Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

53 minutes ago, ptk89 said:

Dzięki. Mam już takie trzy. Kolejną zachowam na początek następnego sezonu narciarskiego 🤣

Zmień dyscyplinę d. nie będzie bolała.

Ps nie każdy kto lubi pojeździć na nartach jest wyznawcą TMR. Wyobraź sobie że można fajnie pojeździć często w Szczyrku, prawie zawsze na chopoku jak nie po trasie to obok nie będąc fanatykiem.

 @ptk89 użyj maści i smaruj narty.

 

Edytowane przez przemo_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, gruchauho said:

 

Ja będę 24.03, o ile o śnieg się nie obawiam, to stania w kolejkach chciałbym uniknąć. 😟

Na chopoku są dwie grupy narciarzy jedni którzy idą standardowym przejściem stoją w kolejce, rozmawiają, wymieniają doświadczenia i są szczęśliwi i 2 którzy chcą pojeździć przechodzą single line i są na wyciągu w 30% czasu tych pierwszych, zwykle 1-3min.

Na singlu stać nie będziesz, chyba że będzie wiało i powyłączają wyciągi.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, ptk89 said:

🤣Takich wyznawców TMR jak Ty pozdrowię w Święta środkowym palcem z czynnego Kasprowego, a Tobie pozostaną jedynie wspomnienia zamkniętego Chopoka 🤣

Trzymam za słowo i czekam na fotkę z Pozdrowieniami - tylko żebyś nart nie zapomniał, jeśli w ogóle wiesz jak one wyglądają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Sariensis said:

 

Nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć was 7.4.2019 w sezonie pożegnanie.

Powiem tak - nie wiadomo jak będzie, ale trzeba sprawdzić wiadomość :)

Zdanie wyciągnięte z kontekstu - bardziej chodzi tutaj w ostani przyjazd Petry na Chopok, a nie zamknięcie sezonu ...

 

Znovu sa na teba tešíme 7.4.2019 na rozlúčke so zimnou sezónou.
 
46519168_10157002559962904_3201739295572
Ďakujeme za správu. Čoskoro Vás budeme kontaktovať. Pekný deň. ----- Thank you for the message. We'll contact you soon. Have a nice day.
 
Czy trzeba rozumieć, że zamknięcie sezonu na Chopoku będzie 07.04 ???
 
46519168_10157002559962904_3201739295572
nie, zatvorenie 30.4 ::)
 
dzięki za info
 
 
 
 
  •  
Edytowane przez moloo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, moloo said:

Powiem tak - nie wiadomo jak będzie, ale trzeba sprawdzić wiadomość :)

Zdanie wyciągnięte z kontekstu - bardziej chodzi tutaj w ostani przyjazd Petry na Chopok, a nie zamknięcie sezonu ...

 

Znovu sa na teba tešíme 7.4.2019 na rozlúčke so zimnou sezónou.
 
46519168_10157002559962904_3201739295572
Ďakujeme za správu. Čoskoro Vás budeme kontaktovať. Pekný deň. ----- Thank you for the message. We'll contact you soon. Have a nice day.
 
Czy trzeba rozumieć, że zamknięcie sezonu na Chopoku będzie 07.04 ???
 
46519168_10157002559962904_3201739295572
nie, zatvorenie 30.4 ::)
 
dzięki za info
 
 
 
 
  •  

Oby mozna bylo jezdzic do konca kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, moloo said:

@ptk89 @shuger dziś przez chwilę nie było prądu i cały Chopok stał - wiatr pozwolił drzewa na trakcję elektryczną ...

Toż to przecież wina TMR !!!

A Wy milczycie , przecież zjebać ich trzeba za ten wiatr !!! Pewnie z armatek go zrobili ...

Tylko potwierdziłeś, że masz problemy z myśleniem i rozumieniem słów. Dobranoc.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopok 07-09.03.2019.

No cóż. To moja czwarta wizyta na tej górze w całej mojej 15 letniej karierze narciarza amatora. Kilka moich własnych uwag.

Jaka to jest góra to każdy widzi i jakie piękne trasy i fajna infrastruktura to każdy kto tam był wie. Niezaprzeczalnie najlepszy ośrodek w tej części Europy i basta.

Ujeździć się ujeździłem po pachy. Ale......

