Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, oficjalnie zakończyli sezon narciarski : "Ku dňu 19. 4. 2018 bola lyžiarska sezóna 2017/2018 ukončená z dôvodu oteplenia a nevhodných snehových podmienok. Všetky zjazdovky v stredisku Jasná sú uzatvorené a teda platí zákaz lyžovania/snowboardovania  sa na nich (...)" 

Swoją drogą na trasach 1a i 1b w okolicach Lukovej były już mocne roztopy... Poniżej zdjęcia z kamerki dzisiaj wieczorem

lukova_1d.jpg

Lukova_2d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, przemo_narciarz napisał:

Och przepowiedzialem... Koniec sezonu!!!

To że ogłosili zakończenie sezonu nie oznacza , że nie pojeździmy :D Sezonówka jest aktualna do końca miesiąca, gondole mają jeszcze chodzić a to, że trasy zamknięte w sumie nie ma znaczenia dla kilku "wariatów" , którzy chcą się wybrać w najbliższy weekend xD Zdjęcia @tobiasz7777 oddają to co jest aktualnie ale w piątek jeździliśmy w gorszych warunkach na Majstrowskiej, Dla mnie największą niewiadomą jest południe .

Edytowane przez bolec
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, przemo_narciarz napisał:

No niestety, nie każdemu jest to dane. Choć kto spróbuje, za rok wróci... Wystarczy trochę umiejętności i stare narty.

 

Musiałem ogarnąć ten wpis …

Bo każdy tutaj patrzy ze swojej perspektywy, a nikt nie potrafi docenić pasji innych czy innych uwarunkowań – podejdę do tego ze swojej strony …

11 godzin temu, przemo_narciarz napisał:

No niestety, nie każdemu jest to dane ...

 

Oczywiście, jeden nie jedzie, bo nie ma kasy, inny bo mu się nie chce, inny bo nie ma czasu, a jeszcze inny już dawno zakończył zimę … ja mam czas, a zima to moja ulubiona pora roku 

11 godzin temu, przemo_narciarz napisał:

Wystarczy trochę umiejętności i stare narty.

 

I jedno i drugie to prawda, umiejętności naprawdę nie potrzeba zbyt wiele, wystarczy mieć oczy szeroko otwarte i dobrze szukać linii zjazdu – oczywiście nie można napisać, że warunki są dobre czy bardzo dobre – bo takie nie są, poza tym dla każdego warunki mogą być inne - dla mnie super, a dla większości już nie … każdy ocenia je po swojemu i każdy ma satysfakcję z jazdy w innych warunkach, ale nie jest to powód, żeby krytykować tych, którzy po prostu jadą … bo jest jeszcze śnieg, żeby zjechać … albo zejść jak będzie taka potrzeba …

ale jednak na taki warun trzeba mieć „szutrówki” – jak ich nie masz po każdym zjeździe patrzysz na ślizgi … nie mam … i gdyby nie uprzejmość Jaśka przesiedziałbym weekend na działce ...

Dodatkowo, gdybym nie miał przedpłaty na pewno bym nie pojechał, bo mój budżet mi na to nie pozwala – ale jadę bo mam i nie jadę bo musi mi się wrócić. Jadę bo chce pojeździć, bo jest fajna pogoda, bo chce się spotkać z kumplami … pogadać, wypić piwo, kawę, herbatę ............

… ale jadę również dlatego, że kilka lat temu kilku gości – pomimo moich „sprzeciwów” – wyciągnęło mnie właśnie na takie „wiosenne nartowanie” … i to był strzał w dziesiątkę – kupiłem przedpłatę tylko dlatego, żeby właśnie pojeździć w miękkim śniegu, „ciapie”, dodatniej temperaturze, słońcu a nawet w deszczu.

Ci sami goście w tym roku pokazali mi – trochę – co to freeride 😊 i po którymś zjeździe za każdym razem mówiłem, że to ostatni zjazd w tym dniu, ale za każdym było coraz lepiej, coraz pewniej, choć nogi bolały jak cholera … i jeździłem z nimi do końca … nie był to może szczyt jakiegoś superowego zjazdu, ale zabawa była przednia …

11 godzin temu, przemo_narciarz napisał:

Choć kto spróbuje, za rok wróci... 

 

Wróci, wróci … tak jak ja wracam i pewnie kilka, kilkanaście osób na tym forum … dlatego pisanie, że jesteśmy … mija się z celem … i tak pojedziemy … a na kamerkach widzimy co jest – niech lepiej ktoś napisze jaki jest warun jak tam był (ja już rzadko piszę, bo mnie wkur… wieczne uwagi do każdego postu i pisanie nie na temat)

Dzięki @bolec, @keisyzrk, @przemo_narciarz, Jasiek, Tomek za odkrycie narciarstwa innego niż tylko dobrze przygotowane stoki, mało ludzi, piękna pogoda … szkoda tylko, że tak późno 😊

 

Edytowane przez moloo
  • Like 4
  • Thanks 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, moloo napisał:

@przemo_narciarz czytałeś jaki warun na Chopoku.

