Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Cud w Mszanie !!!


jodek1

Rekomendowane odpowiedzi

Oczekiwałem raczej ceny za litr :]

Bo patrząc na te internetowe widzę, że jest tam drożej i to nawet kilkadziesiąt groszy w porównaniu do ON tutaj u nas.

Owszem, średnio jest tak jak piszesz, ale wynik porównywania może zależeć też od tego, które stacje porównasz.

Przeczytaj ten mój post http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/16069-Autostradowo-przez-%C5%9Al%C4%85sk-do-Czech-(A1)?p=195118&viewfull=1#post195118 oraz kilka następnych. Jeśli do porównania weźmiesz akurat te stacje o których mowa, to może się okazać, że na czeskim Shellu faktycznie wychodzi taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, średnio jest tak jak piszesz, ale wynik porównywania może zależeć też od tego, które stacje porównasz.

Przeczytaj ten mój post http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/16069-Autostradowo-przez-%C5%9Al%C4%85sk-do-Czech-(A1)?p=195118&viewfull=1#post195118 oraz kilka następnych. Jeśli do porównania weźmiesz akurat te stacje o których mowa, to może się okazać, że na czeskim Shellu faktycznie wychodzi taniej :)

I tak nie widzę tam cen z Czech... a tutaj w Polsce sam widzę jakie są niekiedy różnice. To normalne, że większych miastach płaci się drożej, ale generalnie od jakiegoś czasu jest fajnie, wszędzie widzę ON poniżej 5,20. Półtorej tygodnia temu 5,08 lukoil, a czy zapłacę 5,08 czy 5,30 to wielkiej różnicy nie odczuję.. Śmieszy mnie jak ludzie szukają stacji żeby urwać kilka groszy i więcej się najeżdżą niż to warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półtorej tygodnia temu 5,08 lukoil, a czy zapłacę 5,08 czy 5,30 to wielkiej różnicy nie odczuję.. Śmieszy mnie jak ludzie szukają stacji żeby urwać kilka groszy i więcej się najeżdżą niż to warte.

Ale w przypadku stacji Shella w Antosowicach nie chodzi o to żeby zaoszczędzić na tankowaniu, tylko o to, żeby kupić winietę na czeskie autostrady nie stojąc pół godziny w kolejce do kasy, a jednocześnie nie przepłacając a paliwo :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję -"generalnie od jakiegoś czasu jest fajnie"

Generalnie jest!:smile:

W marcu 2004 ON kosztował ok 3,5 zł/l co przy średniej pensji ok. 2300 zł dawało coś koło 657litrów.

W maju 2009 ON kosztował ok. 4 zł ale przy średniej pensji ok. 3200 zł wychodziło że mozemy kupić średnio ok. 800 litrów.

Dziś ON kosztuje ok. 5,20 ( u mnie od 5,27 do 5,39) co przy pensji na poziomie 3600 zł daje 692 litry. ( dane ; mrc.tychy.pl , a wynagrodzenie podane brutto- wiadomo do ręki mniej)

Jest fajnie, w przeciagu 10 lat nasze średnie dochody wzrosły o całe 35 litrów ON. Biorąc pod uwagę że w międzyczasie znacznie zdrożała: woda, ścieki, prąd, ciepło, gaz, śmieci, podatki od nieruchomości, VAT, zniesiono niektóre ulgi podatkowe co w istocie spowodowało wzrost podatków, podniesiono składki np. ubezp. zdrowotne, to nie wiem czy z tych 35 litrów ON wiecej powinnismy się cieszyć. Jak tak dalej pójdzie to poziom krajów zachodniej Europy może uda się dojść gdzieś za jakieś skromne 370 lat! (Tylko że ropy ponoć starczy jeszcze na 30 - 50 lat):smile:

Edytowane przez Bumer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumer

to "generalnie od jakiegoś czasu jest fajnie" odnosiło się do tego, że kilka miesięcy temu wszystko wskazywało na tankowanie w granicach 6zł i więcej, ale trzyma się tej piątki i choć tyle dobrego, a prawda jest taka, że wszystko drożeje tylko pensje ciągle takie same, no ale to inny temat :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumer

to "generalnie od jakiegoś czasu jest fajnie" odnosiło się do tego, że kilka miesięcy temu wszystko wskazywało na tankowanie w granicach 6zł i więcej, ale trzyma się tej piątki i choć tyle dobrego, a prawda jest taka, że wszystko drożeje tylko pensje ciągle takie same, no ale to inny temat :)

Pozdrawiam :)

Dodać do tego paliwo droższe w całej UE.. we Włoszech 1,7-1,8 ojro a o Skandynawii nie wspomnę...

Mała cikawostka: na gazie z Austrii przejechałem zamiast +/-370km (sprawdzone w PL,IT,DE,DK,NOR,San Marino :smile:, S, SLO) całe 418km. O ile dobrze pamiętam to na benie z Austrii też zawsze przejeżdżałem dużo więcej niż nomalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Mario o co Ci chodziło i co miałeś na mysli.

Wykorzystałem słowo "fajnie" dla swojego celu. Nie miej mi za złe że Cię "wykorzystałem":smile:

Pozdrawiam

Bumer

to "generalnie od jakiegoś czasu jest fajnie" odnosiło się do tego, że kilka miesięcy temu wszystko wskazywało na tankowanie w granicach 6zł i więcej, ale trzyma się tej piątki i choć tyle dobrego, a prawda jest taka, że wszystko drożeje tylko pensje ciągle takie same, no ale to inny temat :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wątku - w ubiegły weekend uderzając do Korbielowa zachęcony zapowiedziami przedłużyłem sobie podróż po A1 żeby w końcu ten "szumny" most zobaczyć - ano trochę się rozczarowałem, bo w telewizji to jakoś taki większy i dłuższy:P - ale co sobie JasMos-a i Pniówka pooglądałem to moje;) najważniejsze, że jest już otwarty i można całą autostradą od Pyrzowic do Czech pośmigać a i zobaczymy, jak długo się w tym stanie utrzyma (vide: zwężki - Żory)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...