Dla posiadaczy sprytnej sezonówki i mieszkających na południu Polski lepszej i tańszej alternatywy nie ma moim zdaniem.Biorąc pod uwagę co poniżej. moją ostatnią wizytę w zeszłym roku gdzie miałem wyjazd sponsorowany, więc kosztami się nie interesowałem. Do tego piękne warunki były. Przed wyjazdem tegorocznym gdzie załadowanie gopassa na trzy dni kosztowało mnie 125 Eu, a w kasie kosztowałby mnie to 150 Eu. Zacząłem poważnie zastanawiać się nad kupnem sprytnej sezonówki. Przede wszystkim ze względu na różnicę czasu dojazdu Chopok vs Alpy 7 h naprzeciwko minimum 13. Tak sobie myślę może zamiast jednego wyjazdu w Alpy dwa trzy krótsze na Chopok. Po w/w wyjeździe porównując z moim ostatnim wyjazdem w Alpy wyleczyłem się z tego pomysłu.

Tak jak mówiłem najeździłem się jak na trzy dni dużo. Mimo trudnych warunków, które z grubsza są mi niestraszne. Choć takiego lodu jak na trasach ze szczytu na północ nie doświadczyłem nawet na lodowcach ( no może raz na Tuxie). Degradacja krawędzi błyskawiczna.

Ale... i tu jest to największe ale. Komfort swobodnej jazdy po trasie. Niestety dla mnie jest go mało, a w weekend nie ma go w ogóle. Narciarstwo stało się tak masowym sportem, że zatłoczenie tras jest niemiłosierne. Co z tego, że na trudniejszych zmuldzonych fragmentach (które lubię) mogę pojechać normalnie dość sprawnie i szybko. Jak nie da się bo trzeba wybierać tor jazdy, który jest określony ilością walczących o przetrwanie a nie ukształtowaniem terenu. Ja jak widzę takie zagęszczenie to jestem pełen podziwu dla przecinaków śmigających między ludźmi. Można tak jechać jak się ma jazdę opanowaną perfekcyjnie. Przez trzy dni widziałem takich gości dwóch. To nie na moje nerwy. Owszem można znaleźć trasy mniej oblegane jak np 12 czy na południu. no co z tego jak kolejki do krzeseł. Ponadto w porównaniu z zeszłym rokiem odnotowałem dużo więcej narciarzy początkujących. Może to też wina trudnych warunków, które obnażają stan umiejętności.

@przemo_narciarz "Na chopoku są dwie grupy narciarzy jedni którzy idą standardowym przejściem stoją w kolejce, rozmawiają, wymieniają doświadczenia i są szczęśliwi i 2 którzy chcą pojeździć przechodzą single line i są na wyciągu w 30% czasu tych pierwszych, zwykle 1-3min."

Nie tak chop. Było nas pięciu i w największym szczycie kombinowaliśmy celem sprawdzenia. Zawsze kogoś puszczaliśmy singlem. Reszta normalnie, Ale zawsze się ustawialiśmy w tym szybszym torze kolejki (jest takowy tylko trzeba wiedzieć gdzie się ustawić). I co wynik zawsze był taki, że singiel wsiadał o trzy lub cztery krzesła wcześniej. Także zysk niewielki, ale zawsze. Jednak nie taki kolosalny w postaci 30% czasu oczekiwania. Sprawdzaliśmy to wielokrotnie.

Co do pogody w te trzy dni nie będę pisał. Zostało napisane wszystko.

Podsumowując. W weekendy nie warto w moim przypadku absolutnie za normalną cenę karnetu tam się pojawiać. W środku tygodnia do przemyślenia. Jednak jak mam jechać na trzy lub cztery dni w środku tygodnia poświęcając cały tydzień urlopu za tą samą cenę skipasu co Zillertal, to wybieram bezapelacyjnie Zillertal. Komfort jazdy na nartach bezapelacyjnie nieporównywalny. I w cale nie chodzi mi tu o te setki kilometrów, które tam są oferowane.

To się rozpisałem. Pozdrawiam.

  • Like 7
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, lokiec3 said:

 

Zgadzam się z tym co napisałeś w 100%. Moim zdaniem identycznie jest z aktualnym Szczyrkiem. Tak jak Chopok jest bez wątpienia najlepszym ośrodkiem w naszej części Europy, tak Szczyrk najlepszym w Polsce. Efektem tego są tłumy.Oczywiście tu i tam można się nieźle wyjeździć, ale kombinować trzeba co niemiara. Przy czym na Chopoku o fajną jazdę łatwiej, bo liczba trudniejszych tras, które są regularnie czynne jest znacznie większa niż w Szczyrku. Nie ma jednak mowy o tym, żeby przez 80% sezonu narciarskiego zaplanować sobie wyjazd Chopok/Szczyrk w ten sposób, że warunki będą dobre, a na stokach w miarę luźno. W weekendy w zasadzie nie ma sensu tam jeździć. I to niezależnie czy mamy styczeń czy marzec.

