Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Płyty pod wiązania.


Rudy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jedno pytanie dotyczace plyt montowanych pod wiazania. Po co one w ogole sa potrzebne w czym pomagaja albo co daja ? Na wielu stronach o nartach czytalem o plytach i byly tam dziwne wypowiedzi np.że zmiejszaja promien narty - to prawda? A poza tym na jednej stronie pisze ze plyta jest po to aby usztywniac narte i zeby narta byla szybsza a na kolejnej stronie odwrotnie ze nie powinna usztywniac narty.........

Mam w zwiazku z tym duzo watpliwosci co do plyt. Czy moglby ktos mi napisac po co sa te plyty i w czym pomagaja...? Bylbym wdzieczny za pomoc....

Pozdro Rudy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty pod wiązania.

Płyta powoduje że krawedz buta jest wyzej od sniegu dzieki czemu mozesz sobie pozwolić na wieksze pochylenie w skrecie. Po mojemu do promienia to one nic nie mają i napewno nie usztywnia (przynajmniej moja) bo jest mocowana dodatkowo na boosterze ktory pracuje razem z płytą (2 czesci plyty sa nie zalezne - ale moze sa inne rozwiazania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty pod wiązania.

hey nexcom im bardziej kładziesz sie w zakrecie tym mniejszy jest kąt miedzy krawedzia a sniegiem plus dotego wiecej siły przekazywane jest na krawedz a co za tym idzie zmniejsza sie radius. hmhm Co do usztywniania??nie mam zdania, jedna płyta w ogule nie usztywnia 2 troszke bardziej,ale nie do tego słuza płyty,pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty pod wiązania.

a jednak , z tym radiusem to tak czulem :) ale wracajac do tego pochylenia jak siebie przeczytalem to moze kolega Rudy tego nie zrozumiec co napisalem ;) - chodzi o to ze nie "zaczepisz" butem albo wiazaniem o snieg od wewnetrznej strony skretu przy wiekszym pochyleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty pod wiązania.

A tak przy okazji gdzie mozna kupic jakies sensowne pyty - obecnie mam radarca z firmowym bosterem i do tego plyte 15mm - czyli lacznie z wiazaniem mam jakies 65 nad krawedzia narty - jest dobrze ale mogloby byc lepiej ;) widzialem gosci na stoku w "obcasach" ok 80-90mm - czy to sa rozwiazania "fabryczne" czy domowej roboty, moze ktoś jezdzi na czyms takim i sie pochwali wrazeniami jestesmy spragnieni opini :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty pod wiązania.

hej powyższe posty dobrze opisują celowość montowania płyty, jednak zapomnieliście o jednym ważnym punkcie!! dla poniektórych chyba najważniejszym!! otóż chodzi mi o wygląd!! często się widzi różnych szpanerków chwalących się czego to oni niemają:-) dla nich narty służą chyba do tego aby sie mozna było o co podeprzeć, popatrzeć i w żadnym wypadku nie zjeżdzać!!!!!

pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Turima

Płyta oprócz podwyższenia ma kilka innych funkcji. Dobra nie usztywnia narty-wrecz przeciwnie, dzięki pywajacym srubom umozliwia narcie flex. Dodatkowo tłumi narte-czyli pochlania drgania.

Swietne płyty robi vist- www.vist.it

dostarczaja je polowie firm z pucharu swiata.

Zawodnicze, nie sa zbyt wysokie -13-16mm.

W ofercie maja tez cos wyzszego do carwingu. Nie wiem jednak, czy w Polsce mozna je kupic. Chyba maja dystrybutora w zakopanem, wiec moze tak.

Kiedys folc mial plyty vista w barwach elana-sprzedawali je do slx. To byla jednak ta wersia 16mm

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...