Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, leitner napisał:

Wszystko ma powstać mniej więcej w takim miejscu, jak narysowałem na tej mapce. Nie zaznaczyłem tylko kolorów tras, bo nie chciało mi się nad tym siedzieć.

Dokładnie takie były plany TMR, tylko na 5 kolejnych lat. Oby cokolwiek powstało przed nadchodzącym sezonem. Wygląda to bardzo rozsądnie:

1) Nowa trasa przy kanapie Zahradky-Rowna Hola (z mapy topograficznej wynika, że aż tak stroma nie będzie - może kolejna czerwona jak FIS)

2) Trasa Lukova-Otupne (bardziej niebieska) - początkowo trawersem w kierunku Brhliska, z pięknym widokiem na ściany skalne + nowa gondola, zastępująca wyprzęganą kanapę Otupne-Lukova (też wolę kryte kanapy niż gondole, ale przy tych wiatrach pewnie odpadają)

3) Nowa trasa na lewo od Lukovej (patrząc z dołu)

4) "12" - strome odbicie do nowej gondoli z Biela Put, która będzie jakby I odcinkiem Funitela (wolne, 4-os. ławki Biela Put i Jasna-Lukova staną się zbędne i będą pewnie puszczane tylko w razie dużego ruchu)

5) Nowe warianty trasy nr 10 - przedłużenie obecnej niebieskiej do dołu (pod gondolą) i kolejna (10b) w kierunku nowej trasy z Lukovej

6) Poszerzenie "5-tki" na górnym odcinku kanapy z Luczek (na to już jest zgoda i było w planach na miniony sezon) - a to bardzo potrzebne!

7) Na południu trasa 32 będzie zaczynać się już od samego schroniska, a nie od wąskiego trawersu - jak obecnie

8) Całkiem nowa, panoramiczna trasa niebieska, wijąca się wokół obecnej 33-ki

9) Gondola Krupova-rozjazd tras 34 i 35

10) Leitner zaznaczył jeszcze okrężny wariant obecnej, krótkiej trasy 36, o którym sobie nie przypominam - a może wtedy przeoczyłem:)

 

Leitner, a czemu uważasz, że inwestycje w Szczyrku są nietrafione? Wg mnie są idealnie rozplanowane - kanapy mają przepustowosć 2400 os/h, więc bardzo dobrze dostosowaną do tej ilości tras. Łomnica - to samo. Na dole, dla początkujących wygodne kanapy są idealne (jak w Białce), a że krajobraz nieciekawy, to już nie wina TMR:) Szczyrbskie Pleso za to i piękne i mniejszy tłok na trasach, Szpindlerowy Młyn podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie były plany TMR, tylko na 5 kolejnych lat.
  Leitner, a czemu uważasz, że inwestycje w Szczyrku są nietrafione? Wg mnie są idealnie rozplanowane - kanapy mają przepustowosć 2400 os/h, więc bardzo dobrze dostosowaną do tej ilości tras.

Mapkę zrobiłem na podstawie planów, o których piszesz. Z tego, co pamiętam to na Lukovą ma powstać kanapa a nie gondola.

W Szczyrku planowana przepustowość jest dobra, ale moim zdaniem źle jest zaprojektowana kanapa Solisko - Wierch Pośredni. Przy Golgocie powinien stać jakiś orczyk a najlepiej krzesło. Trasa 8 jest tak płaska, że w ogóle nie pasuje jako przygotowanie do Golgoty.
Druga sprawa - przy wietrze wszystko stoi. Nie będzie żadnych dolnych orczyków, chyba że coś postawią - mają taką możliwość w zakresie obecnego planu zagospodarowania przestrzennego.
Moim zdaniem powinno powstać jakieś "centrum" na Solisku. Nie aż takie jak Solisko Arena, ale coś w tym kierunku.
Sorry, że odszedłem od tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę sobie na długoterminową prognozę dla Zakopanego (znacznie poniżej poziomu Jasnej) i do końca kwietnia temperatura ma być w przedziale od -4 do +4. Ma spaść jeszcze sporo śniegu. Może zamiast Beskid Sport Arena, to Jasna stanie się całorocznym ośrodkiem - i to bez magazynowania śniegu:)

https://pogoda.onet.pl/prognoza-pogody/dlugoterminowa/zakopane-365801

A na kamerkach widać, jak niektórzy do samej Krupovej dojeżdżają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę ....myśleliśmy do ostatniej chwili z @moloo "jechać czy nie jechać" bo klęska drogowa na Słowacji i takie tam etc. no i w sumie nie stawiliśmy się na miejscu :( :( No i teraz "trochę" żałuję patrząc na Wasze zdjęcia i mogę tylko pozazdrościć. Ale next weekend jesteśmy więc się spotkamy z tymi co będą :) ...jeśli ktoś oczywiście będzie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym puchem to ostrożnie ;)

nie było ostatecznie na Chopoku opadu jak w polskich Tatrach. Realnie myślę, spadło tam 60-100 cm - coś jak na Pilsku. 
Ale dużo zrobił wiatr - większość wywiana, przewiana i już sprasowana. Byliśmy 8:30 i ciężko bylo trafić coś nieprzejechanego - wszystko zaorane. Wyglądało tak jakby od wczoraj już nic nie dopadało.
Jeździliśmy najwięcej w zonach na Południu - po prawej od gondoli z Kosodreviny - dojazd od kamiennej chaty to slalom miedzy skałami, ale dalej zjazd juz ok i nie rozjezdzone, ale puchu brak :) Oraz z niebieskiej 34c chyba, ta co idzie granią, w stronę Kosodreviny. Do żlebów się nie wbijaliśmy bo widoczność praktycznie zerowa, podobnie jak nasza znajomość terenu, a od dołu było widać spore nawisy na wejściach. 

Puch trafiliśmy w lesie po stronie  Północnej, ale tam było takie zagęszczenie ludzi, że orali wszystko błyskawicznie.

Był to mój pierwszy raz na Chopoku zimą - fajna górka i mocno zabawowa ;) dużo przeszkód terenowych, ciekawe i zróżnicowane ukształtowanie, chętnie tam wróce jak będzie lepiej wyśnieżone.

Na trasach bez zastrzeżeń - po tych opadach powinni jeszcze sporo pokręcić


 

Na koniec foto - spotkane 20m od niebieskiej trasy... i niech któryś ekolog mi powie że narciarze i wyciągi płoszą zwierzęta... nawet nie przejęły się moim widokiem:



 

Edytowane przez gregor_g4
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa bym zapomniał, poza kozicami spotkaliśmy  Petrę Vlhovą :) Była w towarzystwie 2 reprezentantów Słowacji i sporo ludzi trzaskało sobie z nią fotki. 
My stwierdziliśmy, że damy jej w spokoju pojeździć i cieszyć się wolnym czasem. Karma wraca i spotkaliśmy kozice, które niewzruszone dały się sfotografować - im też nie chcieliśmy przeszkadzać, więc szybkie foto i w dół :D
 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, gregor_g4 napisał:

aaaa bym zapomniał, poza kozicami spotkaliśmy  Petrę Vlhovą :) ...
 

No ja miałem okazję oglądać jej przejazd treningowy. Stałem może 10m od jej slalomu. Robi dziewczyna wrażenie i to nie tylko urodą. :x :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...