Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Najpiękniejsze widokowo trasy dla spokojnie jeżdżących narciarzy w Val Di Fassa


Trueballer83

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc. Wybieram się z grupą początkujących osób do regionu Val Di Fassa. Nie wiemy na jaką miejscowość się zdecydować .

Moena czy Canazei ? Nie chcemy żeby była to totalnie mała wioska lub odludzie, ale żeby było co robić wieczorami . Planujemy wykupić karnet pełny Dolomit Superski i tu pojawia się problem. Nikt z nas nie był nigdy w Dolomitach... chcemy wycisnąć z tego wyjazdu jak najwięcej przyjemności i miłych wspomnień by nacieszyć ciało i duszę. Wszyscy którzy byli , opowiadali o pięknych widokach , równych długich szerokich trasach .. no właśnie. ?

Jakie polecacie trasy, wasze ulubione , w miarę spokojne, długie piękne widokowo, potrafimy jeździć ale nie oceniamy swoich umiejętności na super pro , nie wiem co oznacza czerwona trasa we Włoszech czy jest to hardkor, czy spokojnie damy sobie radę . Proszę o opinie, wasze ulubione miejsca . Dziękuje z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Wybieram się z grupą początkujących osób do regionu Val Di Fassa. Nie wiemy na jaką miejscowość się zdecydować .

Moena czy Canazei ? Nie chcemy żeby była to totalnie mała wioska lub odludzie, ale żeby było co robić wieczorami . Planujemy wykupić karnet pełny Dolomit Superski i tu pojawia się problem. Nikt z nas nie był nigdy w Dolomitach... chcemy wycisnąć z tego wyjazdu jak najwięcej przyjemności i miłych wspomnień by nacieszyć ciało i duszę. Wszyscy którzy byli , opowiadali o pięknych widokach , równych długich szerokich trasach .. no właśnie. ?

Jakie polecacie trasy, wasze ulubione , w miarę spokojne, długie piękne widokowo, potrafimy jeździć ale nie oceniamy swoich umiejętności na super pro , nie wiem co oznacza czerwona trasa we Włoszech czy jest to hardkor, czy spokojnie damy sobie radę . Proszę o opinie, wasze ulubione miejsca . Dziękuje z góry za pomoc.

Widokowo - Canazei (teren Belwedere, trasy z widokiem na Sasalungo i Sella lub na dolinę Fassa), Arabba, Falcade - trasa na samym szczycie w kierunku Passo San Pellegrino, trasy na Civetta z widokiem na jezioro, Alpe de Susi - tam wszędzie znajdziecie jakieś fajne widokowo trasy

Czerwone - spokojnie dace rade.

A mieszkanie - w Moenie taniej , Canazei drożej. Obie miejscowości fajne. W Moenie więcej "naszych"

To tak na szybciocha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BuenosAires już myślałem że poprosisz o zdjęcia w stroju kąpielowym :D

Jeśli dobrze pamiętam to już kiedyś padały podobne propozycje :biggrin:

Panowie, więcej zdrowego rozsądku i zimnej krwi :cheerful:

Młoda kobieta zawitała na forum, a my już do gardeł sobie skaczemy.

Masakra :tongue:

Czyżby rykowisko!? :eek: :stupid: :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm!

Gratuluję Panie instruktorze, wspaniałego dorobku, lecz

może niektórzy szybciej się uczą niż 30lat!

Uważam ,że liczy się zacięcie i upór oraz postawione cele!

Ja nauczyłam się jeździć sama i szkolić dalej też tak zamierzam, ale nie zaszkodzi przypatrywać się geniuszom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup kije 10 cm dłuższe, od razu będzie lepiej, te co masz oddaj dziecku.

Te kije to do mnie? Mam dobre

Skąd wiesz że te koleżanka ma za krótkie?

No i tego problemu nie da się rozstrzygnąć tylko na podstawie fotografii - nie widać na niej grotów kijków.

Czyli trzeba zadać jeżdżącej... niedyskretne pytanie :wink:, ile ma wzrostu i jakie długie ma kijki?

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tego problemu nie da się rozstrzygnąć tylko na podstawie fotografii - nie widać na niej grotów kijków.

Czyli trzeba zadać jeżdżącej... niedyskretne pytanie :wink:, ile ma wzrostu i jakie długie ma kijki?

Tadek

Mam 173 cm wzrostu i kijki 120. trzymając przed sobą przedramię z ramieniem tworzy "prawie" kąt prosty- podobno tak ma być.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam 173 cm wzrostu i kijki 120. trzymając przed sobą przedramię z ramieniem tworzy "prawie" kąt prosty- podobno tak ma być.

Jasne, nie zwracaj uwagi na wtręty jakiegoś kretyna.

W czym pomóc?? W tym roku z pewnością nie jadę do Włoch ale bywałem tam ze trzy razy i być może znam kogoś kto będzie. Co Cie interesuje?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, a gdzie jedziecie?

Jedziemy w tamte okolice (Fiemme). W Moenie-Belamonte (Lusia) też będziemy. Właśnie tam znajdziesz długie trasy ale niebieskie. Widoki w Dolomitach będą w każdym miejscu niezwykle. Namawiam by nie przesądzać z ilością ośrodków. Regionu i tak w jeden wyjazd nie objedziecie. Lepiej skupić się na 1 czy 2 miejscach i poznać je dokładniej niż więcej ale przypadkowo i po łebkach. No i karnet 4+2 będzie znacznie tańszy niż Superski.

Pozdrawiam M

mobilnie z Xperia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły jestem osobą spontaniczną, ale do takiego wyjazdu chyba trzeba się trochę przygotować?

Dlatego pytałam was o ekipę ludzi, ale widzę,że wszyscy tutaj podróżują z rodzinami, a ja mam ten problem ,że moja rodzinka na nartach nie jeździ.

Ale się nie poddaję.

Kompletujesz sprzęt i ciuchy narciarskie,wybierasz S.N. w Alpach, szukasz Biura ,które zagwarantuje wszystko tzn. dojazd, noclegi, skipass, wyżywienie, płacisz (w grudniu około 2000-2300 zł ) , jedziesz (autokarem dosyć długo) , dojeżdżasz i 6 dni szusujesz po alpejskich trasach w towarzystwie zapoznanych w ciągu kilkunastu godzin (lub dłużej) sympatycznych narciarzy i narciarek. Sprawdzone osobiście 4 razy. Pierwszy raz w grudniu 2010 w Dolinie Aosty w czasie trzeciego mojego sezonu na nartach (czyli też jeżdzącytrzecisezon) i wieku 53 lat . Skoro ja staruch daje radę to młoda, sprawna, ładna dziewczyna nie ma się co zastanawiać. Już miałaś tam (Alpy) być bo teraz jest i będzie drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...