Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 14/15


JC

Rekomendowane odpowiedzi

10.01 odwilż a to dobre:) nasi meteorolodzy nie potrafią trafić z pogodą na 5 dni do przodu a gdzie tam 10:) śledząc prognozy na tvn gdzie w poniedziałek podają prognozę na piętek i tak nigdy im się to nie sprawdza w ciągu tygodnia zmienia się z pięć razy a i tak pod koniec tygodnia mają sprawdzalność 90% :) zima też miała przyjść po nowym roku :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.01 odwilż a to dobre:) nasi meteorolodzy ...

Model GFS to nie nasi meteorolodzy ,ale jest to numeryczny model prognozy pogody opracowany przez Amerykańską Narodową Służbę Oceaniczną i Meteorologiczną (NOAA). Według kilku ostatnich odsłon tego modelu obecny atak zimy skończy się 02.01 ,późnej ma być coraz cieplej . W grudniu mroźnych dni będzie więc raptem 8-12 w zależności od miejsca w kraju a pozostałe to ciepłe dni z temperaturą do plus 14. Styczeń ma niestety być podobny. Trzeba będzie ,,orać'' na tym co armatki wyprodukują ,ale trochę lepsze warunki chyba dopiero będą od wtorku 30.12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Po pierwsze chciałem się przywitać, bo to mój pierwszy post. Na Soszowie byłem wczoraj od ok. godz. 12 do 15 i było ciężko: muldy na całej trasie, w dolnej części lód a dla odmiany u góry kamienie. Pomimo to byłem zadowolony, bo mogłem w końcu zapiąć swoje nowe dechy :laughing: a warunki ze względu na początek sezonu były do przewidzenia więc nie narzekam. Kumpel dzwonił dzisiaj na Poniwiec i chyba uruchomią go w Sylwestra.

Pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli był ktoś dzisiaj na Złotym Groniu, Zagroniu lub Klepkach to proszę o informację odnośnie warunków. Mam nadzieję że było lepiej niż wczoraj, a informacje są dla mnie o tyle cenne, że niewiem jeszcze gdzie we wtorek pojechać :-)

Ja się gdzieś jutro wybieram, więc wieczorem napiszę coś o warunkach. Ale na chwilę obecną to najbardziej chyba skłaniam się ku odwiedzeniu Bila w Czechach (dzisiaj ruszyli) - po wiosennych doświadczeniach u nich jakoś im bardziej ufam w tamtejsze dobre warunki przy małej ilości śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli był ktoś dzisiaj na Złotym Groniu, Zagroniu lub Klepkach to proszę o informację odnośnie warunków. Mam nadzieję że było lepiej niż wczoraj, a informacje są dla mnie o tyle cenne, że niewiem jeszcze gdzie we wtorek pojechać :-)

Byłem na Złotym od 7.30 do 10.00. Do 9.00 tragedii nie było jeżeli chodzi o ludzi, chociaż z tego co słyszałem to o 8.30 parking był pełny. Potem zagęszczenie luda na trasie masakryczne i duża ilść osób nie panująca nad jazdą. Co do trasy to nie będę sie pastwił, bo w zasadzie wszystko zostało już opisane. Każdy ocenia wg tego czego oczekuje. Ja nie oczekuje w tej sytuacji cudów. Sporo przetarć na bardziej stromych kawałkach, placki lodu, ale rano dało sie znaleźć spokojnie linie zjazdu. Część trasy obsługa "wykroiła" z jazdy siatkami.

Wg mnie przy aktualnym stanie trasy przyjemność z jazdy mozna mieć tylko rano, od samego otwarcia, do 9.30, max 10.00.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognozować to trzeba umieć

