Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pośmigane 6 godzinek na stoku i zrobione 40km na nartach w dość ciężkich warunkach Wiatr, Mgła i chwilowo deszcz ze śniegiem.

W dniu jutrzejszym warunki mają być jeszcze cięższe. Orientuje się ktoś czy mogę zwrócić (chociaż wymiana na punkty GOPASS), kupiony karnet na jutro ?

Rozważamy czy po śniadaniu nie wsiąść w samochód i wrócić do domu.

 

 

ED605437-28A6-4A10-8C4D-EAD71DFDD271.jpeg

37531581-F635-466B-B249-F7B347995D1B.jpeg

DB89059C-B4F0-431B-9ACC-D12B36990A6E.jpeg

406E1980-5AEC-4ECE-86C3-18DA92F9D69F.png

DA2BC277-E476-46D5-A663-9A91E7DEF8F9.png

5469A6DC-AD95-4027-A6E1-BAA5DA5B9A13.jpeg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Kolorowy napisał:

W dniu jutrzejszym warunki mają być jeszcze cięższe. Orientuje się ktoś czy mogę zwrócić (chociaż wymiana na punkty GOPASS), kupiony karnet na jutro ?

Jutro ze względu na wiatr mogą wyłączyć ośrodek, zwrot na konto gopass powinieneś dostać bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota, ciężki dzień względem warunków. Na dole padał deszcz do góry przelatywał śnieg z mocnym wiatrem.

Duże Gondole wjeżdżające na sam szczyt CHOPOK, dziś zostały zamknięte od samego początku.

 

Pojeździliśmy dobre dwie godzinki i uciekliśmy o 12 do samochodu i jedziemy w stronę domu.

Wyjezdzajac spod stoku nawigacja pokazuje godzinę 18, lecz jemy akurat obiad w Czechach w restauracji Owieczka.

 

51EA5EA5-C439-4928-AB8E-198F0B0DDDFF.jpeg

15AC772A-1996-4361-8875-D663C7907CB2.jpeg

F389A38F-B653-4965-BD1E-AF5C87C90497.jpeg

815AB458-D26E-4755-8429-212D3E2D85BC.jpeg

F199394D-79E8-496F-B906-E47B26667D15.jpeg

0665DFFC-5203-4898-A9C6-BDE185469CEF.jpeg

B8474572-3CF8-47AB-B94E-268A2C407531.png

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Krótka relacja z wczoraj.

1. Południowa strona: 31, 33a, 33, 35 warunki bardzo dobre, sporo śniegu dość twardo, 34/a/b/c duża część tej objazdówki (szczególnie w dolnej części) w bardzo słabym stanie, wychodzi trawa, duże grudy lodu, nieratrakowana od dawna (pewnie z uwagi na ilość śniegu), szkoda nart.

2. Północna strona: wszędzie dużo śniegu, warunki bardzo dobre, po południu sporo luźnego cukru w dolnych częściach, ale nie przeszkadza.

Taka ogólna uwaga: ewidentnie niektóre trasy nie są ratrakowane, albo nie są ratrakowane w całości. Poza wspomnianą powyżej objazdówką po stronie południowej to popularna poprzeczna trasa 2b i dolna część trasy nr 5 (po skręcie w lewo do Zahradek) miały już odsypy i sporo luźnego śniegu z samego rana, pomimo mroźnej pogody.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ma ktoś wiedzę jak droga na Chopok ? Będę się wybierał pierwszy raz i googlemaps pokazuje mi drogę przez Chochołów - Zuberzec - Liptowski - Jasna.

Czy to jest dobra droga ? Widziałem, że niektórzy wybierają drogę przez Chyżne i w Podbiel skręcają na Zuberzec ?

Jest jakaś różnica, o czymś powinienem wiedzieć ?

Dzięki za wszystkie rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, soto87 napisał:

Cześć, ma ktoś wiedzę jak droga na Chopok ? Będę się wybierał pierwszy raz i googlemaps pokazuje mi drogę przez Chochołów - Zuberzec - Liptowski - Jasna.

Czy to jest dobra droga ? Widziałem, że niektórzy wybierają drogę przez Chyżne i w Podbiel skręcają na Zuberzec ?

Jest jakaś różnica, o czymś powinienem wiedzieć ?

Dzięki za wszystkie rady.

 

Już wiem, że nie będę jechał na Chochołów tyko na Chyżne i odbijał w Podbielu na Zuberzec ... da rade tam pojechać bez łańcuchów ? To jest darmowy wariant, prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie czy pojedziesz Chochołów -> Oravice -> Zuberzec -> Liptowski Mikułasz, czy Chyżne -> Podbiel -> Zuberzec to na drodze pomiędzy Zuberzec a Liptowski Mikułasz masz do pokonania przełęcz Huty. Na tej przełęczy czasami lubi być biało nawet jak wszędzie wokół jest zielono, ale raczej to nie jest aż tak stromy podjazd / zjazd żeby była konieczność zakładania łańcuchów (chyba że trafisz na jakąś skrajnie niekorzystną pogodę.

