Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

JC

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Greg napisał:

Wczoraj wieczorem byłem na Skolnity.

Śniegu (dobrego) - było w bród.  Żadnych przetarć, zlodowaceń etc. Przed 21 lekki deszczyk przerodził się w konkretny opad śniegu, więc dzisiaj pewno bajka.

Zgadza się, w sobotę było plus 12C a warunki idealne i twardy podkład.

Skolnity osłonięte od Halnego chyba najmniej ucierpiało - przed ociepleniem był tam niezły beton, bo było parę dni powyżej zera, a w nocy przymarzało i śnieg się dobrze związał. Większość ośrodków wyżej położonych miało całą dobę na minusie i śnieg się tak dobrze nie związał.

Dzisiaj karnety za pół ceny, Skolnity każdy poniedziałek do końca sezonu rabat 50%  na wszystkie karnety.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

W niedzielę 7 lipca odbyło się otwarcie pierwszej familijnej trasy rowerowej na Skolnitym. Jak wspominał prezes stacji Janusz Tyszkowski, kolej linowa od początku swojej działalności zamierzała otworzyć się latem na rowerzystów, jednak budowa profesjonalnych tras rowerowych stała się możliwa dopiero dzięki wejściu do Grupy Pingwina.

Więcej na ten temat

 

Projekt bez tytułu.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JC napisał:

W niedzielę 7 lipca odbyło się otwarcie pierwszej familijnej trasy rowerowej na Skolnitym. Jak wspominał prezes stacji Janusz Tyszkowski, kolej linowa od początku swojej działalności zamierzała otworzyć się latem na rowerzystów, jednak budowa profesjonalnych tras rowerowych stała się możliwa dopiero dzięki wejściu do Grupy Pingwina.

Więcej na ten temat

 

Projekt bez tytułu.jpg

Jest jakaś szansa na rozwój narciarski tego ośrodka ? Fajna rodzinna stacja jednak te dwie trasy to trochę mało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z córką odwiedziliśmy Skolnity w celu zabawy na trasie Zygzak. Miło zaskoczyła nas promocja na bikepassy :D. Do jednego karnetu całodniowego (79 zł), drugi taki sam za 1 zł. Rowery z wypożyczalni - dla dorosłych mają Meridę, więc dostał mi się jakiś full tej marki.

Sama trasa dla wyjadaczy DH pewnie wyda się nudna, w końcu to rodzinna trasa o kolorze zielonym. Dla początkujących jest jednak idealna. Na 4km z kawałkiem są ostre zakręty, muldy, kilka kładek - jednak bez ekstremów. Wywrócić się można wszędzie i do końca trzeba trzymać koncentrację - nawet na łatwej trasie - więc uwaga!

Ludzi na trasie niezbyt dużo, tłoku nie było. Chociaż turystów do góry trochę wyjeżdżało - całe szczęście bez rowerów.

W sierpniu mają otwierać kolejne trasy - trudniejsze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Byłem dzisiaj na Skolnitym, Skolnitach ? 

Zabrałem dzisiaj rodzinę i bliskich. Ja i świetnie jeźdżący syn mieliśmy dobrą zabawę, ale francuski szwagier i jego nastoletnie dzieci trochę mniejszą. Dzieciaki po pierwszym ciężkim zjeździe (kilka gleb, spotkanie z drzewem) miały dosyć. Szwagier się nie poddał i czwarty, ostatni zjazd miał już bezkolizyjny. Przyznaję, że przeceniłem ich możliwości po jazdach na bielskiej Cygance (szwagier zaliczył także Twistera i Rock and Rollę). Ale powszechne opinie, że Skolnity takie łatwe też uśpiły moją czujność. Kilka, stromych i ostrych zakrętów o 180 stopni na początkujących robi mrożące krew w żyłach wrażenie (no może trochę przesadziłem). 

Póki co trzeba korzystać bo traska jest świeża, gładka, a i ludzi nie za wiele mimo święta. Przy odpowiedniej prędkości daje sporo radości. 

Edytowane przez andy-w
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Byłem dzisiaj na Skolnitym, Skolnitach ? 

Zabrałem dzisiaj rodzinę i bliskich. Ja i świetnie jeźdżący syn mieliśmy dobrą zabawę, ale francuski szwagier i jego nastoletnie dzieci trochę mniejszą. Dzieciaki po pierwszym ciężkim zjeździe (kilka gleb, spotkanie z drzewem) miały dosyć. Szwagier się nie poddał i czwarty, ostatni zjazd miał już bezkolizyjny. Przyznaję, że przeceniłem ich możliwości po jazdach na bielskiej Cygance (szwagier zaliczył także Twistera i Rock and Rollę). Ale powszechne opinie, że Skolnity takie łatwe też uśpiły moją czujność. Kilka, stromych i ostrych zakrętów o 180 stopni na początkujących robi mrożące krew w żyłach wrażenie (no może trochę przesadziłem). 

Póki co trzeba korzystać bo traska jest świeża, gładka, a i ludzi nie za wiele mimo święta. Przy odpowiedniej prędkości daje sporo radości. 

To jak jest w końcu z tą trasą?

JC mówi, że bardzo łatwa, Ty że bardzo trudna.

Do tej pory byłem tylko w Bielsku i udaje mi się zjechać z tych zielonych tras (Stefanka i Cyganka) ale i tak mam spore problemy.

