Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, koliber napisał:

Ja na tym małym nie parkowałem, ale ten główny przy Grand Hotelu był bezpłatny, podobnie jak na Luczkach. Jedynie z opinii pamiętam (m.in. tutejszych), że płatny był tylko ten w Zahradkach.

Tak było do zeszłego sezonu gdy wprowadzili płatne parkingi dla osób NIE posiadających sezonówki.
Podobnie Tatrzańska Łomnica i Strbske Pleso (W Strbskim płatne dla wszystkich bo parkingi nie są TMRu).

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

110 Euro 3 dni w styczniu, 78 Euro 2 dni w marcu, kupowane online tak z dwa, trzy tygodnie przed wyjazdami 

Za parking niestety też trzeba było w marcu zapłacić mimo sezonówki, od północnej strony i w Lucky i w Biela Put było pełno, podejrzewam że pełne były już w okolicach 8, drugiego dnia zdecydowaliśmy się na skibusa. W styczniu po południowej stronie faktycznie udało się za free z sezonówką. 

Edytowane przez redinne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Bill napisał:

zastanawiam sie nad wyjazdem "rozruchowym" na poczatku stycznia na ten Chopok, ale czytajac watek caly czas mam mieszane odczucia, to warto czy nie ...

 

Wszystko zależy jak trafisz. Jak planujesz jechać do 06 stycznia, przy odrobinie pecha, będzie więcej stania niż jazdy. Po 06 stycznie powinno być lepiej. Uwzględnij też prognozy pogody, to dość kapryśny pogodowo ośrodek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bill napisał:

chce jechac 6 stycznia, jazda od 7go, to ma byc alternatywa Bialki, ale cenowo to chyba jednak drozej od Bialki czy Szczyrku....


Ale jakościowo też znacznie wyżej.

Szczyrk mam na wyciągnięcie ręki (1h jazdy samochodem). Jestem tam stałym bywalcem.

Ale w Białce byłem testowo/przejazdem w ubiegłym roku. Ludzi masa, górki płaskie. Wysiadłem z auta (był to środek tygodnia), obejrzałem te tłumy, chwilę pospacerowałem, wsiadłem z powrotem i wróciłem do Szczyrku.

W ubiegłoroczne ferie byłem w Jasnej, bije na głowę wszystko po czym jeździłem w Polsce. Naprawdę warto dołożyć jeśli dobrze jeździsz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niezmiennie polecam Chopok tylko w marcu-kwietniu. W sumie dotyczy to każdego ośrodka, ale w przypadku tych wysokogórskich dochodzi jeszcze fakt, że większość kosodrzewiny jest wtedy przykryta śniegiem (którego w styczniu na ogół jest jeszcze zbyt mało), a to daje piękny efekt jeżdżenia jak po zboczach o nieograniczonej szerokości - i dopiero wtedy ta góra przypomina stoki alpejskie.

No ale jak ktoś nie ma wyboru co do terminu, to mimo wszystko ogólnie Chopok polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bill napisał:

chce jechac 6 stycznia, jazda od 7go, to ma byc alternatywa Bialki, ale cenowo to chyba jednak drozej od Bialki czy Szczyrku....

Byłem kilka lat temu tydzień między 6 stycznia a feriami. Było bardzo dobrze, 3/4 tras czynnych, śniegu było też całkiem przyzwoicie, trafiłem na tydzień z dużym mrozem (-15 -18st.) więc ludzi było mało a trasy do końca dnia bardzo dobrze się trzymały. Wszystko zależy od pogody i ilości śniegu bo sezon sezonowi nie równy...  Chopok to albo ten czas w styczniu albo dopiero połowa marca po feriach słowackich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2022 o 23:38, jack78 napisał:

 

Ale jakościowo też znacznie wyżej.

Szczyrk mam na wyciągnięcie ręki (1h jazdy samochodem). Jestem tam stałym bywalcem.

Ale w Białce byłem testowo/przejazdem w ubiegłym roku. Ludzi masa, górki płaskie. Wysiadłem z auta (był to środek tygodnia), obejrzałem te tłumy, chwilę pospacerowałem, wsiadłem z powrotem i wróciłem do Szczyrku.

W ubiegłoroczne ferie byłem w Jasnej, bije na głowę wszystko po czym jeździłem w Polsce. Naprawdę warto dołożyć jeśli dobrze jeździsz.

Tam też trzeba umieć jeździć (warto poczytać wcześniej forumowe relacje), mieć taktykę. Jak stoi główne krzesło na Kotelnicę, obok masz stare, zwykle puste. Nim dojedziesz do FIS-ów, te zwykle też całe Twoje. Owszem nie ma tam krzesła, jest stromo = brak ludzi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...