Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Cosworth240 napisał:

Może ja coś źle pamiętam, ale na Luckach też są schody między parkingiem (tym dużym po prawej stronie drogi jadąc w górę doliny od Liptovskiegu Mikulasa), a dolnym peronem kolei. Uważam, że generalnie to nie problem, bo w końcu człowiek jedzie na narty żeby się poruszać trochę i takie schody to nawet niezła rozgrzewka przed zasadniczą częścią zabawy, niemniej jednak nie wydaje mi się, aby pomiędzy 18 stycznia zeszłego roku (wtedy parkowałem tam po raz ostatni), a 25 stycznie roku bieżącego coś w kwestii schodów mogło szczególnie się zmienić... Na Bielej Put jest parking taki ze szlabanami gdzie schodów nie ma, ale ja tam się chyba nigdy nie załapałem na parkowanie; z tego położonego poniżej Happy End też trzeba parę stopni w górę pokonać. 

Schody są ale jest ich na oko z połowę mniej jak na Zahradkach i nie trzeba do nich tyle iść w butach narciarskich. Na Biela Put też chyba 2 rzędy schodów z parkingu koło Happy Endu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na Chopoku ludzi dużo,nawet bardzo. Rano piekna pogoda od 12 coraz gorzej, jak to na Chopku.

Kolejki na single na pare min, normalne 5-10min.

Trasy betonidlo, po 12 duże niespodzianki lodowe. Mimo wszystko pojezdzilismy fajnie. Zwiedzone wszystkie trasy za wyjątkiem niebieskich.

Do 12 warun bdb, choc polecam ostre krawędzie. 

Zdjęcie tylko z rana, nic nowego nie było, wiec szkoda czasu.

Jutro poprawiamy😁

IMG_20190126_091224.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto rano wstaje... ten sobie pojezdzi.

Niestety chopok pokazał moc, my juz w samochodzie. Wiatr boczny wyłączył prawie wszystkie koleje na północy.

Mimo wszystko udany dzień, super śnieg mega warun. Zanim sie zepsuło pojezdzilismy bez kolejek w słoneczku.

Pozdrowienia dla wytrwałych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano na dojezdzie do chopoka był dzwon czolowy przed demianowska jaskinią. Jakim trzeba być imbecylem żeby wyprzedzać kolumne samochodów jadacych ciągiem przez kilometry?

Przyjedzie 2 auta szybciej na parking i bedzie stać 4m bliżej wyciagu taki delikwent...

Straż, policja, karetka... szkoda gadać. Niestety wielu długo postalo za nim podjechało na parking. 

My mielismy 2h pustych tras.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2019 o 11:45, marek_kapica napisał:

Wybieram się pierwszy raz na Chopok, mam do Was pytanie. Na który parking najlepiej się udać i ile kosztuje płatny jak coś? 

Najlepiej Lucky masz do wyboru mniejszy parking po lewej i duży po prawej stronie. Jeśli nie lubisz chodzić po schodach możesz wejść z lewej strony od zaparkowanych ratraków. Na dużym parkingu zaparkuj jak najwyżej, przejdź przez ulicę przy przystanku skibusa w kierunku maxilandu.

Na Zahradkach są 2 małe parkingi po lewej bezpłatny po prawej płatny (prawdopodobnie 6E za dzień) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Majac na karnecie 3 osrodki, sprawdzam tutaj wiatry I pogode, po czym wybieram nartowanie, jutro jade na Strbskie Pleso, jak Marcin nie chce znowu narzekac, to mozemy sie tam spotkac, dziecko bedzie zachwycone, a na Lucky to sie jezdzi, tam zawsze najwiecej niebieskotrasowcow, lepiej pojechac dalej.

https://www.mountain-forecast.com/peaks/Lomnicky-Stit/forecasts/2633

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Baartos napisał:

Nie wszystkie, B4 i B5 stało cały dzień i trzeba było się posiłkować talerzykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopok - zresztą jak każdą górę czy ośrodek - się kocha albo nienawidzi :)

Też byłem, ale w czwartek i wiało podobnie, też miałem taką kolejkę o 8:30 na Lucky, ale to przez to, że później wyjechałem i jak byłem na parkingu to już 5 rząd - parking tam jest największy i Ci wszyscy ludzie, którzy przyjeżdżają muszę się zablokować jak jeszcze wyciąg nie chodzi  - to normalne nie ma co histeryzować.

 

Pod Tesco koło 7:45, ale po przejechaniu ronda sznurek samochodu, korka nie było, ale jechało się powoli ... na parkingu Lucky dopiero o 8:10 :) piąty rząd i daleko od przejścia ... nigdy tak daleko nie stałem ...

