Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zmiana nart ze slalomki na all mountain czy to dobry pomysł???


Mysiorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szykuję się do zakupu nowych nartek i mam dylemat. Obecnie jeżdżę na Fischer RC4 Worldcup SC (160 cm) + Buty Fischer Soma RC4 Worldcup 130 ale zastanawiam się czy na nasze kiepsko przygotowane trasy nie byłyby lepsze np. atomic nomad blackeye ti??? Jestem kobietą mam 174 cm wzrostu, waga około 65 kg, umiejętności jakieś 8. Co Wy na to zostać przy "slalomkach" czy zmieniać??? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało.

Przy twoim wzroście, umiejętnościach - narta (170 - 175). Spróbuj kupić nawet coś szerszego pod butem - ponad 75 mm. To będzie narta do wygodnej, relaksującej jazdy.

Ta moja Stoeckli ma 75 pod butem i to jest narta do wygodnej relaksującej jazdy.

Mam też Blizzardkę Magnum - i ta ma 80 pod butem

a podczas ostatniego wyjazdu do SkiAmade miałem ze sobą K2 Rictor też 80 pod butem

niestety wprowadzenie obu tych 80tek w skręt nie jest tak łatwe

szczególnie Magnumka idzie jak czołg pod rozjeżdżonym śniegu,wprowadzenie jej w skręt wymaga prędkości

ale taka prawdziwa relaksująca jazda jest na 75ce,przynajmniej ja mam takie odczucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiejętności masz mega z tego co widzę jeździsz na slalomce - Atomic Nomad nie zastąpi ci narty którą masz niestety mam ostatnio podobny dylemat jeżdżę na Atomic d2sl i niestety to narta na przygotowane stoki po południu zaczynają się schody ...w listopadzie na Stubaiu myślałem że zjadę gondolą bo nie dało się jeździć takie były muldy :) ... a idiotyczne skakanie na twardej narcie plus haczące przody plus zaorane nogi długo się nie da tego pogodzić ....znalazłem tą i inne narty (all mountain) w wypożyczalni próbowałem nimi pośmigać rano i na muldach po południu .... efekt rano kiepsko ...krawędź nie trzyma tak jak w d2sl skręt też nie taki a przy dużych prędkościach na wprost klepią dzioby (w d2sl nie ma tego "efektu") ... po południu zdecydowanie fajniej lepiej niż na d2sl ..... ale po za trasy .... to też nie do końca bo za mało pod stopą

moim zdaniem nie da się znaleźć złotego środka czyli narty skrętnej (również na lodzie na poziomie d2sl ) z nartą dobrą po za trasy i muldy

w lutym wybieram się do Francji więc dalej poszukam i po testuje w Polsce niestety nie ma wielu modeli z tego roku / sądzę że skończy się na tym że kupie jakieś twin mountain lub typowe freeride jako drugie .... ciężko zastąpić frajdę z jazdy ostrym slalomem :)

Co do samej narty o której wspominasz zdecydowanie fajna jednak slalomki nie zastąpi i nie jest to w moim mniemaniu narta po za trasy - typowy środek .... jak sama nazwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta moja Stoeckli ma 75 pod butem i to jest narta do wygodnej relaksującej jazdy.

Mam też Blizzardkę Magnum - i ta ma 80 pod butem

a podczas ostatniego wyjazdu do SkiAmade miałem ze sobą K2 Rictor też 80 pod butem

niestety wprowadzenie obu tych 80tek w skręt nie jest tak łatwe

szczególnie Magnumka idzie jak czołg pod rozjeżdżonym śniegu,wprowadzenie jej w skręt wymaga prędkości

ale taka prawdziwa relaksująca jazda jest na 75ce,przynajmniej ja mam takie odczucie

Drugi sezon na szerszych nartach AM head i'Peak 78 i potwierdzam narty szerokie potrzebują przynajmniej średniej szybkości aby dobrze wchodzić w skręty ,ale zsuwanie po stromym bardzo pewne i dobrze też szła mi jazda krótkim skręto-śmigiem z większą prędkością po stromymi dosyć twardym stoku. Oczywiście to moje odczucia a mój styl jazdy jest dosyć ,,specyficzny'' . Aha przy jeździe na krechę ze stromych ścianek nie zauważyłem żadnego klepania przodów. Jeżdżę cały czas na szeroko rozstawionych nartach. Ilość gleb na 6-dniowym wyjeździe w Alpach przy marnych ,jeszcze umiejętnościach narciarskich wyniosła zero. To chyba świadczy o stabilności nart z grupy AM. To moje jedyne narty i z węższych 71 mm pod butem i krótszych 167 cm Blizzardów z grupy AR zrezygnowałem na zawsze chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połowie listopada miałem okazję testować takie narty AM:http://www.nobileskis.com/pl/products/50-fifty.html i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ich uniwersalnością. Porównywałem do K2 Rictor, które mam na codzień. W wersji 185 cm (na takiej jeździłem) mają 92 cm pod butem, a lepiej się je wprowadza w skręt niż Rictory, które mają 80 cm!. Bardzo przyjemna i lekka narta do całodziennej jazdy, daje radę na trasie (zdecydowanie charakterystyka gigantowa) i poza trasą - co dla mnie akurat było ważne. Na 3 dniowy wyjazd na Pitztal wziąłem ze sobą Atomic Edge SL 164cm, K2 Rictor 174 cm i Nobile 50/50 185 cm. Na slalomkach Atomika jeździłem dwie godziny, a Rictory wogóle nie dostały szansy. Chyba mam nową nartę AM :smile: Zdecydowanie narta AM do całodniowej jazdy.

