Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gdzie jechać do Austrii i gdzie szukać tanich noclegów


Athenaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. pierwszy raz wybieramy sie z mezem na narty do austrii ale niewiemy gdzie. moze ktos nam pomoze z wyborem. bylismy na słowacji na chopoku wrazenia super ale chcielibysmy cos duzo lepszego. no i nocleg... czy jest jakas strona z noclegami w kwaterach prywatnych?

z góry dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. pierwszy raz wybieramy sie z mezem na narty do austrii ale niewiemy gdzie. moze ktos nam pomoze z wyborem. bylismy na słowacji na chopoku wrazenia super ale chcielibysmy cos duzo lepszego. no i nocleg... czy jest jakas strona z noclegami w kwaterach prywatnych?

z góry dzieki za pomoc

Witam na Forum.Ja to na razie jeżdżę w Alpy włoskie co nie znaczy ,że po 80-tce pojeżdżę trochę po austriackich Alpach bo bliżej:smile: Jest na Forum wybitny znawca Alp austriackich ,który wie o austriackich S.N., kwaterach,hotelach ,zwierzynie ,klimacie, potrawach ... tego pięknego kraju Wszystko co nie dziwne bo w roku przebywa tam około 100 dni . Jego nick: Gajowy 01. Teraz to on może być nieuchwytny bo jak przypuszczam jest gdzieś między Bad Gastein a Kappl Paznaun-Ischgl.No chyba ,że rozpocznie ten sezon z opóźnieniem. Wyślijcie wiadomość na priva do tego Pana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze jesli chcesz otrzymac odpowiedz ktora bedzie ci pomocna to musisz troche wiecej napisac.

np

-czy odleglosc ma znaczenie i jak daleko mozesz/mozecie pojechac?

-szukasz osrodka z duza iloscia tras, czy kameralny bedzie wystarczajacy?

-miejscowosc ma posiadac atrakcje tak aby mozna bylo sie wyszalec po nartach, czy raczej preferujesz spokojne miejsce?

itd itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie na forum.

Potwierdzę,że pytanie musisz doprecyzować.

Bo to trochę tak jakbyś napisała;

-mieliśmy samochód (Chopok) jeździło się dobrze

-chcemy teraz zmienić,podpowiedzcie na jaki

Jeśli będzie więcej informacji będzie nam łatwiej.

A z noclegami wygląda tak.

To tylko jedna z wielu możliwości.I potraktuj to jako przykład a nie skierowanie przeze mnie do tego ośrodka.

Choć mimo,że kameralny to bardzo go lubię.

http://www.turracherhoehe.at/de

i tutaj wybierasz unterkunfte lub accomodation

potem piszesz maila lub dzwonisz ,oczywiście język niemiecki konieczny lub czasem po angielsku może się udać

masz jeszcze ;http://www.bergfex.pl/oesterreich/

tyle na razie z mojej strony

jest tutaj kilkunastu specjalistów dużo lepiej znających się ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. interesuje nas tyrol. stok z duzą ilością tras długich,szerokich ale nie płaskich. po nartach mozemy poszalec ale niekoniecznie musi to byc rozrywkowa miejscowość bo można dojechac autem gdzies obok. słyszałam o lodowcu tux albo schladming-dachstein ze jest godny polecenia ale chciałabym się dowiedziec od Was coś więcej. Najpierw był plan jechać do niemiec do garmisch partenkirchen ale jak juz tak daleko jedziemy a austria bedzie na wyciągnięcie reki to czemu nie zmienic kierunku i pojechac do tej austrii :)

Nocleg najlepiej w jakies kwaterze prywatnej bez jakis specjalnych luksusów tylko zeby miec gdzie odpocząć po nartach i się przespać a wyżywienie to tez we własnym zakresie.

Dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. interesuje nas tyrol. stok z duzą ilością tras długich,szerokich ale nie płaskich. po nartach mozemy poszalec ale niekoniecznie musi to byc rozrywkowa miejscowość bo można dojechac autem gdzies obok. słyszałam o lodowcu tux albo schladming-dachstein ze jest godny polecenia ale chciałabym się dowiedziec od Was coś więcej. Najpierw był plan jechać do niemiec do garmisch partenkirchen ale jak juz tak daleko jedziemy a austria bedzie na wyciągnięcie reki to czemu nie zmienic kierunku i pojechac do tej austrii :)

Nocleg najlepiej w jakies kwaterze prywatnej bez jakis specjalnych luksusów tylko zeby miec gdzie odpocząć po nartach i się przespać a wyżywienie to tez we własnym zakresie.

Dzięki!!!

