - dół. Jak trzeba będzie zacząć od nowa to zacznę.

Kurdę trochę mi głupio to wszystko pisać bo z instruktorem (zarąbisty człowiek) mam relację kumpelską, a post brzmi jakbym negował jego wiedzę...

Cześć

Prosta będąca przedłużeniem goleni i prosta będąca przedłużeniem linii tułowia (patrząc z boku) powinny być równoległe.

Nikt mi tego wcześniej nie powiedział...aż mi szczena opadła. Zarąbista uwaga.

Edytowane przez FerraEnzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik bardzo dobry ,ale dla młodych ,sprawnych , wysportowanych i z dobrą kondycją. Dla dziadków prawie sześćdziesięcioletnich taka jazda jest nieosiagalna,Zaczałem jeżdzic40 lat za póżno i musze byc zadowolony ,że jeżdzę bez problemu po większości alpejskich tras ,nawet z czarnych potrafię się zsunąć. Według mnie jeżdzisz całkiem niezle a jak zastosujesz się do uwag Mitka i innych to jeszcze w zawodach alpejskich zawalczysz. Miałem w planie kilka godzin z instruktorem w przyszłym sezonie ,ale ze wgledu na ogólny stan zdrowia mi przeszło. Za tydzień będę jeżdził w Alpach w towarzystwie bardzo dobrego narciarza i juz jestem przygotowany na ,,ścięcie mego łba'' bo mój styl to patologia w czystej postaci.Sam wzoruję sie na tym instruktorze.

Nie ,,szaleje tak'' jak ci na twoim flmie .Wychodzi mi od poprzedniego sezonu jakieś 10 procent z tego co Turner pokazuje. Pozdrawiam.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik bardzo dobry ,ale dla młodych ,sprawnych , wysportowanych i z dobrą kondycją. Dla dziadków prawie sześćdziesięcioletnich taka jazda jest nieosiagalna,

Osiągalna, osiągalna. Tylko nie mozna sobie wmówić, że się nie da.

Mnie takimi ćwiczeniami nauczyli jeździć, a młodszy nie jestem.

Filmik jest dobry, tylko samemu na podstawie filmu nie ma jak skorygować popełnianych błedów, bo sie ich nie widzi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za uwagi. Po kolei.

Kurdę trochę mi głupio to wszystko pisać bo z instruktorem (zarąbisty człowiek) mam relację kumpelską, a post brzmi jakbym negował jego wiedzę...

Instruktor instruktorowi nierówny... dużo jest osób które nie wiedzieć czemu noszą kurtkę z tym napisem. Najlepiej pojeździć z byłym zawodnikiem, który jest instruktorem jak widzi jak jeździsz to czuje Twoje błędy i we jak szybko skorygować. Miałem okazję jeździć z byłym zawodnikiem z licencją FIS a obecnie inst. SITN.

Z chęcią bym zobaczył Twój śmig, masz jakiś filmik?

Życzę powodzenia w polepszaniu techniki,

Pozdrawiam,

M

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Instruktor instruktorowi nierówny... dużo jest osób które nie wiedzieć czemu noszą kurtkę z tym napisem. Najlepiej pojeździć z byłym zawodnikiem, który jest instruktorem jak widzi jak jeździsz to czuje Twoje błędy i we jak szybko skorygować. Miałem okazję jeździć z byłym zawodnikiem z licencją FIS a obecnie inst. SITN.

Z chęcią bym zobaczył Twój śmig, masz jakiś filmik?

Życzę powodzenia w polepszaniu techniki,

Pozdrawiam,

M

Licencje FIS może sobie wykupić każdy. To po prostu forma rejestracji. Chyba chodzi o zawodnika z punktami Fis.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie.

@Janku dzięki za dobre słowa! Trzymam za Ciebie kciuki, mój tata skończył 60 lat i daję radę elegancko!

@magnus - Również dzięki za poświęcony czas. Instruktora nie skreślam, spróbuje z nim skonsultować te filmiki. Teraz każdy ma SITN na kurtce...:( Jak masz namiar na dobrego instruktora, byłego zawodnika z punktami FIS, który uczy na Podhalu lub w Krynicy to poproszę namiar. Śmigu nie mam nagranego. Postaram się coś nagrać to wrzucę.

