Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Igrzyska w Krakowie


wojmu

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytałem sobie o tym jak ten system działa w Szwajcarii i zazdrość bierze.

Tam przeginają w drugą stronę i robią referenda o wszystko. A nie wszystko nadaje się do rozstrzygnięcia w drodze referendum.

W dobie internetu wydaje się, że jest łatwy do zaimplementowania przy niskich kosztach.

Wieśku, głosowanie przez internet rodzi problemy, które nie są łatwe do rozwiązania. Pierwsze dwa to:

1) zapewnienie anonimowości głosu - to by się dało jeszcze jakoś załatwić, ale nie bez fizycznego kontaktu z komisją wyborczą

2) zapewnienie braku wpływu osób trzecich na głosującego- to już zrealizować trudniej, jeśli nawet nie jest to niemożliwe

Znajdzie się pewnie jeszcze kilak powodów, przez które głosowanie przez internet nie jest wcale proste do zaimplementowania i tanie.

Pozdr

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. A nie wszystko nadaje się do rozstrzygnięcia w drodze referendum.

No właśnie... jak np. senat ma klepnąć referendum w sprawie likwidacji senatu..... ;). To akurat żart, ale tak to mniej więcej często wygląda.....

Miłego

Michał

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam przeginają w drugą stronę i robią referenda o wszystko. A nie wszystko nadaje się do rozstrzygnięcia w drodze referendum.

Na pewno budowa metra. czy organizacja ZIO nie nadaje się na referendum. Dla mnie nieporozumieniem jest to że ludzie którzy nie mają zielonego pojęcia o tego typu przedsięwzięciach decydują o nich.

Po to jest władza żeby rządziła, w końcu to "my" taką wybraliśmy. Władza decyzję powinna podjąć na podstawie opinii inżynierów i ekonomistów którzy są w stanie stwierdzić czy jest to opłacalne, a może niezbędne choć nie koniecznie opłacalne, a nie ludzi którzy "wiedzą lepiej".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie. Oświecony lud zadecydował, że nie stać Krakowa na wydanie 300 baniek jednorazowo, ale stać, żeby tyle wydawać co roku na utrzymanie metra, z którego zysk w proponowanej formie byłby dyskusyjny. No, ale kto by nie chciał metra...

wysłane z tostera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno budowa metra. czy organizacja ZIO nie nadaje się na referendum. Dla mnie nieporozumieniem jest to że ludzie którzy nie mają zielonego pojęcia o tego typu przedsięwzięciach decydują o nich.

Po to jest władza żeby rządziła, w końcu to "my" taką wybraliśmy. Władza decyzję powinna podjąć na podstawie opinii inżynierów i ekonomistów którzy są w stanie stwierdzić czy jest to opłacalne, a może niezbędne choć nie koniecznie opłacalne, a nie ludzi którzy "wiedzą lepiej".

To spytaj się władzy czy swoją decyzję podjęła na podstawie opinii ekonomistów - post 140 w tym wątku - żebyś nie musiał grzebać http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3445727,prof-kozak-igrzyska-to-dlugi-i-typowe-obietnice-krakow-zyskow-nie-zobaczy,id,t.html

Nic straconego przecież igrzyska może zrobić Zakopane http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3454327,majchrowski-nie-porzuca-igrzysk-ma-je-zrobic-zakopane,id,t.html

Edytowane przez wojmu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władza decyzję powinna podjąć na podstawie opinii inżynierów i ekonomistów którzy są w stanie stwierdzić czy jest to opłacalne, a może niezbędne choć nie koniecznie opłacalne, a nie ludzi którzy "wiedzą lepiej".

No tak, powinna. Wiele rzeczy, które są oczywiste i logiczne jeszcze w tej sprawie powinna (wcześniej) zrobić. A co zrobiła?

Obawiam się jednak, a raczej jestem przekonany, że opinia inżynierów i ekonomistów była ostatnią, która ważyła na tych decyzjach....

W kazdym razie: 'niech spoczywa (pomysł IO) w pokoju'.....

