Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Harbutowice - Szklana Góra


Plywak

Rekomendowane odpowiedzi

W Harbutowicach k. Sułkowic (4km), Myślenic (15 km), Krakowa (35 km) powstał nowy wyciąg, kanapa o długości niecałych 800 m i przewyższeniu 170m. Wzdłuż kanapy wiedzie jedna trasa, na oko ostrzejsza niebieska. Stacja miała ruszyć wczoraj, ale ze względu na pogodę nie udało im się naśnieżyć, poniżej kilka fotek:

IMG_9301.jpg

IMG_9268.jpg

IMG_9269.jpg

IMG_9271.jpg

IMG_9279.jpg

IMG_9280.jpg

IMG_9283.jpg

IMG_9287.jpg

IMG_9296.jpg

IMG_9300.jpg

W skrócie: Wyciąg ruszył. Parking działa. Białczańskie armaty są. Śniegu za mało, żeby ponartować, ale można było się przejechać do góry za darmo :laughing: Na dole jakiś Byrcyn blokuje część stoku. Kwaśnica i żurek dobre :smile:http://www.szklanagora.pl/

IMG_9301.jpg.966d7caac0a0da91876f075bb9592b4b.jpg

IMG_9268.jpg.ef8b62a5196fca33cb6dca769decc127.jpg

IMG_9269.jpg.dfc226771bdcbb9390c257fe1d5f3351.jpg

IMG_9271.jpg.5533112d2673328e8f0aaaf31da433e1.jpg

IMG_9279.jpg.b42cc75b6b85e738845f37492116a104.jpg

IMG_9280.jpg.9c4e364177c580212b215af18db001e4.jpg

IMG_9283.jpg.645f376162b20689894edf165fc44384.jpg

IMG_9287.jpg.7fcc27dbbcb682dd7223c0bfb1d04bcf.jpg

IMG_9296.jpg.e290120440dbe248fbc8f44aa9730819.jpg

IMG_9300.jpg.e18c44713116ebdd3c68fb1d01c34969.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie: Wyciąg ruszył. Parking działa. Białczańskie armaty są. Śniegu za mało, żeby ponartować, ale można było się przejechać do góry za darmo :laughing: Na dole jakiś Byrcyn blokuje część stoku. Kwaśnica i żurek dobre :smile:

http://www.szklanagora.pl/

A podawali, że ruszają 1 lutego, był tydzień mrozów więc spokojnie powinni naśnieżyć. Ciekawe czy mało wody, armatek?

Jak dobrze Cię zrozumiałem to nachylenie można porównać do Kasiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja miała ruszyć wczoraj, ale ze względu na pogodę nie udało im się naśnieżyć, poniżej kilka fotek:

[ATTACH=CONFIG]13527[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]13528[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]13529[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]13530[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]13531[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]13532[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]13533[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]13534[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]13535[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]13536[/ATTACH]

Smutno to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podawali, że ruszają 1 lutego, był tydzień mrozów więc spokojnie powinni naśnieżyć. Ciekawe czy mało wody, armatek?
25 stycznia na Facebooku dali takie zdjęcie:

szklana.jpg

wyglądało, że naśnieżanie szło całkiem sprawnie. Nie mam pojęcia, co poszło nie tak.
Jak dobrze Cię zrozumiałem to nachylenie można porównać do Kasiny
Nachylenie ok 20%, nie znam niestety Kasiny.

szklana.jpg.e3b436a0167e543a61f2d636e8c81456.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sobote, troszke mnie zmylili z tym otwarciem coz... daleko nie było

Mają nie fart, zabrako im 1 -2 dni sniezenia ale i tak niewiele jak sie ma tylko 5 armatek na dosc długi i szeroki stok.

na dole przygotowany na gorze dosłownie 30 m ziemi do nasniezenia...

na szczescie mielismy tury wiec zamierzaliśmy przetestowac stok jako pierwsi (szedł jeszcze jeden ze snowboardem)

to sie nie spodobało bardzo panu kierownikowi

darł sie tak przez ta swoja krotkofalowke na swoj personel ze go w połowie stoku było słychac.