Do poprawy:

- pozycja --> przesunąć środek ciężkości do przodu, wyprostować plecy ---> linia goleni równoległa do linii pleców.

- podnieść ręce

- opanować nadmierne wypuszczanie narty wewnętrznej.

- tutaj na filmie tego tak bardzo nie widać, ale dosyć często popełniam jeszcze jeden poważny błąd. Kolano nogi wewnętrznej kieruje w zbyt małym stopniu do środka skrętu. Powstaje x.

Będę ćwiczył. Dzięki za uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FerraEnzo, Maciek wg mojej opinii jeździsz bardzo fajnie :applause:

Świadomość popełnianych błędów i godziny wyjeżdżenia zrobią swoje - szybko błędy wyeliminujesz.

Z tego co wiem, niebawem ruszasz w Alpy, więc będzie po temu okazja.

Jak będziesz w Zillertal, to polecam Ci ośrodek Hochzillertal - tam znajdziesz sporo bardzo szerokich, fajnych czerwonych tras doskonałych do szlifowania techniki.

Powodzenia :cheerful:

PS. Link do relacji z Doliny Ziller z zeszłego roku: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/20141-Guten-Morgen-Zillertal

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się dzisiaj nakręcić dwa filmy. Słotwiny Arena. Warunki nie były idealne, w kilku miejscach trochę świeżego / kopnego śniegu z armatek.

Będę bardzo wdzięczny za każdą uwagę, krytykę czy opinię.

Na płaskim:

https://drive.google.com/file/d/0B0djcWJLWhpLYWtfTXJqeDluelk/view

Na "stromym"

https://drive.google.com/file/d/0B0djcWJLWhpLR0lndVNzOXNabTg/view

Gdyby były jakieś problemy z odtwarzaniem to dajcie znać, wrzucę na YT. U mnie działa, ale brat u siebie nie może ich odtworzyć.

M.

Moim skromnym zdaniem, troszkę ta jazda wydaję się sztywna, jakby za mało pracy góry. I ta pozycja, jakbyś chciał usiąść, psuje jak dla mnie ogół. Gdybyś nie był tak wypięty do tyłu to chętnie bym patrzył jak śmigasz:biggrin:

Pozdrawiam,

Dawid

Edytowane przez Ramuś
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie.

- tutaj na filmie tego tak bardzo nie widać, ale dosyć często popełniam jeszcze jeden poważny błąd. Kolano nogi wewnętrznej kieruje w zbyt małym stopniu do środka skrętu. Powstaje x.

Będę ćwiczył. Dzięki za uwagi.

Cześć,

polecam standardowe ćwiczenie na x: chwycenie kijów dwoma rękoma i jazda z nimi trzymając je między nogami tj. dłonie/pięści między kolanami. Wtedy kolana będą równo pochylone.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzięki za zainteresowanie.

@Janku dzięki za dobre słowa! Trzymam za Ciebie kciuki, mój tata skończył 60 lat i daję radę elegancko!

@magnus - Również dzięki za poświęcony czas. Instruktora nie skreślam, spróbuje z nim skonsultować te filmiki. Teraz każdy ma SITN na kurtce...:( Jak masz namiar na dobrego instruktora, byłego zawodnika z punktami FIS, który uczy na Podhalu lub w Krynicy to poproszę namiar. Śmigu nie mam nagranego. Postaram się coś nagrać to wrzucę.

Do poprawy:

- pozycja --> przesunąć środek ciężkości do przodu, wyprostować plecy ---> linia goleni równoległa do linii pleców.

- podnieść ręce

- opanować nadmierne wypuszczanie narty wewnętrznej.

- tutaj na filmie tego tak bardzo nie widać, ale dosyć często popełniam jeszcze jeden poważny błąd. Kolano nogi wewnętrznej kieruje w zbyt małym stopniu do środka skrętu. Powstaje x.

Będę ćwiczył. Dzięki za uwagi.

Wnioski oczywiście dobre.

Mariusz pisał o objeżdżeniu i ma dużo racji jednak z tego co pamiętam jesteś zainteresowany sportowym kierunkiem jazdy. W tym momencie musisz swoją drogą próbować naśladować drogę zawodników. Podstawą jazdy każdego zawodnika jest baza - czyli bardzo poprawna technicznie jazda poparta dużym objeżdżeniem W KAŻDYCH WARUNKACH - celowo podkreślam. Na szerokich polanach możesz sobie doskonalić techniki skrętu i warto to robić zwracają uwagę na zmienność technik. Objeżdżenie zaś uzyskujesz jeżdżąc gdzie tylko się da.