Skoro interesuje Was Tyrol (to dobrze skodinąd :-) ) to na początek polecam Dolinę Zillertal, a konkretnie miejscowość Zell Am Ziller. Jest ona mniej więcej pośrodku tej doliny, ma wiele swoich tras (w tym chyba 3 miejscowości do których można dojechać i wrócić nartami), a w pobliżu (do ok. 10-20km) inne regiony np. Hoch Zillertal, Penken, Fugen, Finkenberg, no i oczywiście Hintertux (lodowiec). Naprawdę jest gdzie jeździć, byliśmy tam chyba ze 4 razy. Naprawdę polecam! Co do noclegów to osobiście szukam sam poprzez wójka Google, a konkretnie mapy google. Wpisz miejscowość, która Cię interesuje i szukaj w okolicy apartamentów itp. Na pewno coś znajdziesz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schladming nie jest w Tyrolu, ale to chyba ma najmniejsze znaczenie. Niestety jeszcze tam nie byłam, ale słyszałam i czytałam wiele pochlebnych opinii więc myślę, że warto tam się wybrać. Więcej info masz tutaj na stronie http://www.planai.at/winter/pl/Polish.html, na tej samej stronie masz wyszukiwarkę noclegów, noclegi znajdziesz też przez tę stronę http://www.bergfex.at/schladming-planai/ , z lewej strony masz zakładkę "Unterkunfte". Kwater prywatnych, w formie pokoju ze śniadaniem jak i apartamentów z kuchnią bez żadnego wyżywienia masz mnóstwo. Jest tylko kwestia dostępności, bo nie wiem kiedy planujecie jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schladming nie jest w Tyrolu, ale to chyba ma najmniejsze znaczenie. Niestety jeszcze tam nie byłam, ale słyszałam i czytałam wiele pochlebnych opinii więc myślę, że warto tam się wybrać. Więcej info masz tutaj na stronie http://www.planai.at/winter/pl/Polish.html, na tej samej stronie masz wyszukiwarkę noclegów, noclegi znajdziesz też przez tę stronę http://www.bergfex.at/schladming-planai/ , z lewej strony masz zakładkę "Unterkunfte". Kwater prywatnych, w formie pokoju ze śniadaniem jak i apartamentów z kuchnią bez żadnego wyżywienia masz mnóstwo. Jest tylko kwestia dostępności, bo nie wiem kiedy planujecie jechać.

chcemy jechać ok połowy lutego.dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około połowy lutego to oczywiście najwyższy sezon i najwięcej ludzi. Za pewne jedziesz z dziećmi, które pewnie mają wtedy ferie, więc nie masz wyboru. Ale jak nie musisz jechać w lutym, to polecam drugą połowę, koniec, lub przełom marca/kwietnia. Też jest super, w górach śnieg, w dolinie cieplutko (ok. 12 stopni) i piękne słońce. Poza tym dłuższy dzień. Jedno jest pewne, że warunki zawsze są idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcemy jechać ok połowy lutego.dzięki

Aż boję się proponować komuś jeszcze Schladmig,czy ogólnie mówiąc SkiAmade. :wink:

Tyrol to rozległe i urozmaicone pojęcie.

Aż boję się go podejmować,miomo,że kilka ośrodków też tam zaliczyłem.Ale to kropla w możliwości Tyrolu,więc zostawię go w spokoju.

Boję się o kondycję Chopoka czy innych "cudów"słowackiej natury.:proud:

Co te "słowackie cuda" uczynią kiedy wszyscy już będziemy w SkiAmade lub w Tyrolu?:sad:

A przecież tam mają taaakie cudowne warunki.Jak mówi reklama "alpejskie warunki-polskie ceny"

Po co więc szukać tak daleko luksusu skoro jest tuż za granicą ponoć.

No dobra,ulżyłem sobie.:stupid:

Luty to okres feryjny nie tylko u nas.

Może nie być łatwo,co nie znaczy ,że nie znajdziesz kwatery.

Ga-Pa to jakiś wynalazek w stosunku do SkiAmade,czy choćby tylko jednego resortu wybranego z oferty całego SkiAmade.:rolleyes::

I jeszcze zrozumiałem ,że chcecie podeprzeć się lodowcem,typu Hintertux czy Dachstein.

To będzie zbyteczne.Szczególnie w lutym,to zaś może być pomocne w XI-XII czy w III-IV.

Choć ja sam Dachstein próbowałem "zdobyć" już 3 razy,i nie udało się.Z różnych przyczyn,a to pogoda ,a to remonty.

Ale ja tam nie chciałem tam nartować- ot ,tak tylko zaliczyć.

Na koniec.

Zrozumiałem,że nie boicie się tras o mocniejszym nachyleniu.A wymagacie szerokości.

Schladmig-Dachstein będzie super.

I nie będziecie żałować.

Co ja robię,co ja robię??????

Nie długo nie będę miał gdzie jeździć bez stania w kolejkach.

