Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

2 hours ago, lokiec3 said:

Chopok 07-09.03.2019.

Podsumowując. W weekendy nie warto w moim przypadku absolutnie za normalną cenę karnetu tam się pojawiać. W środku tygodnia do przemyślenia. Jednak jak mam jechać na trzy lub cztery dni w środku tygodnia poświęcając cały tydzień urlopu za tą samą cenę skipasu co Zillertal, to wybieram bezapelacyjnie Zillertal. Komfort jazdy na nartach bezapelacyjnie nieporównywalny. I w cale nie chodzi mi tu o te setki kilometrów, które tam są oferowane.

To się rozpisałem. Pozdrawiam.

ano racja, mam sezonówkę na Słowację, od Chopoka zdecydowanie wolę Łomnicę i Strbskie Pleso, ośrodek na Chopoku po prostu się zatkał, ale i tak daleko mu do SMR ... na który również mam sezonówkę i karnet na jazdy wieczorne, ale ... nie korzystam bo to bez sensu, na sezon 19/20 rozważam karnet na salzburgerland zamiast TMR, w sumie wyjdzie niewiele drożej a na pewno znajdę wśród 23 ośrodków takie mniej zatłoczone nawet w szczycie sezonu.

• Like 1

Byłem na Chopoku przez ten weekend. Chyba jeden z cięższych, lub najcięższy. Warunki dyktowała pogoda. Sobota ładnie, słonecznie mniej więcej do południa. Później wiatr. W nocy kataklizm wiatrowy, awaria prądu i w niedzielę rano dowiadujemy się od parkingowego, że Chopok nie ruszy i tutaj uwaga.

Zaszugeruję trochę🤓

1. Pracownik parkingowy, mówi że "dzisiaj nic nie ruszy, jest awaria", wśród ludzi konsternacja. Byłem już ze sto albo więcej razy, więc myślę sobie przecież Chopok zawsze działa, przynajmniej częściowo. No ale cóż po kilku minutach dyskusji decyzja Łomnica. Szybki telefon do infocentrum w Łomnicy.

2. Infocentrum mówi, że sedlo nie chodzi, ale pozostałe wyciągi tak. Szybkie gramolenie do auta lecimy na Łomnice, po 40min dojeżdżamy i dowiadujemy się od parkingowego, że chodzi tylko niebieska kanapa i pełny parking. Totalna niekompetencja. Jak można potwierdzić, 10min przed otwarciem, że wyciągi chodzą, choć nie chodzą????

Na szczęście w czasie powrotu z Łomnicy, ruszył Chopok. Pojeździliśmy od 10:18 bez kolejek. Zahradki uratowały dzień było super, dojazd pod bramki, jeleni gruń równy bez muld, ogień. Na górze wiatr sporo narozrabiał. Praktycznie 500m ciągłego lodu ( tafla ), tylko delikatna ześlizgowa jazda. Ludzie padali jak muchy.

Podsumowując: Zjeździliśmy się, mimo nie pogody było fajnie, nie słuchajcie ciapaków z parkingu!!! Lepiej wejść pod wyciąg popytać obsługi. 

Podsumowanie szugerowane: TMR to szczyt niekompetencji, zero informacji na stronie, na FB, wprowadzanie w błąd przez pracowników i infocentrum to jest skandal. 

Ale coż za to ich szanujemy, za dymanie na kasę.

Zmienili układ single line na pomarańczówce i szarej. Tradycyjne przejście zostało zwężone, kolejka idzie szybko, ale @lokiec3 ma rację, zanim odpalili szarą staliśmy dwa razy do pomarańczki, ok 6min a wydawało się że będzie 15. Za to single już są średnio opłacalne przy dużej kolejce zyskuje się minutę może dwie.

