Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co słychać w Tyrolu, czyli nowości na zimę 14/15


JC

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie się najbardziej podoba nowa gondola w See, bo to nowy teren, nowe trasy... i wygląda na to, że idzie w stronę Serfsus-Fiss-Ladis, może kiedyś połączą.

Tunel na Kaunertalu, tez fajny, bo też nowe trasy itd.

Nowe krzesła w Ehrwald, na Steinplatte.

Są jeszcze jakieś plany w Alpbachtal i Kitzbuhel

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Steinplatte to mi chodzi po głowie już ze dwa sezony. Jakoś nie mogę tam dotrzeć. Trzeba spiąć portki i w tym sezonie chociaż na trzy-czterodniówkę skoczyć. Jeden z najbliższych ośrodków.

Pozdrawiam.

Szału to Steinplatte nie robi - na więcej niż 1 dzień nie warto , chyba,że familijnie do nauki pierwszych szusów , ale w okolicy jest kilka ciekawszych opcji , typu Kitzbuehel , czy Skiwelt , a z małych Fieberbrunn i St Johann in Tirol.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Steinplatte to mi chodzi po głowie już ze dwa sezony. Jakoś nie mogę tam dotrzeć. Trzeba spiąć portki i w tym sezonie chociaż na trzy-czterodniówkę skoczyć. Jeden z najbliższych ośrodków.Pozdrawiam.
Tak jak Juras pisze, 1 dzień i OK, fajnie, i raczej przy okazji:- czy to w drodze do niedalekich a dużo większych SkiWelt lub Kitzbühel- albo safari po ośrodkach rejony Schneewinkl (tani skipass): oprócz Steinplatte, także niezłe choć leciwe St. Johann, b. fajne Fieberbrunn, i ew. małe Pillersee-Hochfilzen ...to już dla koneserów ;)Zaletą jest odległość - to tylko jakieś 60km od Salzburga - to nieraz upraszcza logistykę.Warto zjechać na niemiecką stronę, do Bawarii - narciarsko szału nie ma, ale jest fajna i tania knajpka na dole (taniej niż w AT), i do tego jedna rzecz dość niezwykła: w drodze powrotnej bramki na środku trasy :) tak, nie do wyciągu, a na trasie :) Po prostu jest osobny tańszy skipass na część niemiecką, żeby wjechać do AT, trzeba mieć pełny, nieco droższy :)

DSCN5143.jpg

DSCN5146.jpg

Wracając do nowości w Tyrolu ...przypomniało mi się: w Obertilliach (Osttirol/Tyrol Wschodni) - powstaje nowa 10-os. gondola zamiast starego, niemiłosiernie wolnego krzesła (20 min. do góry?)Zakładam, że będzie szybka (bo nowa) - to będzie min. 600 m deniwelacji, więc sporo, będzie warto kręcić kółeczka góra-dół na 2 całkiem niezłych trasach. Jak dotąd byłem tam raz, jakieś 3 godziny (i wystarczy), ale teraz chętnie wrócę, może przy okazji Sillian ...a może nawet na cały dzień :)

obertilliach_01 copy.jpg

Jeszcze dla uzupełnienia, wcześniej wspomniałem o See - fotka zrobiona na wiosnę z nową/przyszłą mapką.To mniej więcej tam gdzie gdzie Ischgl, See to sąsiedni, mniejszy ośrodek w dolinie. Powstaje nowa gondola, w nowym terenie, z nowymi trasami - warto miejsce odwiedzić, teraz tym bardziej.

DSCN1010.jpg

DSCN5143.jpg.77f3454b0f4076e4007e2671d5016c72.jpg

DSCN5146.jpg.07e81ee9eaed60181dce4b8bbd35aed4.jpg

57da82a583dad_obertilliach_01copy.jpg.9dc2dd8b7c072cc18aeb3c23cfb61608.jpg

DSCN1010.jpg.5b6175ad297a82711054bc9591aa770b.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Ischgl (nie tylko dlatego że jadę tam w grudniu)... to jest info z Bergfexu odnośnie budowy gondolki:

MILESTONES 3-S PARDATSCHGRAT A2

05.06.2013

Approval in accordance with nature protection law is issued by the offices of the Tyrolean state government

20.06.2013

Approval for construction in accordance with cable car regulations is issued by the Republic of Austria’s Federal Ministry for Transport, Innovation and Technology

20.06.2013

Start of construction

Provisional start-up: Winter 2014/15

Zima tuż tuż... nie to, żebym miała stresa, ale chciałabym się nią przejechać...:rolleyes::

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
20.06.2013 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Ischgl (nie tylko dlatego że jadę tam w grudniu)... to jest info z Bergfexu odnośnie budowy gondolki:

MILESTONES 3-S PARDATSCHGRAT A2

05.06.2013

Approval in accordance with nature protection law is issued by the offices of the Tyrolean state government

20.06.2013

Approval for construction in accordance with cable car regulations is issued by the Republic of Austria’s Federal Ministry for Transport, Innovation and Technology

20.06.2013

Start of construction

Provisional start-up: Winter 2014/15

Zima tuż tuż... nie to, żebym miała stresa, ale chciałabym się nią przejechać...:rolleyes::

Jestem ciekawy czy po wizycie w Ischgl nie będziesz chciała wracać w to miejsce jak do Schladming :-)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Ischgl (nie tylko dlatego że jadę tam w grudniu)... to jest info z Bergfexu odnośnie budowy gondolki:

MILESTONES 3-S PARDATSCHGRAT A2

05.06.2013

Approval in accordance with nature protection law is issued by the offices of the Tyrolean state government

20.06.2013

Approval for construction in accordance with cable car regulations is issued by the Republic of Austria’s Federal Ministry for Transport, Innovation and Technology

20.06.2013

Start of construction

Provisional start-up: Winter 2014/15

Zima tuż tuż... nie to, żebym miała stresa, ale chciałabym się nią przejechać...:rolleyes::

Kiedy dokładnie jedziesz? Też tam będę w grudniu....

Prace przy gondola idą na całego - górna stacja , wszystkie podpory i lina już stoją -tydzień temu , jak tam byłem na rowerach ostro pracowali przy dolnej stacji -zdążą na pewno.Obok Schladming to mój ulubiony ośrodek - teraz cenię go nawet wyżej ze względu na lepsze warunki do freeride'u.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, mam blisko gondolki - zawsze sprawdzam adres zanim coś klepnę :)

Ten wyjazd będzie 2 osobowy więc raczej pokój ze śniadaniem a nie apart, ale zapiszę sobie w ulubionych na tzw. przyszłość :)

A tak poza tym to... już się nie mogę doczekać zimy - zostało 59 dni do Pucharu Świata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...