Narty - skionline.pl
Jump to content

Les Arcs La Plagne Paradiski 22.03-29.03.14

arbiter
 Share

Recommended Posts

I jak wrażenia? Ja byłem, a właściwie jeszcze jestem w sąsiednim ośrodku i muszę powiedzieć, że potwierdziło się, że prognozy w górach, to jak wróżenie z fusów.

Miało przez tydzień sypać, a tymczasem walnęło "na raz" w pierwszy dzień, w drugi po południu wyszło słońce i tak już zostało :D

Warunki... dla mnie optymalne - świeży naturalny śnieg i lekki mróz na 2000m :) Choć słońce coraz mocniej grzeje...

• 2 years later...

Drodzy Forumowicze,

Planuje się wybrać w kwietniu (2gi lub 3ci tydzień) do paradaski, w związku z tym mam pytanie do osob które już tam były, w której części się najlepiej zakwaterować? domyślam się ze bliżej srodka, wtedy obie części będą w miare szybko w zasiegu, ale może polecacie szczególnie jakies miejsce?

Jeśli ktoś był w kwietniu to może powiedzieć jak było z przygotowaniem tras? nie pytam o ilość sniegu, a o to czy francuzom się chciało, bo z doświadczenia wiem ze nie zawsze tak jest, szczególnie na początku i końcu sezonu.pozdrawiam

Jeśli jedziesz rodzinnie to La Plane będzie dobrym wyborem,zdecydowanie miej wymagających tras w stosunku do Les Arcs

Ja kwaterowałem się w pobliżu dwupoziomowe wagonu łączocego oba ośrodki

Jak w kwietniu z przygotowaniem tras to ciężko przewidzieć,ale pewne jest ze będzie wiosennie

Edited by marcinn
  • Like 2

może lepiej do Val Thorens w tym terminie.

Raz byłem w Paradiski w 2 poł kwietnia i warunki były dobre powyżej 2400m - mieszkaliśmy w Arc 2000

reszta to rano beton a od 11 już ciapa, dało się zjechać pod kałużach i błocie pod Vanoise Express, w La plagne dobre warunki były jedynie w górnej części Roche de Mio i na lodowcu Bellecote

• Like 1

2 godziny temu, Turnplayer napisał:

Wlasnie Val Thorens mi nie bardzo trasowo podchodzi, bardziej meribel, menures i courchevel a tam wiadomo ze jest nizej. No coz dziekuje za sugestie pomysle jeszcze :)

będę w VT od 15 kwietnia i liczę na świetne warunki:)