Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, JC napisał:

Od 1 stycznia wszystkie ośrodki narciarskie na Słowacji zostaną zamknięte! Poinformował o tym mister transportu Słowacji Andrej Dolezal.

 

Goście w hotelach mogą przebywać bez możliwości przedłużenia pobytu. Jednocześnie hotele nie mogą przyjmować nowych gości

Przy Słowakach nasi cyrkowcy z Warszawy to jest profesjonalna ekipa. Informują o obostrzeniach z wyprzedzeniem, oczywiście w porównaniu ze Slowakami...ale się im odtentegowało. Ale Polaków i innych gości wyrobili...to jest zwykłe oszustwo...zwykłe.... brak słów w słowniku.

Nasi 2 tygodnie temu zamknęli stoki od 28.12, ferie w styczniu ustalili chyba jeszcze w listopadzie. Słowacy więc mieli czas na analizę ryzyka związane przyjazdem tysięcy narciarzy z Polski...wykazali się ignorancją i głupotą...

Nie jestem pewien restartu 18.01 u nas sezonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, christof napisał:

Hmmm niedobrze... biorąc pod uwage wzrost zachorowa po swiateczno-noworocznych rodzinnych spotkaniach to ja bym sie nie zdziwil jakby 16.01  nasz rzad "zaskoczyl" nas czyms podobnym

Po 6.01 może być komunikat. Po akcji i aferze "Znicz" biorą sobie do serca "duże" wyprzedzenia wprowadzania nowych ograniczeń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Krakus81 napisał:

Przy Słowakach nasi cyrkowcy z Warszawy to jest profesjonalna ekipa. Informują o obostrzeniach z wyprzedzeniem, oczywiście w porównaniu ze Slowakami...ale się im odtentegowało. Ale Polaków i innych gości wyrobili...to jest zwykłe oszustwo...zwykłe.... brak słów w słowniku.

Nigdy się nie deklarowali, że nie zamkną stoków. Nie chce mi się szperać w moich postach z wczesnej jesieni kiedy od Słowaków się dowiedziałem, że będą chcieli mieć tylko swoich i to też nie wiadomo na jak długo. Swoją drogą naprawdę liczyliście, że nie zamkną. Przecież wzajemnie jako sąsiedzi się znamy jak łyse konie to bo co mieli by sobie robić dodatkowe kłopoty z naszymi kombinatorami. Bez urazy dla kombinatorów oczywiście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Author napisał:

Nigdy się nie deklarowali, że nie zamkną stoków. Nie chce mi się szperać w moich postach z wczesnej jesieni kiedy od Słowaków się dowiedziałem, że będą chcieli mieć tylko swoich i to też nie wiadomo na jak długo. Swoją drogą naprawdę liczyliście, że nie zamkną. Przecież wzajemnie jako sąsiedzi się znamy jak łyse konie to bo co mieli by sobie robić dodatkowe kłopoty z naszymi kombinatorami. Bez urazy dla kombinatorów oczywiście. 

Ale w jakim sensie kombinatorami? Znam osoby, które chciały wydać po 500 zł na test i zgodnie z prawem i informacjami legalnie i uczciwie pojechać na Słowację, kupić hotel i karnety. Może nawet to już zrobiły. 

Jeśli TMR robi akcje promocyjną, wykorzystując najpopularniejsze kanały promocji narciarstwa w PL, ludzie się zajawiają, wydają kasę na testy i rezerwacje, a teraz z DNIA NA DZIEŃ coś takiego robią, to brak słów. 

Wszędzie się informuje, że Słowacy są mądrzejsi od nas i naszych cyrkowców, że przecież można zdecydować się na testy i u nas, że hotele i narty są bezpiecznie czego przykładem jest MĄDRE STANOWISKO SŁOWACJI i GŁUPIE POLSKI I INNYCH KRAJÓW. 

Nie jest to fair z ich strony. Oczywiście ją rozumiem, ale to chodzi o czas jej ogłoszenia i szybkość wprowadzenia. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Krakus81 napisał:

Przy Słowakach nasi cyrkowcy z Warszawy to jest profesjonalna ekipa. Informują o obostrzeniach z wyprzedzeniem, oczywiście w porównaniu ze Slowakami...ale się im odtentegowało. Ale Polaków i innych gości wyrobili...to jest zwykłe oszustwo...zwykłe.... brak słów w słowniku.

Nasi 2 tygodnie temu zamknęli stoki od 28.12, ferie w styczniu ustalili chyba jeszcze w listopadzie. Słowacy więc mieli czas na analizę ryzyka związane przyjazdem tysięcy narciarzy z Polski...wykazali się ignorancją i głupotą...

Nie jestem pewien restartu 18.01 u nas sezonu...

Niby tak, a z drugiej strony może po prostu trzeba sobie dać spokój z planowaniem czegokolwiek zagranicą, bo w sumie można liczyć się z tym, że granicę mogą zamknąć z dnia na dzień, hotele także, stoki również. Czasy są jakie są - jeżeli ktoś planuje wyjazd zagraniczny, to powinien brać pod uwagę, że sytuacja może zmienić się jak w kalejdoskopie w jednej chwili. Co nie zmienia faktu, że rozumiem rozgoryczenie osób, które planowały wyjazd na Słowacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Cosworth240 napisał:

Niby tak, a z drugiej strony może po prostu trzeba sobie dać spokój z planowaniem czegokolwiek zagranicą, bo w sumie można liczyć się z tym, że granicę mogą zamknąć z dnia na dzień, hotele także, stoki również. Czasy są jakie są - jeżeli ktoś planuje wyjazd zagraniczny, to powinien brać pod uwagę, że sytuacja może zmienić się jak w kalejdoskopie w jednej chwili. Co nie zmienia faktu, że rozumiem rozgoryczenie osób, które planowały wyjazd na Słowacje.