Coz fajna zabawa zjadu z gorki skonczyła sie awantura i grozbmi wezwania policji przez pana kierownika.

zjechalismy, gorka plaska ja białce, łatwa, i płaska,

spakowalismy szybko narty i szybko wyjechalismy w obawie przez zlinczowaniem.

Absolutnie nie mam pojecia co mu szkodziło ze 2 osoby sobie podeszły na nartach. Reakcja psa ogrodnika, nie udało sie nam puscic trsy, to nikt nie zjedzie... i tak w niedziele lało i pewnie sniegu juz nie ma, buractwo!! pierwszy raz w zyciu cos takiego mi sie zdażyło.

pojechaliśmy do Myślenic tam spokojnie sobie wyszliśmy boczkiem na zajebista szarlotkę w knajpce na górze.

nikomu nie przeszkadzaliśmy, a w knajpce zapłaciliśmy rownowartosc karnetu.

moja opinia to siepraw z krzesłem.... dobrze że Myślenice maja snieg....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sobote, troszke mnie zmylili z tym otwarciem coz... daleko nie było

Mają nie fart, zabrako im 1 -2 dni sniezenia ale i tak niewiele jak sie ma tylko 5 armatek na dosc długi i szeroki stok.

na dole przygotowany na gorze dosłownie 30 m ziemi do nasniezenia...

na szczescie mielismy tury wiec zamierzaliśmy przetestowac stok jako pierwsi (szedł jeszcze jeden ze snowboardem)

to sie nie spodobało bardzo panu kierownikowi

darł sie tak przez ta swoja krotkofalowke na swoj personel ze go w połowie stoku było słychac.

Coz fajna zabawa zjadu z gorki skonczyła sie awantura i grozbmi wezwania policji przez pana kierownika.

zjechalismy, gorka plaska ja białce, łatwa, i płaska,

spakowalismy szybko narty i szybko wyjechalismy w obawie przez zlinczowaniem.

Absolutnie nie mam pojecia co mu szkodziło ze 2 osoby sobie podeszły na nartach. Reakcja psa ogrodnika, nie udało sie nam puscic trsy, to nikt nie zjedzie... i tak w niedziele lało i pewnie sniegu juz nie ma, buractwo!! pierwszy raz w zyciu cos takiego mi sie zdażyło.

pojechaliśmy do Myślenic tam spokojnie sobie wyszliśmy boczkiem na zajebista szarlotkę w knajpce na górze.

nikomu nie przeszkadzaliśmy, a w knajpce zapłaciliśmy rownowartosc karnetu.

moja opinia to siepraw z krzesłem.... dobrze że Myślenice maja snieg....

helmut.

Najpierw to u nas należy się przywitać,zresztą nie tylko u nas.

Tak zachowuje się człowiek posiadający odrobinę kultury osobistej.

Wiem,wiem,...kultura to teraz towar deficytowy.

Witam cię więc.:smile:

Jeśli więc właściciel czy zarządca stoku zabraniał to nie należało tego robić co zrobiliście.

W Alpach np. wszędzie masz napisane,że trasy są czynne od (np.) 8:30 do 16:30 a później są "gespert" czyli zamknięte.

I nie ma ,że wyleziesz sam w górę,bo cie może ratrak "roaztarasić" i zostanie tłusta i czerwona plama na śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja kultura osobista jest moja prywatna osobista sprawa, co zwalnia kogokolwiek od jej oceny, komentarzy itd.

kontynuowałem wątek wiec przywitanie pominąłem.

polska to nie alpy a i po 16.30 nie było, a skoro pan w w budce szukał części do ratraka na allegro to wywnioskowałem ze nie działa. pozatym faktycznei nie działał a trudno przeoczyć działający ratrak w .... Harbutowicach.