Jeśli chodzi o zagęszczenie na trasach niebieskich, to ja już naprawdę nie widzę żadnej różnicy między Chopokiem a Białką. Różnica jedynie taka, że na Słowacji kolejki do wyciągów są nieco mniejsze, co w sumie jest dosyć istotne.

Jeszcze jedna uwaga do tego co napisałeś. To że w ubiegłym tygodniu miałeś na trasach taki tłok wynika w dużej mierze z tego, że na Słowacji trwały jeszcze ferie. Na to też trzeba zwracać uwagę jadąc na Chopok. Dopiero od tego tygodnia będzie znacznie lepiej, ale wyjazdy w drugiej połowie marca to już loteria jeśli chodzi o warunki. W tym roku jest akurat ciapa, w tamtym roku było super. W każdym razie planując 5-7 dniowy wypad na narty, bez rodziny, w celu wyjeżdżenia się na maksa, w życiu nie zdecydowałbym się na ośrodki TMR. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, lokiec3 said:

Chopok 07-09.03.2019.

Podsumowując. W weekendy nie warto w moim przypadku absolutnie za normalną cenę karnetu tam się pojawiać. W środku tygodnia do przemyślenia. Jednak jak mam jechać na trzy lub cztery dni w środku tygodnia poświęcając cały tydzień urlopu za tą samą cenę skipasu co Zillertal, to wybieram bezapelacyjnie Zillertal. Komfort jazdy na nartach bezapelacyjnie nieporównywalny. I w cale nie chodzi mi tu o te setki kilometrów, które tam są oferowane.

To się rozpisałem. Pozdrawiam.

ano racja, mam sezonówkę na Słowację, od Chopoka zdecydowanie wolę Łomnicę i Strbskie Pleso, ośrodek na Chopoku po prostu się zatkał, ale i tak daleko mu do SMR ... na który również mam sezonówkę i karnet na jazdy wieczorne, ale ... nie korzystam bo to bez sensu, na sezon 19/20 rozważam karnet na salzburgerland zamiast TMR, w sumie wyjdzie niewiele drożej a na pewno znajdę wśród 23 ośrodków takie mniej zatłoczone nawet w szczycie sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Chopoku przez ten weekend. Chyba jeden z cięższych, lub najcięższy. Warunki dyktowała pogoda. Sobota ładnie, słonecznie mniej więcej do południa. Później wiatr. W nocy kataklizm wiatrowy, awaria prądu i w niedzielę rano dowiadujemy się od parkingowego, że Chopok nie ruszy i tutaj uwaga.

Zaszugeruję trochę🤓

1. Pracownik parkingowy, mówi że "dzisiaj nic nie ruszy, jest awaria", wśród ludzi konsternacja. Byłem już ze sto albo więcej razy, więc myślę sobie przecież Chopok zawsze działa, przynajmniej częściowo. No ale cóż po kilku minutach dyskusji decyzja Łomnica. Szybki telefon do infocentrum w Łomnicy.

2. Infocentrum mówi, że sedlo nie chodzi, ale pozostałe wyciągi tak. Szybkie gramolenie do auta lecimy na Łomnice, po 40min dojeżdżamy i dowiadujemy się od parkingowego, że chodzi tylko niebieska kanapa i pełny parking. Totalna niekompetencja. Jak można potwierdzić, 10min przed otwarciem, że wyciągi chodzą, choć nie chodzą????

Na szczęście w czasie powrotu z Łomnicy, ruszył Chopok. Pojeździliśmy od 10:18 bez kolejek. Zahradki uratowały dzień było super, dojazd pod bramki, jeleni gruń równy bez muld, ogień. Na górze wiatr sporo narozrabiał. Praktycznie 500m ciągłego lodu ( tafla ), tylko delikatna ześlizgowa jazda. Ludzie padali jak muchy.

Podsumowując: Zjeździliśmy się, mimo nie pogody było fajnie, nie słuchajcie ciapaków z parkingu!!! Lepiej wejść pod wyciąg popytać obsługi. 

Podsumowanie szugerowane: TMR to szczyt niekompetencji, zero informacji na stronie, na FB, wprowadzanie w błąd przez pracowników i infocentrum to jest skandal. 

Ale coż za to ich szanujemy, za dymanie na kasę.

