Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

23 minutes ago, ptk89 said:

Zjechałem dzisiaj 5, 14, 11 FIS, 12, 10 i różne łączniki. Zdecydowanie najlepiej na 12 Jeleni Grun. Reszta przytłoczona lub tafle lodu. Temperatura na dole -2, góra pokryta chmurami ale jakby się przejaśniało. 

 

A Ty jeździsz na nartach ? :) 

Jeździsz na górę, którą tak hejtujesz - nie rozumiem ... 

Jedź na południe - tam ponoć jest bajka ...

Kurcze o mały włos a byłbym dziś na Chopoku, ale nie miałem z kim jechać :( 

Edytowane przez moloo
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, moloo said:

A Ty jeździsz na nartach ? :) 

Jeździsz na górę, którą tak hejtujesz - nie rozumiem ... 

Jedź na południe - tam ponoć jest bajka ...

Kurcze o mały włos a byłbym dziś na Chopoku, ale nie miałem z kim jechać :( 

No widzisz a jednak. Pomimo tego że mam 2-miesięczną córkę zaliczyłem już 14 dni na nartach. To dużo bo wiadomo życie się trochę wywróciło. 

Nigdy nie krytykowałem terenów jak Chopok czy Szczyrk bo są najlepsze w tym regionie. Moje uwagi zawsze dotyczą działań TMR. Po prostu piszę co mi nie pasuje i co jest robione źle w mojej opinii. 

Na południe wybieram się jutro. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, ptk89 said:

Moje uwagi zawsze dotyczą działań TMR. Po prostu piszę co mi nie pasuje i co jest robione źle w mojej opinii. 

To jak tam jesteś to napisz, że TMR śnieży Pretekárska Chopok - Konský Grúň - to chyba dobre działanie :)

Choć raz ich pochwalisz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, moloo said:

To jak tam jesteś to napisz, że TMR śnieży Pretekárska Chopok - Konský Grúň - to chyba dobre działanie :)

Choć raz ich pochwalisz :) 

Tak śnieży. Niby szacun że na tym etapie sezonu jeszcze śnieżą ale z drugiej strony jak patrzysz kiedy to wszystko leci poza trasę przy tym wietrze to znowu pojawia się pytanie: lance są do bani czy osoby zarządzające nie ogarniają? Przy tym wietrze to bez sensu.

Północ dzisiaj stoi, dymie wiatr jak cholera. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko bo gdybym się zdecydował na sezonówkę to warto odwiedzić ich jeszcze w tym sezonie piątek-niedziela:

- czy mieszkając gdzieś w okolicach drogi dojazdowej od Liptowskiego np. w Pavcina Lehota , warto skorzystać ze skibusów w stronę ośrodka? Korzystał ktoś? Jak często jeżdżą?

- a jeśli w grę wchodzi samochód to jaki parking najlepiej wybrać. Na mapce widzę P1-P5. Płatne czy bezpłatne?

- czy taki termin jak teraz czyli koniec marca - początek kwietnia generuje tłumy w weekendy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, colin23 said:

Pytanko bo gdybym się zdecydował na sezonówkę to warto odwiedzić ich jeszcze w tym sezonie piątek-niedziela:

- czy mieszkając gdzieś w okolicach drogi dojazdowej od Liptowskiego np. w Pavcina Lehota , warto skorzystać ze skibusów w stronę ośrodka? Korzystał ktoś? Jak często jeżdżą?

- a jeśli w grę wchodzi samochód to jaki parking najlepiej wybrać. Na mapce widzę P1-P5. Płatne czy bezpłatne?

- czy taki termin jak teraz czyli koniec marca - początek kwietnia generuje tłumy w weekendy?

Skibusów za niedługo już nie będzie. Sprawdź do kiedy jeżdżą.

Parking P5 jest parę kilometrów od stacji, typowy pod autobusy. Za niedługo na Luckach nie będzie śniegu więc najlepiej na P1 i P2.

Tłumy mogą się zdarzyć nawet w weekend majowy, wszystko zależy od pogody, ale mimo sporej ilości ludzi powinieneś pojeździć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj warun epicki na północy,rano twardo ale jest po czym jeździć ,potem trochę odpuściło ale muldy były tylko uwaga na "ściance" do Luciek i trochę na jelenim.

Dla mnie najlepszy był Fis i Majstrowska,niby góra zamknięta ale....

Południe we mgle to nie jechałem.