żadnej tabliczki dotczacej zamknieca stoku czy cokolwiek, nie wiem - teren prywatny, zły pies, grozi śmiercią - nic.

tylko kobieta w kasie ze nie wpuszczają na kolej z nartami - bez dalszego wytłumaczenia.

poza tym co im szkodziło....

jak pisałem wczesnej nigdzie sie z takim czymś nie spotkałem.

naprawde chciałem jeszcze ta knajpe odwiedzic ale wolałem sie ewakułowac

byle tak dalej chłopaki.

ps: strasznych żuli z parkingu tez mozna było sie pozbyc... troszke strasza... jakby czychali ze ktos otwarte auto zostawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popierasz w czym bo nie wiem, co ja zrobiłem nie tak? wszedłem na snieg pomimo BRAKU zakazu? w sumie jedynie co zrobiłem nie tak to wyraziłem swoje zbulwersowanie dotyczące sytuacja... owszem nie jestem patriota lokalnym, zakamuflowanym człowiekiem związanym ze stacja.... lub innym klakierem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie przesadzałbym ani w jedna ani w drugą stronę.

Co by nie rzec to stacja "tłukła" przez ponad tydzień że wielkie otwarcie w sobotę, po czym nagle sobie przypomniała że nie ma śniegu.

Raczej butą i arogancją nazwałbym takie zachowanie stacji, która po dziś dzień na swojej stronie nic nie napisała, nie przeprosiła, generalnie miała co najmniej w nosie narciarzy. No może jakbym przekopał FB to bym się dokopał do informacji że jednak nie jeżdżą.

A szczerze mówiąc przez sekundę przeszła mi przez głowę myśl żeby zobaczyć ten stoczek - skoro otwarcie za free, na szczęście nie skorzystałem...

Fakt faktem że widać pełną amatorszczyznę w tym co zrobili na stoku, tym bardziej że porozgarniali śnieg nie mając go wystarczająco i tak się teraz im będzie ładnie topił przy tych temperaturach - ok! można ich usprawiedliwić to 1 sezon (co prawda mogli się wyszkolić, no ale niech będzie), ale takiego podejścia do klientów nie powinni mieć ani w 1 ani w żadnym sezonie.

O ile owszem zwykle też jestem zwolennikiem stosowania się do uwag obsługi , to o tyle w tej sytuacji uważam że podjęcie na własne ryzyko (swoją drogą zapewne przyjemność ze zjazdu nieprzygotowaną trasą była żadna...) decyzji o wyjściu i zjechaniu nikomu krzywdy nie wyrządziła a i była w pewien sposób usprawiedliwiona.

Inna rzecz że jeśli chcieli zapobiec tego typu zjawiskom to niezbędnym było odgrodzenie trasy i wyraźny opis że trasa nieczynna i zakaz wstępu, takie to już są wymagania bhp.

Generalnie na początek - duży minus dla tej stacji której przyszłość chyba nie będzie zbyt kolorowa...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej butą i arogancją nazwałbym takie zachowanie stacji, która po dziś dzień na swojej stronie nic nie napisała, nie przeprosiła, generalnie miała co najmniej w nosie narciarzy. No może jakbym przekopał FB to bym się dokopał do informacji że jednak nie jeżdżą.

Shuger, to nie do końca tak jest, o czym poniekąd piszesz.

Szklana Góra strony www dorobiła się bodajże na 3 dni przed planowanym odpaleniem stacji (swoją drogą niezła indolencja). Całość komunikacji odbywała się praktycznie za pośrednictwem fb i tam bardzo szybko znalazły się przeprosiny i to niejednokrotne. Było też jakieś (jak dla mnie mocno jakieś) zadośćuczynienie dla przybyłych na otwarcie w formie darmowego pokręcenia się na krześle.

To, że nagłaśniali niemal cały tydzień odpalenie i nagle w piątek po wieczornych zdrowaśkach mówią iż jednak nie ruszą bo zima dała ciała, to nie niezbyt profesjonalne zachowanie. A można było tak jak Myślenice siedzieć cicho do końca i sypać. No ale skoro popyt przewyższa podaż, a pieniądz nie zna obrazy, to jak się nadarzy okazja to tam zawitam. A czy to będzie pierwsza z kolejnych, czy też może ostania wizyta tam, to się dopiero okaże.