PH000031.jpg

PH000031.jpg.9707f81e359f87726c65012465597651.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połowie listopada miałem okazję testować takie narty AM:http://www.nobileskis.com/pl/products/50-fifty.html i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ich uniwersalnością. Porównywałem do K2 Rictor, które mam na codzień. W wersji 185 cm (na takiej jeździłem) mają 92 cm pod butem...

[ATTACH=CONFIG]12316[/ATTACH]

Ten sam błąd co ja kiedyś . Oczywiście 92 mm pod butem a nie 92 cm bo to byłoby już ,,trochę '' za szeroko. Pozdrawiam ze słonecznej i ciepłej Rudy Ślaskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uporem maniaka :smile: twierdzę , że jak narta AM dobrze skonstruowana , to nie ma co się bać szerokości pod butem

Ja mam AM o talii 105mm:wink: (Line Influence 105 ) i jeździ mi się na niej zajefajnie . W zależności od warunków , nastroju itp , mogę pojechać na niej skrętem krótkim , długim, śmigiem itd . Oczywiście nie wymagam od niej żeby "chodziła" jak SL , czy też GS , ale do zabawy na trasie i poza nią nadaje się znakomicie .Kupiłem ją przed poprzednim sezonem i ,szczerze, wcześniej nie jeździłem jeszcze na tak uniwersalnej ( w dobrym tego słowa znaczeniu ) narcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szykuję się do zakupu nowych nartek i mam dylemat. Obecnie jeżdżę na Fischer RC4 Worldcup SC (160 cm) + Buty Fischer Soma RC4 Worldcup 130 ale zastanawiam się czy na nasze kiepsko przygotowane trasy nie byłyby lepsze np. atomic nomad blackeye ti??? Jestem kobietą mam 174 cm wzrostu, waga około 65 kg, umiejętności jakieś 8. Co Wy na to zostać przy "slalomkach" czy zmieniać??? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Wszystko zalezy ;) czy np dalej chcesz miec dynamiczna narte - tutaj wtedy poszukalbym sobie sportowego alm o promieniu 15-19m(szer.pod butem ok 75mm) czy po prostu deche niby na caly dzien - powyzej 80-85mm do 100mm pod butem,ktora dynamike bedzie miala zadna a poza trasa zrobie na niej to samo co na moim pursuicie 18 ktory ma 76 pod butem :smile: - mowie oczywiscie o jezdzie w gorszych warunkach a piszac poza trasa mam na mysli przystokowe tereny lub jakis tam opad mniej wiecej do pasa. Jezdzilem na wielu alm i wiem ze decha ktora ma pod butem 70-75mm zachowa swoja dynamike i pojedzie super po twardym a gorsze warunki ogarnie nie wiem czy nie lepiej jak alm 80-90mm pod butem. Takze przynajmniej dla mnie i mowie o moich odczuciach decha na caly dzen to sport alm a nastepna decha to juz dopiero od 105mm pod butem - i taka bym wolal niz jakiegos alm co ma 85mm pod butem :smile: Oczywiscie to sa moje odczucia wiec bez urazy dla nikogo :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy ;) czy np dalej chcesz miec dynamiczna narte - tutaj wtedy poszukalbym sobie sportowego alm o promieniu 15-19m(szer.pod butem ok 75mm) czy po prostu deche niby na caly dzien - powyzej 80-85mm do 100mm pod butem,ktora dynamike bedzie miala zadna a poza trasa zrobie na niej to samo co na moim pursuicie 18 ktory ma 76 pod butem :smile: - mowie oczywiscie o jezdzie w gorszych warunkach a piszac poza trasa mam na mysli przystokowe tereny lub jakis tam opad mniej wiecej do pasa. Jezdzilem na wielu alm i wiem ze decha ktora ma pod butem 70-75mm zachowa swoja dynamike i pojedzie super po twardym a gorsze warunki ogarnie nie wiem czy nie lepiej jak alm 80-90mm pod butem. Takze przynajmniej dla mnie i mowie o moich odczuciach decha na caly dzen to sport alm a nastepna decha to juz dopiero od 105mm pod butem - i taka bym wolal niz jakiegos alm co ma 85mm pod butem :smile: Oczywiscie to sa moje odczucia wiec bez urazy dla nikogo :smile:

