Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W Jasnej coś słabo im idzie to naśnieżanie. Niby temperatury przez większość doby mają sprzyjające, a nie widzę żeby armatki i lance działały, raczej jak działają to tylko w jakimś fragmencie ośrodka. Może to problem z wodą albo wiatr? W Białce jakby mieli takie temperatury to 3 grudnia większość tras byłaby pokryta grubą warstwą białego :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wojtekly napisał:

W Jasnej coś słabo im idzie to naśnieżanie. Niby temperatury przez większość doby mają sprzyjające, a nie widzę żeby armatki i lance działały, raczej jak działają to tylko w jakimś fragmencie ośrodka. Może to problem z wodą albo wiatr? W Białce jakby mieli takie temperatury to 3 grudnia większość tras byłaby pokryta grubą warstwą białego :D 

W zasadzie nic nowego, od jakiegoś 2017/18 robią lipę z naśnieżaniem i wyłączaniem wyciągów na wiosnę nawet jak jest śnieg. 

Zakończyłem z nimi "współpracę" pod koniec kwietnia 2017, wcześniej przez dwa sezony (15/16 oraz 16/17) miałem ich sezonówkę i fajnie tam pojeździłem, jeszcze wtedy nie lecieli żeby było "jako tako". Nie zanosi się na zmianę w najbliższych latach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wojtekly napisał:

Coś czuję, że na otwarcie 3 grudnia będzie można zjechać co najwyżej 2b+13, w konsekwencji DJ Otzi będzie większą atrakcją niż narty :) Szkoda, bo pod kątem potencjału to jest zdecydowanie top ośrodek w naszej części Europy. 

Tak, tylko że, coraz bardziej zarządzany przez arkusz kalkulacyjny. Na otwarcie ośrodka pojechałem "dwa razy", pierwszy i ostatni. Sporo śniegu leżało nierozgarniętego w hałdach, tras czynnych co na lekarstwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2022 o 12:40, wojtekly napisał:

Coś czuję, że na otwarcie 3 grudnia będzie można zjechać co najwyżej 2b+13, w konsekwencji DJ Otzi będzie większą atrakcją niż narty :) Szkoda, bo pod kątem potencjału to jest zdecydowanie top ośrodek w naszej części Europy. 

Czyli tylko inauguracja nowej gondoli :(

To ja im podziękuję z takim otwarciem. Najgorsze, najbardziej płaskie trasy otworzą dla dzieci, a my stare konie mamy sobie piwo kupić i oglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, jack78 napisał:

Czyli tylko inauguracja nowej gondoli :(

To ja im podziękuję z takim otwarciem. Najgorsze, najbardziej płaskie trasy otworzą dla dzieci, a my stare konie mamy sobie piwo kupić i oglądać?

No niekoniecznie tylko nowa gondola😉, ale i tak cudów nie można się spodziewać… 

Wie ktoś coś więcej co ma być otwarte?

44196022-BE27-4D70-AFCD-0CF97D37D54E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej kryzys śniegowy - prawie żaden ośrodek w Pl/Cz/Sk nie jest otwarty, a naturalna pokrywa śniegu jest bardzo mała. Te ośrodki, które ruszą, udostępnią pewnie jedną główną trasę (lub jej fragment).

Turystyczna 5+14 to i tak spory kawałek zjazdu, 1a i 2a otwarte pewnie  trochę "na siłę" (dla łatwiejszego przemieszczania się między Jasną-Biela Put, a Zahradkami).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Krakus81 napisał:

jak wielu pewnie nie wie, to kryzys energetyczny jest nie tylko w PL, ale w całej Europie. 

Ale co to ma do rzeczy? W cenach skipassów masz odzwierciedlony ten "kryzys". A tutaj masz otwartych 6/50km tras (12%), a pogoda nie była taka zła w zeszłym tygodniu (mały minus na dole oraz minus kilka stopni na górze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marvillek napisał:

Ale co to ma do rzeczy? W cenach skipassów masz odzwierciedlony ten "kryzys". A tutaj masz otwartych 6/50km tras (12%), a pogoda nie była taka zła w zeszłym tygodniu (mały minus na dole oraz minus kilka stopni na górze).

Chodzi o to żeby ruszyć jak najwcześniej bo wtedy ci niezdecydowani może jeszcze kupią karnety....ale żeby ruszyć jak najmniejszym kosztem bo jest szansa że póżniej matka natura pomoże. Karkołomne przedsięwzięcie - kasa ma sie zgadzać a klient ma sie nie obrazić że jest dymany...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marvillek napisał:

Ale co to ma do rzeczy? W cenach skipassów masz odzwierciedlony ten "kryzys". A tutaj masz otwartych 6/50km tras (12%), a pogoda nie była taka zła w zeszłym tygodniu (mały minus na dole oraz minus kilka stopni na górze).

Ma to tyle do rzeczy, że wyprodukowanie więcej śniegu kosztuje fortunę. Dla takiego ośrodka to setki tysięcy euro, albo i więcej przy dzisiejszych cenach prądu. Gdyby ten prąd był tani, to ośrodki produkowałyby "białe złoto" bez opamiętania. A tak każdy liczy "waty", a raczej dukaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Krakus81 napisał:

Ma to tyle do rzeczy, że wyprodukowanie więcej śniegu kosztuje fortunę. Dla takiego ośrodka to setki tysięcy euro, albo i więcej przy dzisiejszych cenach prądu. Gdyby ten prąd był tani, to ośrodki produkowałyby "białe złoto" bez opamiętania. A tak każdy liczy "waty", a raczej dukaty.

Przy okazji energii. Masz może wiedzę czy lanca pobiera prąd czy może samo ciśnienie wody powoduje produkcję śniegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tam była dyskusja odnośnie parkingów - płatne czy nie płatne.

Jak pisałem nigdy za parking pod Chopkiem nie płaciłem - mam sezonówkę.

Jakież było i jest moje zdziwienie, gdy zobaczyło to ...

Toż to rozbój w biały dzień ... płacąc taką kasę za sezonówkę płacić jeszcze za parkingi - miejsc bezpłatnych dla posiadaczy sezonówki niewiele, i pewnie szybko ich braknie ... trzeba będzie wcześnie wstawać, jeszcze wcześniej :) :) :) 

 

 

parkingi chopok.jpg

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...