Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Poszukuje kwatery we Woszech lub Francji


Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na koniec lutego zaplanowałam wyjazd na narty. Jestem początkującą narciarka kilka razy byłam w Polsce na nartach teraz chce czegoś więcej bez dłuuugich kolejek w których spędza sie pół godziny i dobrych warunków do jazdy. Myśle o wyjeżdzie do Włoch lub Francji upatrzyłam sobie kilka miejsc we Włoszech Folgarida, Marilleva i Madonna di Compiglio no i oczywiście Livigno a we Franji Courchevel, Maribel i Val Thorens-Les Menuires. Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w znalezieniu miłego zakwaterowania . Powiedzcie mi też jak się przemieszczac z kwatery na stok czy są jakieś skibusy lub komunikacja.Może byliście w jakimś miłym miejscu mówie tu o kwaterze które możecie polecić za wszelką pomoc jestem wdzięczna.

Pozdrawiam Agnieszka.:happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...upatrzyłam sobie kilka miejsc we Włoszech Folgarida, Marilleva i Madonna di Compiglio no i oczywiście Livigno....

Przede wszystkim trzeba uściślićbo może o tym wiesz a może nie, że mówiąc o Folgarida, Marilleva i Madonna di Compiglio, to gdzie byś z tych 3 miejscowości nie mieszkała to śmigasz po tych samych trasach.

Zaś jeśli chodzi o kwaterę to nie szukaj poprzez forum bo nawet jak ktoś poda 1 cz 2 adresy to jest mało prawdopodobne że to będzie to akurat czego szukasz, nawet nie wiemy dla ilu soób to ma być, a nawet jak się tego dowiemy to mało prawdopodobne że trafi się to jedno mieszkanie akurat wolne.

Jedną z opcji z której możesz skorzystać to wysłanie zapytania z tej strony http://www.skionline.pl/hotele/

Można też samodzielnie na stronach konkretnych miejscowości(ośrodków) samodzielnie poszukać kwater. Albo często na stronie jest formularz który się wypełnia wpisując interesujące Cię kryteria, a oni to aportem odsyłają do wszystkich we wsi i kto ma co wolne to już pisze do Ciebie bezpośrednio na maila.

To naprawdę nie jest skomplikowane, kwestia przysiąść i na spokojnie przyjrzeć się temu, schematu żadnego nie ma bo co strona to inaczej ma, a też mam wrażenie że oni nie wiedzieć dlaczego leją jeszcze na internet, Polska pod względem wykorzystania internetu jest z 10 lat do przodu jak AT czy IT:tongue:

Powodzenia:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam.

Pisząc swojego posta myslałam ze otrzymam więcej podpowiedzi, jest to przecież forum zapalonych narciarzy więc napewno byliście w niejednym miejscu godnym polecenia.

Za posty ktore otrzymałam dziękuje i nadal czekam na więcej

Pozdrawiam Agnieszka.

W grudniu byliśmy właśnie w Marillevie. Tuż obok (na przeciwko) kolejki, w hotelu Sporting Ravelli. Cena za dwie osoby 980 Euro (7 nocy) łącznie z wyżywieniem 2 razy dziennie i skipassem na 6 dni. Ale to był grudzień, czyli tzw. free ski. Teraz za karnet trzeba zapłacić ok. 250 Euro na 6 dni, a w lutym jest najwyższy sezon i jest jeszcze drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Val do Sole - http://www.lamoretina.it/, mogę polecić, do gondoli (dostęp do regionu Marilleva, Folgarida, Madonna d'Campiglio, Pinzolo)10 minut na piechotę. Ale bez samochodu ciężko się będzie dostać na Tonale i do Pejo (skibusy rzadko jeżdżą).

Dolomity - http://www.gana.it/ Alta Badia - spałem w zeszłym sezonie, na nartach dostęp do Alta Badia, Arabba, Fassa, Val Gardena, Sella Ronda, Alpe di Siusi, Kronplatz (skibus). A w tym sezonie wybieram się tu http://www.residencemagdalena.com/en/Default.asp - Ortisei, te same regiony (bez Kronplatz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na koniec lutego zaplanowałam wyjazd na narty. Jestem początkującą narciarka ...

Pozdrawiam Agnieszka.:happy:

Fajna , nieduża ale z fajnymi trasami i niezatłoczona S.N. Santa Caterina w regionie Alta Valtellina , blisko większej S.N. Bormio i niedaleko znanego i chyba już zbyt ,,spolonizowanego'' Livigno. Miejscowość jest malutka.(kilkaset stałych mieszkańców) Typowy kurort narciarski czyli hotele, restauracje, małe lodowisko, kościołek, poczta, sklepy ,serwisy narciarskie... W porównaniu do S.N w Polsce nawet jak są w nich super warunki 3 razy fajniej i dlatego byłem tam już dwa razy głównie ze względu na cenę wyjazdu a właściwie stosunek cena/atrakcyjność narciarska miejsca. Polecam hotel Alle tre baite znajdujący się około 50 m od dolnej stacji gondolki. Hotel ma jeden minus . Oszczędzają na ogrzewaniu.:mad:: Jedzenie standard a obiado-kolacje nawet smaczne:smile:Jest w tej miejscowości sporo innych hoteli ,ale są trochę dalej od stacji gondolki. Dla narciarzy ,którym do szczęścia wystarczy 20-40 km fajnych tras na tydzień nartowania uważam ,ze Santa Caterina to dobry wybór.Stronki http://www.santacaterina.it/en_localita_paese.aspx

http://www.trebaite.it/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wypisujesz Miasta z trzech dolin dla mnie oczywiste jest to że jak już chcesz dokonać wyboru tych miejscowości to wiesz że będzie to rejon zdecydowanie droższy od Włoch czy Austrii jeżeli mam wybierać w tym regionie to wybiorę Val Thorens lecz to kosztuje dużo .... mieszkasz na 2300 i za to płacisz nie tylko na kwaterze - wskazane Les Menuires jest niżej i taniej polacy "oblegają" jeszcze tańsze orelle z którego jest gondola do Val Thorens ale nie polecam tego rozwiązania / godola czasami ma kolejkę jak w białce a i zdarzyło się że .... trzeba na około bo jest wiaterek - szkoda czasu.

co do samego noclegu większość apartów jest na booking.com i wielu innych portalach np tutaj http://www.snowtrex.pl/francja/les_3_vallees/val_thorens/narty.html

pamiętaj że jak tam szukasz do wynajęcia to .... od soboty do soboty inaczej nie pokaże ci wielu ofert ceny zaczynają się już od 1600-2000 zł ( metraż francuski od 28 metrów dla 6 osób) i kończą na dziwnych sumach 30 czy więcej tysięcy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Ja jeżdzę co roku ze snowtrexem i jest super ostatnio byłem w Les 2 Alpes 29 listopada a teraz jadę do Chamrousse w lutym i w marcu chyba do Valfrejus ale jeszcze nie wiem czy napewno tam bo może wybiorę Saint Sorlin . Ogólnie to wszędzie jest spoko ��

W L2A jest spoko, ale nie w Valfrejus szkoda jechać tyle kilometrów na ten ośrodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...