Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

pyrek06

Rekomendowane odpowiedzi

byłem w połowie listopada i było b.dobrze - teraz cały ośrodek z tego co widzę jest otwarty więc może być tylko lepiej ..... chodź patrząc na temperatury zjazdówki do miasta na bank dostarczą wielu atrakcji ...

tutaj masz mapę tras http://www.soelden.com/geoeffnete-lifte

zero termiko w dzień jest na poziomie 2000 metrów wiec będzie bajecznie

Edytowane przez jodek1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

No i niepogoda też ma swój urok. Pamiętam, że 5 lat temu w ostatni dzień naszej jazdy w Solden spadło ok.50cm puchu. Na Gigijoch jeździło się jak w kosmosie, dookoła mleko, a jak koledze wypięła się narta to znalezienie jej było "mission impossible", ale się udało. Ale prawdą jest też to, że gdyby tak sypało przez cały tydzień to bym się podłamała:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście takie warunki mają swój urok, lecz nie jadę sam. Zastanawiamy się, który ośrodek wybrać w przypadku zachmurzenia, opadów lub mgły. Widać, że trasy w tych ośrodkach są wysoko (pewny śnieg), dlatego też go wybraliśmy w tym terminie. Pomyślałem, że Ci co tam byli mogą coś doradzić w nurtującej mnie kwestii:laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Śnieg będziesz miał na pewno, choć teraz dzięki Bogu wszędzie już dosypało. Pamiętaj też o tym, że ekspozycja stoków w Solden jest inna niż w Gurglach. W Gurglach rano startujesz w cieniu, słońce oświetla stoki tam później. My ostatnio trafiliśmy na wspaniałą, słoneczną i ciepłą pogodę, ale bywa też pierońsko zimno i wietrznie i na to też trzeba być przygotowanym. Pogoda to loteria, przed wyjazdem śledźcie prognozy, trendy pogodowe, będziecie mniej więcej wiedzieli na co się nastawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

Podłączam się do wątku autora żeby nie tworzyć innych.Mam pytanko do bywalców Solden i Gurgle..czy karnet na 6 dni obejmuje Gurgle?...czy są szafki depozytowe np. na Gigjoch?...będę mieszkał w Langenfeld,czy są skibusy do Gurgli i Solden?

Z góry dzięki za jakieś sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak obejmuje Gurgle na jeden dzień, ale za dopłatą 13 EUR. Skibusy jeżdżą i do Gurgli i do Soelden dość często, w niektórych godzinach i co 10 min. Przystanki mają tablice elektroniczne z info o kierunku i godzinie danego skibusa. Co do szafek to się nie wypowiem, nie szukałem czegoś takiego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Soelden byliśmy trzy razy, za każdym razem w innym terminie (początek grudnia, koniec stycznia, początek marca) i chyba mamy wielkie szczęście do tego miejsca, bo nigdy nie narzekamy na warunki pogodowe :biggrin: W czasie tych pobytów raz tylko trafiliśmy na mgłę, pojawiała się nagle w połowie dnia i była taka, że nie wiadomo gdzie kończy się trasa, można było zbzikować. Zdarzyło się nam, że posypał śnieg, jednak do śnieżycy było daleko - przeważały dni słoneczne :applause:

Zawsze nocujemy w Langenfeld, akurat dojeżdżamy pod wyciąg samochodem, jednak widujemy zawsze dość często kursujące skibusy.

Mogę coś więcej napisać za kilka dni o aktualnych warunkach, ponieważ mąż się tam wybiera od 6-10 lutego (niestety beze mnie :sorrow: ).

Edytowane przez asiek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem auta nie ma co ruszać. Fakt, że do Gurgli skibus jedzie ok.40 min, lecz przy opadach droga może być problematyczna. Lepiej zdać się na kierowców skibusów. natomiast do Soelden dojedziesz bez problemu. Parkingi są dość duże. Oczywiście okres w jakim się wybierasz też ma tutaj znaczenie (ferie).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info:)...bo chyba na Gurgle przy opadzie to bez łańcuchów nie ma co się ruszać?....skibus lepszy....a do Gigjoch(pierwszy wyciąg) od Langenfeld bez problemu dojazd autem w sensie duży parking?

