Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Val di Fiemme Czy Jungfrau w Szwajcari


kamillo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam jechać ok 21 lub 28 lutego na tydzień. Do wyboru mam wyżej wymienione rejony zresztą bardzo odmienne.

Co polecacie ?? Cena będzie mieć mniejsze znaczenie. Zależy mi raczej na szerokich carvingowych stokach i ładnej pogodzie co pewnie znajdę we Włoszech minusem jest dojazd na stok autokarem. Nie wiem za bardzo jakich tras i pogody spodziewać się w Jungfrau. Mój wybór będzie uwarunkowany głownie ośrodkiem narciarskim , chciałbym żeby moja średnio zaawansowana dziewczyna też mogła sobie pojeździć.

Wiem że to dwa bardzo odmienne ośrodki , ale proszę o radę i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamierzam jechać ok 21 lub 28 lutego na tydzień. Do wyboru mam wyżej wymienione rejony zresztą bardzo odmienne.

Co polecacie ?? Cena będzie mieć mniejsze znaczenie. Zależy mi raczej na szerokich carvingowych stokach i ładnej pogodzie co pewnie znajdę we Włoszech minusem jest dojazd na stok autokarem. Nie wiem za bardzo jakich tras i pogody spodziewać się w Jungfrau. Mój wybór będzie uwarunkowany głownie ośrodkiem narciarskim , chciałbym żeby moja średnio zaawansowana dziewczyna też mogła sobie pojeździć.

Wiem że to dwa bardzo odmienne ośrodki , ale proszę o radę i opinie.

Byłe w Fiemme i w Jungfrau. Oba ośrodki maja trasy dla ciebie i Twojej dziewczyny. We Włoszech pogoda pewniejsza i bliżej. Jeżeli kupisz Dolomity Superskipass, to będziesz miał do dyspozycji jeszcze Val di Fassa + Sella Ronda (Val Gardena - Alta Badia - Arabba) + Marmolada.

W Jungfrau też masz kilka ośrodków od First do Muerren z Wengen po drodze.

We Włoszech dojazd do poszczególnych stacji samochodem lub ski busem, w Szwajcarii... pociągiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wybór ograniczasz wyłącznie do tych dwóch ośrodków i nie patrzysz na koszty pobytu to Jungfrau, jednak ja bym tam nie pojechał z osobą która jest początkująca i szuka niebieskich tras .

Bardziej poszukałbym wyjazdu zorganizowanego ze szkoleniem w cenie , miałbyś czas sam pojeździć, a dziewczyna byłą by zadowolona ze szkolenia z profesjonalnym instruktorem.

Byłem kiedyś z tym biurem: http://www.ekspedycja.eu/wyjazdy_narciarskie.htm było super, wspólna poranna rozgrzewka, szkolenie w grupach itd... fajny apress , podobnych biur jest wiele poszukaj czegoś takiego, a nie tylko autokaru i noclegu z osobą która zaczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazdy które biorę pod uwagę są zorganizowane. Tyle że bez szkolenia.

Lubie szerokie trasy w Jungfrau na fotkach nie widziałem ich wiele więc chciałem się upewnić trochę czy znajdę tam to czego szukam.

Edytowane przez kamillo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Cóż to za film z taką ilością przykładów jak nie jeździć?

A już przejechanie przez kamerującego przed jadąca narciarką (1.07) to po prostu kryminał.

Pozdrowienia

Ja po obejrzeniu filmu mam tylko nadzieje że nigdy sie nie spotkamy na stoku bo jesteście NIEBEZPIECZNI.

Delikatnie mówiąc bo należałoby użyć bardziej dosadnych epitetów.

ten film miał pokazać, że szerokie trasy są w Jungfrau i to fajne - autora filmu nie znam i nie chciałbym poznać :biggrin:

Edytowane przez jodek1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten film miał pokazać, że szeroki trasy są w Jungfrau i to fajne - autora filmu nie znam i nie chciałbym poznać :biggrin:

O jak dobrze, że to nie ty:smile:

Ale filmik jest z przed dwóch lat, więc może już teraz jeżdżą bezpiecznie:wink:

Więcej ufności w człowieka:biggrin:

Warto jednak poczekać zanim się skomentuje czyjegoś posta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

ten film miał pokazać, że szeroki trasy są w Jungfrau i to fajne - autora filmu nie znam i nie chciałbym poznać :biggrin:

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że to może być Twój film. Już Cie trochę poznałem. ;)

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłe w Fiemme i w Jungfrau. Oba ośrodki maja trasy dla ciebie i Twojej dziewczyny. We Włoszech pogoda pewniejsza i bliżej. Jeżeli kupisz Dolomity Superskipass, to będziesz miał do dyspozycji jeszcze Val di Fassa + Sella Ronda (Val Gardena - Alta Badia - Arabba) + Marmolada.

W Jungfrau też masz kilka ośrodków od First do Muerren z Wengen po drodze.

We Włoszech dojazd do poszczególnych stacji samochodem lub ski busem, w Szwajcarii... pociągiem.

JC a Tobie gdzie się bardziej podobało który wyjazd zrobił lepsze wrażenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...