Miłego

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spytaj się władzy czy swoją decyzję podjęła na podstawie opinii ekonomistów - post 140 w tym wątku - żebyś nie musiał grzebać http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3445727,prof-kozak-igrzyska-to-dlugi-i-typowe-obietnice-krakow-zyskow-nie-zobaczy,id,t.html

Na każdy artykuł 'przeciw' mogę znaleźć taki 'za', tyle że szkoda zaśmiecać. Prof. Kozak nie jest ani inżynierem (więc zakładam że nie wie jakie koszty trzeba ponieść w związku z organizacją), ani także ekonomistą (więc zakładam że nie wie czy budżet państwa stać na taką imprezę czy nie).

Natomiast chciałbym "System autostradowy czy modernizacja kolei będzie realizowana tak czy tak."

Jeśli jakikolwiek obiekt będzie wykorzystany po IO to jak dla mnie nie należy tego liczyć do kosztów organizacyjnych.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prof. Kozak nie jest ani inżynierem (więc zakładam że nie wie jakie koszty trzeba ponieść w związku z organizacją), ani także ekonomistą (więc zakładam że nie wie czy budżet państwa stać na taką imprezę czy nie).

Wydaje mi się, że jak większość Polaków nie rozumiesz ekonomii pisząc "czy budżet państwa stać na taką imprezę czy nie" na szczęście 3/4 z 36% mieszkańców Krakowa się zna.

A czy nie sądzisz biorąc pod uwagę aspekt ekonomiczny że należy założyć budżet poznać koszty? Tu tego zabrakło.

Druga sprawa to prowokacja dziennikarska która pokazała korupcję - być może to było powodem że większość ludzi tak zagłosowała.

Natomiast chciałbym "System autostradowy czy modernizacja kolei będzie realizowana tak czy tak."

Jeśli jakikolwiek obiekt będzie wykorzystany po IO to jak dla mnie nie należy tego liczyć do kosztów organizacyjnych.

Tu masz wypowiedź jednego ze zwolenników IO http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3452915,i-bez-igrzysk-mamy-prawo-liczyc-na-wielkie-inwestycje-politycy-musza-tego-dopilnowac,id,t.html

Rezygnacja z ZIO nie wyklucza inwestycji tylko należy się wziąć do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyferki są takie anonimowe - 20-30 mln albo 200-300 mln co za różnica.

Przyjrzałem się "drobnej kwocie" 800 mln, które kosztował wrocławski stadion na Euro. Za tyle można wybudować nie mniej jak 4 tysiące mieszkań - drobiazg 80 sporych bloków. Na tym sporym osiedlu żyłoby 12 tysięcy ludzi - codziennie. Stadion zapełnił się 3 razy (po 40 000 ludzi) i generuje roczne straty liczone w grubych milionach. Za które znów moglibyśmy pobudować przedszkola i szkoły na tym osiedlu.

Nie podoba się Wam ten program budowlany? Proszę bardzo - Polska cierpi na załamanie demograficzne. Z kwoty o której mówimy przyznajmy zasiłek za urodzenie dziecka we Wrocławiu. Bądźmy hojni - 10 000 zł. Zasiłków starczyłoby na drobiazg 80 000 dzieci!

Te przykłady są nie po to aby przekonać Was do budownictwa socjalnego czy zasiłków porodowych tylko aby uzmysłowić jak gigantyczne kwoty wydają rządzący z naszych pieniędzy. A, że z naszych nie mam wątpliwości idę do magistratu i za upoważnienie dołączone do wniosku muszę zapłacić 17 zł za jabłka w moim ukochanym mieście płacę o 50% więcej jak np w Bydgoszczy. Zadłużone miasto siorba kasę gdzie może i widząc piękny stadion wiem, że moją rodzinę kosztowało to prawie 7000 zł. I co rok kosztuje mnie kolejne kilka stów.

Więc Krakusy tak trzymać!

