Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

W Soelden rusza sezon


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Ponton, materac,płetwy,maska do nurkowania, parasol słoneczny, ręczniki juz spakowane do boxa. Kupione ubezpieczenia i zielona karta. Jutro zaczynam wakacje, a tu taka nowina,- rozpoczyna się sezon narciarski! Mówię do żony, wezmy jeszcze narty, a ona, żebym się nie wygłupiał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 9 months later...
W Soelden rusza sezon narciarski! Od 12 września będą czynne pierwsze koleje i trasy na lodowcu!

To ja mam pytanie do drogich forumowiczów. Dziś się tak szczęśliwie okazało, że 12-go listopada mam być we Wiedniu, więc biorąc pod uwagę Święto Niepodległości zaczynam planować wyjazd na lodowiec w okolicach tych dat - 8-11 listopada prawdopodobnie. W tym terminie zwykle jeździłem na Stubai i wiem czego można się tam spodziewać. Podobnie z Hintertuxem. Zacząłem natomiast rozważać listopadowe narty w Soelden. Czy ktoś może podpowiedzieć, czego można się spodziewać po Soelden w porównaniu z takim np. Stubaiem w pierwszej połowie listopada? Wiem, że to będzie bardzo zależeć od pogody, ale generalnie narciarsko jest wtedy ciekawiej gdzie? Bardzo subiektywne opinie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może podpowiedzieć, czego można się spodziewać po Soelden w porównaniu z takim np. Stubaiem w pierwszej połowie listopada?

:tongue: Np. tego że jak uznają że za mało ludzi jest to lekki wiatr wykorzystają jako pretekst do zamknięcia nawet orczyków, bez żadnego ostrzeżenia tudzież wyjaśnienia, oczywiście ochoczo przytulając pieniążki skasowane za karnet odbity, czyli przeszedłeś raz przez bramkę dojechałeś do połowy wyciągu wysiadaj i spadaj nie dyskutuj bo i tak nie ma z kim:tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:tongue: Np. tego że jak uznają że za mało ludzi jest to lekki wiatr wykorzystają jako pretekst do zamknięcia nawet orczyków, bez żadnego ostrzeżenia tudzież wyjaśnienia, oczywiście ochoczo przytulając pieniążki skasowane za karnet odbity, czyli przeszedłeś raz przez bramkę dojechałeś do połowy wyciągu wysiadaj i spadaj nie dyskutuj bo i tak nie ma z kim:tongue:

Ale,ale nie przesadzaj z tego co zanotowałem to jeżdziliśmy 1godzinkę 40 min i dostaliśmy kopa :tongue: a potem to już było zwiedzanie Solden :stupid:

Ps. Cosforth240 tu nikt nie będzie wróżył z fusów,wybacz

Teoretycznie warunki w tym okresie mogą być na lodowcach Tyrolskich dość dobre,ale praktycznie różnie z tym bywa

Wszystko zależy kiedy zacznie porządnie mrozić w nocy,bo wtedy opady śniegu będą tylko poprawiały warunki na lepsze

Tak to wyglądało rok temu http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/19420-Solden-amp-Pitztal-amp-Kaunertal-03-08.11.2014?highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]Ps. Cosforth240 tu nikt nie będzie wróżył z fusów,wybacz

Teoretycznie warunki w tym okresie mogą być na lodowcach Tyrolskich dość dobre,ale praktycznie różnie z tym bywa

Wszystko zależy kiedy zacznie porządnie mrozić w nocy,bo wtedy opady śniegu będą tylko poprawiały warunki na lepsze

Tak to wyglądało rok temu http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/19420-Solden-amp-Pitztal-amp-Kaunertal-03-08.11.2014?highlight=

Nie do końca mnie zrozumiałeś. Ja zdaję sobie sprawę z kaprysów pogody i że nie da się jej przewidzieć, czy będzie wiatr/czy nie; czy będzie słońce/czy będzie ciapać śniegiem. Mnie bardziej chodziło o porównanie walorów narciarskich Stubai/Hinterux vs. Soelden (chodzi mi o trasy, infrastrukturę) w okresie połowy listopada zakładając jakieś średnie warunki pogodowe dla listopada. Wiadomo, że Soelden w szczycie sezonu nie warto porównywać ze Stubaiem, na korzyść Soelden, bo to po prostu znacznie większy ośrodek narciarski, ale w pierwszej połowie listopada chodzi tylko jego mała część. Stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie do drogich forumowiczów. Dziś się tak szczęśliwie okazało, że 12-go listopada mam być we Wiedniu, więc biorąc pod uwagę Święto Niepodległości zaczynam planować wyjazd na lodowiec w okolicach tych dat - 8-11 listopada prawdopodobnie. W tym terminie zwykle jeździłem na Stubai i wiem czego można się tam spodziewać. Podobnie z Hintertuxem. Zacząłem natomiast rozważać listopadowe narty w Soelden. Czy ktoś może podpowiedzieć, czego można się spodziewać po Soelden w porównaniu z takim np. Stubaiem w pierwszej połowie listopada? Wiem, że to będzie bardzo zależeć od pogody, ale generalnie narciarsko jest wtedy ciekawiej gdzie? Bardzo subiektywne opinie mile widziane.

w połowie listopada rusza nie lodowcowa cześć Solden ( sprawdz kiedy dokładnie) i to jest termin od kiedy naprawdę warto odwiedzić ten ośrodek .... ( tak samo jak na tux-ie otwierają orczyk Kaserer 2 to wiadomo - warunki na lodowcu doskonałe).