BTW kamery na stronach wielu stacji to fikcja jak dla mnie. Działają kiedy chcą, a właściwie kiedy gestor oceni, że obrazem z nich może już przyciągnąć rzeszę klientów. W pozostałym przypadku stosuje zasadę a nuż się ktoś złapie.

ps. Helmut sam wie czy zrobił dobrze, czy źle. Parę interesującyh informacji o stacji przekazał. Jakby się jeszcze przywitał, to ja z chęcią poczytałbym jego relacje z okolicznych stoków i ze skiturów. A nóż samemu przyjdzie gdzieś kiedyś leźć i dobrze by było wiedzieć, gdzie nie gonią :smile:.

Edytowane przez ravick97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak sytuacja, próbują cos naśnieżać nocami ? Bo w Krakowie są nadal nocne przymrozki. Jeśli nie naśnieżają, to raczej marne szanse, żeby ruszyli w lutym, patrząc na prognozy.

Jakie są ewentualne kierunki rozwoju tej stacji ? Z tego co gdzies kiedyś trafiłem, to mają tam powstać jeszcze ze 2 wyciągi i kilka tras. Jak ktos ma wieksza wiedze, to może się podzieli :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak sytuacja, próbują cos naśnieżać nocami ? Bo w Krakowie są nadal nocne przymrozki. Jeśli nie naśnieżają, to raczej marne szanse, żeby ruszyli w lutym, patrząc na prognozy.

Jakie są ewentualne kierunki rozwoju tej stacji ? Z tego co gdzies kiedyś trafiłem, to mają tam powstać jeszcze ze 2 wyciągi i kilka tras. Jak ktos ma wieksza wiedze, to może się podzieli :smile:

Wg. mnie jeśli to co jest będzie jako tako rentowne to powinni się cieszyć. Budowa na takich wysokościach większej ilości tras wiązałaby się z koniecznością bardzo intensywnego śnieżenia, co z kolei wymaga zapewnienia gigantycznej ilości wody a i tak nie wierzę żeby było zainteresowanie tym stokiem na więcej niż 1-dniowy wypad. Nie sądzę, że ktoś zdecyduje się na przyjazd na ferie do Harbutowic...

Typowy stok na wyskoczenie "po pracy" lub w weekend. Z prawdziwymi stokami w Beskidach czy na Podhalu ze względu na warunki śniegowe konkurować nie może, sorry...taki mają klimat można by rzec... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Helmut sam wie czy zrobił dobrze, czy źle. Parę interesującyh informacji o stacji przekazał. Jakby się jeszcze przywitał, to ja z chęcią poczytałbym jego relacje z okolicznych stoków i ze skiturów. A nóż samemu przyjdzie gdzieś kiedyś leźć i dobrze by było wiedzieć, gdzie nie gonią :smile:.

W sumie tak szczerze to nigdzie nie gonią w sensie nigdzie nikomu to nie przeszkadza... byle boczkiem... a wszystko zalezy od kondycji.. na Myślenice trzeba miec, białka to przechadzka w parku... koninki sa fajne bo na pocztku trudniej pozniej łatwiej, zdecydowanie nie polecam mosornego, a zdecydowany TOP to kasprowy, pilsko i babia .. ale traz tam sniegu nie ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam,Wczoraj po pracy postanowiłem odwiedzić stację i uzyskać parę informacji.Poniżej zamieszczam kilka mizernych zdjęć.

20140829_172114.jpg

Na dole stacji trwają prace niwelacyjne. Poprawki, ponieważ ostatnie ulewy popsuły to co wykonano w zeszłym roku.

20140829_171701.jpg

Parkingi zostały dobrze wyrównane i utwardzone tłuczniem. Przynajmniej 2 z 3. Myślę że i ten na najbliższym planie doczeka się utwardzenia jak tylko przeschnie.Przez lato większość "obejścia" porosła trawą, więc nie będziemy tonąć w błocie przy temperaturach powyżej zera.

20140829_171651.jpg

Stok również zazielenił się.W zeszłym roku po kilku mroźnych dniach przyszło ocieplenie i cały wyprodukowany śnieg zaczął jechać w dół, ponieważ podłoże było świeżo równane.Stąd pewnie wynikał wyraźny sprzeciw obsługi, o którym pisano we wcześniejszych w postach.