Zmienili układ single line na pomarańczówce i szarej. Tradycyjne przejście zostało zwężone, kolejka idzie szybko, ale @lokiec3 ma rację, zanim odpalili szarą staliśmy dwa razy do pomarańczki, ok 6min a wydawało się że będzie 15. Za to single już są średnio opłacalne przy dużej kolejce zyskuje się minutę może dwie.

Z rzeczy dobrych sobota i niedziela śnieg od zahradek. Od 1700 wszystko w kosówkę, ale przynajmniej na free pojeździmy dłużej:) Na południu piękny warun ze szczytu, było najlepiej w tym sezonie 10/10. W niedzielę nie chodziło południe, ale widać, że free na południu jest piękny. 

Edytowane przez przemo_narciarz
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, przemo_narciarz said:

Byłem na Chopoku przez ten weekend. Chyba jeden z cięższych, lub najcięższy. Warunki dyktowała pogoda. Sobota ładnie, słonecznie mniej więcej do południa. Później wiatr. W nocy kataklizm wiatrowy, awaria prądu i w niedzielę rano dowiadujemy się od parkingowego, że Chopok nie ruszy i tutaj uwaga.

Zaszugeruję trochę🤓

1. Pracownik parkingowy, mówi że "dzisiaj nic nie ruszy, jest awaria", wśród ludzi konsternacja. Byłem już ze sto albo więcej razy, więc myślę sobie przecież Chopok zawsze działa, przynajmniej częściowo. No ale cóż po kilku minutach dyskusji decyzja Łomnica. Szybki telefon do infocentrum w Łomnicy.

2. Infocentrum mówi, że sedlo nie chodzi, ale pozostałe wyciągi tak. Szybkie gramolenie do auta lecimy na Łomnice, po 40min dojeżdżamy i dowiadujemy się od parkingowego, że chodzi tylko niebieska kanapa i pełny parking. Totalna niekompetencja. Jak można potwierdzić, 10min przed otwarciem, że wyciągi chodzą, choć nie chodzą????

Na szczęście w czasie powrotu z Łomnicy, ruszył Chopok. Pojeździliśmy od 10:18 bez kolejek. Zahradki uratowały dzień było super, dojazd pod bramki, jeleni gruń równy bez muld, ogień. Na górze wiatr sporo narozrabiał. Praktycznie 500m ciągłego lodu ( tafla ), tylko delikatna ześlizgowa jazda. Ludzie padali jak muchy.

Podsumowując: Zjeździliśmy się, mimo nie pogody było fajnie, nie słuchajcie ciapaków z parkingu!!! Lepiej wejść pod wyciąg popytać obsługi. 

Podsumowanie szugerowane: TMR to szczyt niekompetencji, zero informacji na stronie, na FB, wprowadzanie w błąd przez pracowników i infocentrum to jest skandal. 

Ale coż za to ich szanujemy, za dymanie na kasę.

Zmienili układ single line na pomarańczówce i szarej. Tradycyjne przejście zostało zwężone, kolejka idzie szybko, ale @lokiec3 ma rację, zanim odpalili szarą staliśmy dwa razy do pomarańczki, ok 6min a wydawało się że będzie 15. Za to single już są średnio opłacalne przy dużej kolejce zyskuje się minutę może dwie.

Z rzeczy dobrych sobota i niedziela śnieg od zahradek. Od 1700 wszystko w kosówkę, ale przynajmniej na free pojeździmy dłużej:) Na południu piękny warun ze szczytu, było najlepiej w tym sezonie 10/10. W niedzielę nie chodziło południe, ale widać, że free na południu jest piękny. 

Trzeba było pytać Babcie klozetową ! Wyciągi w TŁ chodziły tak jak poinformowało infocentrum .

  • Haha 2
  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, zaruski said:

Trzeba było pytać Babcie klozetową ! Wyciągi w TŁ chodziły tak jak poinformowało infocentrum .

W sumie gdyby zapytali w kiblu na stacji kolejowej to wyszlo by na to samo, co u parkingowego ;), co mnie jeszcze bardziej utwierdza w przekonaniu, że czas opościć I Chopok ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, przemo_narciarz said:

 

Przez takie tępe komentarze nie  piszę już tutaj za często. 

 

Tutaj się już w ogóle nie da pisać ... fachowiec za fachowcem ... mądra głowa mądrą głowę pogania ...

Gdzie to forum sprzed lat, gdzie spotykali się prawdziwi narciarze, a nie tylko marudy i geniusze narciarskich inwestycji ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...