Jest sens żeby się wybierać do Wisły? Czy w rzeczywistości, ta trasa wcale nie jest zielona i nadaje się tylko dla doświadczonych rowerzystów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WojtekM napisał:

Łatwa. 

A moim zdaniem łatwa nie jest.

Byłem tam dzisiaj z żoną i córką i łatwo nie było. Skusiliśmy się powszechną opinią, że zielona i że dla dzieci i że dla początkujących itd, itd.

Filmy na YT (także i ten Jacka) nie oddadzą prawdziwego nachylenia kilku moim zdaniem naprawdę stromych  i trudnych do pokonania zakrętów - zaznaczam, że piszę jako początkujący. 

Skoro facet (Spiochu) wyżej pisze, że Stefanka i Cyganka sprawiają mu problemy - to trzeba powiedzieć, że łatwiej na Skolnitym miał nie będzie.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, los_dell_rio napisał:

Skoro facet (Spiochu) wyżej pisze, że Stefanka i Cyganka sprawiają mu problemy - to trzeba powiedzieć, że łatwiej na Skolnitym miał nie będzie.

Stefankę udało mi się przejechać w całości za 3 czy 4 podejściem. Wcześniej, na dwóch zakrętach musiałem sprowadzać rower. (Jechałem na fullu z wypożyczalni)

Obie trasy jadę bardzo wolno, prawie cały czas hamując, ale gleb nie zaliczam.

Czy w takim układzie jest sens próbować jazdy w Wiśle, czy będzie to zbyt niebezpieczne?

Nastawiam się na ciężka walkę, ale nie chciałbym się uszkodzić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, los_dell_rio napisał:

A moim zdaniem łatwa nie jest.

Byłem tam dzisiaj z żoną i córką i łatwo nie było. Skusiliśmy się powszechną opinią, że zielona i że dla dzieci i że dla początkujących itd, itd.

Filmy na YT (także i ten Jacka) nie oddadzą prawdziwego nachylenia kilku moim zdaniem naprawdę stromych  i trudnych do pokonania zakrętów - zaznaczam, że piszę jako początkujący. 

Skoro facet (Spiochu) wyżej pisze, że Stefanka i Cyganka sprawiają mu problemy - to trzeba powiedzieć, że łatwiej na Skolnitym miał nie będzie.

Trasa jest łatwa. Ale zgadzam się, że osoba, która nigdy nie jeździła na bandach i w dodatku pokonujących różnicę poziomów, może mieć problem. Ja to porównam do początków na nartach. Też nam się wydaje, że najbardziej płaski stok jest zbyt stromy dla nas. A z czasem...

Ja sam na tej zielone trasie, nie szalałem. Jadę płynnie, ale bez skoków.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JC napisał:

Ja to porównam do początków na nartach. Też nam się wydaje, że najbardziej płaski stok jest zbyt stromy dla nas. A z czasem...

Tylko na nartach, trasy zielone to są w pełni bezpieczne, płaskie pólka. Na niebieskich, również jest szeroko, a drzewa czy słupy na trasie, zabezpieczone materacami i/lub siatkami.

Gdyby wytyczyć taki nawet płaski, ale wąski skicross, między drzewami i reklamować jako trasę dla początkujących i rodzin to karetki by nie nadarzały ze zbieraniem poszkodowanych.

Skąd wynika różnica? Początkujących rowerzystów jest bardzo niewielu, a jeszcze mniej wybierze się na takie trasy. Większość ludzi w większym, lub mniejszym stopniu jeździ na rowerze całe życie.  Umie skręcać, hamować, przejeżdżać nierówności (Np. krawężniki) i z łatwością utrzymuje równowagę. JC pisze że jest początkujący, a jest równie doświadczonym rowerzystą co narciarzem. W górach, jak się domyślam, też sporo jeździł, jedynie nie po takich ścieżkach.

Edytowane przez Spiochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Spiochu napisał:

JC pisze że jest początkujący, a jest równie doświadczonym rowerzystą co narciarzem. W górach, jak się domyślam, też sporo jeździł, jedynie nie po takich ścieżkach.

I tu się mulisz. Hip Hopa była moją pierwszą w życiu tego typu trasą, którą przejechałem na rowerze! Zjechałem 4 razy. Zielony Zyg Zak jest drugą trasą, przejechałem 4 razy. To całe moje doświadczenie. Oczywiście jeżdżę na rowerze, ale nie po górskich trasach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JC napisał:

I tu się mulisz. Hip Hopa była moją pierwszą w życiu tego typu trasą, którą przejechałem na rowerze! Zjechałem 4 razy. Zielony Zyg Zak jest drugą trasą, przejechałem 4 razy. To całe moje doświadczenie. Oczywiście jeżdżę na rowerze, ale nie po górskich trasach. 

Przeczytaj jeszcze raz:

" JC pisze że jest początkujący, a jest równie doświadczonym rowerzystą co narciarzem. W górach, jak się domyślam, też sporo jeździł, jedynie nie po takich ścieżkach. "

Jak widzę wszystko się zgadza. Nawet zamieszczasz relacje z górskich wycieczek:

 

 

 

Ja na rowerze nie jeżdżę wcale, nawet go nie posiadam. W ciągu ostatnich 20 lat, wsiadałem na rower kilka razy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...