Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, pasazer85 napisał:

No ciężko było. Z rana znośnie, od 10 drobny deszcz,a do niego na górze wiatr i mgła. Temp na dole 8 stopni na plusie ,góra 3 stopnie da plusie,śnieg ciężki. O dwunastej też odpuściłem;)

 

 

20191221_103946.jpg

Ładna ta sztuczna kolejkę, a jak tam na 

prioryty line ;) tłum naiwnych :) :) :) :) :) :) :) , jeśli w deszczu wygenerowali taki tłok , to co będzie jak spadnie śnieg. Ja już za usługi TMR dziękuję, nie dam się robić w bambuko jak ostatni frajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sariensis napisał:

Ładna ta sztuczna kolejkę, a jak tam na 

prioryty line ;) tłum naiwnych :) :) :) :) :) :) :) , jeśli w deszczu wygenerowali taki tłok , to co będzie jak spadnie śnieg. Ja już za usługi TMR dziękuję, nie dam się robić w bambuko jak ostatni frajer.

Pioryty line był pusty :) Kolejka na zdjęciu jest chwilowa. Była awaria kanapy B4 przez jakąś godzinkę i się zagęściło na dole :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2019 o 05:00, Sariensis napisał:

Może wzorem rajana zrobia tańsze stojace miejsca na kanapach ;) ? W lotnictwie ten obłęd szalonego z chciwości prezia na szczęście udało się zachamować i  nie zezwolono na ten jego debilny pomysł wożenia, jakby nie było, ludzi a nie bydła.

Tylko, ze Prezio Ryana robił sobie jaja, bo dzięki temu, o jego linii pisano na cały świecie. Wiedział dobrze, ze tego sie nie da zrobić, ale wiedział tez ze media to podchwycą, a Słowacy z tymi pomysłami idą całkiem na serio, wiec kto wie co sie jeszcze pojawi. Ja proponuje podzielenie tras na pół i branie więcej pieniążków za ta połówkę, która bedą lepiej nasniezac i lepiej przygotowywać. Takie trasy VIP/Premium. 

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiejecie się z pomysłów Ryanair, a w większości ośrodków narciarskich upycha się ludzi jak bydło w gondolach/kretach/skibusach.

Tylko krzesła zapewniają komfortową podroż do góry. W gondolach z miejscami siedzącymi, jest wygodnie, tylko gdy jadą nie pełne, co w sezonie jest rzadkością.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Spiochu napisał:

Śmiejecie się z pomysłów Ryanair, a w większości ośrodków narciarskich upycha się ludzi jak bydło w gondolach/kretach/skibusach.

Tylko krzesła zapewniają komfortową podroż do góry. W gondolach z miejscami siedzącymi, jest wygodnie, tylko gdy jadą nie pełne, co w sezonie jest rzadkością.

Jest taki wagonik z miejscami stojæcymi, w którym zawsze jedzie się jeden na drugim ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cosworth240 napisał:

Tylko, ze Prezio Ryana robił sobie jaja, bo dzięki temu, o jego linii pisano na cały świecie. Wiedział dobrze, ze tego sie nie da zrobić, ale wiedział tez ze media to podchwycą, a Słowacy z tymi pomysłami idą całkiem na serio, wiec kto wie co sie jeszcze pojawi. Ja proponuje podzielenie tras na pół i branie więcej pieniążków za ta połówkę, która bedą lepiej nasniezac i lepiej przygotowywać. Takie trasy VIP/Premium. 

Tak, ale wożenie z kopertówkami rowadził, a to nie zgodne z przepisami IATA ;) . Prezio rajana nie robi niczego dla jaj ..., testuje ludzkà głupotę i sprawdza ile kitu może jeszcze wcisnàć naiwniakom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jest taki wagonik z miejscami stojæcymi, w którym zawsze jedzie się jeden na drugim ;) .

Dużo jest takich wagoników. Spora cześć, to najnowsze inwestycje za dziesiątki mln EUR. Dla mnie to jest chore. Na wyciągach, spędza się większość narciarskiego dnia a powszechnie wiadomo, że tłok powoduje nerwy i agresję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga, że to większość spędzanego czasu na nartach. Dlatego np.dla mnie duże znaczenie ma, czy w ośrodku jest przewaga kanap czy gondoli. Bo nawet te zwykłe gondolki z siedzeniami to też podróż w zamkniętym pomieszczeniu, jak w aucie za szybą, do tego konieczność ciągłego zdejmowania i zakładania nart (wiosną często czyszczenie ich ze śniego-błota za każdym razem). Niestety jest teraz tendencja do budowania gondoli zamiast kanap, co rzekomo tłumaczone jest mniejszą podatnością na wiatr i przeznaczeniem dla turystów letnich (tak jakby wyprzęgane kanapy nie mogły wozić turystów).

Edytowane przez koliber
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2019 o 07:34, remus74 napisał:

Czy to możliwe że w najbliższych 10 dniach spadnie prawie 50 cm???

jasna.JPG

W tym tygodniu na Chopoku spadnie około 51 cm śniegu, Dane wg. Mountain-Forecast a oni raczej się nie mylà.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Sariensis napisał:

W tym tygodniu na Chopoku spadnie około 51 cm śniegu, Dane wg. Mountain-Forecast a oni raczej się nie mylà.

Mountain-Forecast i Snow-Forecasr o których wcześniej pisalem to raczej te same dane.

Dobrze by było żeby sypnelo w dolnych partiach ośrodka bo na ta chwile większość pozamykana. Wtedy ludzie się rozjada a nie będą toczyć na trzech otwartych trasach.

Dodatkowo ujegna temperatura pomoże uruchomić sztuczne naśnieżanie.

Edytowane przez remus74
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, remus74 napisał:

Ta mapka to chyba nie zabardzo odzwierciadła chyba rzeczywistość bo od jutra mają otworzyć Lucky ma niej 59% a w niedziele Bhrliskiej a na mapce 15%. Jak to się ma do realnych warunków 😒

To ostatnie info z ich strony... Przez ostatnie dni troszkę śniegu spadło, więc być może otworzą :) Byłem tam w zeszłą sobotę 21.12 to na Luckach była trawka i kamienie :/ 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manie zastanawia co mam zrobić dalej jak zjadę trasą 35? Może podejść z nartami do góry, ciekawe :)

Te wartości liczbowe na mapce nie pokazują realnej ilości śniegu na trasie. Na trasie numer 1 podają że jest 25%, a tak naprawdę trzeba ją tylko trochę dosnieżyć, bo przetarcia są tylko w jej górnym odcinku. Zjeżdża nią kupa ludzi, bo trasa 12 nie wygląda lepiej!

Edytowane przez szplukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, szplukasz napisał:

Manie zastanawia co mam zrobić dalej jak zjadę trasą 35? Może podejść z nartami do góry, ciekawe :)

Te wartości liczbowe na mapce nie pokazują realnej ilości śniegu na trasie. Na trasie numer 1 podają że jest 25%, a tak naprawdę trzeba ją tylko trochę dosnieżyć, bo przetarcia są tylko w jej górnym odcinku. Zjeżdża nią kupa ludzi, bo trasa 12 nie wygląda lepiej!

No właśnie nie rozumiem ich. Wystrczylo dośnieżyc pewne trasy bo woda w zbiorniku podobno jest i mogli by otworzyć większość ośrodka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...