Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Analiza video forumowiczów


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i Wielkie Dzięki za dotychczasowe opinie w temacie tego filmu. Przydarzyło mi się zupełnie przypadkowe spotkanie po sobotnim WZF w Szczyrku z JC pod bramkami na Skolnity, jechaliśmy kanapą do góry, On nagrywał kolejne ujęcia stacji narciarskiej. Pomyślałem że zapytam czy mógłby kolega mnie nagrać, bo podobnej okazji mogę nie mieć. Zgodził się, pokazał mi nagranie i poprosiłem go o publikację tego filmu w tym wątku aby koledzy z forum mogli ocenć moją "jazdę" fachowym okiem. Oczywiście warunki na stoku pozwalały mi na trochę swobody i popisu :) ale to w celach pamiątkowych. Co do negatywnych komentarzy powyżej nie przejmuję się takimi,  po prostu akceptuję fakt że są :)

  • Like 14
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Akartman napisał:

Witam i Wielkie Dzięki za dotychczasowe opinie w temacie tego filmu. Przydarzyło mi się zupełnie przypadkowe spotkanie po sobotnim WZF w Szczyrku z JC pod bramkami na Skolnity, jechaliśmy kanapą do góry, On nagrywał kolejne ujęcia stacji narciarskiej. Pomyślałem że zapytam czy mógłby kolega mnie nagrać, bo podobnej okazji mogę nie mieć. Zgodził się, pokazał mi nagranie i poprosiłem go o publikację tego filmu w tym wątku aby koledzy z forum mogli ocenć moją "jazdę" fachowym okiem. Oczywiście warunki na stoku pozwalały mi na trochę swobody i popisu :) ale to w celach pamiątkowych. Co do negatywnych komentarzy powyżej nie przejmuję się takimi,  po prostu akceptuję fakt że są :)

Nie przejmuj się negatywnymi komentarzami. Ja jak i większość forumowiczów cieszymy się, że dalej jesteś w stanie jeździć i cieszyć się jazdą na nartach. Pozdrawiam i jestem pełen podziwu!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2019 o 23:38, leitner napisał:

Wiele osób siedziałoby w domu w depresji i bez nadziei, że kiedykolwiek staną na nartach. ...

Tak przy okazji...

Trzeba mieć świadomość, że gdy już się jest w takim stanie to zazwyczaj trudno mówić o możliwości wyboru, woli i jakiejkolwiek możliwości działania. Bez pomocy innych z zewnątrz często nie jest możliwe zrobienie niczego...więc pamiętajmy, że tak łatwo szufladkować ludzi i oceniać ich "brak chęci". 

Depresja to poważna choroba... w Polsce cierpi na nią 1,8 mln ludzi! 

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mifilim napisał:

Tak przy okazji...

Trzeba mieć świadomość, że gdy już się jest w takim stanie to zazwyczaj trudno mówić o możliwości wyboru, woli i jakiejkolwiek możliwości działania. Bez pomocy innych z zewnątrz często nie jest możliwe zrobienie niczego...więc pamiętajmy, że tak łatwo szufladkować ludzi i oceniać ich "brak chęci". 

Depresja to poważna choroba... w Polsce cierpi na nią 1,8 mln ludzi! 

Na pewno pomoc innych osób jest bardzo ważna przy powrocie do prawidłowego funkcjonowania po różnych wypadkach. Silny charakter nie zawsze wystarczy. Depresja jest bardzo poważną chorobą, których skutków jestem aż za bardzo świadom, także absolutnie nie chcę jej lekceważyć. 

@Akartman gratulacje pozytywnego podejścia :) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Akartman napisał:

Witam i Wielkie Dzięki za dotychczasowe opinie w temacie tego filmu. Przydarzyło mi się zupełnie przypadkowe spotkanie po sobotnim WZF w Szczyrku z JC pod bramkami na Skolnity, jechaliśmy kanapą do góry, On nagrywał kolejne ujęcia stacji narciarskiej. Pomyślałem że zapytam czy mógłby kolega mnie nagrać, bo podobnej okazji mogę nie mieć. Zgodził się, pokazał mi nagranie i poprosiłem go o publikację tego filmu w tym wątku aby koledzy z forum mogli ocenć moją "jazdę" fachowym okiem. Oczywiście warunki na stoku pozwalały mi na trochę swobody i popisu :) ale to w celach pamiątkowych. Co do negatywnych komentarzy powyżej nie przejmuję się takimi,  po prostu akceptuję fakt że są :)

Cześć

Co do oceny jazdy i wniosków to jeszcze się nie zaczęło. A może być lepiej...