 

Nie należy niczego planować też w PL, bo sytuacja zmienia się z dnia na dzień. Należy obserwować obłożenie szpitali i respiratorów. A w zasadzie trendy tych wskaźników, jak zacznie iść do góry, to będą zamykać wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec roku postanowiłem spędzić na nartach na Słowacji. Wybór padł na największy ośrodek narciarski na Słowacji - JASNÁ . Trafiłem doskonale. Ku mojemu zaskoczeniu w Jasnej zastałem wspaniałą zimę i bardzo dobre warunki narciarskie. Jakie warunki musiałem spełnić, aby wjechać na Słowację, jaki test musiałem zrobić i jak wyglądają obostrzenia na Słowacji - wszystko dowiesz się z tego filmu.

Materiał do tego vloga został nagrany w ostatnich dniach grudnia 2020 i przedstawia sytuację, w której ośrodki narciarskie na Słowacji były otwarte. W związku z sytuacja epidemiologiczną, od dnia 1 stycznia 2021, słowacki rząd wprowadził najwyższy 4. poziom zagrożenia, a tym samym zamknięte zostały wszystkie ośrodki narciarskie w kraju.

Ponowne otwarcie ośrodków planowane jest na 24 stycznia 2021.

 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Rząd Słowacji zdecydował, że zakaz wychodzenia z domu zostanie przedłużony do 7 lutego 2021. Jednocześnie podjęto decyzję, że od poniedziałku do 27 stycznia na Słowacji przeprowadzone zostaną powszechne testy na obecność koronawirusa. Brak negatywnego wyniku będzie oznaczać obowiązkowe pozostawanie w domu.
Minister zdrowia Marek Krajczi wyjaśnił, że w wyniku testów kraj zostanie podzielony na 36 powiatów z dobrymi wynikami, gdzie życie będzie mogło wracać do normy. Pozostałe 37 będą testowane do czasu aż zaczną spadać liczby zakażonych.
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2021 o 08:25, Robert32 napisał:
Rząd Słowacji zdecydował, że zakaz wychodzenia z domu zostanie przedłużony do 7 lutego 2021. Jednocześnie podjęto decyzję, że od poniedziałku do 27 stycznia na Słowacji przeprowadzone zostaną powszechne testy na obecność koronawirusa. Brak negatywnego wyniku będzie oznaczać obowiązkowe pozostawanie w domu.
Minister zdrowia Marek Krajczi wyjaśnił, że w wyniku testów kraj zostanie podzielony na 36 powiatów z dobrymi wynikami, gdzie życie będzie mogło wracać do normy. Pozostałe 37 będą testowane do czasu aż zaczną spadać liczby zakażonych.

Tak wprowadzili dość mocny lock... Już nawet na kamerkach nie widać saneczek :/

Tak czy inaczej - widoki na ten sezon słabe. Może marzec? Chyba, że III fala u nas po ruszeniu ze szkołami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
58 minut temu, remus74 napisał:

Czy coś wiadomo więcej o otwarciu ośrodka?

Zapomnij, Słowacy coraz bardziej przykręcają śrubę.

Kwarantanna po przyjeździe z zagranicy wydłuża się do 14 dni, test można wykonać po 8 dniach

W poniedziałek 8 lutego 2021 r. O godz. 6:00 został wydany dekret Urzędu Zdrowia Publicznego Republiki Słowackiej nr. 41/2021, który przewiduje środki na wypadek zagrożenia zdrowia publicznego wobec obowiązku kwarantanny osób po wjeździe na terytorium Republiki Słowackie.

https://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=karantena-po-prichode-zo-zahranicia-sa-predlzuje-na-14-dni-test-mozno-podstupit-po-8-dnoch

Edytowane przez surfing
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, surfing napisał:

Zapomnij, Słowacy coraz bardziej przykręcają śrubę.

Kwarantanna po przyjeździe z zagranicy wydłuża się do 14 dni, test można wykonać po 8 dniach

W poniedziałek 8 lutego 2021 r. O godz. 6:00 został wydany dekret Urzędu Zdrowia Publicznego Republiki Słowackiej nr. 41/2021, który przewiduje środki na wypadek zagrożenia zdrowia publicznego wobec obowiązku kwarantanny osób po wjeździe na terytorium Republiki Słowackie.

https://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=karantena-po-prichode-zo-zahranicia-sa-predlzuje-na-14-dni-test-mozno-podstupit-po-8-dnoch

"Pinokio" to czy "właściciel kota" tak śrubę przykręcił Słowakom? Trochę mam wątpliwości czy pytanie ma sens, no ale jak czytam na forum komentarze odnośnie ograniczeń pandemicznych, to zaczynam  myśleć "głównym nurtem" tego forum. Stąd moje pytanie. 

  • Like 2
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam czerwiec jak z pół godziny w turystycznej miejscowości rozmawiałem na temat ówczesnej sytuacji z pewną Słowaczką. W pewnej chwili wypaliła, że "nam" dobrze bo rząd daje pieniądze a oni dostają lipę. Jednak czekają bo to w ostatnich latach bardzo rozsądny naród się zrobił. Mało tam jest ludzi psychicznie nie zrównoważonych wiec rząd ma łatwo. Wiadomo, że narzekają ale mało kto tam się zachowuje jak u nas. Wiec @Bumer nie pytaj bo o takie rzeczy bo społecznie to my już nawet po dnie nie szorujemy tylko zgarniamy tonami muł. 

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...