Wydaje mi się, że obwodnica Trzciany (R3) chyba jest płatna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jeździłem przez przełęcz Huty, ale ostatnio doszedłem do wniosku, że lepiej jednak jechać przez Rużomberk. Trochę dalej, ale przez przełęcz zawsze wychodziło mi dłużej niż google pokazuje, więc czasowo wychodzi raczej na to samo, a w warunkach zimowych będzie szybciej przez Rużomberk. Tylko teraz trzeba uważać na drodze nr 18 przy omijaniu autostrady bo bardzo niefajne dziury się pojawiły.

Edytowane przez Harnas22
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chochołów -> Oravice -> Zuberzec -> Liptowski Mikułasz, czy Chyżne -> Podbiel -> Zuberzec -> Liptowski Mikułaszczy też  Chochołów -> Oravice -> Zuberzec -> Liptowski Mikułasz - chyba czasowo mniej więcej tyle samo.

Ze względów turystyczno widokowych warto zaliczyć wszystkie trasy.

Edytowane przez Tytus Atomicus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopok 18.03: Pogoda piękna, słońce i temperatura -1 na szczycie. Na południu początkowo warunki bardzo dobre w górnych partiach, ale bardzo szybko puszczało i potem już duże muldy. Od 12 było już bardzo nieprzyjemnie w górnych partiach, w dolnych znacznie wcześniej. Zdecydowanie najlepsze warunki w całym ośrodku są poza trasami po południowej stronie - myślę że również dla narciarzy czysto stokowych: wg mnie każdy kto był w stanie o 12tej zjechać po trasie 33a, to był w stanie znacznie łatwiej i przyjemniej zjechać poza trasami. Wzdłuż trasy 35 też bdb. Od ok. 14 już poza stokami trudniej i nieprzyjemnie.

Stoki na północy od rana mocno zmrożone i już od samego początku robiły się znaczne odsypy, szybko robiły się muldy. Po południu wszystkie trasy mocno zmrożone / oblodzone i duże muldy. W bok od tras na północy zlodzenie trzymało do końca dnia. Z tras którymi jechałem po południu, relatywnie najlepiej trzymała się do końca 11 (11a znacznie gorzej). 7 która ma opinię najdłużej trzymającej warunki, tym razem bardzo zlodzona, już lepiej (choć też trudno) było na 3ce.

Kolejki na północy rano ok. 10 min, na południu gdy zjechaliśmy ok. 10:30 na Kosodrzewinę to już było praktycznie bez kolejek, nowy-stary wyciąg na Deresze też jazda na okrągło.

Edytowane przez KKr
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jack78 napisał:

A jak warunki? Będzie po czym jeszcze jeździć w weekend?

Śniegu jest pod dostatkiem, to że niektóre trasy są zamknięte wynika jedynie z oszczędności TMR a nie z braku śniegu. Ja się zastanawiam nad weekendem majowym, a nie nad najbliższym.

  • Like 2
  • Haha 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, colin23 napisał:

historyczny pierwszy przejazd czarną 3. tyle sezonów na chopoku i pierwszy raz otwarta. choć ratrak był tu widziany z miesiąc temu ;)

20230322_095216.jpg

20230322_095219.jpg

Czarna 3 Spravodliva z założenia miała nie być ratrakowana wcześniej na mapkach (bez upravy), w tym sezonie Igorowi coś odbiło i wpuścił ratrak za co oberwał od fanów jazdy po muldach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robert32 napisał:

Czarna 3 Spravodliva z założenia miała nie być ratrakowana wcześniej na mapkach (bez upravy), w tym sezonie Igorowi coś odbiło i wpuścił ratrak za co oberwał od fanów jazdy po muldach.

A ilu jest takich fanów jazdy po muldach? Inna sprawa, że fanów wyratrakowanej 3-ki też pewnie nie było wielu, dlatego dali sobie spokój.

Co do warunków, to potwierdzam - na Chopok można w ciemno jechać do połowy kwietnia, a w końcówce kwietnia powinny działać jeszcze trasy 1, 11a oraz 33a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkiem marca wybrałem się na narty w słowackie Tatry. Jako, że pogoda była doskonała, postanowiłem na koniec pobytu wpaść ponownie do Jasnej na Chopok. To był doskonały wybór, a warunki..? Moim zdaniem do był "warun sezonu"! Po raz pierwszy mogłem przejechać wszystkie trasy po stronie południowej, a także sprawdzić trasy po stronie północnej, w tym nową - starą "czarną szóstkę".

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JC napisał:

Po raz pierwszy mogłem przejechać wszystkie trasy po stronie południowej, a także sprawdzić trasy po stronie północnej, w tym nową - starą "czarną szóstkę".

Super relacja, najlepsze że widać u Ciebie radość z jazdy.

Został Ci jeszcze tylko zjazd ze szczytu :)  Pozdrawiam

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2019-04-11 064536.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...