Dzieki za radę :-) , wezme tak i takie i spróbuje na których będę czuła się lepiej. Jak coś potestuje to napiszę o wrażeniach:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połowie listopada miałem okazję testować takie narty AM:http://www.nobileskis.com/pl/products/50-fifty.html i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ich uniwersalnością. Porównywałem do K2 Rictor, które mam na codzień. W wersji 185 cm (na takiej jeździłem) mają 92 cm pod butem, a lepiej się je wprowadza w skręt niż Rictory, które mają 80 cm!. Bardzo przyjemna i lekka narta do całodziennej jazdy, daje radę na trasie (zdecydowanie charakterystyka gigantowa) i poza trasą - co dla mnie akurat było ważne. Na 3 dniowy wyjazd na Pitztal wziąłem ze sobą Atomic Edge SL 164cm, K2 Rictor 174 cm i Nobile 50/50 185 cm. Na slalomkach Atomika jeździłem dwie godziny, a Rictory wogóle nie dostały szansy. Chyba mam nową nartę AM :smile: Zdecydowanie narta AM do całodniowej jazdy.

[ATTACH=CONFIG]12316[/ATTACH]

A jaki wygląd !:cool:: Narta naprawdę robi WIELKIE wrażenie - byłem świadkiem.:biggrin:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy ;) czy np dalej chcesz miec dynamiczna narte - tutaj wtedy poszukalbym sobie sportowego alm o promieniu 15-19m(szer.pod butem ok 75mm) czy po prostu deche niby na caly dzien - powyzej 80-85mm do 100mm pod butem,ktora dynamike bedzie miala zadna a poza trasa zrobie na niej to samo co na moim pursuicie 18 ktory ma 76 pod butem :smile: - mowie oczywiscie o jezdzie w gorszych warunkach a piszac poza trasa mam na mysli przystokowe tereny lub jakis tam opad mniej wiecej do pasa. Jezdzilem na wielu alm i wiem ze decha ktora ma pod butem 70-75mm zachowa swoja dynamike i pojedzie super po twardym a gorsze warunki ogarnie nie wiem czy nie lepiej jak alm 80-90mm pod butem. Takze przynajmniej dla mnie i mowie o moich odczuciach decha na caly dzen to sport alm a nastepna decha to juz dopiero od 105mm pod butem - i taka bym wolal niz jakiegos alm co ma 85mm pod butem :smile: Oczywiscie to sa moje odczucia wiec bez urazy dla nikogo :smile:

ja mam podobne odczucia :)

mam K2 Chargery i dają rady cały dzień przy różnych warunkach... Ciekawą nartą jest także Volke code...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Niestety nigdzie nie mogę przetestować Blackeye więc muszę kupić w ciemno. Kto z Was wie jaka jest różnica w jeździe między blackeye a blackeye Ti??? Chodzi o taką prawdziwą różnicę nie o to co piszą producenci ;-). Mam szansę zakupić zwykłe blackeye za równowartość 1200 zł i stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nigdzie nie mogę przetestować Blackeye więc muszę kupić w ciemno. Kto z Was wie jaka jest różnica w jeździe między blackeye a blackeye Ti??? Chodzi o taką prawdziwą różnicę nie o to co piszą producenci ;-). Mam szansę zakupić zwykłe blackeye za równowartość 1200 zł i stąd moje pytanie.[/]J

Jeśli chodzi o blackeye ti to bardzo polecam. Miałem ją kilka dni na nogach i super jazda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Niestety nigdzie nie mogę przetestować Blackeye więc muszę kupić w ciemno. Kto z Was wie jaka jest różnica w jeździe między blackeye a blackeye Ti??? Chodzi o taką prawdziwą różnicę nie o to co piszą producenci ;-). Mam szansę zakupić zwykłe blackeye za równowartość 1200 zł i stąd moje pytanie.

Prawda jest taka, że slalomke możesz zastąpić tylko.... gigantką. Osoby, która jeździ na narcie sportowej i jest do jej parametrów przyzwyczajona żaden półśrodek nie zadowoli. Jak jest miękko lub muldziasto to slalomka i gigantka dają radę - chyba, że gigantka się nie mieści w muldach. Jak jest równo i twardo mówić nie muszę. Szczerze mówiąc w ciągu ostatnich paru lat nie spotkałem nigdzie na trasach warunków, które wymagałyby cudowania ze sprzętem.

Co innego jeżeli zamierzasz poważniej potraktować wyjazdy poza trasę. W tym wypadku dobrze zaopatrzyć się w specjalistyczna nartę i adaptować odpowiednio technikę.

Jesteś osobą, jeżdżącą na poziomie instruktorskim i myślę, że AM nie starczy Ci na długo i tak naprawdę będzie mało uniwersalny.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...