Wiem że zaraz będę miał przeciwników i innych którzy mają inne zdanie, ale zwracam się tu do wszystkich powtarzających po tych amerykanach i naszych super meteorologów, tak naprawdę to nie macie pojęcia o prognozowaniu pogody wiec nie powtarzajcie durnych prognoz robionych przez amerykanów których to nasz kraj i pogoda w nim kompletnie nic nie obchodzi. Nie mogę zrozumieć tych wszystkich argumentów że to amerykański model najlepszy. Amerykanie to też ludzie i mylą się często, wracając do prognoz nie patrzcie na prognozy bo w Polsce każda inna a na dodatek żadna nie sprawdza się więcej niż w 50%. Patrząc na prognozy trudno przewidzieć co będzie za dwa dni a tu ktoś pisał o prognozie na 02.01. a na 10.01. to chyba jakieś jaja ktoś sobie robi z ludzi kto ci w to człowieku uwierzy no chyba że jakiś naiwny dzieciak. Tak więc na dzień dzisiejszy i juro mamy mróz i sztuczny śnieg z armatek co będzie po jutrze i za cztery dni to się okaże, warunki coraz lepsze dlatego trzeba myśleć o wyjeździe na narty a tych wszystkich prognostyków zostawiam w strefie snów niech śni im sie jak to pięknie powtórzyli pogodę po amerykanach czy naszych specjalistach od siedmiu boleści. Metra śniegu pod nartami dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Złotym od 7.30 do 10.00. Do 9.00 tragedii nie było jeżeli chodzi o ludzi, chociaż z tego co słyszałem to o 8.30 parking był pełny. Potem zagęszczenie luda na trasie masakryczne i duża ilść osób nie panująca nad jazdą. Co do trasy to nie będę sie pastwił, bo w zasadzie wszystko zostało już opisane. Każdy ocenia wg tego czego oczekuje. Ja nie oczekuje w tej sytuacji cudów. Sporo przetarć na bardziej stromych kawałkach, placki lodu, ale rano dało sie znaleźć spokojnie linie zjazdu. Część trasy obsługa "wykroiła" z jazdy siatkami.

Wg mnie przy aktualnym stanie trasy przyjemność z jazdy mozna mieć tylko rano, od samego otwarcia, do 9.30, max 10.00.

Witam,

potwierdzam, byłem o 8.30 i parking był już pełny! W kolejce do kolejki stało się przynajmniej 15 min., na trasie trzeba było bardzo uważać na współmieszkańców, kanapą wyjechać do góry łatwo / ale często kanapa była zatrzymywana przez obsługę bo niektórym nie było łatwo zrozumieć, że na sześcioosobową kanapę wsiąść w 7-miu się nie da - na złotym nie ma barierek otwierających się automatycznie by wpuścić chętnych na kanapę, a liczenie do 6-ciu to za wysokie wymagania dla wielu; przede mną jeden snołbordzista dwukrotnie pod rząd próbował na siódmego - jakiś miszczu, no/, zejść z niej nieco trudniej, ale było sporo osób, dla których nawet na niby łagodnej niebieskiej trasie w wyniku odcinkowego wygrodzenia nawet 3/4 szerokości, oblodzeń, licznych minerałów, trawy, lodowych brył oraz zaskoczenia, że np. na Białym Krzyżu jest mniej stromo, zjazdy to była walka o życie.

Największy plus : sypie! I to nie tylko z armat. Z każdym dniem musi być tylko lepiej. Pozdrawiam A.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna obserwacja z dzisiaj na Złotym Groniu - kto był to wie, że wysiadanie na górze z kanapy jest z zakrętem w lewo. Nie wiem czy to jakaś przypadłość narodowa, ale 80% moich dzisiejszych współpasażerów podróży, którzy podróżowali na krześle po zewnętrznej, prawej stronie krzesła, na siłę po zejściu z kanapy starało się ten zakręt w lewo pokonać po wewnętrznej i "ścinali" zapominając, że po lewej mają jeszcze co najmniej kilka osób, którym przecinają w ten sposób trasę. Efekt - kilka dzwonów typu "domino" zaraz po zejściu z kanapy. Ja rozumiem, jakby to były dzieci, ale to głownie dorośli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja z rodzinką odwiedziłem dzisiaj pomorską górkę w Trzepowie :tongue: , o warunkach nie będę pisał bo w tym przypadku miały drugorzędne znaczenie ponieważ był to nasz pierwszy dzień na deskach w tym sezonie :eek: , a tu kilka zdjęć

DSC_0031.jpg

DSC_0033.jpg

DSC_0034.jpg

DSC_0036.jpg

DSC_0039.jpg

DSC_0040.jpg

DSC_0043.jpg

ps. mój młody testował dzisiaj nowe deski :eek: o długości 110cm przy wzroście 116cm :wink:, szacun dla młodego bo dał radę bez problemu :tongue:

