Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Analiza video forumowiczów


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że masz rację, tylko właśnie największym problemem jest tutaj częstotliwość jazdy na tykach/bramkach - obecnie w moim przypadku jest to jeden tydzień w sezonie... aczkolwiek, gdy składałem ten filmik i przeglądałem nagrania z kasku to pewne odczucia w pamięci wróciły - muszę przed grudniem trochę się zagłębić w te nagrania to być może już za 3 tygodnie forma i technika na bramkach będą lepsze w trakcie inauguracyjnego wyjazdu (znowu do Maso Corto) [emoji6][emoji6]
Jednak jedziesz. Ja chciałem teraz na pierwszy termin, ale trochę plany poszły w inną stronę. Nie mam też nart i ochraniaczy. Trzeba było się latem zbroić.
Ja za dwa tygodnie będę chyba w SassFee.

Wysłane gołębiem pocztowm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
1 godzinę temu, artix napisał:

Z zeszlego roku i z tego...

@artix :) Cóż za odwaga :o 

Będę i ja odważny...

Marzec 2016 i Gurgle:

I zeszły rok, Dolomity - również marzec.

Na poniższym można popatrzeć jak bez ACLa jeżdżę ja...

...na filmie jest również Paula ( @mifilim ostatnio chwalił na żywo :D ) z jazdą damską oraz @Piotr_67 ze swoimi dynamicznymi krótkimi skrętami :) 

Narciarze sztruksowi ;) 

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Bardzo Wam dziękuję za zaufanie.

Odwaga... przesada. Artix tylko co ma robić, ocenić jazdę wyłapać błędy itd. bo do fascynacji daleko. ;)

Mariusz Twoje zapędy ekshibicjonistyczne są ogólnie znane więc w Twoim wypadku to z pewnością nie akt odwagi a raczej samorealizacji. ;)

A że filmy robisz na poziomie znaaacznie powyżej średniej to z przyjemnością sobie popatrzę.

Co do jazdy be ACL to... dla osoby sprawnej o dobrej technice nie ma praktycznie różnicy jeżeli chodzi o jazdę.

Cholera i czym ja się Wam zrewanżuję. Najnowszy film jaki mam to ma z 10 lat. Może z synem? :);)

 

Pozdrowienia

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja :) .

Film już był na SO, ale co tam.

Trochę stary już bo rok to 1997, tyczy snowboardu, a to forum narciarskie.... do dziś mnie jednak frapuje parę pytań.

Główne to "Co robię nie tak?" :D

Drugie to "czemu mam taką ciul.tą czapkę?" ;)

 

Pozdrawiam i życzę dużo uśmiechu.

 

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarioJ napisał:

Widzę że atak na Mitka ostatnio stał się "modny".

Jeeb, Twój wpis jest żenujący.

Mario - chyba żartujesz, jaki atak ?

Jestem fanem Mitka od dobrych 12 lat i widziałem wszystkie Jego filmiki na Youtubie,

fajnie nauczył jeździć swoje dzieci to mogą się teraz zrewanżować i nakręcić tatusia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Piotr_67 napisał:

To może i ja :) .

Film już był na SO, ale co tam.

Trochę stary już bo rok to 1997, tyczy snowboardu, a to forum narciarskie.... do dziś mnie jednak frapuje parę pytań.

Główne to "Co robię nie tak?" :D

Drugie to "czemu mam taką ciul.tą czapkę?" ;)

 

Pozdrawiam i życzę dużo uśmiechu.

 

Wstawanie dobrze ci wychodzi😉 o reszcie opowiedzą fachowcy😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jeeb napisał:

Mario - chyba żartujesz, jaki atak ?

Jestem fanem Mitka od dobrych 12 lat i widziałem wszystkie Jego filmiki na Youtubie,

fajnie nauczył jeździć swoje dzieci to mogą się teraz zrewanżować i nakręcić tatusia

Cześć

Szczerze powiem, nie wiedziałem, że mam jakichś fanów i to od tak dawna. Musieliśmy się widać spotkać gdzieś we Włoszech. Głupio mi, że Cie nie pamiętam ale miło, że ktoś człowieka docenia. Dzięki.

Pozdrowienia

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jeeb napisał:

Mario - chyba żartujesz, jaki atak ?

Jestem fanem Mitka od dobrych 12 lat i widziałem wszystkie Jego filmiki na Youtubie,

fajnie nauczył jeździć swoje dzieci to mogą się teraz zrewanżować i nakręcić tatusia

Ok, może Cię źle zrozumiałem. Napisałeś "po 10 letniej przerwie w narciarstwie". To o co Ci w tym cytacie chodziło ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MarioJ napisał:

Ok, może Cię źle zrozumiałem. Napisałeś "po 10 letniej przerwie w narciarstwie". To o co Ci w tym cytacie chodziło ?

