Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Analiza video forumowiczów


JC

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Kodomita napisał:

Artix i Marboru!Super,ale jakby poprawić pracę rąk co za tym idzie kijków to było by gitara.Chodzi o markowanie przy długim skręcie i zabicie kija przy short turn.Sam to ćwiczę i nie jest to łatwe.ale warto. Na filmie od 2:00 min

 

Kodomita

To Ty jedziesz czy filmowałeś jadącego ?

  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2018 o 18:25, marboru napisał:

@aklim jakieś uwagi co do mojej jazdy? Bo sam mam sporo przemyśleń na ten temat i widzę sporo błędów...

...pytanie, czy się to da jeszcze w moim wieku poprawić?

Mariusz , zawsze można jeździć lepiej :) ,

ja tylko tak kanapowo  ( bo moje kolano niestety nie pozwala na razie na nic więcej :(  ) , z tęsknoty za nartami  ,oglądam i  jak coś ewidentnie widzę to piszę  .

W Twoim przypadku - dobrze jeżdżącego amatora  , to najlepiej będzie , jak spróbujesz jazdy zadaniowej , sportowej itp pod okiem dobrego instruktora , zobaczysz wtedy , że jeszcze jest spoooro do poprawy :D , zresztą jak u większości z nas , chociaż niektórzy o tym nie wiedzą ;) .

Pozdrawiam

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2018 o 08:27, artix napisał:

Raczej wolał bym Sl Völkl lub Head 😉

Reilly właśnie na Racetigerach Sl kręci większość filmów 

Artur jak chcesz naprawdę dynamicznie pośmiać to tylko serwisówki (jakby co to mam) ,a nie jakieś Magnumki. Niebieski Salomonki też by Ciebie nie dogoniły

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć, może moglibyście mi co mam poprawić w mojej jeździe, żebym nie nabierał tak prędkości jak chcę jechać na krawędzi i ogólnie, żeby jazda była bardziej kontrolowana na stromych stokach. Jestem totalnym samoukiem, nigdy instruktora nie brałem. Pewnie wezmę w tym roku na wyjeździe, ale chcę wiedzieć co myślicie :) na pewno problem leży w totalnych podstawach, więc szykujcie się na profanacje narciarstwa. 

Sorry, że musicie przewijać filmik, ale nie mam na kompie żadnego programu do obróbki teraz

Za każde info będę wdzięczny!!

Edytowane przez Laszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że planujesz wziąć instruktora. Ja się nie znam, ale zacząłbym od pracy góra-dół na nogach.  Narty będą same skręcać. Teraz próbujesz skręcać czysto siłowo, ostro pracując biodrami i co chwila wykonując skręty. To zapewne męczące i na bardziej nachylonym stoku raczej nie może się udać.  Inna rzecz, że próbując samemu się filmować nie masz szans pokazać jak jeździsz normalnie, tzn. z obydwoma kijkami w położeniu roboczym.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wstawię również tu.

Na poniższym klipie z tego roku, przy mojej jeździe sporo się zmieniło - porównanie marzec i klip z Dolomitów.

Nie ma dynamicznej jazdy, a jest asekuracyjna bez dynamiki, prawdopodobnie przez to również delikatne iksowanie kolan (powrót do starych nawyków), bardziej wyprostowana sylwetka...

...na nodze dwa stabilizatory: miękki i twardy zrobiły robotę? A może to intuicyjna ochrona nogi z uszkodzonym kolanem?

Ciekawe jak będzie po zabiegu?

Pauli jazda mi się podoba... są postępy. Gdyby jeszcze bioderko w skręcie ładniej wkładała ;) 

Cóż?

Może, ktoś coś doda?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć,

przesyłam film z moją jazdą 

 

Wydaje mi się, że skręt w lewo jest gorszy, zbyt szeroko prowadzone narty, kolana mogły by być mocniej dociśnięte w kierunku skrętu.

Jakie są Wasze spostrzeżenia? Jakieś rażące błędy? Co do poprawy?

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2018 o 18:00, marboru napisał:

Pauli jazda mi się podoba... są postępy. Gdyby jeszcze bioderko w skręcie ładniej wkładała ;) 

Cóż?

Może, ktoś coś doda?

wg mnie jeżdzi cały czas jednym skrętem(może tylko w tym, filmie,) nie pacuje na nagach  góra dól tylko cały czas lekki przysiad,leciutko na tyłach. ręce za blisko siebie łokcie ma cały czas przy tułowiu. Przydał by się dłuższy skręt.  Może proste ćwiczenia ze skrętem dostokowym najazd szybki w dól uklad dostokowy żeby troche poprawić pozycje (biodra kolana)

https://www.youtube.com/watch?v=jCiIzxLXPeE

https://www.youtube.com/watch?v=W2x3BFhNUGg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

podrzucam link do filmu z moją jazdą.

Z góry dziękuję za analizę i ewentualne spostrzeżenia + sugestię co do konkretnych ćwiczeń

Będę miał okazję pojeździć w ten weekend to dorzucę jeszcze coś z większą prędkością i bardziej wymagającym stokiem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Słabo. Zamiast tego kija kup sobie lepiej drugi kijek. 
Aha, i tak masz szczęście, bo prawdziwy narciarz się nie przewraca.
Jeździ i tak lepiej niż jakieś 80% narciarzy na stokach, widać swobodę i luz, nie jest usztywniony, więc nie byłbym aż tak krytyczny. Nie wszyscy rodzą się Svindalami ;-) Oczywiście cały czas trzeba się szkolić, byleby zapału starczyło.

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...