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno budowa metra. czy organizacja ZIO nie nadaje się na referendum. Dla mnie nieporozumieniem jest to że ludzie którzy nie mają zielonego pojęcia o tego typu przedsięwzięciach decydują o nich.

Po to jest władza żeby rządziła, w końcu to "my" taką wybraliśmy. Władza decyzję powinna podjąć na podstawie opinii inżynierów i ekonomistów którzy są w stanie stwierdzić czy jest to opłacalne, a może niezbędne choć nie koniecznie opłacalne, a nie ludzi którzy "wiedzą lepiej".

po pierwsze : chyba nie rozumiesz idei organizowania referendum

po drugie : zakładasz , że "władza" jest nieomylna , wszystkie jej decyzje są zawsze trafione i nie trzeba się jej mieszać w "rządzenie" , hmm......:rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie że są ludzie rozsądni. Widać ich na tym forum, ale szczególne podziękowania należą się wszystkim tym "krakusom", którzy rozsądnie zadecydowali, mam nadzieję, o sposobie nie wydawania naszych pieniędzy. Dla mnie wynik referendum nie był zaskoczeniem. Bałem się jedynie o frekwencję, ale widać sposób realizacji planów przez "miłościwie panujących" wyzwolił w "krakusach" odpowiednie zdyscyplinowanie.

Cóż, teraz wraca pomysł na Zakopane!!! Ale ja mam inną propozycję. Zakopane juz raz startowało do olimpiady, nie udało się. Może teraz czas na Białkę? Z tego ostatniego pomysłu to bym się tak bardzo nie śmiał. Może doczekamy czasów kiedy prywatny kapitał stwierdzi że opłaci mu się organizacja takiej imprezy?

Dla wszystkich "ekonomistów" podaję pewną sprawdzoną zasadę. Przedsięwzięcia ( teraz mówi się "projekty" :confused::) opłacalne realizowane są praktycznie przez kapitał prywatny. Czy widział ktoś olimpiadę organizowaną właśnie w taki sposób?

Może warto zastanowić się nad zmianą sposobu organizacji igrzysk i odejść od zasady "stoły, wyżerka, orkiestra i sale wasze, gardła i tańce nasze". W przeciwnym razie pozostanie nam oglądać transmisje z krajów o nieugruntowanej demokracji a posiadające kacyków chcących zabłysnąć na cały świat. Wiwat Astana!!! ( No i Lwów!)

PS. Fajny argument "za" ktoś dał pisząc, że jeśli jakiś obiekt po olimpiadzie zostanie i będzie używany, to kosztów jego nie należy liczyć. Dla podkreślenia logiki takiego rozumowania dam przykład z własnego życia.

Na ślubie moja żona wystąpiła w sukni ślubnej. Po roku na rocznicę ubrała się w nią po raz drugi. Potem suknia leżała sobie długo i , co tu ukrywać, wadziła.

Znaczy się, każda panna młoda może zmniejszyć koszty związane z zamążpójściem, gdy tylko powtórnie ubierze suknię!!!

Aha, welonu niech sobie nie kupuje, bo drugi raz go ubrać np. po roku małżeństwa, nie wypada:smile: Jakiż byłby wstyd dla męża, tym bardziej że znakomita większość pań i tak nie ma do niego prawa stając po raz pierwszy na ślubnym kobiercu.:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyferki są takie anonimowe - 20-30 mln albo 200-300 mln co za różnica.

Przyjrzałem się "drobnej kwocie" 800 mln, które kosztował wrocławski stadion na Euro. Za tyle można wybudować nie mniej jak 4 tysiące mieszkań - drobiazg 80 sporych bloków. Na tym sporym osiedlu żyłoby 12 tysięcy ludzi - codziennie. Stadion zapełnił się 3 razy (po 40 000 ludzi) i generuje roczne straty liczone w grubych milionach. Za które znów moglibyśmy pobudować przedszkola i szkoły na tym osiedlu.

