Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 14/15


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Poniwiec już od kilku lat stara się funkcjonować dla narciarzy po najmniejszej linii oporu. Z jednej strony postawili 4-osobową kanapę, a z drugiej nie zrobili czegoś co powinno się z tym wiązać- nie zmodernizowali systemu naśnieżania. początkiem grudnia, gdy wszyscy śnieżyli na potęgę ponieważ były ku temu warunki, oni uruchomili naśnieżania dopiero wtedy, gdy zapowiadano już odwilż.

edit. Zapytałem ich o powód braku naśnieżania i oto jaką otrzymałem odpowiedź:

"Dzień dobry,

Dzisiaj w nocy pękła rura od wodociągu łączącego nowy zbiornik z systemem naśnieżania. Staramy się jak najszybciej usunąć awarię i wrócić do naśnieżania. Niedługo uruchamiamy armatki z powrotem.

My też się niecierpliwimy."

Edytowane przez jaro_89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mroźna ,ale z symbolicznymi tylko opadami śniegu pogoda ma otrzymać się przynajmniej do 05.01.2015 Czyli jeździmy w tym sezonie po śniegu ,,Wytwarzanym sztucznie przez armatki śnieżne lub dysze śnieżne przy temperaturach poniżej –3 °C''. Trzeba liczyć na wydajne systemy naśnieżania w naszych S.N. W planie mam wyjazd 01.01.2015 do Szczyrku i 05.01.2015 na Czantorię ??? 09.01-18.01 2015 w Alpy i tu już bez?

Edytowane przez janek57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem. Zaraz wstawię zdjęcia, to sami zobaczycie jak było.

Hej,

Też dzisiaj byłem w godzinach od 8-13. Przez pierwsze 2 godzinki fajna jazda, mało osób. Po 2 godzinach liczba narciarzy wzrosła co powodowało dłuższe kolejki, ale uważam że i tak było OK. Co do stoku to ok. 10-11 w górnej cześć zrobiły się zaspy i lód w niektórych miejscach, naśnieżanie cały czas na chyba 4 armatki. W bocznych częściach trasy widać było minerały i trawę. Uważam że jutro będzie lepiej bo będzie więcej śniegu.

Ale i tak wyjazd uważam za bardzo udany. Niestety też zdarzył się wypadek i musiał przyjechać karetka.Słyszałem że właśnie przez ten lód.

Piotr

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobudka 5:00, wyjazd z domu 6:00, na miejscu jesteśmy 7:15. Droga do Wisły fajna, potem ślisko, a odcinek dojazdowy do Złotego Gronia - totalne lodowisko. Na miejscu sporo czasu na zakup karnetów, ubranie i rozgrzanie się. O 7:50 ustawiliśmy się w kolejce do wyciągu ale kanapa ruszyła z opóźnieniem około 8:30. Pogoda super, mróz trzymał mocny, dużo słońca. Armatki śnieżyły nieustannie. Jeśli chodzi o warunki to były dobre, na dole trochę drobnych minerałów, grudek i pare płatów lodu - dało się je ominąć. Generalnie wyjazd udany.Parę zdjęć z rana

20141227_072537.jpg

20141227_072541.jpg

Ja

20141227_091529.jpg

Moja Aśka

20141227_091344.jpg

a w tle budowany hotel.I burza śnieżna :biggrin:

20141227_091440.jpg

20141227_072537.jpg.e2581fa0ddec87c39d99c64e33ecb781.jpg

20141227_072541.jpg.32228b233ef938537250a0c1d671af9c.jpg

20141227_091529.jpg.924b9359f9bf69bc81342d9c29946f8d.jpg

20141227_091344.jpg.ed61c7429dc2b347f1656afac6491c16.jpg

20141227_091440.jpg.788f85a16ef0165e9cebfa45b005a602.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem na stronę zdjęcia z Złotego Gronia w Istebnej. Warunki zmienne. Rano sztruksik, później zaczęły się tworzyć muldy w związku z ilością (bardzo dużą) narciarzy. Pokrywa śniegu nie jest jeszcze zbyt gruba, stąd nie wystarcza na pokrycie wszystkich nierówności terenu.

Dzisiaj do jazdy było dostępne ok 3/4 szerokości stoku. Cały czas trwa naśnieżanie. Armatki stanęły także wzdłuż wyciągu Chichot, którego uruchomienie planowane jest na początek przyszłego tygodnia. To powinno spowodować odciążenie głównej trasy i rozładowanie kolejki do krzesła.

Dzisiaj dowiedziałem się, że właściciele stacji w trakcie odwilży zastosowali "patent z lodowców". Przykryli najbardziej narażone na wytopienie fragmenty stoku matami. Dzięki temu śnieg całkowice nie stopniał, a na stoku pozostał ubity podkład. Da się!?

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Też dzisiaj byłem w godzinach od 8-13. Przez pierwsze 2 godzinki fajna jazda, mało osób. Po 2 godzinach liczba narciarzy wzrosła co powodowało dłuższe kolejki, ale uważam że i tak było OK. Co do stoku to ok. 10-11 w górnej cześć zrobiły się zaspy i lód w niektórych miejscach, naśnieżanie cały czas na chyba 4 armatki. W bocznych częściach trasy widać było minerały i trawę. Uważam że jutro będzie lepiej bo będzie więcej śniegu.