20140829_173114.jpg

Cennik na ten rok pozostał bez zmian.Dodatkowo:- wyasfaltowano drogę dojazdową do stacji. Niestety wciąż jest ona wąska, co przy jej nachyleniu może niektórym sprawiać kłopot. - postawiono przyjemny bar w końcówce dolnego stoku- niestety nie udało się porozumieć z właścicielem działki na środku stoku. Jak zwykle chodzi o pieniądze. Uzyskałem jednak informację, że dołożą wszelkich starań, by przynajmniej pozbyć się tych zakrzewień.- wciąż brakuje jakiegoś malutkiego orczyka dla najmłodszych.Stacja niedługo będzie gotowa w 100% i czekają wyłącznie na mróz.Pozdrawiam.

20140829_172114.jpg.29e0d14fa1f01ee1cb4330b135c57d15.jpg

20140829_171701.jpg.58d6d454bc1f4c17f1236f6f70707ef3.jpg

20140829_173114.jpg.d45e09625dadbfbf57f818d284c59700.jpg

20140829_171651.jpg.1ddf61b02772d2c968b45c5c2cb29b37.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tam jest nachylenie ? Do jakiego stoku byś to porównał ? O co dokładnie chodzi z brakiem porozumienia z właścicielem działki w połowie stoku ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Porównać mogę do Kasiny, Lubomierza lub Rusin SKI.

Taka słaba czerwień.

Niemniej najfajniejsze jest to, że stok jest na całej długości równomiernie nachylony, z delikatnym trawersem na prawą stronę.

Jadąc w dół, robi się coraz szerszy do około 100 metrów na dole.

Tak więc, nabierając prędkości mamy coraz więcej szerokości stoku do wykorzystania.

Problem z działką jest typowy:

Jej właściciel zażądał astronomicznej kwoty za wykup/dzierżawę.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda pytanie nie było do mnie skierowane, ale ponieważ kiedyś sporządziłem sobie arkusz kalkulacyjny zawierający parametry małopolskich wyciągów, więc pozwolę sobie podać te dane dla Harbutowic oraz dwóch stoków o najbardziej zbliżonym nachyleniu stoku, czyli Jurgów wyciąg C i Rusin-Ski.

Wyciąg           Różn. wys.    Długość wyc.    Średnie nachylenie wyciągu
-----------------------------------------------------------------------
Jurgów - C       142              640               22,8%
Harbutowice      160              750               21,8%
Rusin-Ski        150              700               21,9%
Kasina           290             1100               27,3%

PS:

Porównać mogę do Kasiny, Lubomierza lub Rusin SKI.

Do Kasiny to się jednak nie umywa, dla porównania dodałem także jej parametry.

Danych dla Lubomierza nie mam, nie byłem tam już chyba z 30 lat. Czy tam dalej jest orczyk?

Edytowane przez Chris_M
PS
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harbutowice - Szklana Góra

Czyli rewelacja :-) Rusin-ski i Jurgow-3 zwłaszcza od połowy to fajne stoki żeby pozwozić się przez 2-3 godziny więc będę miał teraz przyjemny stok rzut berem od Krakowa :-)

W pytaniu o brak porozumienia z właścicielem działki bardziej chodziło mi o to w jaki sposób przekłada sie to na narciarzy, jakieś przewężenie - pisałeś o krzakach czy może jakiś uskok ?

EDIT : Chris_M, cyferki, które podałeś nie dawały mi spokoju. Tylko nie wiedziałem dlaczego. Poszperałem w necie i już wiem dlaczego :-) Fis'owska trasa na Palenicy ma 1000m długości i 250-260m różnicy. Średnio wychodzi zatem 26%. Ja wiem, że tam są przepłaszczenia ale...wychodzi na to, że Kasina ma większe nachylenie niż Palenica a z tym ciężko mi się zgodzić.

Edytowane przez m!xeR
EDIT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fis'owska trasa na Palenicy ma 1000m długości i 250-260m różnicy. Średnio wychodzi zatem 26%. Ja wiem, że tam są przepłaszczenia ale...wychodzi na to, że Kasina ma większe nachylenie niż Palenica a z tym ciężko mi się zgodzić.

Ale to tam powyżej, to dane wyciągów, a nie tras. Wyciąg na Palenicy ma ok 700m.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...