Nie podoba się Wam ten program budowlany? Proszę bardzo - Polska cierpi na załamanie demograficzne. Z kwoty o której mówimy przyznajmy zasiłek za urodzenie dziecka we Wrocławiu. Bądźmy hojni - 10 000 zł. Zasiłków starczyłoby na drobiazg 80 000 dzieci!

Te przykłady są nie po to aby przekonać Was do budownictwa socjalnego czy zasiłków porodowych tylko aby uzmysłowić jak gigantyczne kwoty wydają rządzący z naszych pieniędzy. A, że z naszych nie mam wątpliwości idę do magistratu i za upoważnienie dołączone do wniosku muszę zapłacić 17 zł za jabłka w moim ukochanym mieście płacę o 50% więcej jak np w Bydgoszczy. Zadłużone miasto siorba kasę gdzie może i widząc piękny stadion wiem, że moją rodzinę kosztowało to prawie 7000 zł. I co rok kosztuje mnie kolejne kilka stów.

Więc Krakusy tak trzymać!

Pozdro

Wiesiek

Brawo za taką prostą, obywatelską logikę. :laughing:

Chciałbym doczekać czasów kiedy zamiast POpierdolenia, że u nas jest tak dobrze bo:

drogi się budują, przybyło samochodów, mamy nowe ubrania i kolorowe lodówki z whisky,

ktoś zauważył, że: minęło 25 lat demokracji, cały świat się rozwija i to co mamy to wynik ingerencji z zew.

Ktoś inwestuje pieniądze po to, aby zarobić większe. My sami niewiele zrobiliśmy, aby kreować rzeczywistość przychylną obywatelowi.

Brawo dla "Krakusów" za obywatelski sprzeciw wobec hucpy polityków.

P.S.

Na szczęście większość małych, prywatnych wyciągów to polski kapitał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie że są ludzie rozsądni. Widać ich na tym forum, ale szczególne podziękowania należą się wszystkim tym "krakusom", którzy rozsądnie zadecydowali, mam nadzieję, o sposobie nie wydawania naszych pieniędzy. Dla mnie wynik referendum nie był zaskoczeniem. Bałem się jedynie o frekwencję, ale widać sposób realizacji planów przez "miłościwie panujących" wyzwolił w "krakusach" odpowiednie zdyscyplinowanie.

Cóż, teraz wraca pomysł na Zakopane!!! Ale ja mam inną propozycję. Zakopane juz raz startowało do olimpiady, nie udało się. Może teraz czas na Białkę? Z tego ostatniego pomysłu to bym się tak bardzo nie śmiał. Może doczekamy czasów kiedy prywatny kapitał stwierdzi że opłaci mu się organizacja takiej imprezy?

Dla wszystkich "ekonomistów" podaję pewną sprawdzoną zasadę. Przedsięwzięcia ( teraz mówi się "projekty" :confused::) opłacalne realizowane są praktycznie przez kapitał prywatny. Czy widział ktoś olimpiadę organizowaną właśnie w taki sposób?

Może warto zastanowić się nad zmianą sposobu organizacji igrzysk i odejść od zasady "stoły, wyżerka, orkiestra i sale wasze, gardła i tańce nasze". W przeciwnym razie pozostanie nam oglądać transmisje z krajów o nieugruntowanej demokracji a posiadające kacyków chcących zabłysnąć na cały świat. Wiwat Astana!!! ( No i Lwów!)

PS. Fajny argument "za" ktoś dał pisząc, że jeśli jakiś obiekt po olimpiadzie zostanie i będzie używany, to kosztów jego nie należy liczyć. Dla podkreślenia logiki takiego rozumowania dam przykład z własnego życia.

Na ślubie moja żona wystąpiła w sukni ślubnej. Po roku na rocznicę ubrała się w nią po raz drugi. Potem suknia leżała sobie długo i , co tu ukrywać, wadziła.

Znaczy się, każda panna młoda może zmniejszyć koszty związane z zamążpójściem, gdy tylko powtórnie ubierze suknię!!!

