Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

W objęciach Syren


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Wspomnienie Grecji i tamtejszych jachtów, żaglowców nie dawało mi spokoju…

c32eda6b8159c712med.jpg

…Wilk Morski odezwałsię we mnie, jeszcze bardziej, gdy w porcie w Mikołajkach spotkaliśmy piękny polski jacht „Chopin”:

6ae4e658cdb7c21bmed.jpg

W chwili obecnej jest to największa jednostka z żaglami na Wielkich Jeziorach Mazurskich.

Kajak jest fantastyczny… ale pod bielą wiatru pływać? – to coś równie fantastycznego.

Przyjaciele nie zawiedli!

Przyjechali w piątek i jachtowanie stało się realne.

„Portowa” pomieściła wszystkich i od rana byliśmy na wodzie.

daac7fda5968955bmed.jpg

Wiatr dopisywał.

5a06ce54489a51f5med.jpg

Jakież moje zdziwienie było na spotkanie z mazurskimi Syrenami…

60464def829e3392med.jpg

Ehhh piękniejszego rejsu nie miałem nigdy!

Kręciliśmy się, to tu, to tam, przerywając czas relaksu kąpielami w czystych wodach jeziora Mamry.

Pod wieczór wpłynęliśmy w Węgorapę i potem kanałem węgorzewskim dotarliśmy do portu.

d8fa1ade13e18df0med.jpg

Po pysznym obiedzie udaliśmy się na odbywający się akurat w tym czasie, w Węgorzewie XXXVII Międzynarodowy Jarmark Folkloru 2014.

Koncerty, stragany, przepyszne nalewki, wyroby regionalne i ludowe – coś niesamowitego!

3be0cabed5c63770med.jpg

Piękny dzień, pięknie się skończył…

…zachód Słońca na Mamrach? Popatrzcie:

8e15370cc9738268med.jpg

Wieczorek i noc w żeglarskim stylu: piwko + szanty…czas minął w oka mgnieniu.

Pobudka, śniadanko i z powrotem na wodę – kierunek Święcajty.

feb58badd4ce4406med.jpg

A tu: jak zwykle, na tym jeziorze – mimo upału, wiatr pięknie gra na wantach, łódka ostrzydostarczając w nasze żyły moc adrenaliny.

Dopływamy do Ogonek i najpiękniejszej tawerny jaką widziałem…

4a409410f2319305med.jpg

Znajduje się ona przy ośrodku „Ognisty ptak”.

Bar stylizowany na starodawny szkuner, kominek na latarnię morską, fortepian ozdobiony rafą koralową niczym z „Piratów z Karaibów” – nawet w podłodze szyba, a za szybą, na dole skarb.

Mnóstwo pięknych modeli żaglowców, a na jednej ze ścian – niesamowity drewniany kajak.

efb7054cb885de69med.jpg

Świetne miejsce!

Nie wiem jak to jest skonstruowane, że w doborowym towarzystwie, w pięknych okolicznościach przyrody – czas, ten niezwykły czas mija tak nieubłaganie szybko?

Mazury urzekają…

…jak ktoś się raz zakocha – to na zabój!

„Biegnąca po falach” żegna w pełnej krasie…

84624c6d5307320bmed.jpg

…a my wracamy do rzeczywistości bogatsi o nowe wspomnienia.

Wakacje jeszcze trwają…

…minie kilka miesięcy i inny zew się odezwie w człowieku, ten górski, narciarski – już się nie mogę doczekać!

pozdrawiam

marboru

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...