Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.12.2021 o 11:32, colin23 napisał:

aa już wiem o co Ci chodzi.

tam chyba podajesz adres swojej kwatery na słowacji.

ja wpisałem adres kwaterki i przeszło bo mam takie coś:

Daj znać czy można przejechać przez góry. A jeśli nie przez góry to ta druga droga jest płatna?

Cześć,

Z tego co zrozumiałem to adres stałego pobytu w PL - Permanent address - wpisałem Liptowski Mikulas i przeszło. Dostałem potwierdzenie na telefon i maila.

Jeśli chodzi o noclegi to z tego co się orientuję są jakieś dodatkowe obostrzenia - dodatkowy test.

Przejazd przez góry to nie ma raczej problemu - myślę, że dobre opony dadzą radę, choć trzeba uważać - jest biało i lodowo, w dzień cieplej, w słońcu topnieje a rano i wieczorem marznie. Przy podjeździe od Liptovskiego cały czas włączały się systemy.

Na pierwszym wyjeździe na Zahradkach - czyli zaraz rano - obsługa sprawdzała mi paszport covidowy.

Potem już ich nie było.

Edytowane przez moloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone miejsce na nocleg: Apartmany & Studia Miroslav w Dolinie Demanovskiej, prowadzi fajny Słowak mówiący po polsku, na stronie aktualne zdjęcia, lokalizacja: 50 metrów od skibusa. 

Co do trasy, to unikalbym teraz trasy przez góry, tylko jechał przez Ruzomberok a dalej bezpłatną dk18 - sprawdzone wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2021 o 14:50, colin23 napisał:

jeśli ktoś jest, dajcie znać czy właściciele chcą aby okazywać negstywny test. a w razie gdyby trzeba było, są na miejscu punkty szybkich testów gdzieś tak jak to było rok temu? 

Nasz nie chciał. Najlepiej zadzwonić.

Na miejscu nie widziałem punktu testów, ale może są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sytuacja na chopoku. Jutro mam w planie wpaść na jeden dzień. Coś sprawdzają? Paszporty covidowe? Jak z maskami? Wystarczy komin czy czepiają się przy wyciągach? I jeszcze pytanie czy przy wypadzie na 1 dzień trzeba wypełniać formularz rejestracyjny?

Edytowane przez melo7anthony
Asd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, melo7anthony napisał:

Jak sytuacja na chopoku. Jutro mam w planie wpaść na jeden dzień. Coś sprawdzają? Paszporty covidowe? Jak z maskami? Wystarczy komin czy czepiają się przy wyciągach? I jeszcze pytanie czy przy wypadzie na 1 dzień trzeba wypełniać formularz rejestracyjny?

"Paszporty" tak,kumplowi sprawdzali.

Formularz tak.(jak nie masz to lepiej nie wiedzieć ,ile pokuta)

Maski do gondoli,pilnują,powinny być te "konkretniejsze", lecz jak miałeś zasłonięty nos kominem to się nie czepiali.

Ogólnie zdroworozsądkowe podejście obsługi,bez napinki.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma instrukcję aby zapłacić za parking 5E a nie 7. Niby bez skipasa jest 7, ze skipasem 5. Wjeżdżając dostajemy bilet. Na koniec dnia automat pokazuje 7E do zapłaty. Nie można wczytać skipasa. Słabo. 

 

Aha i warto mieć maseczkę FFP2 bo w zależności od humoru mogą nie wpuścić do funitela i do kabinek w Krupovej. 

Edytowane przez colin23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toppaner

Możesz więcej opowiedzieć o trasach? Z kamer wygląda, że nie ma "klimatu" do jazdu, brak śniegu, wygląda jakby to był późny marzec/kwiecień, ale plusem chyba mało ludzi.

