Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Analiza video forumowiczów


JC

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, keisyzrk napisał:

z własnego doświadczenia wiem, że ewentualne braki w technice, błędy, można łatwiej wyłapać w nieco gorszych warunkach, ostrzejsze nachylenie, zamiast sztruksu... - dopiero takie warunki pokazują to co chcemy, lub czego nie chcemy zobaczyć

Co racja , to racja ,

im lepszy technicznie narciarz "boiskowy" , tym lepiej/szybciej  zaadaptuje swoją jazdę  do gorszych warunków , czy też  do poruszania się w  "terenie" . Na ostatniej mojej turze  ( Tatry Zachodnie - grudzień 2017 ) był z nami kolega , który na wyratrakowanym boisku  czuje się w miarę pewnie , natomiast w terenie , przy dużym nachyleniu , sporej ilości śniegu i przeszkodach typu drzewa itp , po prostu sobie nie radził i aż czasem było mi go żal , tak się chłop męczył :D .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, aklim napisał:

Co racja , to racja ,

im lepszy technicznie narciarz "boiskowy" , tym lepiej/szybciej  zaadaptuje swoją jazdę  do gorszych warunków , czy też  do poruszania się w  "terenie" . Na ostatniej mojej turze  ( Tatry Zachodnie - grudzień 2017 ) był z nami kolega , który na wyratrakowanym boisku  czuje się w miarę pewnie , natomiast w terenie , przy dużym nachyleniu , sporej ilości śniegu i przeszkodach typu drzewa itp , po prostu sobie nie radził i aż czasem było mi go żal , tak się chłop męczył :D .

Tylko kto nas nagra w trudnym terenie ? 

No chyba ze stojac duzo nizej  z dobrym zoomem. 

Ja takich ziomkow nie mam :(

Edytowane przez artix
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, artix napisał:

A co do towarzystwa, leszcze nie leszcze, najważniejsze żeby czas miło spędzić na wyjeździe 😉

Cześć

To miał być taki trochę żart, żeby podkreślić, ze za leszcza Cię nie uważam (i nigdy nie uważałem - doskonale wiem jak jeździsz od dawna przecież). A co do techniki jazdy to jeszcze się odezwę.

Pozdro serdecznie

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

To miał być taki trochę żart, żeby podkreślić, ze za leszcza Cię nie uważam (i nigdy nie uważałem - doskonale wiem jak jeździsz od dawna przecież). A co do techniki jazdy to jeszcze się odezwę.

Pozdro serdecznie

Oczywiscie ze to zart, rozumiem. Poprostu nie chcial bym aby ktos poczatkujacy poczl sie gorszy :) Ty napewno tez. Tym bardziej ze szkoliles.

Ja uwielbiam pomagac kolega na wyjazdach. W miare mozliwosci. Choc wiem ze jestem  noga jezeli chodzi o instrukcje i jezyk narciarski.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie po dwóch dniach mam dostęp do komputera i mogę odpowiedzieć. Pisanie na forum z telefonu, to dla mnie mordęga. 

Dnia ‎08‎.‎01‎.‎2018 o 09:40, Mitek napisał:

Mariusz Twoje zapędy ekshibicjonistyczne są ogólnie znane więc w Twoim wypadku to z pewnością nie akt odwagi a raczej samorealizacji. ;)

A że filmy robisz na poziomie znaaacznie powyżej średniej to z przyjemnością sobie popatrzę.

Co do jazdy be ACL to... dla osoby sprawnej o dobrej technice nie ma praktycznie różnicy jeżeli chodzi o jazdę.

Coś w tym jest @Mitek ;) - to do pierwszego zdania :D 

Fajnie, że Ci się filmiki podobają - mam nadzieję, że z wypadu, który niebawem też coś nakręcę.

Uszkodzony ACL (pod koniec marca rekonstrukcja) niestety staje się dla mnie coraz bardziej uciążliwy... Noga potrafi mi się skręcić jak idę po płaskim - tak nagle... wtedy upadam, boli i muszę sobie ręką kolano wcisnąć na swoje miejsce - ogólnie dramat, stąd decyzja o tym by wreszcie je zrobić. Zmiany są już duże :( 

W jeździe na nartach niestety również olbrzymi dyskomfort, a przede wszystkim strach, że nagle, przy dużej prędkości coś puści - więc w tym sezonie jazda zachowawcza i raczej turystyka - zobaczymy.

Liczyłem, że coś napiszesz, napiszecie o jeździe Pauli - tylko pamiętajcie, że dziewczyna jest wrażliwa ;) 

22 godziny temu, Piotr_67 napisał:

To może i ja :) 

@Piotr_67 kompletnie sobie nie radzisz z jedną deską ;) 

Wolę Twoje śmigi :) 

20 godzin temu, rung napisał:

Fajne filmy; z muzyką do słuchania nawet :)

Dzięki @rung :) 

6 godzin temu, kaka napisał:

Tak więc Artix i Mariusz (Marboru) którego miałem okazję obserwować na kazimierzowskim stoku są jak miód na moje narciarskie skołatane serce że można osiągnąć w narciarstwie oczywiście amatorskim całkiem niezłą a czasem i bardzo dobrą technikę i świetne czucie nart. Poza tym filmy Marboru są cudownie klimatyczne i ukazują całe piękno narciarstwa w szerokim tego słowa znaczeniu.

