Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Przerażająca platforma widokowa "Krok w pustkę" w Chamonix


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

17 grudnia, w słynnym francuskim kurorcie narciarskim Chamonix, zaprezentowano niezwykłą platformę widokową "Krok w pustkę".

Konstrukcja z przeźroczystych szklanych płyt została zamontowana na Aiguille du Midi, alpejskim szczycie wznoszącym się 3842 metry nad poziom morza. Śmiałkowie mogą się tam przekonać – w bezpiecznych warunkach – jak to jest mieć tuż pod stopami 1000-metrową przepaść!

Platforma będzie dostępna dla publiczności od 21 grudnia br.

Link do galerii zdjęć: http://podroze.onet.pl/narty/przerazajaca-platforma-widokowa-krok-w-pustke-w-chamonix/6wchn

Źródło: Onet

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetna atrakcja, szczególnie podłoga ze szkław tym roku sezon rozpocząłem w Austrii na Pitztalu i tam mogłem poczuć niewielki przedsmak tego co mam nadzieję poczuć odwiedzając Chamonix, bowiem od ubiegłego sezonu funkcjonuje tam nowa gondola, której górną stację wybudowano na skale na wys. 3440, znajduje się też tam najwyżej położona w Austrii restauracja z dużo większym niż w Chamonix tarasem ze ścianami z ogromnych tafli szklanych, podłoga jest niestety z desek, więc jest nieprzezroczysta

DSC_0113.jpg

DSC_0113.jpg.fba309a8bb8c5e2b42ac4f33541b2bb1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś ode mnie, taki miły widoczek:

P1020593.jpg

Naszą uwagę przykuły kajaki ...

P1020599.jpg

tam na dole... nie widzicie.. no tu są:

P1020598.jpg

+/-984m nad poziomem morza... to na dole oczywiście to jest właśnie morze :) Nie jakieś jezioro w górach cy cuś.A niedaleko w linii prostej:

P1020268.jpg

Tu tylko 604m nad poziomem morza z tej półki, którą widać :)Krótki opis: 1) pierwsze fotki z półki obok Kjeragbolten w drodze na Kjerag2) widok na Preikestolen ze skały powyżej.

P1020593.jpg.f35e8763184c1d5dfcbc1ab3c87ca8e1.jpg

P1020598.jpg.e12c6883b881180b0f5c13d5acdca8a5.jpg

P1020599.jpg.06350eb7679103196cb17108a2389fda.jpg

P1020268.jpg.5ba38c29979f8aaf639e61521d2ff8e4.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejść na taką platformę to pikuś. Twardziela potrzeba, żeby taką platformę na szczycie zamontować!

Na mnie niezapomniane wrażenie zrobiły zdjęcia wiszące na ścianach w budynku kolejki na szczycie Marmolady. Przedstawiały one np. robotników stojących na linach nośnych kolejki na Marmoladę i wykonujących tam jakieś prace kilkaset metrów nad ziemią.

Ja wysokości się nie boję, ale gdy patrzyłem na te zdjęcia, to mi ciarki po plecach chodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

W pierwszym tygodni kwietnia odwiedziłem z żoną Chamonix i oczywiście nie mogliśmy odmówić sobie kroku w otchłań (Le pas dans le vide - tak po francusku nazywa się ta atrakcja). Wjeżdżamy kolejką na Aiguille du Midi mijamy wyjście do zjazdu Białą Doliną (Valle Blanche) i wjeżdżamy windą do góry. Kolejka do "akwarium" niewielka - jakieś 5 min. Przed nami rodzina z dzieckiem ok 12-letnim, obserwujemy turystów wchodzących do szklanej klatki, dziwią mnie zachowania tych ludzi, każdy próbuje ratować się przed wykonaniem kroku w otchłań. kolej na rodzinkę przed nami - chłopiec zrobił się nagle trupiobiały, usta mu zsiniały, zbielały, zaparł się i obsługa posadziła go niemal nieprzytomnego na krzesełku, w końcu nie przekonali go i nie wszedł. Teraz my - zakładamy filcowe kapcie, oddajemy wszystkie przedmioty - plecak, telefon do szafki, pani z obsługi przejmuje aparat, żeby uwiecznić ten moment i krok na szklaną taflę - ten pierwszy nie wiedzieć dlaczego bardzo delikatny i niepewny, ale następne już normalnie. Widok przepiękny: przed nami Mont Blanc, pod nami 1000 m przepaść, nieco w prawo Genewa (daleko prawie nie widać), jeszcze bardziej w prawo (blisko, ale bardzo nisko) Chamonix

