Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zmowy cenowe producentów sprzętu narciarskiego


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

He he zmowa jak nic. ;)

A tak poważniej to po prostu funkcja zastosowanych technologii materiałów itd. wzmocnionych ślepym parciem na flex. Pozdro

Mitek z całym szacunkiem dla twojej złośliwości, ale o słodkim pierdzeniu opowiadasz :)

Miałem buty flex 80 .... teraz mam 130 - w telegraficznym skrócie bajka !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mitek z całym szacunkiem dla twojej złośliwości, ale o słodkim pierdzeniu opowiadasz :)

Miałem buty flex 80 .... teraz mam 130 - w telegraficznym skrócie bajka !!!!

Takie ładne??

Pozdro

Cześć

Ładne checa z tą zmową. Tak na marginesie, to już się zaczęły wyprzedaże posezonowe =)

A co to są "ładne checa"??

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmowa cenowa to już chyba norma, na polskim rynku 90% butów z flexem 130 kosztuje w przedziale 1900-2200 zł .... :frustrating:

naciągasz, bez problemu da się kupić takie za 1200-1300zł

masz przykłady Fischer Soma 130

http://snowsport.pl/p10314-Buty_Fischer_Soma_RC4_130_2014.html

http://www.top-*********/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=225072&variant_id=230559

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi link nie działa

nie patrzę na okazję/przeceny tylko na cennik podstawowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

drugi link nie działa

nie patrzę na okazję/przeceny tylko na cennik podstawowy.

Cennik podstawowy jest niestety chory - to fakt. Na przykład cena wyjściowa nart, które później kupiłem za 1200 pln to było ponad 5000 pln. Butów nie szukam ale myślę, ze jest podobnie. Rzadko kupuje bo wszystko co mi potrzebne mam ale gdy jest taka konieczność trzeba szukać okazji. Swego czasu na przykład można było korzystać z zamówień przedsezonowych w firmach lub klubach. Narty i buty kosztowały wtedy prawie 50% ceny wyjściowej bo zamówienia tego typu były sprzedane na pniu i firmy leciały na niewielkiej marży sprzęt był nowy i na przyszły sezon. Dobrym pomysłem jest kupowanie nart od zawodników. Wbrew pozorom jest to zawsze sprzęt zadbany, niezajeżdżony, który jest wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem i w dobrej cenie.

Gorzej jest gdy sprzęt przez nas poszukiwany jest po prostu niedostępny - np małe numery dobrych butów. Wtedy to naprawdę problem bo w ciemno kupić ciężko a przymierzyć nie ma gdzie. W ostateczności można przymierzyć but danej firmy o konstrukcji jak najbardziej zbliżonej i liczyć, że się uda trafić - szansa 50% mniej więcej więc niemało.

Trzeba sobie jakoś radzić.

Pozdrowienia

Mo

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi link nie działa

nie patrzę na okazję/przeceny tylko na cennik podstawowy.

http://www.skiteam.pl/buty-narciarskie/Rossignol/Radical-World-Cup-130/

cena podstawowa: 1599 :)

po przecenie jeszcze przyjemniej

A z ciekawości- czemu nie patrzysz na okazje/przeceny? Uważasz że but przeceniony traci automatycznie właściwości?

Pozdr

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

http://www.skiteam.pl/buty-narciarskie/Rossignol/Radical-World-Cup-130/

cena podstawowa: 1599 :)

po przecenie jeszcze przyjemniej

A z ciekawości- czemu nie patrzysz na okazje/przeceny? Uważasz że but przeceniony traci automatycznie właściwości?

Pozdr

Marcin

Dla poparcia własnej tezy można zrobić wszystko Marcin. :wink: :) :)

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę przesadziłeś z tym cennikiem podstawowym - ale niewiele :) Dwa lata temu poszukiwałem butów. Faktycznie, ceny katalogowe były bardzo wyśrubowane. Cieżko było znaleźć coś nowego z grupy race z takim flexem taniej niż te 1900 zł, ale można było - myślę, że za taką dolną granicę trzeba uznać 1600 - 1700 zł. Niemniej jednak okazje są niezłe - ja kupiłem jakoś w marcu 2012 za 800zł takie: http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,09-10,head,raptor-130-rd,2642.html

Edytowane przez ROCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Cennik podstawowy jest niestety chory - to fakt.

Mo

O tym własnie rozmawiamy !!!! nie o tym w jakiej cenie możesz kupić coś... w przecenie tylko w cenie cennikowej czyli w cenie w której kupuje większość konsumentów !!!

Dlaczego nikt mi nie pokaże butów o twardości 130 za 500-1000 zł ? z cennika .... bo jest określone między producentami cennik i te buty muszą być droższe ( określone są widełki) !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ceny powalaja czasem na kolana ale......szukajcie a znajdziecie... Ja znalazlem takie http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,08-09,lange,comp-pro-hp-fit-black,2193.html za 400 zł...... Oczywiscie nowe, niesmigane....

mobilnie z tapatalk

Tyle, że buty owszem nowe ale 5-6 letnie a to już robi różnicę, przy ostatnich rzeczach kilku letnich to normalna sprawa - sprzedaję się aby odzyskać pieniądze albo nawet minimalizować straty.

Nad takimi butami to ja osobiście bym się zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jodek pomysł zanim coś napiszesz.