To napisałem ja trener.....itd. Kazimierz

@kaka dzięki bardzo :) Prawdopodobnie w czwartek ruszy Rąblów...a w weekend reszta okolicznych stoków. Mam nadzieję, że będzie okazja razem pośmigać! Tylko czy Cię poznam - w sumie widzieliśmy się tylko kilka chwil.

5 godzin temu, artix napisał:

No chyba że jestem na wyjeździe z Marboru 😉

hahaha dokładnie @artix, wówczas ja Ci odjeżdżam :D Ale ja mam niebieskie narty, śmigłe... a Ty nie ;) 

4 godziny temu, aklim napisał:

ogólnie jazda OK , ale zauważ , że Twoja  lewa ręka ładnie pracuje/inicjuje skręty , a prawa  jest jej przeciwieństwem - na filmie wygląda to tak , jakbyś ją ciągnął za sobą 

@aklim jakieś uwagi co do mojej jazdy? Bo sam mam sporo przemyśleń na ten temat i widzę sporo błędów...

...pytanie, czy się to da jeszcze w moim wieku poprawić?

4 godziny temu, keisyzrk napisał:

@artix, @marboru, dla mnie styl nienaganny z jedną małą uwagą: z własnego doświadczenia wiem, że ewentualne braki w technice, błędy, można łatwiej wyłapać w nieco gorszych warunkach, ostrzejsze nachylenie, zamiast sztruksu... - dopiero takie warunki pokazują to co chcemy, lub czego nie chcemy zobaczyć, ale piszę to z perspektywy amatora, więc mogę się mylić.

@keisyzrk gorsze warunki, to niestety dopiero po rekonstrukcji ACL - wcześniej będę się bał i raczej wtedy zsuwanie asekuracyjne.

Co do moich filmów - kilka ujęć nakręconych jest na czarnych trasach - niestety kamera sporo spłaszcza. 

Dzięki za dobre słowo... ale na moje oko, popełniam jeszcze sporo błędów - raczej bez ingerencji dobrego instruktora nic nie będę w stanie poprawić.

Jak zrobię kolano, to pojadę na tyczki i wówczas się okaże, co ta moja jazda jest warta. Pewnie niewiele.

4 godziny temu, lokiec3 napisał:

Po tym poznać dobrego jeźdźca jak sobie radzi w trudnych warunkach. Nie umniejszając oczywiście umiejętnościom kolegów, którzy powyżej przedstawili swoją jazdę. Po równym to każdy w miarę szybko i sprawnie się porusza. Braki wychodzą przede wszystkim na stromym i nierównym.

Stromego to trochę na moich filmikach jest...no ale równo jak na stole :) Nie wiem dlaczego, ale często tak trafiam w Alpach...

...pecha mam do trudnych warunków :o 

4 godziny temu, Mitek napisał:

PS Acha no i nie jeździj na narty z jakimiś leszczami tylko np. z Mariuszem - macie wiele wspólnego w sensie koncepcji tego jak chcielibyście na nartach jeździć.

Ostatnio @artix się miga od wspólnych wyjazdów ;) W każdym bądź razie sporo racji w tej koncepcji.

3 godziny temu, artix napisał:

A co do towarzystwa, leszcze nie leszcze, najważniejsze żeby czas miło spędzić na wyjeździe 😉

Dokładnie - dobre towarzystwo i zabawa, super!

Natomiast przy wspólnych wyjazdach ważne jest również by grupa w miarę równo jeździła... bo jak jest inaczej, to mogą być nieporozumienia różne.

Dwóch, przesympatycznych Kolegów @artix w Soelden mnie przestało lubić na wspólnym wyjeździe :( przykro mi się trochę zrobiło - wiesz o czym piszę. Za duże tempo narzuciłem i Chłopaki pękli...

1 godzinę temu, marionen napisał:

Artur jak się spykniemy na jakimś wyjeździe, to wezmę kamerę z zoomem i z ochotą Ciebie nakręcę....

Z Tobą @marionen kilka razy na stoku się spotkałem, ale nie było okazji razem poszusować i pogadać bliżej. A przydała by mi się od Ciebie lekcja, oj przydała :) Mam nadzieję, że niebawem.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich

marboru

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodmita, Ty mnie moim idolem szczujesz ?:D

Masz racje. praca rak jest bardzo wazna. Jak juz wczesniej pisalem to moj  target. W tym roku juz w Saas pilnowalem sie bardzo. 

Zabijanie kija nie lubie ale stosuje czasem ten zabieg jako trening aby wlasnie skrety byly od poczatku do konca jak najbarciej zblizone do siebie.

Pozdrawiam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marboru napisał:

 

.......Liczyłem, że coś napiszesz, napiszecie o jeździe Pauli- tylko pamiętajcie, że dziewczyna jest wrażliwa ;).......

Pozdrawiam serdecznie wszystkich

marboru

moja Żona marzy by miec technikę Pauli9_9- moze zza jakiś czas dojdzie do takiej techniki, bo to Jej drugi sezon narciarski:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kodomita napisał:

Artix i Marboru!Super,ale jakby poprawić pracę rąk co za tym idzie kijków to było by gitara.Chodzi o markowanie przy długim skręcie i zabicie kija przy short turn.Sam to ćwiczę i nie jest to łatwe.ale warto. Na filmie od 2:00 min

 

 

Reilly miał po prostu dobrego nauczyciela :D (który go nawet pochwalił w komentarzach) Ten Pan to Harald Harb. Jeśli ktoś nie zna to polecam.  

 

 

 

Edytowane przez mifilim
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...