Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciłem z Jasnej. Miałem przyjemność porozmawiać z kilkoma "szychami" ;), m.in. z Igorem Ratajem oraz dyrektorem Jasnej. Do weekendu jest trochę zabiegany, ale na początku tygodnia napisze kilka słów na temat planów TMR na Słowacji, w Polsce, Czechach i Austrii. Na wiele pytań uzyskałem odpowiedzi, dowiedziałem się o kilku nowych projektach, a kilka zagadnień zostało niewyjaśnionych :).

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, korylcio napisał:

Talerzyk na Zadne Derese w mojej opinii to temat na ferie i tylko na weekendach, trochę na siłę ta nowość, ale w zasadzie nie ma co narzekać, lepiej w tą stronę ;) 

w 89 albo wcześniej jeździłem świetnym wyciągiem od górnej stacji Byrhliska w górę do kotła pod Derese

Później go już nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pora na odsłonięcie zapowiadanej niespodzianki - mam nadzieję, że JC nie obrazi się, że Go uprzedziłem (zresztą wierzę, że wieści przywiezione bezpośrednio z Jasnej będą zawierać znacznie większy zestaw ciekawostek i planów dot. wszystkich ośrodków TMR).

Po kilkunastu latach przerwy, do oferty ośrodka ma wrócić czarna trasa nr 6 w Zahradkach (tzw. Slalomowy Stok) - i to z nowym naśnieżaniem (którego dawniej nie było).
 
Być może nie będzie się ona cieszyła wielkim powodzeniem, ale uważam, że jest bardzo potrzebna. Nowa gondola będzie "wyrzucać" na Priehybie dodatkowe 2800 os/h i gdzieś ich trzeba pomieścić. Jedna nowa trasa to i tak za mało, ale lepsze to niż nic.

Informacja pochodzi z oficjalnej strony Jasnej (na razie tylko w wersji słowacko-języcznej): 
 
https://www.jasna.sk/informacie/ostatne/nova-lanovka-hotel-central-jasna-a-posilnene-zasnezovanie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, koliber napisał:

Po kilkunastu latach przerwy, do oferty ośrodka ma wrócić czarna trasa nr 6 w Zahradkach (tzw. Slalomowy Stok) - i to z nowym naśnieżaniem (którego dawniej nie było).

System naśnieżania został zmodernizowany. Zbudowano nowe rurociągi doprowadzające wodę z trzech zbiorników do centralnej części ośrodka. Dzięki temu nie będzie już problemów z szybkim naśnieżeniem tras w trakcie okna pogodowego. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, korylcio napisał:

koliber

Zauważyłem, szczególnie w przypadku poniedziałek-środa, że takie orczyki jak np w Kosodrzewina/Krupova praktycznie mają zerowe obłożenie, więc podejrzewam, że ten nowy/stary orczyk będzie uruchamiany okazjonalnie. Globalnie oceniam ruch pozytywnie ;_)

Oj, nie - ja pamiętam, że do niego były dawniej spore kolejki. Co innego króciutkie talerzyki na drobnych fragmentach tras, a co innego najdłuższy w tej części Europy i docierający na prawie 2000m npm, skąd roztacza się piękny widok na Chopok. Przy dolnej stacji był zresztą bufet, gdzie też kręcił się tłum ludzi.

 

 

jasna11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jusik2002 napisał:

To zdradź tylko czy można liczyć na jakieś grube niespodzianki  ?

Nie, wszystkie nowości zostały tu opisane. Jedynie mogę podkreślić nowe, a raczej zmodernizowane naśnieżanie, które powinno spowodować, że naśnieżanie tras w Jasnej będzie bardziej efektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2022 o 20:06, koliber napisał:

No to pora na odsłonięcie zapowiadanej niespodzianki - mam nadzieję, że JC nie obrazi się, że Go uprzedziłem (zresztą wierzę, że wieści przywiezione bezpośrednio z Jasnej będą zawierać znacznie większy zestaw ciekawostek i planów dot. wszystkich ośrodków TMR).

Po kilkunastu latach przerwy, do oferty ośrodka ma wrócić czarna trasa nr 6 w Zahradkach (tzw. Slalomowy Stok) - i to z nowym naśnieżaniem (którego dawniej nie było).
 
Być może nie będzie się ona cieszyła wielkim powodzeniem, ale uważam, że jest bardzo potrzebna. Nowa gondola będzie "wyrzucać" na Priehybie dodatkowe 2800 os/h i gdzieś ich trzeba pomieścić. Jedna nowa trasa to i tak za mało, ale lepsze to niż nic.

Informacja pochodzi z oficjalnej strony Jasnej (na razie tylko w wersji słowacko-języcznej): 
 
https://www.jasna.sk/informacie/ostatne/nova-lanovka-hotel-central-jasna-a-posilnene-zasnezovanie

Wie ktoś jak ta trasa ma przebiegac ? Jakaś mapka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JC napisał:

Nie, wszystkie nowości zostały tu opisane. Jedynie mogę podkreślić nowe, a raczej zmodernizowane naśnieżanie, które powinno spowodować, że naśnieżanie tras w Jasnej będzie bardziej efektywne.

Dlaczego inwestycje w Szpindlu stoją w miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ski89 napisał:

Dlaczego inwestycje w Szpindlu stoją w miejscu?

TMR ma tam tylko 25% udziałów, więc przeforsowanie planów inwestycyjnych nie jest łatwe, a partnerzy nie są skorzy do wydawania pieniędzy na nowe inwestycje. Połącznie różnych części ośrodka będzie raczej niemożliwe.

  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JC napisał:

TMR ma tam tylko 25% udziałów, więc przeforsowanie planów inwestycyjnych nie jest łatwe, a partnerzy nie są skorzy do wydawania pieniędzy na nowe inwestycje. Połącznie różnych części ośrodka będzie raczej niemożliwe.

Pół żartem, pół serio teraz już wiem dlaczego w Szpindlu tak dobrze mi się jeździ. Wszystkie trasy zawsze gotowe i idealnie przygotowane :) Wszystko przez to, że TMR ma tylko 25% udziałów :)

No nic pozostaje liczyć na nowe inwestycje w Jasnej czy Szczyrku. Swoją drogą w Jasnej już kilka lat stoi w miejscu choćby nowa niebieska trasa z Lukovej na Otupne. @JC o tym też cisza?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, ta by się najbardziej przydała, bo w Jasnej jest deficyt tras łatwych, a tam dodatkowo byłby piękny widok na skały.

Zresztą plany dot. Jasnej były dużo, dużo większe. Wierzę, że jednak co roku będą coś dodawać, tylko pewnie nie chcą wszystkiego zdradzać już teraz.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, ski89 napisał:

Pół żartem, pół serio teraz już wiem dlaczego w Szpindlu tak dobrze mi się jeździ. Wszystkie trasy zawsze gotowe i idealnie przygotowane :) Wszystko przez to, że TMR ma tylko 25% udziałów :)

No nic pozostaje liczyć na nowe inwestycje w Jasnej czy Szczyrku. Swoją drogą w Jasnej już kilka lat stoi w miejscu choćby nowa niebieska trasa z Lukovej na Otupne. @JC o tym też cisza?

Przecież da się tam przejechać niebieską 5a, 2a i 2 b? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...