Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Tytus Atomicus napisał:

No tak. A ja zawsze jadąc pod Chopok pomstowałem na naszych pazernych górali. I podobało mi się na Słowacji m.in. to, że można tak skalkulować ceny, żeby nie trzeba było za wszystko dopłacać.

A toalety też już zrobili płatne?

A gdzie u naszych górali są płatne parkingi? Ja jedynie kojarzę Pilsko i Solisko na SON, ale to dlatego, że to nie SON jest tam właścicielem. Poza tym wszędzie free. No chyba, że to stała praktyka na zachód od Szczyrku ale ja najdalej na zachód zapuszczam się właśnie do Szczyrku:)

A TMR na Słowacji szuka kasy we wszystkim. Karnety wiadomo tanie nie są, knajpy w cenach alpejskich, teraz jeszcze parkingi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tytus Atomicus napisał:

Na wschód od Szczyrku. W Zakopanem.

I to na każdym kroku.

Jakaś bzdura, jeżdzę dużo w te okolice, parkingi pod praktycznie wszystkimi ośrodkami są bezpłatne, w zasadzie nie kojarzę żadnego (no Kasprowy, ale tam nawet nie da się dojechać  samochodem) Płatne parkowanie jest w samym Zakopanem, plus przy wejściach na szlaki. Tak samo wszystkie stacje typu Kasina, Myślenice, Jaworzyna, Tylicz, wszędzie parkowanie jest darmowe.

Edytowane przez Przemekc1
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Przemekc1 napisał:

Jakaś bzdura, jeżdzę dużo w te okolice, parkingi pod praktycznie wszystkimi ośrodkami są bezpłatne, w zasadzie nie kojarzę żadnego (no Kasprowy, ale tam nawet nie da się dojechać  samochodem) Płatne parkowanie jest w samym Zakopanem, plus przy wejściach na szlaki. Tak samo wszystkie stacje typu Kasina, Myślenice, Jaworzyna, Tylicz, wszędzie parkowanie jest darmowe.

Dokładnie tak, poza wyjątkami (Solisko, Cieńków w dzień, Kasprowy), w PL płatnych parkingów pod stacją nie ma. Np. Pilsko wliczyło to solidnie w cenę karnetu, ale - nie ma! 

Natomiast Słowacy powoli robią się dziady. Jak ktoś napisał: niech jeszcze kible płatne zrobią! Karnet po 40-50 euro i do tego parking 7 euro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Dokładnie tak, poza wyjątkami (Solisko, Cieńków w dzień, Kasprowy), w PL płatnych parkingów pod stacją nie ma. Np. Pilsko wliczyło to solidnie w cenę karnetu, ale - nie ma! 

Natomiast Słowacy powoli robią się dziady. Jak ktoś napisał: niech jeszcze kible płatne zrobią! Karnet po 40-50 euro i do tego parking 7 euro!!!

nie masz kasy nie jedziesz - proste

już bacia śpiewała o Wieliczce i solniczce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Jeeb napisał:

nie masz kasy nie jedziesz - proste

już bacia śpiewała o Wieliczce i solniczce

Tak, trudno z tym polemizować, ale jednak jakąś grupę klientów to eliminuje. Słowacy ustawiają się bardzo z pozycji megalomańskiej: chcemy tylko bogatych klientów, bo nasz produkt jest prima sort! Czy naprawdę?

Ja też przyznam szczerze, że nie wiem jak dla Was, ale dla mnie cena skipassu ma jednak pewne znaczenie. Kiedyś jeździłem na Słowację (Łomnica, Pleso) w tę i z powrotem na 1 dzień z synem, teraz taki wyjazd na 2 os. to chyba... 1000 zł.

Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie to nie takie znowu drobne. Tym, dla których 1000 zł to drobne, gratuluję!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdziłem do Jasnej z 7 lat (głównie za sprawą sprytnej sezonówki, która już prawdopodobnie odeszla w przyzwoitych cenach), ale teraz to już prawdpodobnie mój ostatni sezon - choć mam trochę sentyment.
Zmieniło się trochę na minus:

- notoryczne zamykanie gondoli na Chopok == kolejki na dole. Jak byłem miesiąc temu to zamknęli nawet z powodu 'rzekomo trudnych warunków' gdzie warunki (udało mi się zjechać przed zamknięciem) były lepsze niż w większości typowych dni. A bo wiatr, a bo ślisko, a bo śnieg leży miękki. Rozumiem zamykanie przy silnym wietrze - nic nowego, ale w tym roku juz przeginali.

- swego czasu rozdzielali grupy przed wejściem na krzesełka przy dużych kolejkach by nie zostawiać pustych miesc - teraz to nagminnie przy 15 minutowym oczekiwaniu krzesełka jezdzą pełne w 3,4 miejsca na 6, bo ciągle ktoś musi koniecznie czekać na innych a obsługa już tego nie pilnuje. Oczywiście - to wina ludzi, ale obsługa pamiętam, ze kiedyś tego pilnowała. To samo dotyczy 'single lane', grupy radośnie zniszczyły ten fajny pomysł.

- coraz mniej mozna za punkty gopass wymieniać (np w barach)

Dla mnie płatne parkingi przy częstych skibusach nie są problemem. Ale problemem były już jak byłem parę dni temu gdzie skibusy już prawie nie jezdziły, więc pozostawał samochód.

 

 

Edytowane przez adoado0
  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/24/2022 at 7:03 AM, kajooo said:

A ktoś może wie do kiedy w tym sezonie będzie Chopok działał?
bo nie mogę tego znaleźć na stronie jasna.sk

Pewnie sami nie wiedzą ;)

Zazwyczaj kręcą do końca kwietnia. Czasami zdarzało im się w weekend majowy jeszcze działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sporym opóźnieniem (nawał pracy) ale w końcu zmontowałem filmik z wyjazdu rodzinnego na Słowację, na Chopok, chyba w najgorętszym okresie, bo nie dość że był to początek słowackich ferii zimowych, to dodatkowo zbiegał się ze znoszeniem obostrzeń Covidowych.

Za to piękna pogoda zrekompensowała wszystko :)

 

Edytowane przez jack78
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny darmowy to P4 (dla posiadaczy sezonów premium) ale tam już kanapa B8 nie działa.

Odradzam parking Biela Put przy kanapie B3, bo jest najdroższy, miesiąc temu zapłaciłem 11 Euro.

Pozostałe były chyba po 7 Euro.

Kiedy jedziesz  i skąd? Szukam podwózki, bo wczoraj mi gość wysłał esa że odwołuje wyjazd na najbliższy weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jack78 napisał:

Jedyny darmowy to P4 (dla posiadaczy sezonów premium) ale tam już kanapa B8 nie działa.

Odradzam parking Biela Put przy kanapie B3, bo jest najdroższy, miesiąc temu zapłaciłem 11 Euro.

Pozostałe były chyba po 7 Euro.

Kiedy jedziesz  i skąd? Szukam podwózki, bo wczoraj mi gość wysłał esa że odwołuje wyjazd na najbliższy weekend.

Katowice. Jeszcze nie wiem kiedy. Raczej w środku przyszłego tygodnia gdzieś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Bartłomiej napisał:

Witam, jak wygląda sprawa z przejazdem przez granice - testy covidowe, paszporty itp. Na stokach cos sprawdzają czy już wszystko zniesione????

Od kilku tygodni Słowacy niczego nie sprawdzali, a od dzisiaj znieśli oficjalnie. Zostały tylko maseczki, ale i tak to wszyscy olewają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...