Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, JC napisał:

Początkiem marca wybrałem się na narty w słowackie Tatry. Jako, że pogoda była doskonała, postanowiłem na koniec pobytu wpaść ponownie do Jasnej na Chopok. To był doskonały wybór, a warunki..? Moim zdaniem do był "warun sezonu"!

To skandal że dopiero teraz o tym napisałeś a nie co najmniej 3 tygodnie temu 😂

No chyba że chciałeś mieć ten warun sezonu tylko dła siebie.

  • Haha 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, planujemy wybrać się na narty na Słowację w połowie kwietnia po świętach wielkanocnych tj. 11.04-15.04. Plan jest na 2 dni jazdy na Chopoku oraz po jednym dniu w Strlbskim Plesie i Tatranskiej Lomnicy. Jakich mogę spodziewać się warunków i czy istnieje ryzyko wyłączania wyciągów/tras po Wielkanocy ze względu na małą ilość narciarzy ? Widzę, że w Jasnej nie działa krzesło B2 z Zahradek na Priehybe. To jakaś awaria bo wydaje mi się, że nie działa od dłuższego czasu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Jasnej, ostatnie opady trochę uratowały sytuację (powyżej 1500m wg mnie około 30-40cm świeżego, wrzucali na fb o powder alert) i nadal bardzo duża ilość tras jest otwartych wraz z czarnymi. Aczkolwiek w dniu wczorajszym pół godzinny opad deszczu pokazał, że często pokrywa śniegu nie jest zbyt duża w dolnych partiach (czarne przebicia). Jeśli pojawią się opady deszczu to sporo tras wypadnie na czasie. W mojej opinii musisz obserwować pogodę oraz kamery w najbliższych dniach. Jeśli trafisz w temperatury minusowe/około zera powinieneś być zadowolony, jeśli +6/10, raczej bym odpuścił, będzie niezłe kaszotto. Z plusów bardzo, bardzo mało ludzi nawet w przypadku słońca w środę. 90% przejazdów gondolach samemu i zdarza się mijanie kilku osób na całej trasie, tak naprawdę trasy na wyłączność :)

Wg mnie nie ma ryzyka wyłączenia ośrodka, a w terminie 11-15.04 możesz spodziewać się na pewno kilku włączonych tras.

Krzesło B2 nie działa z powodu małej frekwencji i jest to standardowa procedura u nich, ona nie wyklucza w przemieszczaniu się po całym ośrodku.

Mogę Ci polecić również Rohace Spalena, we wtorek spadło ok 15-20cm świeżego śniegu.

Edytowane przez korylcio
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będę obserwował prognozy. Widzę, że od dzisiaj do piątku ochłodzenie, minusowe temperatury w ciągu dnia nawet w dolinie. Na pewno śniegu nie ubędzie, nawet przysypie trochę naturalnego(więcej w Tatrach Wysokich niż w Niskich). Mam nadzieję, że wykorzystają mrozy na dośnieżenie dolnych partii szczególnie w Lomnicy(na kamerze wygląda to słabo). Na Wielkanoc trochę ludzi przyjedzie to może nie będą oszczędzać no ale to TMR...

Dzięki za rady i gratuluję udanego nartowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack78 ogólnie masz rację, aczkolwiek dośnieżają co jakiś czas trasę Petry Vlhovej, czyli najważniejszej, która jest w większości w cieniu i najdłużej działa.

Słotwiny dziś naśnieżają, 3 kwiecień, ciekawa historia oraz dowód na to, że zima się przesunęła z listopada/grudnia na marzec/kwiecień.

Edytowane przez korylcio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2023 o 18:10, JC napisał:

Początkiem marca wybrałem się na narty w słowackie Tatry. Jako, że pogoda była doskonała, postanowiłem na koniec pobytu wpaść ponownie do Jasnej na Chopok. To był doskonały wybór, a warunki..? Moim zdaniem do był "warun sezonu"! Po raz pierwszy mogłem przejechać wszystkie trasy po stronie południowej, a także sprawdzić trasy po stronie północnej, w tym nową - starą "czarną szóstkę".

 

 

 

 

 

Jak jedziesz to brakuje narciarza na filmie, który rzeczywiście jedzie.

Przydałby Ci się kij do tyłu albo dron follow-me. 

 

To Twój kadr:
image.png.fb2df80e0dd931ce12e869485a07f7d8.png

 

A to kadr z wysięgnikiem:
image.thumb.png.3165e74c51b736b1a6eff9f12e3bacf1.png

 

film: 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarioJ napisał:

 

 

 

Jak jedziesz to brakuje narciarza na filmie, który rzeczywiście jedzie.

Przydałby Ci się kij do tyłu albo dron follow-me. 

 

To Twój kadr:
image.png.fb2df80e0dd931ce12e869485a07f7d8.png

 

A to kadr z wysięgnikiem:
image.thumb.png.3165e74c51b736b1a6eff9f12e3bacf1.png

 

film: 

 

 

Dziękuję za uwagi. Mam jednak jedno ale... oni jeżdżą na desce, gdzie jedna ręka jest z tyłu, więc łatwo jest trzymać kadr. Na nartach, to już tak nie wyjdzie. Innym ujęciem może być "z boku", lub z przodu.

Natomiast, ja często nie mam czasu, aby zmieniać co chwilę kamerę, bo często zatrzymuję się i gadam do "kija". A to w przypadku 360 jest kiepski pomysł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2023 o 11:17, JC napisał:

Dziękuję za uwagi. Mam jednak jedno ale... oni jeżdżą na desce, gdzie jedna ręka jest z tyłu, więc łatwo jest trzymać kadr. Na nartach, to już tak nie wyjdzie. Innym ujęciem może być "z boku", lub z przodu.

Ty kręcisz. Ja tylko napisałem drobiazg który chętnie bym zobaczył.

Oczywiście to Twoja zabawa. 😀

I tak gratuluję jakości i nawijki. Tylko muza nie jest z mojej bajki.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Godzinę temu, surfing napisał:

Na jutro i 1 maj zakup online 29 euro, @Michas222k  ile liczą przy kasie? 

Gdzie te czasy że za 50 euro (przedpłata sezonówki na następny sezon)  można było jeździć od połowy marca do końca sezonu.

Nie sprawdzałem w kasie, kupiłem 3 dni po 29 euro za dzień online w czwartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...