Zakładając poprawną technikę mamy dwa elementy blokujące w jeździe: psychika i ograniczenia fizyczne. Objeżdżeniem kształtujesz psychikę. Im trudniejsze warunki, mniej miejsca, gorszy stok, większa szybkość itd. tym lepiej. Ograniczenia fizyczne to głównie siła i wydolność bo często jest tak, że umiejętności pozwalają ale nogi już z waty albo brak tchu.

Do tego dochodzą ograniczenia anatomiczne, które często są nie do pokonania. Piszesz np. o słabym wkładaniu wewnętrznego kolana. Można to oczywiście ćwiczyć ale sporo osób po prostu nie jest w stanie go bardziej włożyć bez specjalnego treningu jest to niemożliwe lub w ogóle niewykonalne. Z twojego punktu widzenie nie będzie to aż tak ważne - ważniejsza jest skuteczność. Ważne żeby to nie przeszkadzało i nie blokowało.

ja bym się skupił na uporządkowaniu sylwetki: Podnieś górę, ręce wyżej i bardziej przed siebie (naucz się tego już teraz bo przy GS ręce rozłożone bardzo na boki ( to służy wyważeniu) powodują trudność przy mijaniu tyczek i konieczność głębokiego i długiego ruchu przy składaniu.

Inwestuj w szkolenia sportowe bo przy okazji będzie pod kątem sportowym kształtowana również Twoja baza. Skup się na GS. Polecam:

GS Team z siostrami Berezik oraz Bartka Ptaka.

Sugeruję szkolić się w jednej wybranej szkole u jednego trenera w formie cyklu a nie jednego wyjazdu.

Dałeś sobie 5 lat i myślę, że przy dobrym zaplanowaniu i przepracowaniu tego okresu niejeden wyjadacz na AMP może się zdziwić.

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne cenne uwagi!

#Mariusz dzięki za pochwałę i za ten link do zeszłorocznej wizyty w dolinie Zillertal! Wiem już wszystko! :) O Hochzillertal słyszałem już wiele dobrego. Na pewno tam będziemy! Przez tę relację prawie zaspałem do roboty...:stupid:

#Mitek na tę chwilę wydaje mi się, że przekazałeś komplet informacji! Serdeczne dzięki! Brak tchu o którym piszesz...doświadczyłem tego parę razy w tym sezonie! Z jednej strony to znak, że trzeba zwiększyć wydolność, z drugiej cieszy mnie to niesamowicie. Jest moc, gdy na dole nie możesz złapać tchu! :)

Do uwag się zastosuje. Z tym AMP dałeś czadu, motywuje mnie to bardzo! Motywację mam, zobaczymy na co pozwoli anatomia.

#Ramuś nie podoba Ci się mój tyłek ?! haha Masz rację, dziwnie to wygląda ale będzie na to włożona pewna praca, podzielę się efektami.

#Magnus jeżdżę tak jak piszesz...Ludzie się patrzą na Ciebie jak na debila ale co tam...Wyczytałem tutaj na forum o jeszcze jednym ćwiczeniu na X. Balon przywiązany do pasa / zamka włożony między kolana. Przemyślę.

Nie ma się co rozwodzić. Wiem co mam robić, będę działał! Podzielę się efektami.

Dzięki!

Maciek

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Temat bardzo ciekawy tylko że jak zobaczyłem jak jeździcie to muszę moje starty w Pucharze Świata przełożyć o rok. A tak na poważnie to muszę technike poprawić bo nie wygląda to najlepiej. Dużo ciekawych rzeczy się dowiedziałem czytając ten temat i teraz tylko muszę wypróbować to na stoku.

Proszę oceńcie jak jeździ mój sześciolatki syn, miał w wieku czterech lat dwu dniowy kurs i nie wiem co zrobić, czy znowu wysłać go na kurs czy niech dalej ćwiczy sam. Film nie jest najlepszej jakości ale czytając wasze analizy to myślę że coś zobaczycie, może są jakieś rzeczy które powinien ćwiczyć?

[video=youtube;D174lorqq58]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...