Z rzeczy dobrych sobota i niedziela śnieg od zahradek. Od 1700 wszystko w kosówkę, ale przynajmniej na free pojeździmy dłużej:) Na południu piękny warun ze szczytu, było najlepiej w tym sezonie 10/10. W niedzielę nie chodziło południe, ale widać, że free na południu jest piękny. 

Edited by przemo_narciarz
  • Like 4

28 minutes ago, przemo_narciarz said:

Byłem na Chopoku przez ten weekend. Chyba jeden z cięższych, lub najcięższy. Warunki dyktowała pogoda. Sobota ładnie, słonecznie mniej więcej do południa. Później wiatr. W nocy kataklizm wiatrowy, awaria prądu i w niedzielę rano dowiadujemy się od parkingowego, że Chopok nie ruszy i tutaj uwaga.

Zaszugeruję trochę🤓

1. Pracownik parkingowy, mówi że "dzisiaj nic nie ruszy, jest awaria", wśród ludzi konsternacja. Byłem już ze sto albo więcej razy, więc myślę sobie przecież Chopok zawsze działa, przynajmniej częściowo. No ale cóż po kilku minutach dyskusji decyzja Łomnica. Szybki telefon do infocentrum w Łomnicy.

2. Infocentrum mówi, że sedlo nie chodzi, ale pozostałe wyciągi tak. Szybkie gramolenie do auta lecimy na Łomnice, po 40min dojeżdżamy i dowiadujemy się od parkingowego, że chodzi tylko niebieska kanapa i pełny parking. Totalna niekompetencja. Jak można potwierdzić, 10min przed otwarciem, że wyciągi chodzą, choć nie chodzą????

Na szczęście w czasie powrotu z Łomnicy, ruszył Chopok. Pojeździliśmy od 10:18 bez kolejek. Zahradki uratowały dzień było super, dojazd pod bramki, jeleni gruń równy bez muld, ogień. Na górze wiatr sporo narozrabiał. Praktycznie 500m ciągłego lodu ( tafla ), tylko delikatna ześlizgowa jazda. Ludzie padali jak muchy.

Podsumowując: Zjeździliśmy się, mimo nie pogody było fajnie, nie słuchajcie ciapaków z parkingu!!! Lepiej wejść pod wyciąg popytać obsługi. 

Podsumowanie szugerowane: TMR to szczyt niekompetencji, zero informacji na stronie, na FB, wprowadzanie w błąd przez pracowników i infocentrum to jest skandal. 

Ale coż za to ich szanujemy, za dymanie na kasę.

Zmienili układ single line na pomarańczówce i szarej. Tradycyjne przejście zostało zwężone, kolejka idzie szybko, ale @lokiec3 ma rację, zanim odpalili szarą staliśmy dwa razy do pomarańczki, ok 6min a wydawało się że będzie 15. Za to single już są średnio opłacalne przy dużej kolejce zyskuje się minutę może dwie.

Z rzeczy dobrych sobota i niedziela śnieg od zahradek. Od 1700 wszystko w kosówkę, ale przynajmniej na free pojeździmy dłużej:) Na południu piękny warun ze szczytu, było najlepiej w tym sezonie 10/10. W niedzielę nie chodziło południe, ale widać, że free na południu jest piękny. 

Trzeba było pytać Babcie klozetową ! Wyciągi w TŁ chodziły tak jak poinformowało infocentrum .

• Haha 3
  • Downvote 3

41 minutes ago, zaruski said:

Trzeba było pytać Babcie klozetową ! Wyciągi w TŁ chodziły tak jak poinformowało infocentrum .

W sumie gdyby zapytali w kiblu na stacji kolejowej to wyszlo by na to samo, co u parkingowego ;), co mnie jeszcze bardziej utwierdza w przekonaniu, że czas opościć I Chopok ...

• Like 1
  • Downvote 2

2 hours ago, zaruski said:

Przez takie tępe komentarze nie  piszę już tutaj za często. 

