Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

pyrek06

Rekomendowane odpowiedzi

Można się zakochać w takich lotniskach:))))...a ta trasa 21 do samego dołu to na koniec dnia jest przejezdna czy walka ala hardckor?

Zależy też od temperatur. Jak zjeżdża się o 16 to momentami już bywa ciężko (usypy, muldy), choć dla naszego syna to zawsze dodatkowa atrakcja :rolleyes:: na pewno zdecydowanie we wcześniejszych godzinach lepiej się prezentuje :wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli standard zjazdowy na koniec dnia:)....widzę że równolegle biegnie jakaś schwarze 22?

Jakoś tak się złożyło, że nie jechaliśmy nią nigdy. Jak były kiepskie warunki to wracaliśmy wagonikiem, a jak w miarę rozsądne to wybieraliśmy 21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak się złożyło, że nie jechaliśmy nią nigdy. Jak były kiepskie warunki to wracaliśmy wagonikiem, a jak w miarę rozsądne to wybieraliśmy 21.

Prawdę powiedziawszy czarna 22 praktycznie nie różni się od czerwonej 21. Kiedy ja tam byłem (03. 2004) wolałem nią jechać bo była w lepszym stanie. Gorzej natomiast wspominam czarną 20 w tym kotle. Strach w oczach, bo jak się przewrócisz, kotwica potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy czarna 22 praktycznie nie różni się od czerwonej 21. Kiedy ja tam byłem (03. 2004) wolałem nią jechać bo była w lepszym stanie. Gorzej natomiast wspominam czarną 20 w tym kotle. Strach w oczach, bo jak się przewrócisz, kotwica potrzebna.

Czyli oznaczenie jednak bywają mylące. Byliśmy z synem i jakoś tak odruchowo wybieraliśmy czerwoną, ale dobrze wiedzieć - może kiedyś się jeszcze przyda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli oznaczenie jednak bywają mylące. Byliśmy z synem i jakoś tak odruchowo wybieraliśmy czerwoną, ale dobrze wiedzieć - może kiedyś się jeszcze przyda :wink:

Ta 22 swą czerń zawdzięcza może temu, ze jest moze miejscami trochę węższa niż 21. Ja też tego nie odkryłem, podpowiedział mi stary bywalec.:smile: Ciekawe co się tam zmieniło? Dawno nie byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Przestrzegam narciarzy przed nastawieniem Austriaków do Polaków w Solden. Mieliśmy z mężem bardzo nieprzyjemny incydent z miejscowym taksówkarzem i jego niemiecko-języcznymi pasażerami podczas mijania się naszych samochodów w wąskiej górskiej uliczce w mieście. Rzekomo taxi nie mogła przejechać i kazali nam cofać się aż do odległej zatoczki grożąc i wychodząc z samochodu. Byliśmy zaskoczeni takim zachowaniem. Nigdy nie spodziewałabym się takiej reakcji w tak cywilizowanym kraju. Zostałam nazwana polską k..wą a na koniec wykrzyczeli że Austria to nie miejsce dla Polaków. Dodam, że z naszej strony nie było w ogóle agresji i próbowaliśmy rozmawiać po angielsku. Jazda w wąskich górskich uliczkach nie jest nam obca a miejsca wystarczało dla obu samochodów. To był nasz pierwszy wyjazd do Austrii i raczej ostatni. Pozostaniemy jednak przy Włoszech. Warto dodać, że potem widywaliśmy tę taksówkę kręcącą się w okolicy naszego pensjonatu i pomyślałam że moglibyśmy być jej klientami. Jednak jak widać Polacy nie są w Solden mile widziani gdyż uważam że taksówkarze to dość reprezentatywna grupa i pewnie wyraża opinię większości miejscowych Austriaków. Żałujemy tylko że stuliliśmy uszy po sobie.. Austriacy to jednak pomiot Hiltera. I choć poznaliśmy na miejscu też miłe i życzliwe osoby, to niesmak pozostał do końca urlopu.

  • Like 1
  • Haha 1
  • Downvote 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro, ze mieliście taki incydent, ale równie przykre są Wasze uogólnienia. Twoj post jest niestety klasycznym przykładem mowy nienawiści, o której ostatnio tyle jest głośno. Kilka dni temu wróciłam z trzeciego pobytu w dolinie Oetz i chyba dwudziestego w Austrii i mamy kolekcję przepięknych wspomnień.

Edytowane przez idealist
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, meroxy8 napisał:

Przestrzegam narciarzy przed nastawieniem Austriaków do Polaków w Solden. ...

Przyjechałem dzisiaj do stolicy Polski - Warszawy. Szedłem sobie spokojnie ulicą Łazienkowską obok pięknego stadionu. Skończył się jakiś mecz i na ulice wysypało się mnóstwo kibiców. Niektórzy popychali mnie, obrażali "Polska dla Polaków" i żebym wypier...., mało nie pobili. Już nigdy nie przyjadę do tego paskudnego kraju, bo uważam, że kibice piłkarscy to dość reprezentatywna grupa. Żałuję tylko, że nie włączyłem trybu "nieśmiertelność" i ich wszystkich nie załatwiłem.

  • Like 2
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2017 o 21:05, piter100 napisał:

To bardzo źle,skończy się fajna jazda w gurglach,będą takie tłumy jak w Soelden :mad:

To apropos wspólnego skipassu. Ludziska są na tyle głupie, że i tak walą tylko do Sölden. Nasz rozkład 6 dniowego pobytu wyglądał tak:

Dzień 1 - Hochoetz + Kuthai - mało ludzi

Dzien 2 - Gurgle - bardzo mało ludzi

Dzien 3 - Sölden - znośnie 

Dzien 4 - Gurgle - bardz mało ludzi

Dzien 5 - początek w Sölden, po jednym zjeździe i rozpoznaniu warunków (świeży opad śniegu, słońce, mnóstwo ludzi, wielkie odsypy o 9 rano) przejazd do Gurgli, tam średnie natężenie ruchu narciarskiego

Dzień 6 - Kuhtai - puste stoki 

Mój wniosek jest taki, ze w dolinie Oetz da się pojeździć pięknie i bez tłumów, ale trzeba mądrze wybierać. To był mój trzeci pobyt w Sölden i wiem, ze nie pokocham tego ośrodka tak jak innych, głównie ze względu na zatłoczenie. Byłam tam dwa razy w styczniu i raz w grudniu i za każdym razem jest ta sama historia - ogromna dysproporcja w obłożeniu ośrodków. Wole nie myśleć co się dzieje w szczycie sezonu.

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MAIKEL 1977 napisał:

Generalizujesz Roxy😯, jestem tam co roku i jeszcze nigdy nie spotkałem się z jakimś wrogim nastawieniem do Nas😊. Pojedyńcze incydenty mogą się przytrafić ale nie wrzucaj wszystkiego do jednego WORA😉

@MAIKEL 1977 masz absolutnie rację. Zresztą te incydenty nie powinny, mimo tego że rozumiem, że sytuacja była przykra dla piszącego tamte słowa, uzasadniać nazywania danego narodu mianem "pomiotu Hitlera". Jak już zresztą ktoś szuka historycznych odwołań, to akurat Ci lubieni przez piszące tamte słowa Włosi, ale także Tyrolczycy (obecnie nazywani włoskimi Tyrolczykami) swoje za uszami w tamtych czasach mieli. To tak gwoli konsekwencji. @cyniczny trafił w punkt ze swoją odpowiedzią. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC changed the title to Sölden
  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...