Parking jest duży, kilka pięter plus trochę terenu na zewnątrz. Właśnie tam zawsze zaczynamy jazdę. Nigdy nie mieliśmy kłopotu z zaparkowaniem - oczywiście przyjeżdżamy zawsze tak, aby być mniej więcej na otwarcie ośrodka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd 7-14.02 więc młyn może być niezły?..pytam o te szafki bo fajnie to się komponuje z brakiem gratów:)lepiej w zwykłych butach dotrzeć pod wyciąg.Wiem to pewne wygodnictwo,ale przy dziecku to jednak jeden majdan mniej:).Pogoda Asiek w naszym przypadku zapowiada się chyba standartowa austiacka 4+2 czyli dwa dni względne słońce i cztery dni lekki opad i słabe świattło...ale oczywiście chcę się mylić i prognozy się nie sprawdzą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd 7-14.02 więc młyn może być niezły?..pytam o te szafki bo fajnie to się komponuje z brakiem gratów:)lepiej w zwykłych butach dotrzeć pod wyciąg.Wiem to pewne wygodnictwo,ale przy dziecku to jednak jeden majdan mniej:).Pogoda Asiek w naszym przypadku zapowiada się chyba standartowa austiacka 4+2 czyli dwa dni względne słońce i cztery dni lekki opad i słabe świattło...ale oczywiście chcę się mylić i prognozy się nie sprawdzą....

My właśnie jeździliśmy z synem i stąd nasz wybór, aby podjeżdżać samochodem, po prostu było nam wygodniej :wink: parking oczywiście darmowy.

A z pogodą to teraz różnie bywa, może akurat będzie super. Jak wspomniałam my mamy wyjątkowe szczęście do ładnej pogody w tym miejscu :biggrin: na forum jest mała relacja z naszego wyjazdu nr 1 i 2 - może to też w czymś pomoże. Z zeszłorocznego jakoś "nie zdążyłam" napisać :wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Asiek:)...oczywiście z tą pogodą to różnie bywa i nie nastawiam się negatywnie,ale takie latają po sieci prognozy,które mogą się oczywiście nie sprawdzić...tak to prawda z dzieckiem auto jest najwygodniejsze.Moja córa ma 11 lat i jakoś daje radę z jazdą,ale graty tatuś jeszcze nieraz dzwiga:)...taki przywilej córci:))))....a jak trasy w sensie trudności?...gigjoch jest dość niebieski?

Aha Powder Alarm w niedzielę ma spaśćok 40 cm świeżego śniegu:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda dla Tyrolu i w ogóle dla Alp raczej nie zapowiada się ciekawie na następny i jeszcze następny tydzień.

Na Accuweather między 6 a 20 lutego dwa dni słońca :eek:. A tak to śnieg i chmury.

Macie jakąś bardziej optymistyczną prognozę?

Edytowane przez tanova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....a jak trasy w sensie trudności?...gigjoch jest dość niebieski?

W moim subiektywnym odczuciu jest blisko do koloru czerwonego. Jednak przy tak wysokiej pokrywie śniegu ratrakowany jest cały teren i można pomiędzy "górkami" zawsze wybrać taki tor jazdy aby trasa była niebieska

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Asiek:)...oczywiście z tą pogodą to różnie bywa i nie nastawiam się negatywnie,ale takie latają po sieci prognozy,które mogą się oczywiście nie sprawdzić...tak to prawda z dzieckiem auto jest najwygodniejsze.Moja córa ma 11 lat i jakoś daje radę z jazdą,ale graty tatuś jeszcze nieraz dzwiga:)...taki przywilej córci:))))....a jak trasy w sensie trudności?...gigjoch jest dość niebieski?