Trochę dostawy było.tak ze 2-3 cm.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, colin23 said:

Pytanko bo gdybym się zdecydował na sezonówkę to warto odwiedzić ich jeszcze w tym sezonie piątek-niedziela:

- czy mieszkając gdzieś w okolicach drogi dojazdowej od Liptowskiego np. w Pavcina Lehota , warto skorzystać ze skibusów w stronę ośrodka? Korzystał ktoś? Jak często jeżdżą?

- a jeśli w grę wchodzi samochód to jaki parking najlepiej wybrać. Na mapce widzę P1-P5. Płatne czy bezpłatne?

- czy taki termin jak teraz czyli koniec marca - początek kwietnia generuje tłumy w weekendy?

Rozkład skibusów jest na ich stronie. Od 18.03 do 6.04 jeżdżą żadziej ale jeżdżą. Ja ruszałem z tatralandii i zajmowało to 25 min około. Samochodu nie ruszyłem przez kilka dni ale wtedy pogoda zachęcała do jazdy przez cały dzień i odpoczynku przy piwie na koniec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zameldowałem się w Mikulaszu i jestem bez auta, więc sam sprawdzę jak to wygląda z dojazdem. Zawsze w razie czego jeździ zwykły autobus - płatny, ale nie za drogi, z tego co pamiętam. Będę tu przez 5 dni, pogoda zapowiada się kiepska - głównie opady, ale jest dość chłodno, więc raczej śniegu niż deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, colin23 said:

A gdzie na stronie można znaleźć rozkład? Bo tu https://www.jasna.sk/pl/informacje/wydarzenia-w-regionie/transport/  widzę tylko mapkę skibusów

Dziwne ale w polskiej strony wersji faktycznie tego nie ma, tylko na słowackiej.

https://www.jasna.sk/informacie/informacie/doprava-do-jasnej/doprava-do-strediska-autobusom/

Do pobrania plik Pdf

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, colin23 said:

Dzięki. A te P1 i P2 jakieś duże? Będąc 20 minut przed otwarciem jest szansa tam stanąć? Który lepszy jeśli chodzi o start i finish szusowania? 

Na wstępie dziękuję za rozkład jazdy skibusów - przydał się. Co do parkingów, największy jest ten na Luczkach i raczej rzadko się zdarza, by nie było tam wolnych miejsc. Każdy jest odpowiedni, ale zważywszy, że zanim się dojedzie serpentynami do Jasnej, to z Luczek można już wjechać niebieską kanapą, więc ten wydaje się też najlepszą opcją. Teraz wrażenia z dnia dzisiejszego (15.03 - piątek):

Na Chopok wróciłem po 3 latach przerwy, a że najlepiej wspominam słoneczną jazdę w marcu, gdy jest też najwięcej śniegu (wysokość robi swoje), to na taką też jazdę liczyłem. Nie zawiodłem się jeśli chodzi o śnieg, natomiast bardzo pechowo trafiłem z pogodą, bo przez wszystkie 5 dni jakie tu spędzę, ma być pochmurno. Dziś od rana padał śnieg (później z przerwami, były też chwilowe przejaśnienia), ale i nocą dopadało dość sporo. Wszędzie jest go bardzo dużo, po obu stronach góry. W końcówce tras 1 i 12 w Zahradkach czuje się pod nartami, że przez jakiś czas mógł tam padać deszcz i trochę rozmiękczył śnieg, ale w niczym to nie przeszkadza. Natomiast pogoda nie odstraszyła narciarzy - trasy przeludnione jak zawsze (na 1 i 12 umiarkowany tłok, na 5, 11 i 14 duży) - do godziny 13 jeździłem po wszystkich wariantach tras w Zahradkach. Dodali / poszerzyli parę niebieskich wariantów (2b, 5, 10b, 12a), ale niewiele to pomogło. Pojawiły się oczywiście muldy - o dziwo na tych mniej przeludnionych trasach szybciej (1,12), ale może je po prostu ubijali wieczorem, a pozostałe rano i tam już nie zdążyło tyle nasypać. Ogólne wrażenia jednak pozytywne, po wcześniejszych pobytach w Szczyrku. Może to przez mój sentyment do tego miejsca i długie, urozmaicone trasy wśród ładnego krajobrazu

