Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Les2|Alpes i Alpe D Huez 13-22.12.2013


Rekomendowane odpowiedzi

Pisałeś mi Marcinn że jestem odważny w jednym z postów jak jechałem tam na początku grudnia a tu okazuje się że chyba miałem lepsze warunki od Ciebie. Ja mogłem zjeżdżać trasą Djable do samego domu a u Ciebie raczej nie będzie to możliwe bo od 2 tygodni nic nie napadało a troszeczkę stopniało na dole .Życzę udanego nartowania. Zawsze jest jeszcze słynny Pano Bar:happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po krótkim ale intensywnym ogarnięciu poklikam co zastałem u żabojadów :smile:Po niespełna 18 godz.meldujemy się w rezydencji Alpina,b.przyzwoite warunki zamieszkania.Widok z okna mamy na czarną Valentine,którą to codziennie dojeżdzamy pod samiuśkie drzwiCo do warunków śniegowych to w najniższych partiach białego troszkę brakowało,góra bajkaPierwsze 4-dni pogoda sliczna,dwa ostatnie duże opady śniegu w tym jeden dzień wiało że łeb chciało urwać :stupid:W cenie skipasu mieliśmy możliwość odskoczyć do stacji Alpe-D-Huez co uczyniliśmy trafiając na fatalną pogode i mierne warunkiNa miejscu jeszcze dodatkowo muśieliśmy sobie kupić karnecik bo nie mieli jeszcze podpisanej umowy :stupid:szkoda że na ulotkach tak się afiszująTak czy siak ogólnie wyjazd udany,wyjeżdzony jestem na jakiś czas,chyba :rolleyes::

IMAG1155.jpg

IMAG1156.jpg

IMAG1157.jpg

IMAG1159.jpg

IMAG1162.jpg

IMAG1155.jpg.59280cd79d87d7caa61e623e8aed2ca3.jpg

IMAG1156.jpg.a78661a3e8b021b2c35bfc665dd705b3.jpg

IMAG1157.jpg.09a2ab18a7852f52e7312f7a2c18e495.jpg

IMAG1159.jpg.9bff963308a6ad87dd53dacc131d09bd.jpg

IMAG1162.jpg.2b10dc86c87b3b1b22f62b569c45a1b5.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W terminie 14-21.12.2013 byłem w alpe dhuez. Tak jak pisze kolegą Marcinn pierwsze 4 dni pogoda bajka. Słonko. Temperatura na dole +5 na górze 0 stopni choć było to zmienne. Mieszkaliśmy w vaujany gdzie panowały warunki wręcz wiosenne. Otwartych było 33 trasy głównie sztucznie nasnieżonych. Wyjątek pic Blanc i trasy pod wyciągiem herpie. Tam warunki były najlepsze. Najezdzilem się do oporu. Generalnie było tak że do godziny 13 jeździliśmy na szczycie pic Blanc a później przenosilismy się na drugą stronę gdzie niestety trasy były już rozjezdzone. Czasami z takimi muldami że ciężko było je mijać. Podobnie jak kolega Marcinn na 5 dzień pojechaliśmy do Les 2 Alpes gdzie okazało się że karnet grand domaine ski już nie obowiązuje od tego sezonu i musieliśmy zapłacić 24 euro za szusowanie. Niestety lodowiec był nieczynny z powodu wiatru. Identycznie było z częścią Le fee. Pozostałe wyciągi i trasy czynne choć wiatr był tak silny że aż głowę urywało :-). Niemniej jednak Les 2 alpes oceniam pozytywnie. Porównując jednak do alpe dhuez to wybrałbym alpe. W piątek w alpe dhuez warunki już nie były takie cudowne jak przez pierwsze 4 dni. Śniegu po kolana. Chyba ktoś zapomniał co to ratrak. Teraz w kolejce na styczeń czeka Chopok :-). Pozdrawiam wszystkich i życzę wesołych świąt

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W terminie 14-21.12.2013 byłem w alpe dhuez. Tak jak pisze kolegą Marcinn pierwsze 4 dni pogoda bajka. Słonko. Temperatura na dole +5 na górze 0 stopni choć było to zmienne. Mieszkaliśmy w vaujany gdzie panowały warunki wręcz wiosenne. Otwartych było 33 trasy głównie sztucznie nasnieżonych. Wyjątek pic Blanc i trasy pod wyciągiem herpie. Tam warunki były najlepsze. Najezdzilem się do oporu. Generalnie było tak że do godziny 13 jeździliśmy na szczycie pic Blanc a później przenosilismy się na drugą stronę gdzie niestety trasy były już rozjezdzone. Czasami z takimi muldami że ciężko było je mijać. Podobnie jak kolega Marcinn na 5 dzień pojechaliśmy do Les 2 Alpes gdzie okazało się że karnet grand domaine ski już nie obowiązuje od tego sezonu i musieliśmy zapłacić 24 euro za szusowanie. Niestety lodowiec był nieczynny z powodu wiatru. Identycznie było z częścią Le fee. Pozostałe wyciągi i trasy czynne choć wiatr był tak silny że aż głowę urywało :-). Niemniej jednak Les 2 alpes oceniam pozytywnie. Porównując jednak do alpe dhuez to wybrałbym alpe. W piątek w alpe dhuez warunki już nie były takie cudowne jak przez pierwsze 4 dni. Śniegu po kolana. Chyba ktoś zapomniał co to ratrak. Teraz w kolejce na styczeń czeka Chopok :-). Pozdrawiam wszystkich i życzę wesołych świąt

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Ps. Marcinn zazdroszczę Ci tylko tych 18 godzin jazdy. My jak nie liczyć krócej niż 21 nigdy nie jedziemy

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Marcinn zazdroszczę Ci tylko tych 18 godzin jazdy. My jak nie liczyć krócej niż 21 nigdy nie jedziemy

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Z wawy jechałem 17 godzin i ani razu nie przekroczyłem w polsce 140 a w niemczech 150 km średnia z postojami wyszła koło 105 km .... za długie przerwy robicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecisz na Niemcy i dlatego taka różnica :eek: :wink:

to fakt

jednak wyleczyłem się z jazdy do Francji samochodem ...w sumie wychodzi 4 tyś km - wolę kilka godzin dłużej pojechać tam autokarem .... zamiast 2,5 tyś zł wydać na paliwo/winiety itd ... wolę się "integrować" a przy okazji zaoszczędzić (ponowie tam w lutym 2014 za 1780 z dodatkowym ubezpieczeniem i bagażem 35kg własnie te dwa ośrodki w cenie ( adh 5 dni l2a 1 dzień))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...