Aha, welonu niech sobie nie kupuje, bo drugi raz go ubrać np. po roku małżeństwa, nie wypada:smile: Jakiż byłby wstyd dla męża, tym bardziej że znakomita większość pań i tak nie ma do niego prawa stając po raz pierwszy na ślubnym kobiercu.:smile:

I Ty pozwoliłeś żonie iść w welonie do ślubu :angel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze : chyba nie rozumiesz idei organizowania referendum

po drugie : zakładasz , że "władza" jest nieomylna , wszystkie jej decyzje są zawsze trafione i nie trzeba się jej mieszać w "rządzenie" , hmm......:rolleyes::

Po pierwsze: chyba nie do końca rozumiesz o co mi chodzi, referendum powinno być jedynie wyznacznikiem czy jest społeczne poparcie czy też nie.

Po drugie: Właśnie zakładam że władza jest omylna i dlatego powinna decyzję konsultować z kimś kto się na tym zna, a nie ze społeczeństwem, które w znacznej większości się nie zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jak większość Polaków nie rozumiesz ekonomii pisząc "czy budżet państwa stać na taką imprezę czy nie" na szczęście 3/4 z 36% mieszkańców Krakowa się zna.

A czy nie sądzisz biorąc pod uwagę aspekt ekonomiczny że należy założyć budżet poznać koszty? Tu tego zabrakło.

Druga sprawa to prowokacja dziennikarska która pokazała korupcję - być może to było powodem że większość ludzi tak zagłosowała.

Rację masz w tym że tak jak większość Polaków nie rozumiem dobrze ekonomi i dlatego nie krzyczę o milionach które można by przeznaczyć na co innego (tym razem jak mniejszość).

Natomiast może Cie zartwie ale wszędzie tak jest że 1/4 społeczeństwa jest w czymś wybitna, 1/2 średnia i 1/4 beznadziejna, dlatego uważam że podejmowanie decyzji na podstawie referendum mija się z celem bo 3/4 społeczeństwa nie zna się na tym o czym decyduje.

Tu masz wypowiedź jednego ze zwolenników IO http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3452915,i-bez-igrzysk-mamy-prawo-liczyc-na-wielkie-inwestycje-politycy-musza-tego-dopilnowac,id,t.html

Rezygnacja z ZIO nie wyklucza inwestycji tylko należy się wziąć do roboty.

Tyle że bez kopniaka w du.e i przymuszeniu włodarzy do "ruszenia się" wszystko będzie po staremu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Fajny argument "za" ktoś dał pisząc, że jeśli jakiś obiekt po olimpiadzie zostanie i będzie używany, to kosztów jego nie należy liczyć. Dla podkreślenia logiki takiego rozumowania dam przykład z własnego życia.

Na ślubie moja żona wystąpiła w sukni ślubnej. Po roku na rocznicę ubrała się w nią po raz drugi. Potem suknia leżała sobie długo i , co tu ukrywać, wadziła.

Znaczy się, każda panna młoda może zmniejszyć koszty związane z zamążpójściem, gdy tylko powtórnie ubierze suknię!!!

Aha, welonu niech sobie nie kupuje, bo drugi raz go ubrać np. po roku małżeństwa, nie wypada:smile: Jakiż byłby wstyd dla męża, tym bardziej że znakomita większość pań i tak nie ma do niego prawa stając po raz pierwszy na ślubnym kobiercu.:smile:

Suknia ślubna to bardzo dobry przykład na koszty organizacyjne, natomiast inwestycja którą poniosłeś w związku ze ślubem to Twój garnitur :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że bez kopniaka w du.e i przymuszeniu włodarzy do "ruszenia się" wszystko będzie po staremu.

Na jesień są wybory wszystko w naszych rękach

Natomiast może Cie zartwie ale wszędzie tak jest że 1/4 społeczeństwa jest w czymś wybitna, 1/2 średnia i 1/4 beznadziejna, dlatego uważam że podejmowanie decyzji na podstawie referendum mija się z celem bo 3/4 społeczeństwa nie zna się na tym o czym decyduje.