Ale i tak wyjazd uważam za bardzo udany. Niestety też zdarzył się wypadek i musiał przyjechać karetka.Słyszałem że właśnie przez ten lód.

Piotr

Armatki były co najmniej 3 u góry od strony Chichota i 4 od strony Zagronia. A muldy u góry były sypkie i raczej mało przeszkadzające, lodu poza płaskim odcinku na dole nie spotkaliśmy. Ale to tylko takie moje odczucia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy na Złotym Groniu od 13-15.

Jak dla mnie bardzo słabo, było już dużo przetarć, ogromne muldy u góry. Ma ludzi nie pozwalała pojeżdzić, ponad 2 godziny - 5 zjazdów.

Po 15 powrot i po drodze na Zagroń a tam o dziwo rewelacja, jedynie troche lodu, ciągłe nasniezanie. Karnet 1h - jazdy więcej niż na złotym groniu.

W popołudniowych godzinach wg. mnie Zagroń wypada lepiej.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z FB Wisła Stożek

W niedzielę 28.12 krzesełko czynne w godz 9-16. Jeździć będzie można (na razie) tylko po trasie niebieskiej (nartostrada). Czynny będzie też wyciąg talerzykowy na dolnej polanie.Cały czas intensywnie naśnieżamy trasę czerwoną."

To 'intensywnie' jest mocno względne.... ale nasnieżanie działa.

pozdarwiamM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś był dzisiaj na Złotym Groniu w Istebnej to proszę o info jakie warunki. Jutro sie wybieram.

Byłem dzisiaj na Złotym Groniu (9.00-12.30) i na Zagroniu (13.00-15.30) - wspólny karnet przetestowany - działa.

O warunkach tutaj już napisano - generalnie zgadzam się z przedmówcami - rewelacji zdecydowanie nie było: śniegu malutko, stok zawężony, ludzi dużo - czyli szybko pojawiły się muldy. Dodatkowo minerały i placki lodu.

Trzeba więc było ciągle skupić się na tym, żeby wybrać jakiś optymalny tor jazdy, który da choć odrobinę radości.

W starej skali szkolnej 1-6 dałbym warunkom na stoku ocenę dostateczne.

Filmiki

[video=youtube_share;tPPIdNQ5kkM]

[video=youtube_share;7Jp_WFwGfNs]

Po 9 zjazdach na Zotym Groniu, przeniosłem się na Zagroń - i tu zgadzam się z Tikeyo - było zdecydowanie mniej ludzi. Od 14.30 wyjazdy wyciągiem praktycznie bez kolejki na bieżąco.

Warunki na stoku podobnie jednak bez rewelacji - mniej muld, ale więcej betonu/lodu i minerałów.

Jednak mimo braku kolejki na wyciągu, ludzi na stoku było i tak sporo - głównie z powodu jego zawężenia, gdyż śniegu do jeżdżenia było chyba tak na jednej trzeciej części trasy (nr 1).

Filmik

[video=youtube_share;fXpqEV9882U]

Jednak mimo to, że warunki nie były najlepsze, to, o dziwo, miałem z rodziną naprawdę sporo radości z jazdy - może z racji poświątecznego nastroju, może za przyczyną słonecznej mroźnej pogody.

Chyba wolę muldy/lód/minerały, ale na mrozie, niż błoto pośniegowe z ubiegłorocznego okresu przed sylwestrem.

Rozumiem, że właściciele ośrodków mieli dylemat - czy przygotować lepiej stok i go dzisiaj nie otwierać (jak Nowa Osada), czy dać ludziom jednak trochę uciechy (i przy okazji oczywiście zarobić).

Ja osobiście jestem im wdzięczny za dzisiejsze otwarcie, choć z drugiej stronie nie spierałbym się z opinią, że ktoś zawiódł się na dzisiejszych słabych warunkach i wolałby, że jednak dzisiaj dosypali śniegu, a dopiero jutro wpuścili ludzi.

Dodatkowo myślę, że jutro będzie odrobinę lepiej - gdyż trochę tego śniegu dzisiaj w czasie dnia naprodukowali, a i w nocy pewnie też armatki pójdą całą mocą - więc jutro (szczególnie rano) powinno być lepiej, niż dzisiaj - bo wg mnie główna przyczyna słabych warunków to po prostu mało śniegu.

Taka jeszcze myśl odnośnie Zagronia - na wyciągu mi się nasunęło - po przebudowie terenu dla trasy 2 (oczywiście dzisiaj nieczynnej) potencjał tego stoku zdecydowanie wzrósł - jak napada naturalnego śniegu (bo całej szerokości armatkami raczej nie naśnieżą), to narciarze z 4 osobowej kanapy się rozjadą na dwie strony stoku (znaczy na dwie trasy :happy:) i nie powinno być tłoku - ale to jak będzie czynna cała szerokość stoku.

Edytowane przez olo
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...