 

Cześć

No co Ty. Jak ktoś nie ma filmików i setek zdjęć z każdego wyjazdu na YT to po prostu nie jeździ, to chyba oczywiste w dzisiejszych czasach.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, marboru napisał:

@artix :) Cóż za odwaga :o 

Będę i ja odważny...

Marzec 2016 i Gurgle:

I zeszły rok, Dolomity - również marzec.

Na poniższym można popatrzeć jak bez ACLa jeżdżę ja...

...na filmie jest również Paula ( @mifilim ostatnio chwalił na żywo :D ) z jazdą damską oraz @Piotr_67 ze swoimi dynamicznymi krótkimi skrętami :) 

Narciarze sztruksowi ;) 

Fajne filmy; z muzyką do słuchania nawet :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotr_67 napisał:

To może i ja :) .

Film już był na SO, ale co tam.

Trochę stary już bo rok to 1997, tyczy snowboardu, a to forum narciarskie.... do dziś mnie jednak frapuje parę pytań.

<ciach>

 

Film należałoby zadedykować tym, którzy dzisiaj narzekają na kanapę co za wolno jeździ; na brudny śnieg; na mało wydajny system naśnieżania; na zbyt słabo wyratrakowany stok... przecież jeszcze całkiem niedawno popylaliśmy w warunkach jak na tym filmie, a nieporównywalnie gorszym sprzęcie i wszyscy mimo wszystko odnajdowaliśmy w tym radość.   

Sam film - rewelacja :D

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż dodać do jazdy Atixa jedynie to że jest wyróżniającym się "jezdzcem" na stoku i miło ogląda się taką jazdę na tle niestety wielkiej masy jeżdżących "narciarzy" na polskich  i nie tylko polskich stokach. Nie to żebym miał jakieś krytyczne uwagi do tych "narciarzy" których można nazwać raczej "zjeżdżaczami" że zle jeżdżą, ale stoki przedstawiają w/g mnie bardzo niski poziom narciarskiego kunsztu. Na szczęście zmniejsza się ilość tzw. "bezkijkowców" ale za to stoki opanowywane są przez masy "deskarzy" a tu w tym segmencie to już istna tragedia iście narodowa jeżeli chodzi o technikę i trudno nazwać ich snowbordzistami. Tak więc Artix i Mariusz (Marboru) którego miałem okazję obserwować na kazimierzowskim stoku są jak miód na moje narciarskie skołatane serce że można osiągnąć w narciarstwie oczywiście amatorskim całkiem niezłą a czasem i bardzo dobrą technikę i świetne czucie nart. Poza tym filmy Marboru są cudownie klimatyczne i ukazują całe piękno narciarstwa w szerokim tego słowa znaczeniu.

To napisałem ja trener.....itd. Kazimierz

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się podwójnie na Twój post, za ocenę jazdy i oczywiście że wreszcie ktoś na temat. 

Chciałbym przypomnieć że to nie temat o robieniu filmów.

Temat jest poświęcony ocenie jazdy forumowiczów i pomocy w poprawianiu techniki. 

 Moja jazda na filmach to nie jest mój max. (skromnie haha 😎) 

Tempo było w miarę możliwości dopasowane do jazdy kolegów co nie jest łatwe.  

W większości przypadków porostu odjeżdżam i znikam z kadru. 

No chyba że jestem na wyjeździe z Marboru 😉

Może w tym roku uda się nakręcić coś z przodu,  bo takiego filmu nie posiadam, a chciałbym bardzo móc przeanalizować moją jazdę z takiej perspektywy. 

Mimo czterech dych wciąż staram się dopracowywać technikę co bez fachowców chyba będzie coraz trudniejsze. 

Odległość Alp i słabe zimy napewno w tym nie pomagają. 

No ale prawie cały sezon przed nami więc do przodu 😉

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, artix napisał:

Chciałbym przypomnieć że to nie temat o robieniu filmów.

no to ja tak trochę merytorycznie ;) ,

ogólnie jazda OK , ale zauważ , że Twoja  lewa ręka ładnie pracuje/inicjuje skręty , a prawa  jest jej przeciwieństwem - na filmie wygląda to tak , jakbyś ją ciągnął za sobą 

pozdrawiam

Andrzej 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@artix, @marboru, dla mnie styl nienaganny z jedną małą uwagą: z własnego doświadczenia wiem, że ewentualne braki w technice, błędy, można łatwiej wyłapać w nieco gorszych warunkach, ostrzejsze nachylenie, zamiast sztruksu... - dopiero takie warunki pokazują to co chcemy, lub czego nie chcemy zobaczyć, ale piszę to z perspektywy amatora, więc mogę się mylić.