I jak to widzisz na kolejne dni? teoretycznie jutro i w niedziele ma popruszyć, ale generalnie mróz (my wybieramy się na poniedziałek i wtorek. Jak wtedy wg ciebie będą wyglądały trasy? beton?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, korylcio napisał:

toppaner

Możesz więcej opowiedzieć o trasach? Z kamer wygląda, że nie ma "klimatu" do jazdu, brak śniegu, wygląda jakby to był późny marzec/kwiecień, ale plusem chyba mało ludzi.

I jak to widzisz na kolejne dni? teoretycznie jutro i w niedziele ma popruszyć, ale generalnie mróz (my wybieramy się na poniedziałek i wtorek. Jak wtedy wg ciebie będą wyglądały trasy? beton?

 

Po 2 i 1/2 deszczu przyszedł lekki mróz i efekt do przewidzenia.

Dzisiaj próbowali gdzie nie gdzie śnieżyć ,trochę padało. powinno być tylko lepiej.

Z Chopkiem to jest tak .

Gdyby pozakrywać słowackie napisy to czasami( z naciskiem na czasami ,to może być po alpejsku ,a na pewno cenowo to już tak jest) jednak doświadczenie i realia są nie co inne.

Tym nie mniej nie ulega wątpliwości że nigdzie w PL tak nie pojeździsz.

Co do ludzi w tygodniu jest OK , lecz TMR wprowadza swoją "ekonomię" nie puszcza wszystkich wyciągów przez co tworzą się kolejki na ok 10-15 min.

A dzisiaj nie było jakiegoś nartogedonu , ale dla odmiany na południu wprowadzili jakąś "reglamentacje" kabinek przez co tworzyła się kolejka, natomiast do Funitiela  ok ,trzeba mieć maski ffp2 , takie te "mądrzejsze",

Dzisiaj wróciłem ,juro mam przerwę ,ale od soboty do poniedziałku znowu tyrka.

Przypomnij się ,to napiszę co i jak.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniedziałek - wtorek super, pierwszy raz widziałem tam aż tak mało ludzi, niejednokrotnie sami w gondoli, prawie cały czas na bieżąco, trasy wylizane - szczególnie północna część. Do samego końca dnia można było jeździć pełnym piecem. We wtorek czarna południowa trasa zamknięta ze względu na wiatr, a więc była na wyłączność :)

Poniżej filmik z tych dwóch dni:

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowacja raczej pozostanie pusta, jeśli będą wpuszczać na stoki tylko zaszczepionych, bo ich odsetek w Słowacji jest jednym z najniższych w UE (my jesteśmy na 5-tym miejscu od końca, a oni na 3-cim). Tym bardziej, że na nartach jeździ głównie młodsze pokolenie.

Filmik rzeczywiście niezły - no ale nic dziwnego, skoro dużą jego część poświęcono mojej ulubionej 12-tce:) Jednej z najciekawiej ukształtowanych tras jakie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, koliber napisał:

Filmik rzeczywiście niezły - no ale nic dziwnego, skoro dużą jego część poświęcono mojej ulubionej 12-tce:) Jednej z najciekawiej ukształtowanych tras jakie znam.

A to ciekawa opinia - porównujesz ją tak w skali europejskiej, czy bliskiej okolicy?

Pytam bo byłem niedawno na Chopoku pierwszy raz w życiu i raczej nie podzielam opinii. Mimo, że 12 była całkiem ciekawą trasą, to umówmy się, że w Alpach nie bardzo by miała podejście do konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tatita napisał:

A to ciekawa opinia - porównujesz ją tak w skali europejskiej, czy bliskiej okolicy?

Pytam bo byłem niedawno na Chopoku pierwszy raz w życiu i raczej nie podzielam opinii. Mimo, że 12 była całkiem ciekawą trasą, to umówmy się, że w Alpach nie bardzo by miała podejście do konkurencji.

Faktycznie, powinienem był dodać, że w "naszym" regionie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, WojtekM napisał:

Dla mnie to akurat zaleta.

Większość tegorocznego sezonu mam zamiar spędzić na Słowacji:). Nie dość, że zapowiada się mało tłoczno, to jeszcze nasze rodzime ceny dorównały cenom w euro.

Edytowane przez tresor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...