Kolejki do wszystkich trzech miękkich kanap na około 5 minut stania. Co ciekawe, zmniejszały się po godzinie 11.00 (może ludzie zdecydowali się wjechać na Chopok po chwilowych przejaśnieniach, choć na szczycie do końca było mglisto). Do gondoli po obu stronach też jednak kolejek nie było - Funitelem jedzie się wygodnie, gdy siedzi w kabinie kilka osób, a nie 20. Największym pozytywnym zaskoczeniem był przejazd na południe - nie spodziewałem się wiele przy tej widoczności, ale ruszyłem niebieskim trawersem 34 (który był tak zasypany, że gdy tylko odbyła w dół trasa czerwona, wszyscy w nią skręcili, więc jakoś tak ja za nimi). I to był świetny wybór, bo choć zwykle ta trasa pełna jest muld, dziś jeździło się fantastycznie. Wiatr tak ładnie "ulizał" równą pokrywę śnieżną, a jednocześnie czuło się jakby było z 2 metry śniegu pod nartami. Co ciekawe, równie pozytywne wrażenia towarzyszyły mi do samego dołu czerwonej 33-tki, którą pamiętam jeszcze z czasów przed naśnieżaniem. Po prostu genialny śnieg do samego dołu! I brak tłoku. No ale te 920m przewyższenia porządnej, czerwonej trasy dały mi się we znaki i później jeździłem już tylko trawersami i relaksacyjnie 10-tką.

Po stronie północnej, w wielu miejscach budują całe miasteczka hoteli, apartamentów i drewnianych domków (np. wzdłuż 14-tki do Luczek i przy 10b w Otupnem).

jasna1.jpg

jasna2.jpg

jasna3.jpg

jasna4.jpg

Edytowane przez koliber
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na północy spadło tak na moje oko 15-20cm,a na południu 20-30 i moje K2  z 90 pod butem nie dawały rady.

Musiałem pojechać na północ na free,tam mniej i taki"gęstszy' i było ok.

Pierwszy raz w życiu komuś tak naprawdę szczerze zazdrościłem,aż  mi żal dupsko ściskał jak jechałem w gondoli z gośćmi ,którzy mieli sprzęt po 110-115 pod butem.

Żonie to się nie przyznałem ,ale i tak się"kapła" i mnie dugała coś taki wku...iony.

Ja nic ,ona ja coś zrobiłam czy co, ja nic się nie odzywa duszę w sobie tą żałość.

Po godzinie "duszenia",wypytywania ,nie dawania mi spokoju ,wiercenia dziury w brzuchu powiedziałem o co chodzi.

Powiedziała .

To se kup ciuliku ,mamy kombi ,będziesz 5 par woził w bagażniku + moje dwie.

Ja chcąc być szczęśliwy przyznałem jej rację.

  • Like 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy dzień sobie odpuściłem, bo miało znów padać (tak jak w piątek) - pojechałem więc pospacerować po Jasnej i trochę żałowałem, że nie wziąłem nart, bo było nawet trochę słońca. Natomiast dziś rano w Mikulaszu za oknem była mgła, więc już miałem sobie pospać dłużej i pojechać późniejszym skibusem, ale zajrzałem na kamerki, by sprawdzić czy przypadkiem nie pada. A tam widzę słońce! Aż mnie zdziwiło, bo Chopok prawie zawsze jest w chmurach, rzadko bywa odwrotnie. No więc byłem na miejscu o 9 i spędziłem piękny, słoneczny dzień - chyba najlepszy w sezonie.

Po południowej stronie można było jeździć po całej szerokości stoku, bo bez względu na to czy trasa, czy poza trasą, śnieg nadawał się idealnie do jazdy (nie był głęboki, tzn. był, ale nie zapadał się, więc wszędzie jeździło się jak po trasach). Czyli 2 km szerokości stoku, w całości przykryta kosodrzewina i solidne nachylenie, więc pięknie się płynęło po tym zboczu. Na samych trasach od 10:30 było już sporo muld, więc wróciłem na stronę północną. Tam koło południa było twardo mniej więcej od wys.1300m w górę, ale i tak pogoda i różnorodność tras wynagrodziły wszystkie niedogodności. Śniegu niezmiennie bardzo dużo.

chopok1.jpg

funitel.jpg

jasna2.jpg

jasna3.jpg

jasna4.jpg

piatka1.jpg

piatka2.jpg

piatka3.jpg

poludnie1.jpg

poludnie2.jpg

srdiecko2.jpg

srdiecko3.jpg

zahradki1.jpg

  • Like 13
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bajka,słoneczko i czynne praktycznie wszystkie wyciągi. Na stronie północnej twardo i bardzo twardo do południa :) Na południowe stoki zjechałem dopiero po 12, strasznie miękko ale fajnie :) Kolejki max 5min na północy, południe na bieżąco.Godzina 12 góra 6stopni, dół 17stopni na plusie  :) Za tydzień Kasprowy :D 

 

 

20190317_102307.jpg

20190317_104235.jpg

20190317_104236.jpg

20190317_124431.jpg

20190317_092854.jpg

20190317_102313.jpg

20190317_124428.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...