  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, aklim napisał:

no to ja tak trochę merytorycznie ;) ,

ogólnie jazda OK , ale zauważ , że Twoja  lewa ręka ładnie pracuje/inicjuje skręty , a prawa  jest jej przeciwieństwem - na filmie wygląda to tak , jakbyś ją ciągnął za sobą 

pozdrawiam

Andrzej 

Świetnie to wyłapałeś Andrzej. Walczę z tym okropnie.  Nawet podczas letniej jazdy na rolkach koncentruje się na identycznej pracy rąk. 

Dzięki i pozdrawiam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, keisyzrk napisał:

@artix, @marboru, dla mnie styl nienaganny z jedną małą uwagą: z własnego doświadczenia wiem, że ewentualne braki w technice, błędy, można łatwiej wyłapać w nieco gorszych warunkach, ostrzejsze nachylenie, zamiast sztruksu... - dopiero takie warunki pokazują to co chcemy, lub czego nie chcemy zobaczyć, ale piszę to z perspektywy amatora, więc mogę się mylić.

Po tym poznać dobrego jeźdźca jak sobie radzi w trudnych warunkach. Nie umniejszając oczywiście umiejętnościom kolegów, którzy powyżej przedstawili swoją jazdę. Po równym to każdy w miarę szybko i sprawnie się porusza. Braki wychodzą przede wszystkim na stromym i nierównym.

Jako przykład mogę dać porównanie jazdy mojego syna i jego koleżanki w zeszłym sezonie. Dziewczyna była może ze dwa razy na nartach. Pierwszy raz w Alpach. W miarę sprawne poruszanie się po stoku opanowała już drugiego dnia wspólnej jazdy. Później było tylko lepiej (bardzo sprawna i wysportowana nastolatka). Do tego stopnia, że na w miarę płaskim i równym objeżdżała Janka przede wszystkim masą i długością nart. Ale jak przyszło po stromym i po odsypach jeździć to Janek Martę zostawiał na pół góry długiej na 1,5 km. Pomimo tego, ze jeździ raczej ostrożnie. Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jeżeli mogę też coś napisać... Mam wrażenie, że jedziesz ze środkiem ciężkości nieco przesuniętym do tyłu. Zwróć uwagę, ze prowadzisz skręt środkową i tylną częścią narty. Wiem dokładnie bo jeżdżę podobnie. Przy tego typu położeniu środka ciężkości musisz nieco wypychać piętki minimalnie rotując. Znam dokładnie tą mechanikę bo jeżdżę podobnie. Ot chociażby tu:

Jakbyś miał ujecie z boku chyba byłoby to lepiej widać.

Mam też wrażenie, że troszkę zbyt wcześnie wchodzisz górą w skręt co powoduje konieczność nadgonienia. Asymetria jest rzeczywiście widoczna. Zwróć uwagę, że skręt w lewo masz zdecydowanie swobodniejszy niż w prawo gdzie czasami pomagasz sobie lekkim odbiciem (widać to po zmianie rozstawu).

Sterylne warunki powodują, ze jedziesz tzw. swoje czyli to co najlepiej lubisz/umiesz/najbardziej Ci się podoba i to może powoduje, ze jazda wydaję się nieciekawa w sensie zmiany rytmu czy techniki ale nie o to w takiej akurat jeździe chodzi.

To takie uwagi, żeby było w temacie.

Na koniec taki filmik, warto oglądać gdzieś od 4 minuty a najfajniejszy jest koniec i dlatego go wklejam

Pozdrowienia serdeczne

PS Acha no i nie jeździj na narty z jakimiś leszczami tylko np. z Mariuszem - macie wiele wspólnego w sensie koncepcji tego jak chcielibyście na nartach jeździć.

Edytowane przez Mitek
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje filmy do dwie różne techniki. Pierwszy film to jazd z uslizgiem i właśnie bardziej dynamicznym stawianiu narty pod kątem osi stoku. Oczywiście potrafię pojechać znacznie dynamicznej,  ale nie mam wiele filmów dałem to co mam. 

 

Drugi to typowa krawędź,  przez niektórych nazywany Carving 😋

Oczywiście biorę do siebie uwagi i ułoże sobie plan na ten rok co poprawić i wyeliminować. 

 

I obiecuję wrzucić coś gdy tylko nagram z jakiegoś Armageddonu.  Czyli moich ulubionych warunków 😉

Edytowane przez artix
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...