odpada ci wtedy wjazd samochodem pod lodowiec a ruszasz tam z centrum Solden gondola plus na nartach....

czy warto .... ? dla mnie Solden to jeden z najlepszych ośrodków w Europie :) ma swój klimat.... i te trasy :eek:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomniałem sobie o filmie z tamtego roku :eek:

byłem w Solden w tamtym roku (grudzień) z poznanym na forum Sławkiem który miał kamerę ....

od 3:25 masz Solden i gondolę na Gigfjochu od 3:55 praktycznie do końca jest film z lodowca :)

5:50 możesz zobaczyć mój awatar na żywo :) i 7:25 też jadę :)

widok z 8:40 idalej urywa mi dupę :) i tam uwielbiam jeżdzić - nigdy nie ma kolejki do tej gondoli :)

Gurgli nie ma na filmie .... zapomniałem dodać :) ale byliśmy też było super - jechaliśmy na pogodę - nie zawiodła :stupid:

ps: film jest mega nudny hehe

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Wczoraj wróciliśmy po 4 dniach jazdy w Tyrolu. Pogoda niegrudniowa - 100% słońca, ciepło, w ciągu dnia do 7,8 stopni na dole tras. W dolinie wiosennie. Jeździło się nam wybornie, pierwszy dzień w Solden, gdzie dla mnie numerem 1 jest czerwona 5 :) Następnego dnia pojechaliśmy do Gurgli i tam już zostaliśmy. Jest tam znacznie mniej ludzi niż w Solden, przygotowane naprawdę dużo tras, zero kolejek do wyciągów. Jeśli miałabym nad czymś pomarudzić, to oczywiście chciałabym więcej śniegu bo z każdym dniem robiło się bardziej lodowo i betoniasto, ale jak na tę zimę którą mamy, to jazda była wyborna. W Hochgurgl po lewej stronie ośrodka oddano nową gondolę i bardzo fajną czerwoną 20, a przy stacji gondoli znalazło się miejsce na świetną knajpę Crosspoint, mieszczącą również muzeum motocykli. Polecam!!!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbierałam się, zbierałam i wstawiam, choć od razu przepraszam za jakość, bo nie jeżdżę z aparatem.Parę ujęć nienarciarskich. Jak już wspominałam dużym wydarzeniem w Gurglach było otworzenie nowej gondoli, z bardzo fajną czerwoną 20, a stację dolną gondoli zajmuje knajpa Crosspoint, która moim skromnym zdaniem ma szansę stać się kultową. Zgadza się tam wszystko: jedzenie, wystrój, klimat, obsługa, a dodatkowo jest już początek muzeum motocykli, które będzie sukcesywnie rozszerzane. Znaleźliśmy tam nawet rzadką markę piwa Unertl, które nieodłącznie kojarzy mi się z pierwszym wyjazdem w Alpy do Leogang i pewną małą włoską knajpką, gdzie serwowano ten trunek. Od tamtej pory nigdzie go nie spotkaliśmy, aż do teraz...

IMG_3912.jpg

IMG_3916.jpg

IMG_3918.jpg

IMG_3958.jpg

IMG_3955.jpg

A narciarsko było na 5+ przy warunkach śniegowych jakie panowały jeszcze 1,5 tygodnia temu. Teraz jest pewnie idealnie.

IMG_3945.jpg

to moja skromna osoba na dole czarnej 8 i obowiązkowy banan, bo traska była cudna

IMG_3946.jpg

i rzut oka na HochgurglByło wspaniale i na pewno jeszcze tam wrócimy!!!

IMG_3912.jpg.0dd61b616ddb53a09a4057dc23079cfa.jpg

IMG_3916.jpg.76bd9d35738a532e012d0d5e45f74d14.jpg

IMG_3918.jpg.c03216ea9f6636f909faaa497b61c198.jpg

IMG_3958.jpg.ecef9f81a8167a013d4e17b803ae22a1.jpg

IMG_3945.jpg.95f972c93681a6b7d6866091dc826349.jpg

IMG_3946.jpg.b609a8ec4908b002f47b94fa4f6e4376.jpg

IMG_3955.jpg.9346ef1f5f03237ff8c24e79890af99a.jpg

Edytowane przez idealist
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, co mi się przypomniało, to uderzająca różnica w zjazdach do doliny w Solden i Gurglach. Wiem, że o popołudniowych zjazdach są różne opinie, ale my jeździliśmy tylko cztery dni i szkoda było każdego zjazdu. W Solden było ciężko, czuć było, że tą trasą zjechało już przed nami "milion" narciarzy, a w Gurglach było zaskoczenie "to już koniec?", a trasa do końca dnia była w stanie co najmniej dobrym. Potem kiedy wracaliśmy na kwaterę przez Solden widzieliśmy niedobitki zjeżdżające na dół z Gaislachkogl i wyglądało to dość komicznie, można było robić zakłady, co który narciarz zaliczy glebę :wink: Samo Solden od 16.30-17.00 zamieniało się w wielką imprezownię, przypomina mi Ischgl, nie do końca moje klimaty. A zaledwie ok.10km dalej w głąb doliny dojeżdżamy do Langenfeld, które uwielbiam. Jest to urokliwe miasteczko, oferujące wiele kwater i niezwykle spokojne, wieczorny spacer tam to był dla nas czysty relaks. Będąc tam warto odwiedzić termy Aqua Dome, dla mnie numer 1 wśród term, polecam!!!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...