 

SAM_7779.thumb.JPG.76220a75b7396fac115fbbe43a2aba2f.JPG

 

SAM_7805.thumb.JPG.ea6c2a93bc98d461ba72c2f1ebea63a5.JPG

 

SAM_7806.thumb.JPG.f03e5c090326271962d504f95afab03e.JPG

 

SAM_7774.thumb.JPG.378e43606738c698519e9121d70c9c09.JPG

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze ciągnie,by skoczyć w takiej sytuacji,więc uwielbiam tylko okoliczności,gdy nie da się skoczyć ,bo jest zamknięcie lub ściany.Klatki szklane-super.

A zeszłego lata,gdy leciałem na Rodos z Pyrzowic,panienka z grupy Miss Polski,lecąca na zdjęcia,zaparła się nogami przed trapem,istny cyrk,ekipa ją próbowała wciągnąć,samolot się opóźnił 20 min,ale się nie dała i samochód ją zabrał z powrotem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, krzysie napisał:

W pierwszym tygodni kwietnia odwiedziłem z żoną Chamonix i oczywiście nie mogliśmy odmówić sobie kroku w otchłań (Le pas dans le vide - tak po francusku nazywa się ta atrakcja). Wjeżdżamy kolejką na Aiguille du Midi mijamy wyjście do zjazdu Białą Doliną (Valle Blanche) i wjeżdżamy windą do góry. Kolejka do "akwarium" niewielka - jakieś 5 min. Przed nami rodzina z dzieckiem ok 12-letnim, obserwujemy turystów wchodzących do szklanej klatki, dziwią mnie zachowania tych ludzi, każdy próbuje ratować się przed wykonaniem kroku w otchłań. kolej na rodzinkę przed nami - chłopiec zrobił się nagle trupiobiały, usta mu zsiniały, zbielały, zaparł się i obsługa posadziła go niemal nieprzytomnego na krzesełku, w końcu nie przekonali go i nie wszedł. Teraz my - zakładamy filcowe kapcie, oddajemy wszystkie przedmioty - plecak, telefon do szafki, pani z obsługi przejmuje aparat, żeby uwiecznić ten moment i krok na szklaną taflę - ten pierwszy nie wiedzieć dlaczego bardzo delikatny i niepewny, ale następne już normalnie. Widok przepiękny: przed nami Mont Blanc, pod nami 1000 m przepaść, nieco w prawo Genewa (daleko prawie nie widać), jeszcze bardziej w prawo (blisko, ale bardzo nisko) Chamonix

 

SAM_7779.thumb.JPG.76220a75b7396fac115fbbe43a2aba2f.JPG

 

Niesamowite - można wczuć się w przeżycia alpinistów zdobywających Mont Blanc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Jeeb napisał:

Niesamowite - można wczuć się w przeżycia alpinistów zdobywających Mont Blanc

...prawdziwi alpiniści pękają ze śmichu.9_9

Najnormalniej miło popatrzeć na góry,żadna to ekstrema,nawet wiatr po pysku nie smaga bo szkło chroni twarz.:ph34r:

-----

A co do chłopczyka....

...nie będę się rozpisywał,ale...

...będąc w wojsku,miałem kolegę który miał lęk wysokości.Robił się się nie tylko blady,ale blado zielony i zielono żółty.I w żaden sposób z pewnością nie wszedłby do tego akwarium.

Ja to rozumiem,...choć ten strach jest mi zupełnie obcy.

Edytowane przez MB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jeeb napisał:

Jesteś prawdziwym alpinistą, byłeś na Mont Blanc ?

Napisz jak było naprawdę.

Nie trzeba być prawdziwym alpinistą, a nawet zwykłym alpinistą, by wejść na Mont Blanc. Wystarczy obycie z rakami,  czekanem, ewentualnie lina asekuracyjna i najważniejsza aklimatyzacja na  odpowiedniej wysokości. A co wg Ciebie z alpinizmem ma stanie na szklanej taflii?

Edytowane przez marionen
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...