Buty o twardości 130 są zrobione z innych materiałów niż modele o twardości 60-90.

Także cena zakupu dystrybutora jest o wiele wyższa niż za buty o mniejsze twardości.

To tak jakbyś chciał kupić Mercedesa Klasy S w cenie Klasy A.

Edytowane przez wojtus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jodek pomysł zanim coś napiszesz.

Buty o twardości 130 są zrobione z innych materiałów niż modele o twardości 60-90.

Także cena zakupu dystrybutora jest o wiele wyższa niż za buty o mniejsze twardości.

.

Ja rozumiem, że jest moda na plucie na Jodka - jednak poproszę o konkrety, a nie plucie na mnie !!!

Interesuje mnie finalna cena !!! nie ustalenia między: producentem a dystrybutorem

Chcę pominąć temat Lange który może wypłynąć !!! ( to taki mój as w rękawie - potwierdzający zmowę cenową na butach .... pewnie nie tylko na butach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.skiteam.pl/buty-narciarskie/Rossignol/Radical-World-Cup-130/

cena podstawowa: 1599 :)

po przecenie jeszcze przyjemniej

A z ciekawości- czemu nie patrzysz na okazje/przeceny? Uważasz że but przeceniony traci automatycznie właściwości?

Pozdr

Marcin

Mdli mnie to, ale .... czy te buty są z ofert cennikowej Rossignola z tego roku ? czy piszesz wyłącznie , by mi dokopać ?

to jest model z twojego linka z 2010/11 więc wypowiedz jest bezprzedmiotowa !!!

Cześć

Dla poparcia własnej tezy można zrobić wszystko Marcin. :wink: :) :)

Pozdrowienia

@Mitek - twoje wypowiedzi zacznę ignorować , znam je :)

Edytowane przez jodek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mdli mnie to, ale .... czy te buty są z ofert cennikowej Rossignola z tego roku ?

A jest jakaś różnica?

czy piszesz wyłącznie , by mi dokopać ?

Nie, absolutnie, ale trochę mnie dziwi że z jednej strony narzekasz na koszty sprzętu a z drugiej strony zachowujesz się nieracjonalnie- czyli kupujesz sprzęt z najnowszego sezonu, mimo że w większości przypadków sprzęt zeszłoroczny czy tez starszy różni się li tylko kolorystycznie lub detalami wykończenia. Gwarantuje ci, że z zawiązanymi oczami byś nie odróżnił.

Ja rozumiem, że można tak mieć, że się lubi mieć zawsze najnowsze. Ale jak już tak lubisz, to po co narzekać? Nowość zawsze kosztuje. Dla niektórych to koszt uzasadniony, dla mnie nie.

Pozdr

Marcin

PS: jak dobrze jeździsz, to jedyną osobą, która zwróci uwagę na to, że nie masz najnowszego sprzętu, będziesz ty sam. Cała reszta zauważy tylko jazdę.

Edytowane przez bocian
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś różnica?

Nie, absolutnie, ale trochę mnie dziwi że z jednej strony narzekasz na koszty sprzętu a z drugiej strony zachowujesz się nieracjonalnie- czyli kupujesz sprzęt z najnowszego sezonu, mimo że w większości przypadków sprzęt zeszłoroczny czy tez starszy różni się li tylko kolorystycznie lub detalami wykończenia. Gwarantuje ci, że z zawiązanymi oczami byś nie odróżnił.

Ja rozumiem, że można tak mieć, że się lubi mieć zawsze najnowsze. Ale jak już tak lubisz, to po co narzekać? Nowość zawsze kosztuje. Dla niektórych to koszt uzasadniony, dla mnie nie.

Pozdr

Marcin

PS: jak dobrze jeździsz, to jedyną osobą, która zwróci uwagę na to, że nie masz najnowszego sprzętu, będziesz ty sam. Cała reszta zauważy tylko jazdę.

Ja zauwazylem, ze najwieksza roznica w butach z podobnych lat produkcji jest cena.

W przypadku samych nart (na moja studencka kieszen) uciekam do sprzetu uzywanego.

Jezeli chodzi o buty, to juz boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEŻELI?,

jeżeli ufać w spiskową teorię dziejów. To może gdzieś wyżej ustalają ceny za 10 jednostek flexu. Im więcej tym drożej :laughing:

Dobry produkt musi być drogi, bo inaczej byśmy nie wierzyli, że to dobry produkt. A nie pospolity.

A zimą musi być zimno. :stupid:

Edytowane przez BuenosAires
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nikt mi nie pokaże butów o twardości 130 za 500-1000 zł ? z cennika .... bo jest określone między producentami cennik i te buty muszą być droższe ( określone są widełki) !!!

Pod koniec lutego powinny w niektórych sklepach pojawić się obniżki bliskie do 60%. Tak kupiłem swoje.

...a wiosną lub latem kupię kurtkę :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec lutego powinny w niektórych sklepach pojawić się obniżki bliskie do 60%. Tak kupiłem swoje.

...a wiosną lub latem kupię kurtkę :biggrin:

Hitem ostatniego sezonu wyprzedaży było -50% SKITEAMIE,Można były wyrwać LANGI za 750/950 złoty flex od 110 do 140-polecam poczekać jeszcze kilka tygodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...