Warunki - na północy do 9:30 bomba - potem południe i tam zajebiście, słonko trochę puściło stoki i na wszystkich trasach do 13 jeździło się super. Potem wpadliśmy na pomysł, żeby zobaczyć co na północy, a tam wiatr wywiał wszystko - od szczytu do Konsky Grun warun zajebisty - twarde podłoże, narta wchodziła jak w twarde masełko - tylko nisko "pędzący" śnieg ograniczał widoczność i trzeba było ostrożnie jechać, poniżej do Prehiby, a miejscami nawet niżej - lodowisko. Więc powrót na południe - jazda do 15:30 - tam warunki cały czas dobre, choć dla większości ciężkie - zjazd ze szczytu FISem, który do wypłaszczenia przy szarej - no może trochę wyżej jak powyżej - twarde podłoże, ale nie lód ... warunki boskie, do tego mało ludzi bo większość się bała wiatru ...

Ogólnie piękny - udany dzień, ludzi bardzo dużo, ale nie staliśmy dłużej niż 5 minut i to tylko do gondoli, zarówno na północy jak i na południu. Ludzie bardziej widoczni na trasach niż w kolejkach - oczywiście "single line" 

Wyjazd na Chopok trzeba trochę przemyśleć - to jest góra, która ma swój charakter - kamerki, prognozy, dobra organizacja jazdy - i masz jak w raju. Nie zastanawiasz się czy wtopiłem z sezonówką czy nie - po prostu jeździsz ... Myślę, że tak jest w większości ośrodków - no chyba, że masz jeden wyciąg i nie ma co kombinować ...

Chopok to nie jest po prostu wyjazd - to przygoda - i pewnie za to kocham tę górę ...

Nie mam sezonówki co sezon :) bo właśnie trochę myślę, żeby potem nie biadolić, ale ta, którą kupiłem na ten sezon zwróciła mi się już w kwietniu ubiegłego roku, więc jakby nie mam powodów ... A pogoda jest jaka jest ... Nie mamy na nią wpływy, a wszędzie można poczytać jaki Chopok jest w tej kwestii nieprzewidywalny ...

P.S.

Była ze mną koleżanka - pierwszy raz na Chopoku, pomimo tego, że wiało, był lód jest tą górą zachwycona - ale planowaliśmy wyjazd przynajmniej od kilku dobrych dni, żeby właśnie na słonko trafić - a i tak wiatr nas zaskoczył ... Było cudowanie ... 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze na Chopok w ty, sezonie od listopada, przemysl skibusa z dolnego parkingu glownego, zaoszczedzisz masz czasu I nie musisz daleko chodzic, ja wysiadam dalej, lucky zazwyczaj omijam, zahradky lub Biela Put. W piatek pogoda byla na Chopoku idealna 

CCFC84A3-8952-4FAC-8DC7-7DE0EA3D3471.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sariensis napisał:

Jezdze na Chopok w ty, sezonie od listopada, przemysl skibusa z dolnego parkingu glownego, zaoszczedzisz masz czasu I nie musisz daleko chodzic, ja wysiadam dalej, lucky zazwyczaj omijam, zahradky lub Biela Put. W piatek pogoda byla na Chopoku idealna 

 

Chłopie, ale po co :) ???

Przecież ja nie narzekałem - mi to pasuje - pierwszy raz na 4 lata stałem ciut niżej niż zwykle :) na Biela Put to akurat niewiele zyskam biorąc pod uwagę "żółwia" ...

Poza tym narty to nie wyścigi ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moloo napisał:

Chłopie, ale po co :) ???

Przecież ja nie narzekałem - mi to pasuje - pierwszy raz na 4 lata stałem ciut niżej niż zwykle :) na Biela Put to akurat niewiele zyskam biorąc pod uwagę "żółwia" ...

Poza tym narty to nie wyścigi ...

Jesli nie dla siebie, to zrob to dla srodowiska, skibus jest wielce OK i ekotrendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2019 o 14:50, marboru napisał:

Dzisiaj dostałem pozdrowienia z Chopoka od @kmarcin.

chopok2.thumb.jpg.804687651ea7c6e8da3d9a70653b3dda.jpg

Mimo tego, że na górze tak jak na powyższym zdjęciu...to nasz Kolega wyraził swoją złość, frustrację i ogłosił, że ten rok, był ostatnim kiedy kupił sezonówkę na ten i inne ośrodki wiadomego właściciela 😮 

chopok1.thumb.jpg.c06051ecb13c4c01e0146e469a332ec8.jpg

Ciekawe dlaczego?

Zdjęcie zrobione przed otwarciem o 8:30 to kolejka na mniej niż 10 min

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemo_narciarz napisał:

Widać późno wstajesz. Pamiętaj kto rano wstaje jeździ po sztruksie:)

Ja znam wersje, kto rano wtaje ten chodzi nie wyspany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...