Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie, czy są większe krzesełka od 8-osobowych? Oglądałem kiedyś jakiś filmik, gdzie ktoś powiedział, że są 10 i 12-osobowe. A nie wydaje mi się, żeby takie były

to już nie ma sensu ale przynajmniej w dwóch miejscach w tym sezonie widziałem krzesła 8 osobowe na jednej linie z gondolami 10/12 osobowymi ( wszystko było wyprzęgane i były dwa wejścia ) ( krzesło - taśma ) (gondola-z pomostu obok).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to temat również o historycznych wyciągach w Polsce, to pozwolę sobie zadać jedno pytanie, tym razem o wyciąg na stoku Kiczory w Wiśle. W latach 80-tych gdy jako młody człowiek jeździłem na Stożku, aby dojść do wyciągów KWK Wawel przechodziło się koło podwójnego orczyka o bramowych podporach zwanego Kiczory. Na zdjęciach satelitarnych nie mogę niestety nic dostrzec. Prawdopodobnie jak w przypadku Zapalenicy w Szczyrku ten stok to już historia...... A może nie, choć nie mam dobrych przeczuć. Ktoś pamięta to urządzenie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to temat również o historycznych wyciągach w Polsce, to pozwolę sobie zadać jedno pytanie, tym razem o wyciąg na stoku Kiczory w Wiśle. W latach 80-tych gdy jako młody człowiek jeździłem na Stożku, aby dojść do wyciągów KWK Wawel przechodziło się koło podwójnego orczyka o bramowych podporach zwanego Kiczory. Na zdjęciach satelitarnych nie mogę niestety nic dostrzec. Prawdopodobnie jak w przypadku Zapalenicy w Szczyrku ten stok to już historia...... A może nie, choć nie mam dobrych przeczuć. Ktoś pamięta to urządzenie? :)

Był po drodze na Stożek po lewej stronie kiedyś nawet (pradzieje) tam jeździłem stok mimo że nie najdłuższy był bardzo fajny,teraz już wyciągu tam nie ma to znaczy przechodziłem tam kilka razy latem i go nie widziałem.

A szkoda.

Znikną też orczyk na Koźińce za stacją Wisła Głębce

Edytowane przez magelan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znikną też orczyk na Koźińce za stacją Wisła Głębce

O, Kozińce też pamiętam - nawet dość fajny stok, tyle że trudno dostępny - raz tam tylko byłem pojeździć, pamiętam że dochodziło się z takiego parkingu od strony Głębiec.

Jak byłem mały to lubiłem sobie zwiedzać różne nietypowe i trudno dostępne wyciągi, które widniały na mapach i przewodnikach (wtedy jeszcze internetu nie było, by się poradzić na forach).

W Wiśle-Czarne był nawet taki talerzykowy wyciąg, wysoko położony, a utkwił mi w pamięci bo trasa była cała porośnięta krzakami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt nie wie? :shocked:

"M" to monocable - jednolinowa. Obstawiałbym, że bez tej litery są takie same typy kolejek.

Tak jest np. we francuskim nazewnictwie - w przypadku klasycznych gondol jest TC lub TCD. "D" to debrayable - wyprzęgana, ale TC jest również wyprzęgana,

bo przecież taka natura gondolek.

A te gondole, które latają na więcej niż jednej linie mają jeszcze inne oznaczenia: DMC, 2S, 3S, Funitel + różne lokalne wariacje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczania typu x-MGD stosuje lider na rynku produkcji wyciągów i kolei linowych, austriacki Doppelmayr dla oznaczenia wyprzęganych gondolowych kolei linowych o ruchu okrężnym. W miejsce x wstawiana jest ilość pasażerów jaką jest w stanie przewieźć pojedynczy pojazd danego urządzenia transportu linowego.

Natomiast, jak słusznie zauważył fafek, litera przed skrótem GD oznacza ilu linowa jest to kolej. I tak urządzenia typu 3-S (trzy liny), to TGD, a dwulinowe to BGD. Symbol GD, to po prostu ogólne określenie tego typu kolei linowych, bez rozróżnienia, czy jest to urządzenie 1, 2 czy 3 linowe...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...