Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Typowanie IO Soczi 2014


ROCH

Rekomendowane odpowiedzi

Jasiczek ukończył zawody na 23 miejscu - Brawo!!!

Najlepszy wynik 2 przejazdu - Zampa - Brawo!!!

1 czas 1 przejazdu - 46.70 (Matt)

1 czas 2 przejazdu - 53.94 (Zampa)

Widać wyraźnie jak trudny slalom ustawił Ante w 2 przejeździe.

1 przejazd ukończyło 77 ze 117 (2 nie wystartowało) 38 nie dojechało.

2 przejazd ukończyło 43 z 77 - to nam pokazuje jak ciężkie to były zawody. Brawo wszyscy którzy ukończyli 2 slalomy!!!!!!!!!!!

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mowilem, ze warto przyjrzec sie jezdzie Jasiczka? :)

Naprawdę niezły był!

Zwłaszcza na tle najlepszego (ponoć) naszego alpejczyka... :tongue:

Jest młody,wszystko przed nim,tylko żeby dali mu warunki do rozwoju,a nie wypasione imprezy dla działaczy... :shocked:

Dzięki idiotom i Dyzmom u władz,zazwyczaj są pieniądze dla tzw. działaczy,ale już nie na konieczne treningi,czy wyjazdy zawodników.

Najbardziej rozbroił mnie dzisiaj komentarz jednej pani w TVP,która stwierdziła,że mamy tradycję w slalomie i powinniśmy do niej nawiązać.Nawiązać,to znaczy,żeby ktoś z naszych łapał się do czołowej "30"... Po takim komentarzu rzuca mi się na myśl: "mamy ambicję,nie ma co,jak już sięgać,to po najwyższe laury"... :stupid:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale i tak największy skok po medal zrobił Kristoffersen - z 15 miejsca !!!

Witam wszystkich z Norweskich fiordow-wracajac do wczorajszego slalomu to jestem wlasnie na norweskiej ziemi i bylem swiatkiem wczorajszego przejazdu kristoffersena i reakcji wszystkich tutaj-poprostu szal cial,po pierwszym juz mysleli ze ich mlody idol dal ciala ale drugi przejazd jego jazda i kilka pomylek innych dalo mu upragniony braz.

on sam w wywaidzie podkreslal ze nie wie jak to sie stalo ze jest na pudle poprostu pojechal jak najlepiej a potem mial sie zastanawiac czy to wystarczy na 10 miejsce -przepraszam za pisownie ale pisze z norweskiego kompa-wieczorem jeszcze kilka informacji a teraz spiesze sie na stok bo sztruksik widac za okna

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największa szkoda, że ten bufon Hirscher zdobył medal.

A widzisz, a ja np akurat cieszę się że zdobył medal i żałuję tylko że nie złoty, ale jednak Mario pokazał doświadczenie i spokój w 2 przejeździe na trasie gdzie wypadło tylko speców od slalomu. Jakby nie patrzeć był sekundę w plecy w 2, ruszał z przewaga 1,28, na dole zostało mu 0,28 chyba. Olimpiada się kończy, zostało jeszcze troche zawodów w PŚ.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największa szkoda, że ten bufon Hirscher zdobył medal.

To co prezentuje Marcel Hirscher jako narciarz - mam tu na myśli umiejętności i technikę - jest godne najwyższych zaszczytów. Ale to co już kilkukrotnie zdarzyło mu się zaprezentować jako sportowcowi, czy nawet zwyczajnie - człowiekowi - jest niestety godne pożałowania.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IO już się kończą i powoli nastanie czas podsumowań. Ciekawe kto zrobił na Was największe wrażenie, a kto zasłużył na miano rozczarowania IO? Ja uważam, że jednym z gości którzy wykonali kawał dobrej roboty jest Bode Miller. Myślicie, że zasłużył na nagrodę? :wink:

bode-miller-outside-marriage_fe.jpg

bode-miller-outside-marriage_fe.jpg.f53a7adcc1b65b6070a2e9a8e605792e.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co prezentuje Marcel Hirscher jako narciarz - mam tu na myśli umiejętności i technikę - jest godne najwyższych zaszczytów. Ale to co już kilkukrotnie zdarzyło mu się zaprezentować jako sportowcowi, czy nawet zwyczajnie - człowiekowi - jest niestety godne pożałowania.

Wczorajsze reakcje i zachowanie Hirschera też nienajlepiej o nim świadczy. Jednak Benny Raich był austriackim mistrzem z o wiele większą klasą, szkoda że zastąpił go taki człowiek.