Na początek może taka uwaga techniczna. Z oczywistych względów jesteś asymetryczny. Zastanawiałem się przez chwilę czy ten kijek Ci pomaga czy przeszkadza. Wydaje mi się, że jednak sporo pomaga, przynajmniej ja bym wolał go mieć - chociażby ze względu na przyzwyczajenia.

Wydaje mi się jednak, że ze względów na symetrię jazdy powinieneś ograniczyć jego używanie. Sam wiesz, że jeżeli nie ma jakichś ekstremalnych warunków to jadą same nogi a kijki służą do innych celów. Jak Ty to czujesz?
Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Na nartach jeżdżę od około ośmiu lat. Średnio siedem dni w roku, nigdy nie miałem instruktora i wydaje mi się że stanąłem w miejscu. Moje narty to rossignol  jakieś sl  kupione chyba w 2010 roku, buty to head vector 100 z 2012 roku( po przewałkowaniu tematu odnośnie butów myślę że są źle dobrane, po prostu są za szerokie. Mogę w nich ruszać piętą góra-dół a także spinać prawie na maxa).  Forum czytam od dawna ale nigdy się nie udzielałem. Chciałbym ruszyć do przodu i spędzić na stoku co najmniej 15 dni w tym sezonie. Pewnie bez instruktora będzie ciężko coś poprawić... 

      Proszę o ocenę mojej jazdy.

[vv]

[/vv]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2019 o 07:19, Mitek napisał:

Cześć

Co do oceny jazdy i wniosków to jeszcze się nie zaczęło. A może być lepiej...

Na początek może taka uwaga techniczna. Z oczywistych względów jesteś asymetryczny. Zastanawiałem się przez chwilę czy ten kijek Ci pomaga czy przeszkadza. Wydaje mi się, że jednak sporo pomaga, przynajmniej ja bym wolał go mieć - chociażby ze względu na przyzwyczajenia.

Wydaje mi się jednak, że ze względów na symetrię jazdy powinieneś ograniczyć jego używanie. Sam wiesz, że jeżeli nie ma jakichś ekstremalnych warunków to jadą same nogi a kijki służą do innych celów. Jak Ty to czujesz?
Pozdro

Cześć

Fajnie, sam też liczę na lepsze efekty  z czasem. :)

Co do kijka jest mi niezbędny  w kolejce do wyciągu,  zwłaszcza w tłoku na nierównościach gdy narty zjeżdżają do tyłu a brakuje punktu podparcia. Podczas zjazdu pomaga mi chyba na zasadzie jak tyczka u linoskoczka dla zachowania równowagi. Czasem odkładam kijek gdy jest gdzie go zostawić ale wtedy zjeżdżam wolniej, bardziej asekuracyjne.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć. Proszę o ocenę i uwagi do mojej jazdy - co robię źle, co powinienem poprawić, na czym się skupić. Na nartach jeżdżę w sumie od małego, ale tak bardziej świadomie od jakiś 3-4 lat. Były sezony obfitsze, były też takie kiedy w ogóle nie jeździłem. Jestem samoukiem, nigdy nie miałem instruktora, jak zaczynałem to ojciec pokazał pług, skręt i to było wszystko, później już samemu wyrobiłem poniższą technikę. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sam jestem ciekawy co koledzy napiszą, choć niewiele widać, zwłaszcza na wideo nagranym w pionie i z tej odległości. Na podstawie samego takiego filmu nie umiałybym powiedzieć czy narciarz jeździ na 6, 7, 8.

Jako amator mówię jednak że noga wewnętrzna jest prowadzona za bardzo z przodu.

Edit: i zdecyduj się jaki dajesz sobie poziom, bo przed chwilą było to 8, teraz już 7 ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Kubis napisał:

Edit: i zdecyduj się jaki dajesz sobie poziom, bo przed chwilą było to 8, teraz już 7 ;)

No tak ;) Pewnie po kilku opiniach zmniejszę na 4. Nie mam rozeznania. Jestem niedługo na tym forum i do przed chwilą nie czytałem tej opisowej skali, jak zobaczyłem, że 8 to
"instruktorzy-seniorzy" to zmieniłem :)
Nie umiem wrzucać tych filmików tak, żeby było widać na stronie, dałem to na YT i teraz próba:

 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/V4JpGOY5bNY" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/zes2QsOZJto" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

 

Edytowane przez gruchauho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Kubis napisał:

Edit: i zdecyduj się jaki dajesz sobie poziom, bo przed chwilą było to 8, teraz już 7 ;)

No tak ;) Pewnie po kilku opiniach zmniejszę na 4. Nie mam rozeznania. Jestem niedługo na tym forum i do przed chwilą nie czytałem tej opisowej skali, jak zobaczyłem, że 8 to
"instruktorzy-seniorzy" to zmieniłem :)
OK udało się. Dzięki. Proszę o usunięcie mojego poprzedniego posta.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...