Co ja robię?:proud:

:biggrin: :laughing: :happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około połowy lutego to oczywiście najwyższy sezon i najwięcej ludzi. Za pewne jedziesz z dziećmi, które pewnie mają wtedy ferie, więc nie masz wyboru. Ale jak nie musisz jechać w lutym, to polecam drugą połowę, koniec, lub przełom marca/kwietnia. Też jest super, w górach śnieg, w dolinie cieplutko (ok. 12 stopni) i piękne słońce. Poza tym dłuższy dzień. Jedno jest pewne, że warunki zawsze są idealne.

Jedziemy bez dzieci, bo ich nie mamy... więc termin wyjazdu może byc ruchomy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy bez dzieci, bo ich nie mamy... więc termin wyjazdu może byc ruchomy :)

Jeśli nie trzymają Was dzieci i terminy urlopowe to starajcie się wyjechać poza okresem feryjnym.Zawsze to ulga dla portfela i oczu.

Bo może w kolejkach to się człowiek nie wystoi tam,ale oczka to trzeba mieć dookoła główki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy bez dzieci, bo ich nie mamy... więc termin wyjazdu może byc ruchomy :)

My jesteśmy w podobnej sytuacji. Jeździmy wtedy, kiedy mamy ochotę i gdzie chcemy. Alpy rozpoczęliśmy w 2007 roku we Francji w Alpe de Huez. Byliśmy wręcz oszołomieni ilością tras (był to nasz pierwszy raz w ogóle w Alpach). Właśnie w tym roku planujemy pojechać tam jeszcze raz. Region jeszcze bardziej się rozbudował, a ceny, jeśli chodzi o zakwaterowanie są bardzo konkurencyjne w porównaniu z Austrią czy Włochami. Skipas też jest wliczony w cenę zakwaterowania. Jedynym minusem to odległość, ale da się też przeżyć. Pojedziemy z noclegiem w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jesteśmy w podobnej sytuacji. Jeździmy wtedy, kiedy mamy ochotę i gdzie chcemy. Alpy rozpoczęliśmy w 2007 roku we Francji w Alpe de Huez. Byliśmy wręcz oszołomieni ilością tras (był to nasz pierwszy raz w ogóle w Alpach). Właśnie w tym roku planujemy pojechać tam jeszcze raz. Region jeszcze bardziej się rozbudował, a ceny, jeśli chodzi o zakwaterowanie są bardzo konkurencyjne w porównaniu z Austrią czy Włochami. Skipas też jest wliczony w cenę zakwaterowania. Jedynym minusem to odległość, ale da się też przeżyć. Pojedziemy z noclegiem w Niemczech.[/QU

To życzę udanego wyjazdu i dzięki za pomoc. Mam nadzieje że nasz wyjazd tez będzie udany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Wiola19*

Witam jeśli nadal jest poszukiwany nocleg na narty-ZAPRASZAM

Tani nocleg- na narty- Alpy Steiermark (Styria) region Murtal 25 Euro/Os.

Wynajmę prywatnie i bezpośrednio apartamencik 30 m2 położony w zacisznej miejscowości w Steiermark nieopodal Lachtal i Hohentauern. W okolicy czeka na miłośników narciarstwa kilkadziesiąt km doskonale utrzymanych stoków. Bezpośrednio w miejscowości znajduje się kilka restauracji, kawiarni, bank, sklepy, poczta i kościół. Apartamencik pomieści 4 osoby dorosłe + maksymalnie dwoje dzieci. Mieszkanko składa się z obszernej łazienki oraz pokoju z kącikiem kuchennym. Do dyspozycji gości, czajnik, płyta dwupalnikowa, lodówka, TV oraz miejsca parkingowe.

Istnieje możliwość wynajęcia prywatnego garażu za dodatkowa oplata 10 Euro.

Cena od osoby jedynie 25 Euro za dobę. Możliwość płatności w Euro i Złotówkach. Dzieci do lat 10 śpiące z rodzicami gratis!! Więcej info pod: 650 6918715 ,

00 48 692 813 642 lub gierwiola88@interia.eu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem Wiola co o tym sądzić :shocked:

może to i pomocne dla forumowiczów

ale,...pytałaś admina :rolleyes::

czy to tak można w pierwszym poście ze soją reklamą wyjeżdżać :eek:

aha!!!

jeśli już to jak dla mnie cena zbyt wysoka

nie ma co prawda fotek

ale z opisu wynika,że to kawalerka (jedno pomieszczenie)

------------------------------------------

jesli post Wiloa19* będzie usunięty to mój też proszę usunąć

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
14 e z śniadaniem(Wypas do woli) za apartament 3 pokoje kuchnia 2 łazienki (zmywarka,2 x pralka,garaż) :angel: drogo ? Ale trzeba szukać.;)

Witam !

Czy mogłabym otrzymać nazwę pensjonatu lub namiar na osobę, która oferuje noclegi w tak dobrej cenie? :laughing:

Z góry dziękuje!

Pozdrawiam , Joanna !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...