Za drugim razem mieliśmy taką sytuację, że prognozy na następny dzień były niezbyt ciekawe, ale w trakcie wyjazdu orczykiem mąż zagadał z miejscowym i on stanowczo stwierdził, że "jutro będzie słonecznie"... jakie było nasze zdziwienie rankiem kiedy spełniły się jego słowa w 100% i zamiast pochmurnego nieba oraz lekkich opadów śniegu przez cały dzień towarzyszyło nam słońce :biggrin: więc kto wie jak będzie teraz - życzę jak najlepszej :smile:

Syn obecnie ma 10,5, więc w czasie naszych pobytów był młodszy od Waszej córki i bez problemu radził sobie na niebieskich i czerwonych trasach, a spędzaliśmy na stokach naprawdę całe dnie. Na pewno córka też bez problemu sobie poradzi.

Co do tras to syn szczególnie lubi na Giggijoch 13 i 15, choć w ciągu dnia przybywa narciarzy. Fajne są też 23 i 24, choć ciut krótsze, ponieważ traktowane są przez większość narciarzy tylko jako dojazd na lodowce dzięki czemu bardzo długo utrzymuje się na nich sztruks i jest mało narciarzy :wink:

Na samych lodowcach w zasadzie wszystkie trasy godne polecenia jako rodzinne jeżdżenie: szerokie i dobrze przygotowane. Szczególnie lubimy 39, na jej początek prowadzi dość długi orczyk (pod nim przygotowane podłoże świetnie), co część narciarzy chyba zniechęca, bo też jest mniej oblegany, a trasa długo w idealnym stanie. Potem 39 już łączy się z 38, która również jest bardzo przyjemna. Można wybrać dwa zupełnie różne warianty zjazdu.

Czerwonych nie ma się co bać, są dobrze przygotowane i raczej szerokie. Czasem tylko trafiają się bardziej strome krótkie odcinki, nie stanowią zupełnie problemu. Z czerwonych przyjemna jest 11, 19 i 21 - dwie ostatnie można łączyć w jeden długi zjazd, szczególnie na koniec dnia zjeżdża się do samego parkingu.

Aha Powder Alarm w niedzielę ma spaśćok 40 cm świeżego śniegu:)))

ups :mellow: oby nie zamknęli niektórych wyciągów, co się zdarza jak mocno przy tym wieje. A co tam, spadnie, potem ładnie wyratrakują i już będzie tylko pięknie - tego się trzeba trzymać :wink:

Edytowane przez asiek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, już jakiś czas temu zgodnie stwierdziliśmy, że niebieskie są odrobinę trudniejsze niż nasze. Na szczęście zazwyczaj ich jakość przygotowania, szerokość oraz możliwość wariantów zjazdów sprawia, że naprawdę nie ma się czego obawiać. :smile:

Edytowane przez asiek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wielkie dzięki Asiek:)))...po opisach i filmikach widać że trasy są fajnie przygotowane i pewnie damy radę:)...no tak na pogodę nie ma mocnych i często się nie sprawdza według różnych schematów...w tym nadzieja:)

Bumer będziesz w tym terminie tam?

Takie lotniska to każdy lubi:)))

edit:Tiefenbach od 3 dni nieczynny:(...może mało śniegu?...może za dużo?

http://www.soelden.com/skigebietsplan

Edytowane przez filemon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Takie lotniska to każdy lubi:)))

baaaa, to już teraz wiesz dlaczego tak lubimy trasę 39 :biggrin: po lewej widać orczyk, o którym pisałam.

edit:Tiefenbach od 3 dni nieczynny:(...może mało śniegu?...może za dużo?

http://www.soelden.com/skigebietsplan

Bywa tak niestety, choć nam się udało uniknąć za każdym razem. Często zamknięcie jest spowodowane zbyt dużym wiatrem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC changed the title to Sölden

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...