Już Ci mogę napisać - żałuj, że Cię w niedzielę nie będzie :):) 

Nawet widziałem bo na bieżąco jestem atakowany mmsami, szkoda ale niestety inaczej zaplanowałem ten weekend.

Mam nadzieję że do piątku dotrwa jakiś pasek dla mnie:) choc po fotkach ciężko będzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet widziałem bo na bieżąco jestem atakowany mmsami, szkoda ale niestety inaczej zaplanowałem ten weekend.
Mam nadzieję że do piątku dotrwa jakiś pasek dla mnie:) choc po fotkach ciężko będzie.
Musi do niedzieli, za tydzień w niedzielę też tam jestem ...

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2018 o 21:34, przemo_narciarz napisał:

Nooo ładnie to napisałeś:) ale tak i tak większość tego nie zrozumie, bo to lepsi z lepsiejszych narciarzy...

Tak jak napisałem poprzednio, podziwiam, tym bardziej że robicie to z pasją. W zeszłym roku kończyłem sezon 30 kwietnia w Szczyrbskim Plesie a tegoroczny ponad tydzień temu więc nie zaliczam się do grupy, która kończy "nartowanie" w marcu lub po feriach. ;) Są jednak dwa powody, czysto pragmatyczne, dla których, póki co nie dołączę: nie posiadam żużlówek i kwesta ubezpieczenia. Skoro właściciel ośrodka w oficjalnym komunikacie zabrania jazdy po trasach to jakie ubezpieczenie wchodzi w grę?? Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja na szybko podsumuję nasze dzisiejsze nartowanie na zamkniętym już  Chopoku licząc , że koledzy się dołożą do relacji :D Jeździliśmy naszą grupką w składzie @bolec @christof @moloo . @Jasiek i Tomek. 

Ośrodek oficjalnie zamknięty zatem warunków do jazdy brak . Pomimo tego na Chopoku jeździło z kilkadziesiąt narciarzy korzystając z tego co jeszcze zostało korzystając z sezonówki ważnej do 30.04. Padło pytanie o ubezpieczenie w zamkniętym ośrodku- mieliśmy ubezpieczenie na sporty o „dużym ryzyku”, niestety to nie jest tania opcja ale coś za coś.

Warunki na północy bardzo ciężkie tz przetopy , kamienie , paski śniegu do jazdy , muldy , kilkukrotne zdejmowanie nart i dymanie z buta przez 200 metrów.

Na południu więcej śniegu ( do kosodreviny) ale grząskiego i głównie jazda free obok tras .

Pomimo powyższego wszyscy schodzili z bananami na twarzach xD Może to dziwne ale dla nas był to udany dzień na nartach w miłym gronie 

Majówka raczej odpada .....:/

Poniżej kilka dodatkowych fotek 

Pozdrawiam

 

 

 

BA0B3A71-B74A-4090-BB05-56E57F21565C.jpeg

C906D235-8A9F-4232-98F1-A24A194FEFE0.jpeg

D1F28D9D-0257-4638-8A44-6A01FAFA0E60.jpeg

1AFA66CE-2AAB-409D-8B00-2519D73A682C.jpeg

801216AD-F07F-4A09-90B3-F4214E456B0E.jpeg

2F7D3798-F0B7-45C3-A77A-897CC318B891.jpeg

A38BFCA1-DA09-47A8-B75C-3545717BC075.jpeg

DEF8A46C-ECEC-428E-A129-EFAC1159B510.jpeg

CADE2807-98BB-47FC-8BDC-E6058E0AB71B.jpeg

04A08DDB-A5E1-4026-B14A-5C2806F56754.jpeg

B16F483C-1FD6-47D3-B3DF-AE833E00D76C.jpeg

  • Like 5
  • Thanks 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już wszystko zostało napisane :

- Chopok zamknięty, warunki - trudne, bardzo trudne, brak, trasy żyją swoim życiem.

Myślę, że do takiej jazdy trzeba po prostu "dorosnąć" - jeszcze 3 - 4 lat temu nikt nie namówiłby mnie na taki wyjazd - patrząc na kamerki i wiedząc, że ośrodek jest zamknięty. Nie wspomnę już tutaj o względach finansowych czy sprzętowych.

Ale po kilku takich wyjazdach zmienia się punkt patrzenia na niektóre sprawy, ta jazda bawi (wczoraj mnie tak rozbawiła, że zaliczyłem nawet upadek - głupi pomyślałem, że już czuję narty, które miałem kilka godzin na nogach) - piękna pogoda, ciepło, miękki śnieg, szukanie trasy, jazda poza trasą - myślę, że to trzeba przeżyć. Poza tym jazda w tym okresie to nie wszystko - widoki :) brak kolejek, puste gondole, doborowe towarzycho ...

Zdjęcia już wystawił @bolec - nic innego się nie wymyśli ... jest jak jest ... kto lubi był, kto nie - robił co innego ...

Majówka - no jestem pod Chopokiem 4 dni, jak złapię jakieś "żużlówki" to będą w bagażniku ... ale ... chyba tylko się przejadą tam i z powrotem ...

 

Edytowane przez moloo
  • Like 5
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...