Czyli z tej teorii 3/4 ludzi się orientuje - to prawie tyle ile zagłosowało przeciw ZIO.

Dla mnie wybitni i średni to osoby które się orientują lub potrafią wyciągnąć wnioski z opinii rożnych osób.

Z twojej teorii 75% użytkowników tego forum nie umie jeździć na nartach:rolleyes::

Edytowane przez wojmu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie że są ludzie rozsądni. Widać ich na tym forum, ale szczególne podziękowania należą się wszystkim tym "krakusom", którzy rozsądnie zadecydowali, mam nadzieję, o sposobie nie wydawania naszych pieniędzy. Dla mnie wynik referendum nie był zaskoczeniem. Bałem się jedynie o frekwencję, ale widać sposób realizacji planów przez "miłościwie panujących" wyzwolił w "krakusach" odpowiednie zdyscyplinowanie.

Cóż, teraz wraca pomysł na Zakopane!!! Ale ja mam inną propozycję. Zakopane juz raz startowało do olimpiady, nie udało się. Może teraz czas na Białkę? Z tego ostatniego pomysłu to bym się tak bardzo nie śmiał. Może doczekamy czasów kiedy prywatny kapitał stwierdzi że opłaci mu się organizacja takiej imprezy?

Dla wszystkich "ekonomistów" podaję pewną sprawdzoną zasadę. Przedsięwzięcia ( teraz mówi się "projekty" :confused::) opłacalne realizowane są praktycznie przez kapitał prywatny. Czy widział ktoś olimpiadę organizowaną właśnie w taki sposób?

Może warto zastanowić się nad zmianą sposobu organizacji igrzysk i odejść od zasady "stoły, wyżerka, orkiestra i sale wasze, gardła i tańce nasze". W przeciwnym razie pozostanie nam oglądać transmisje z krajów o nieugruntowanej demokracji a posiadające kacyków chcących zabłysnąć na cały świat. Wiwat Astana!!! ( No i Lwów!)

PS. Fajny argument "za" ktoś dał pisząc, że jeśli jakiś obiekt po olimpiadzie zostanie i będzie używany, to kosztów jego nie należy liczyć. Dla podkreślenia logiki takiego rozumowania dam przykład z własnego życia.

Na ślubie moja żona wystąpiła w sukni ślubnej. Po roku na rocznicę ubrała się w nią po raz drugi. Potem suknia leżała sobie długo i , co tu ukrywać, wadziła.

Znaczy się, każda panna młoda może zmniejszyć koszty związane z zamążpójściem, gdy tylko powtórnie ubierze suknię!!!

Aha, welonu niech sobie nie kupuje, bo drugi raz go ubrać np. po roku małżeństwa, nie wypada:smile: Jakiż byłby wstyd dla męża, tym bardziej że znakomita większość pań i tak nie ma do niego prawa stając po raz pierwszy na ślubnym kobiercu.:smile:

Taki welon pasuje do toru bobslejowego, czy curlingu, ale

do np takich skoczni raczej już mniej.

W ostateczności bilans był by raczej na -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jesień są wybory wszystko w naszych rękach

Oj Wojmu, mówisz jak w G.W. Spreparowali Ci system gdzie tylko teoretycznie wszystko w naszych rękach. A prawda jest taka że będzie po staremu, roszady nie będą duże. No i o to twórcom systemu chodzi.

b4rt3q, nie przeceniaj polskiego społeczeństwa. Wybitnych jednostek u nas jak na lekarstwo. Dawniej uważano że 8-10% ludzi powinno się kształcić na poziomie wyższym, bo temu sprostają i takie są rzeczywiste potrzeby, ale to nie ma wiele wspólnego z "mądrością ludzi". Wyalienowana ze społeczeństwa władza, która jest "fachowa" i "wie lepiej", wcześniej czy póżniej żle skończy. Dziś mamy taką sytuację, zwycięska partia osiągneła poparcie ok 6% społeczeństwa uprawnionego do głosowania w wyborach do PE!!! Czy to nie wstyd? Ale czy to oznacza że organizowanie wyborów, referendum, konsultacji społecznych nie ma sensu?

