Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

narty z rockerem a ich długość


stasziek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Całe życie jeżdżę na nartach slalomowych - Atomic, Rossignol, Volkl a ostatnio Dynastar Omeglass WC. Teraz chcę przesiąść się na coś bardziej uniwersalnego - all mountain.

Mam 170cm, 70kg, swój poziom nieskromnie oceniam na bardzo wysoki - radzę sobie bezproblemowo w każdych warunkach:)

A więc szybkie pytanie - kupując narty z rockerem nastawiać się na 170cm długość czy dłuższe, np 177cm? Jak wcześniej wspomniałem zastosowanie bardzo uniwersalne:)

Z góry dzięki za informację (szczególnie od osób jeżdżących na nartach z rockerem) :)

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekki jesteś :) to 170 cm powinno być OK , ale jest to sprawa bardzo indywidualna , więc najlepiej byłoby coś potestować .

W każdym razie , jak nie nastawiasz się na totalny off piste ,a narta ma być uniwersalna , to ja bym brał narty mniej więcej równe swojemu wzrostowi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 170cm przy szerokości 84mm to i tak nie bedzie narta typowa off piste. Jak juz bedziesz kupowal >100mm to wtedy wez +10/15cm wzrost.

Sam przy 173cm i 60kg wagi mam Atomic Aspect lekkie turowe 85mm. Na nartach 180cm jezdzi mi sie bardzo fajnie ale na polach snieznych/szerokich łąkach, za to w lesie i na stromszym juz tak kolorowo nie jest. Aaa i wez pod uwage ze rozni producenci podaja rozne dlugosci nart... jedni liczą po slizgu inni podaja realna a jeszcze inni zanizaja np. K2 ma tak 2-3cm wiecej niz podaje w katalogu. Moze sie okazac ze narta producenta ktory liczy po slizgu 177cm i narta producenta ktory zaniza 170cm to ta sama długość narty ;)

Aaaa i jak to powiedział pewien skiturowiec.. chyba KubaR - narta nie wie ile masz wzrostu za to znakomicie czuje ile ważysz :P

Pozdro

Edytowane przez MajorSki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Hej! Wracam do watku. Troche mnie tu nie bylo poniewaz troche zluzowalem z jazda na nartach:) W tym roku znowu zaczalem duzo jezdzic i znowu powrocila mysl o kupnie narty AM.

Ostatnio potestowalem Salomon XDR 84 - jezdzilo mi sie swietnie! Chcialbym jeszcze potestowac Volkl RTM 81/84. Ktos wie gdzie w Krakowie mozna wypozyczyc taka narte?

Pozdrawiam

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie moje Enduro XT 800 skończyły swój żywot. Jeżdziłem na nich kilka sezonów i byłem bardzo zadowolony. Nie ma ich w długości 170 lub 177. Jest rozmiar 168, a następny to chyba 175. I w talii mają trochę mniej niż napisałeś.

Ja miałem 168 (wzrost 170, waga 68, umiejętności wg skali forumowej 7) i jak napisałem to dla mnie to był optymalny rozmiar. Ale każdy ma swoje preferencje.

Doskonała narta-polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...