Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Les Arcs La Plagne Paradiski 22.03-29.03.14


arbiter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jeszcze się nie rozpakowałem a już szykuję się na planowy wyjazd do Francji :biggrin: ( ten do Solden był okazyjny :stupid:)

Wybieramy się w dwa auta w w/w kierunku .

Pytanie do znających temat , mijając Genewę dojeżdżamy do Annecy i nawigacja prowadzi w koło przez Chambery do celu a jest ładna droga przy jeziorku skracająca drogę do Albertville

Jechał ktoś tak , warto skracać czy jechac główną wyznaczoną przez navi ?

Na skróty bliżej o 60 km ?

Proszę o wszystkie informacje i ciekawostki przydatne tam

:cheerful: :cheerful: :cheerful:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezioro w Annecy jest b. ładne. Samo Annecy jest ślicznym miastem ze starówką, więzieniem na wysepce na odpływie z jeziora, zamkiem u góry i jest warte, aby się tam chwilę zatrzymać.

Ja je znam z lata, zimą co prawda nie byłem tam i nie wiem jak wygląda przejazd wokół jeziora w warunkach zimowych. Ale zimy chyba już teraz nie ma i nie powinno być problemów drogowych.

W drodze do Annecy z Genewy (a ścislej z St Julien, co na jedno wychodzi, ale nie autostradą) jest dość fajny most, a właściwie dwa - jeden przęsłowy dla ruchu samochodowego, i obok drugi wiszący - spacerowy, przerzucone przez ładną dolinę. Można się tam też na chwilę zatrzymać, żeby zrobić kilka fotek - chociaż nie wiem czy teraz, bez zieleni, jest to na tyle atrakcyjne, żeby tracić czas.

Jazda nie autostradami oznacza brak opłat na bramkach, ale wszystkie (chyba) skrzyżowania w mijanych miasteczkach to małe ronda, które dość skutecznie zmniejszają prędkość jazdy. No ale z autostrady nie da się za bardzo zwiedzać

Edytowane przez Keszelski
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotce most drogowy widziany z mostu wiszącego.

most.jpg

Wrzuć współrzędne mostu na google mapach: 46.01203,6.112077 i obejrzyj sobie dookoła za pomocą streetview, żeby się przekonać czy warto się tam zatrzymać. Tuż przed mostami jest parking. Zdjęć z Annency nie załączam, bo pewnie w necie tego sporo. Miasto i jezioro naprawdę warte są tego, żeby tam zatrzymać sie

most.jpg.9c30ab2feb829af44a0f0f87f70d87c3.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdziłemwiele razy czy to do La Plagne, w Trzy Doliny czy to Tignes zawsze przez Annency. Zjazd na lokalną drogę z opisywanym mostem jest zaraz za przejsciem granicznym na łuku przed wjazdem na autostradę. W Annency trzeba uważać żeby się nie zgubić ale jak juz dojedziesz do jeziora to droga jest intuicyjna wzdłuż brzegu. Potem częściowo przed Albertville będziesz miał dwupasmówkę.

Pozdr

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz wiedzieć :rolleyes::

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/16428-La-PLAGNE-Paradiski-5-12.1.2013?highlight=

Les Arcs zdecydowanie bardziej wymagający,mało tras rodzinnych,ale i mniej ludzia

La Plagne bardziej rodzinne.Przemieszczanie między ośrodkami b.dobre

Sam ośrodek to oprócz 3-dolin czy Espace Killy najlepszy we Francji

Trudno się tu nudzić,jeżdżenia w pierony :smile:

Po zaliczeniu tych ośrodków trudno Ci będzie porównywać :tongue:

Gdzie będziesz mieszkał ?

Edytowane przez marcinn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bourg Saint Maurice

Wyjazd 8 chłopa a apartament dla 14 osób , wybraliśmy kompromis pomiędzy zamieszkaniem , ceną i szuflandią ogólnie dostępną , nikt nie chciał spać w szafie czy jakiejś półce, za starzy jestesmy :biggrin:

Do kolejki mamy 200 m i fajne mieszkanie

Zobaczymy co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj arbiter. Ja z żoną też wybieramy się do Les Arcs, ale najprawdopodobniej tydzień po Tobie. Dobrze by było, żebyś napisał kilka słów będąc na miejscu, jakie warunki, pogoda, ile śniegu, czy wszystko czynne itd. itp. Chyba, że nie będziesz miał internetu, albo czasu, bo wyjazd w 8 chłopa to może być ciekawie :biggrin: Dzisiaj patrzyłem na pogodę we Francji i niepokoi mnie jeden fakt, a mianowicie temperatura właśnie w tym regionie, podobnie w rejonie Mont Blanc, czy 3 dolin jest znacznie wyższa od np. Alpe d'Huez, czy Les 2 Alps (o dziesięć stopni wyższa - ma ok. 14 stopni). Ciekawy jestem, jakie warunki mogą być przy takiej temperaturze, choć nietrudno się chyba domyślić. Jak tak będzie dalej, to może wszystko bardzo szybko spłynąć. Nie obawiacie się tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam dwa razy. Rano masz beton, od południa i po bardzo miękko. Czyli rano nisko pojeździć, a potem coraz wyżej z lodowcem włącznie. O śnieg nie ma co się martwić, na pewno będzie dość. Polecam zjazd w Les Arc z samej góry trasą A. Rouge do Villaroger najpierw czarna potem czerwona. Jazda zajefajna, tylko potem parę wyciągów trzeba zaliczyć. Po drodze super knajpa wisząca nad doliną z cudnym widokiem z tarasu. W La Plagne polecam zjazdy z lodowca Bellecote czarnymi lub czerwonymi z fajnym wyciągiem wiszącym nad zboczem (niezłe wrażenie jak się nim jedzie). W sumie rejon super, tylko ten dojazd. 2 dni w aucie.

Jak chcecie coś więcej pisać, może być na priva.:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

szczerze nie obawiamy się ale .... nigdy nic nie wiadomo

zawsze jakieś stoki nienasłonecznione się trafią :angel:

byłem w marcu nie raz i zawsze się jeździło , owszem na sam dół nie ale przy tylu trasach w/g mnie żaden kłopot

oni sezon mają dość długo więc pełni optymizmu tam jedziemy na dziś

Informacje dotyczące zaśnieżenia

dzisiaj, 12:21

220 cm 120 cm 50 z 52

Góra Dolina Otwarte wyciągi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zjazd w Les Arc z samej góry trasą A. Rouge do Villaroger najpierw czarna potem czerwona. Jazda zajefajna, tylko potem parę wyciągów trzeba zaliczyć.

Tu rzeczona trasa w całej okazałości - zaczyna się na 3200 (ten niższy, półokrągły wierzchołek, po prawej), a kończy na samym dole, na 1200

img09.png

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jedziemy ze spaniem w Niemcach. Trasy do ok. 1300 km robimy za jednym zamachem (prowadzimy na zmiany). Ale już więcej km to juz trzeba na spokojnie. Nie mamy 25 lat, nasza średnia to 45 :biggrin:

Chopie, stary jesteś to pisz poprawnie.

Wiem, że to nie portal o ortografii, ale możemy się starać

W NIEMCZECH!

P.S.

Bo nas kiedyś Ruscy zrusyfikują, jak nie będziemy dbać o siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopie, stary jesteś to pisz poprawnie.

Wiem, że to nie portal o ortografii, ale możemy się starać

W NIEMCZECH!

P.S.

Bo nas kiedyś Ruscy zrusyfikują, jak nie będziemy dbać o siebie.

:biggrin:Przepraszam, jak chcesz być dokładny, o to napisz "chłopie", chyba, że masz korzonki na Śląsku, to możesz pisać "chopie"! :biggrin::angel::stupid:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladam pogodę w tym rejonie i na stronie naszej są jakieś "dziwnosci" podane !

Plus 15 plus 18 ? Na tej wysokości ? Strona ich podaje ze prawie wszystko czynne

Gdzie ta podawana temperatura ? W dolinie ? Na innych stronach zapowiadają spore mrozy od nadchodzącej soboty , może ktoś zapomniał minus wstawić przed cyfra :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamtejsze serwisy meteo, a przynajmniej meteofrance, cierpia od zawsze na taka przypadlosc, ze w dluzszym terminie pokazuja takie dziwne temperatury. Wyglada to jakby wyswietlali temp dla poziomu morza. Najlepiej patrz na tzw Iso 0, czyli wysokosc zera - to zawsze jest najpewniejsze.

wysłane z tostera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladam pogodę w tym rejonie i na stronie naszej są jakieś "dziwnosci" podane !

Plus 15 plus 18 ? Na tej wysokości ? Strona ich podaje ze prawie wszystko czynne

Gdzie ta podawana temperatura ? W dolinie ? Na innych stronach zapowiadają spore mrozy od nadchodzącej soboty , może ktoś zapomniał minus wstawić przed cyfra :stupid:

To 15 to pewnie w dolinie ośrodka, czyli 1200m

Popatrz sobie na bergfex, tam jest pogoda na górze i na dole,

na 3200 ma być do 4C

http://www.bergfex.com/la-plagne/wetter/prognose/

a tutaj masz pogodę na trzech wysokościach

http://www.la-plagne.com/en/winter/news/snow-forecast.html

Edytowane przez MarioJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innych stronach zapowiadają spore mrozy od nadchodzącej soboty , może ktoś zapomniał minus wstawić przed cyfra :stupid:

chyba coś się szykuje ..... od piątku ma zacząć sypać i przez 3 dni w górach prognozują opady między 30-50 cm.... o temperaturach jakie piszą nawet nie chcę wspominać ....

zapowiada się ewidentny powiew zimy :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...