Edited by przemo_narciarz
  • Thanks 1
  • Downvote 1

3 hours ago, Sariensis said:

W sumie gdyby zapytali w kiblu na stacji kolejowej to wyszlo by na to samo, co u parkingowego ;), co mnie jeszcze bardziej utwierdza w przekonaniu, że czas opościć I Chopok ...

Chwała Ci za to:) będzie luźniej. 

• Thanks 1
  • Haha 1
  • Downvote 1

2 hours ago, przemo_narciarz said:

Przez takie tępe komentarze nie  piszę już tutaj za często. 

Tutaj się już w ogóle nie da pisać ... fachowiec za fachowcem ... mądra głowa mądrą głowę pogania ...

Gdzie to forum sprzed lat, gdzie spotykali się prawdziwi narciarze, a nie tylko marudy i geniusze narciarskich inwestycji ...

• Like 1
  • Downvote 1

Droga na Chopok przez  serpenty  biala,odświeżona, posypana  bez konieczności  używania łańcuchów.

20190312_071151.jpg

• Like 4
  • Thanks 1

Zjechałem dzisiaj 5, 14, 11 FIS, 12, 10 i różne łączniki. Zdecydowanie najlepiej na 12 Jeleni Grun. Reszta przytłoczona lub tafle lodu. Temperatura na dole -2, góra pokryta chmurami ale jakby się przejaśniało. 

A1289351-19B9-40F4-9610-0F610A01803E.jpeg

• Like 4

23 minutes ago, ptk89 said:

Zjechałem dzisiaj 5, 14, 11 FIS, 12, 10 i różne łączniki. Zdecydowanie najlepiej na 12 Jeleni Grun. Reszta przytłoczona lub tafle lodu. Temperatura na dole -2, góra pokryta chmurami ale jakby się przejaśniało. 

A Ty jeździsz na nartach ? :) 

Jeździsz na górę, którą tak hejtujesz - nie rozumiem ... 

Jedź na południe - tam ponoć jest bajka ...

Kurcze o mały włos a byłbym dziś na Chopoku, ale nie miałem z kim jechać :( 

Edited by moloo
  • Haha 1

6 hours ago, moloo said:

A Ty jeździsz na nartach ? :) 

Jeździsz na górę, którą tak hejtujesz - nie rozumiem ... 

Jedź na południe - tam ponoć jest bajka ...

Kurcze o mały włos a byłbym dziś na Chopoku, ale nie miałem z kim jechać :( 

No widzisz a jednak. Pomimo tego że mam 2-miesięczną córkę zaliczyłem już 14 dni na nartach. To dużo bo wiadomo życie się trochę wywróciło. 

Nigdy nie krytykowałem terenów jak Chopok czy Szczyrk bo są najlepsze w tym regionie. Moje uwagi zawsze dotyczą działań TMR. Po prostu piszę co mi nie pasuje i co jest robione źle w mojej opinii. 

Na południe wybieram się jutro. 

• Like 4

14 hours ago, ptk89 said:

Moje uwagi zawsze dotyczą działań TMR. Po prostu piszę co mi nie pasuje i co jest robione źle w mojej opinii. 

To jak tam jesteś to napisz, że TMR śnieży Pretekárska Chopok - Konský Grúň - to chyba dobre działanie :)

Choć raz ich pochwalisz :) 

9 minutes ago, moloo said:

To jak tam jesteś to napisz, że TMR śnieży Pretekárska Chopok - Konský Grúň - to chyba dobre działanie :)

Choć raz ich pochwalisz :) 

Tak śnieży. Niby szacun że na tym etapie sezonu jeszcze śnieżą ale z drugiej strony jak patrzysz kiedy to wszystko leci poza trasę przy tym wietrze to znowu pojawia się pytanie: lance są do bani czy osoby zarządzające nie ogarniają? Przy tym wietrze to bez sensu.

Północ dzisiaj stoi, dymie wiatr jak cholera. 