Trzeba tylko wyciagnąć wnioski, bo wskażnik 6% to totalna porażka i ośmieszenie obecnego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tej teorii 3/4 ludzi się orientuje - to prawie tyle ile zagłosowało przeciw ZIO.

Dla mnie wybitni i średni to osoby które się orientują lub potrafią wyciągnąć wnioski z opinii rożnych osób.

Z twojej teorii 75% użytkowników tego forum nie umie jeździć na nartach:rolleyes::

To nie moja teoria ale wg niej 25% użytkowników forum jeździ wybitnie (8,9,10), 50% przeciętnie (4,5,6,7) i 25 % jeździ marnie (1,2,3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki welon pasuje do toru bobslejowego, czy curlingu, ale

do np takich skoczni raczej już mniej.

W ostateczności bilans był by raczej na -

Co Ty chcesz od curlingu? Gdyby tak obok "ślizgawki" zrobić przytulny bar..... Kto to wie jakby było?

Tor bobslejowy/saneczkowy też mógłby choć jeden ( sztuk 1) powstać w Polsce. Nasi saneczkarze nie musieliby trenować w Alpach, lub w Rosji, Estonii,na Łotwie. Mam nawet lokalizację- Krynica - Góra Parkowa!

A skocznia? Była w Kielcach. Stała chyba ponad 30 lat. Skakał na niej sam Fortuna! Poza tym to chyba kilku samobójców z niej skorzystało, było kilka wypadków i w końcu jakiś wojskowy zarobił sobie parę groszy wysadzając ją w pi....!:smile:

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że to problem znaleźć "naukowca", który stwierdzi, że czarne jest białe? Dla brukowca pod kierownictwem zacietrzewionego oszołoma jak obecny naczelny?

wysłane z tostera

"I nikt nie wmówi nam, że czarne jest czarne, a białe jest białe!" :)))

Może teraz czas na Białkę? Z tego ostatniego pomysłu to bym się tak bardzo nie śmiał. Może doczekamy czasów kiedy prywatny kapitał stwierdzi że opłaci mu się organizacja takiej imprezy?

Chyba gdzieś tutaj był art. za ZIO 2022 i podawali przykład Salt Lake City gdzie sporo budował prywatny kapitał a do części było dopłacane z budżetu.

Problemem nie jest wybudować stadion, ale jego późniejsza eksploatacja. A żeby było to rentowne to o pewnych rzeczach trzeba pomyśleć na etapie projektowania czy raczej założeń do projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty chcesz od curlingu? Gdyby tak obok "ślizgawki" zrobić przytulny bar..... Kto to wie jakby było?

Tor bobslejowy/saneczkowy też mógłby choć jeden ( sztuk 1) powstać w Polsce. Nasi saneczkarze nie musieliby trenować w Alpach, lub w Rosji, Estonii,na Łotwie. Mam nawet lokalizację- Krynica - Góra Parkowa!

A skocznia? Była w Kielcach. Stała chyba ponad 30 lat. Skakał na niej sam Fortuna! Poza tym to chyba kilku samobójców z niej skorzystało, było kilka wypadków i w końcu jakiś wojskowy zarobił sobie parę groszy wysadzając ją w pi....!:smile:

Moze podszedlem do tego zbyt "bo ja nie lubie", Curlingu nigdy nie sledzilem tak jak i zjazdow w rynnie. Nie wiem tez czy jest jakies zainteresowanie tego typu sportami w PL. Co kraj to inne upodobania. W Szwecji kocha sie inne sporty, o ktorych prawie nic nie wiadomo w innych krajach . Jezeli chodzi o obiekty dla polskich sportowcow, to powinny powstac bez pomocy OZ (pomarzyc zawsze mozna )

Ale to temat rzeka... i chyba jest pare wazniejszych spraw w PL , jezeli sie nie myle :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...