Ale z drugiej strony może czas Marcela się kończy, zastanawiałem się wczoraj nad tym, że w wieku 19 lat większość zawodników, którzy osiągają potem sukcesy w PŚ marzy o wejściu do 30, ale w PE, czyli potem robią potężny progres. Skoro taka jest reguła to jak Kristoffersen uczyni podobny postęp szybko zostanie zdecydowanym liderem w slalomie.

Pytanie tylko jak Norwegowie podejdą do jego kariery, chłopak jest wysoki, więc może nabrać masy i walczyć w szybkościówce, już widać że nad nim pracowali, bo w zeszłym sezonie wyglądał jak tyczka slalomowa, podobno 5kg mu przybyło.

Svindal, a szczególnie Jansrud też zaczynali od slalomu, a potem trening siłowy sprawiał, że na trasach slalomu tracili mnóstwo ze swoich umiejętności.

I na pytanie kto największą gwiazdą igrzysk w sektorze męskim osiągnięcia przemawiają za Jansrudem, ale wiele osób zapamięta styl zwycięstw Teda i Mario.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie analogii pomiędzy Kristoffersenem a Jansrudem.

Nie wiem czy jeszcze pamietacie, ale w 2006 roku, młodziutki Jansrud (miał wtedy 20 lat), jechał na igrzyska w Turynie jako sensacja slalomowa, rok wcześniej wygrał generalkę PE, zdobywając trofea w slalomie i gigancie, a w tamtym sezonie przebił się w PŚ zajmując między innymi 4 miejsce w slalomie. Na igrzyskach zdążył zając 10 miejsce w kombinacji, ale na trasie giganta doznał kontuzji i potem przez prawie dwa lata nie startował, blisko będąc decyzji o końcu kariery. Wrócił silniejszy i już nie walczył o czołowe miejsca w slalomie, ale stał się jednym z najlepszych gigancistów i w Vancouver zdobył medal w tej specjalności, kolejne sezony przyniosły dalszy wzrost siły i przesunięcie w stronę najpierw super-g, a potem zjazdu. W zeszłym roku na MŚ jednak zerwał na trasie super-g ACL i znowu jego kariera stanęła pod znakiem zapytania, ale wrócił i odniósł w Sozi największy sukces w karierze, czym też dał mi nadzieję, bo sam zmagam się właśnie z rehabilitacją po rekonstrukcji :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A izwanije Olimpijskowo Cziempiona i Zołotoj Miedal w TYPOWANIJU pałucził "daaaareeeeekszestdiesiiiiaaaatsiiiieeeeem" :smile::wink:

o boze czy na pewno ja -jak mozecie to dajcie calosc typowan i cale pudlo.

a przy temacie kristoffersona to musze wam nadmienic ze system szkolenia tutaj w norwegi jest do przeniesienia na kazdy kraj tylko jest maly problem,BRAK KASY.U NAS MAMY NAPRAWDE ZDOLNA MLODZIEZ TYLKO NAKLADY NA SPORT SA ZA MALE W POROWNANIU DO INNYCH KRAJOW I MUSI SIE TO ZMIENIC BO INNYM PRZYPADKU SZKODA WYSILKU TYCH WSPANIALYCH MLODYCH LUDZI :stupid::sorrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwieksze rozczarowanie tych Igrzysk?

Bez watpienia kontuzja Tiny :( Pewnie w Lichtensteinie byly juz przygotowane specjalne znaczki na czesc jej tryumfow w Sochi... A tak powaznie, to uwazam, ze za to, co dziewczyna prezentowala przez caly sezon i za to, jak wiele pozytywnej energii wnosi do Pucharu Swiata powinna byla stanac co najmniej raz na podium (z tym chyba wiekszosc sie zgodzi, a wg mmnie, powinien to byc najwyzszy stopien). szkoda jej bardzo :( a o pozytywach pomysle, bo duzo tego :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z Norweskich gorek -NOREFJELL IO-1952

Bardzo dziekuje za super zabawe i jak powiedzial KRISTOFFERSON w norweskiej telewizji poprostu zagralem i nie myslalem o pudle ale jestem bardzo,bardzo zadowolony-gratuluje wszystkim bioracym udzial w tej zabawie a zwlaszcza

2-rush:proud:

3-pete:proud:

Pozdrowienia a walczymy dalej w pucharze swiata:angel:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...