• Like 1

Słowacka sezonówka obejmuje Szczyrk bez dopłat.

https://www.jasna.sk...zonka-20192020/

I kosztuje 229 Euro albo 69 Euro + 190 Euro.

• Like 4

2 hours ago, moruniek said:

Słowacka sezonówka obejmuje Szczyrk bez dopłat.

https://www.jasna.sk...zonka-20192020/

I kosztuje 229 Euro albo 69 Euro + 190 Euro.

I szpindla! Najlepsza oferta od lat. Rozważałem sam Szczyrk, ale wybrali za mnie:)

• Like 1

Nosz k..czaki. Już byłem na nich obrażony tak jak pisałem po moim ostatnim wyjeździe. Ale muszę sie poważnie zastanowić nad tą sezonówką.

Pozdrawiam.

• Like 1
  • Haha 1

Pytanko bo gdybym się zdecydował na sezonówkę to warto odwiedzić ich jeszcze w tym sezonie piątek-niedziela:

- czy mieszkając gdzieś w okolicach drogi dojazdowej od Liptowskiego np. w Pavcina Lehota , warto skorzystać ze skibusów w stronę ośrodka? Korzystał ktoś? Jak często jeżdżą?

- a jeśli w grę wchodzi samochód to jaki parking najlepiej wybrać. Na mapce widzę P1-P5. Płatne czy bezpłatne?

- czy taki termin jak teraz czyli koniec marca - początek kwietnia generuje tłumy w weekendy?

49 minutes ago, colin23 said:

Pytanko bo gdybym się zdecydował na sezonówkę to warto odwiedzić ich jeszcze w tym sezonie piątek-niedziela:

- czy mieszkając gdzieś w okolicach drogi dojazdowej od Liptowskiego np. w Pavcina Lehota , warto skorzystać ze skibusów w stronę ośrodka? Korzystał ktoś? Jak często jeżdżą?

- a jeśli w grę wchodzi samochód to jaki parking najlepiej wybrać. Na mapce widzę P1-P5. Płatne czy bezpłatne?

- czy taki termin jak teraz czyli koniec marca - początek kwietnia generuje tłumy w weekendy?

Skibusów za niedługo już nie będzie. Sprawdź do kiedy jeżdżą.

Parking P5 jest parę kilometrów od stacji, typowy pod autobusy. Za niedługo na Luckach nie będzie śniegu więc najlepiej na P1 i P2.

Tłumy mogą się zdarzyć nawet w weekend majowy, wszystko zależy od pogody, ale mimo sporej ilości ludzi powinieneś pojeździć.

Dzisiaj warun epicki na północy,rano twardo ale jest po czym jeździć ,potem trochę odpuściło ale muldy były tylko uwaga na "ściance" do Luciek i trochę na jelenim.

Dla mnie najlepszy był Fis i Majstrowska,niby góra zamknięta ale....

Południe we mgle to nie jechałem.

Trochę dostawy było.tak ze 2-3 cm.

• Like 1
  • Thanks 1

Pisałem maila do Słowaków czy jest jakiś kluczy w przedpłacie, nic a nic. Można od 18marca zakupić śmigać w sk i pl za 69eur.

• Like 1

7 hours ago, colin23 said:

Rozkład skibusów jest na ich stronie. Od 18.03 do 6.04 jeżdżą żadziej ale jeżdżą. Ja ruszałem z tatralandii i zajmowało to 25 min około. Samochodu nie ruszyłem przez kilka dni ale wtedy pogoda zachęcała do jazdy przez cały dzień i odpoczynku przy piwie na koniec :)

Zameldowałem się w Mikulaszu i jestem bez auta, więc sam sprawdzę jak to wygląda z dojazdem. Zawsze w razie czego jeździ zwykły autobus - płatny, ale nie za drogi, z tego co pamiętam. Będę tu przez 5 dni, pogoda zapowiada się kiepska - głównie opady, ale jest dość chłodno, więc raczej śniegu niż deszczu.