DSC_0031.jpg.4c341f46c4e3f695c286706cf0203195.jpg

DSC_0033.jpg.6c31c511117fc7d80b9e4e7150cc4872.jpg

DSC_0034.jpg.0a5ca22d9d1339136c7b4bee76cf4c7b.jpg

DSC_0036.jpg.9e31ebc26e7b7828b638b057086ce9c7.jpg

DSC_0039.jpg.13f2f8a4fa1b59832b73047bbd50d443.jpg

DSC_0040.jpg.1224c00b08448aa2c06b6ab1585f6757.jpg

DSC_0043.jpg.e3e007af90e489ac827e986f45042abb.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że zaraz będę miał przeciwników i innych którzy mają inne zdanie, ale zwracam się tu do wszystkich powtarzających po tych amerykanach i naszych super meteorologów, tak naprawdę to nie macie pojęcia o prognozowaniu pogody wiec nie powtarzajcie durnych prognoz robionych przez amerykanów których to nasz kraj i pogoda w nim kompletnie nic nie obchodzi. Nie mogę zrozumieć tych wszystkich argumentów że to amerykański model najlepszy. Amerykanie to też ludzie i mylą się często, wracając do prognoz nie patrzcie na prognozy bo w Polsce każda inna a na dodatek żadna nie sprawdza się więcej niż w 50%. Patrząc na prognozy trudno przewidzieć co będzie za dwa dni a tu ktoś pisał o prognozie na 02.01. a na 10.01. to chyba jakieś jaja ktoś sobie robi z ludzi kto ci w to człowieku uwierzy no chyba że jakiś naiwny dzieciak. Tak więc na dzień dzisiejszy i juro mamy mróz i sztuczny śnieg z armatek co będzie po jutrze i za cztery dni to się okaże, warunki coraz lepsze dlatego trzeba myśleć o wyjeździe na narty a tych wszystkich prognostyków zostawiam w strefie snów niech śni im sie jak to pięknie powtórzyli pogodę po amerykanach czy naszych specjalistach od siedmiu boleści. Metra śniegu pod nartami dla wszystkich.

Co do stopnia nie da się przewidzieć pogody, ale tendencje są do przewidzenia-zmiany cyrkulacji powietrza, czyli układ niżów i wyżów, o ile nie nastąpi nagła zmiana, której nie da się przewidzieć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że zaraz będę miał przeciwników i innych którzy mają inne zdanie, ale zwracam się tu do wszystkich powtarzających po tych amerykanach i naszych super meteorologów, tak naprawdę to nie macie pojęcia o prognozowaniu pogody wiec nie powtarzajcie durnych prognoz robionych przez amerykanów których to nasz kraj i pogoda w nim kompletnie nic nie obchodzi. Nie mogę zrozumieć tych wszystkich argumentów że to amerykański model najlepszy. Amerykanie to też ludzie i mylą się często, wracając do prognoz nie patrzcie na prognozy bo w Polsce każda inna a na dodatek żadna nie sprawdza się więcej niż w 50%. Patrząc na prognozy trudno przewidzieć co będzie za dwa dni a tu ktoś pisał o prognozie na 02.01. a na 10.01. to chyba jakieś jaja ktoś sobie robi z ludzi kto ci w to człowieku uwierzy no chyba że jakiś naiwny dzieciak. Tak więc na dzień dzisiejszy i juro mamy mróz i sztuczny śnieg z armatek co będzie po jutrze i za cztery dni to się okaże, warunki coraz lepsze dlatego trzeba myśleć o wyjeździe na narty a tych wszystkich prognostyków zostawiam w strefie snów niech śni im sie jak to pięknie powtórzyli pogodę po amerykanach czy naszych specjalistach od siedmiu boleści. Metra śniegu pod nartami dla wszystkich.

Muszę bronić naszego forumowego Janka, który jak dla mnie jest guru pogodowym. I jak dla mnie obojętne jest czy robi to na podstawie amerykańskich modeli, obserwacji dzikich zwierząt albo na podstawie 12 dni przed wigilią(są tacy wróżbici). Ważne, że mu się sprawdza. Ja jestem "naiwny dzieciak" i wierzę w pogodę Janka na 10.01.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoty Groń 28.12.2014Kilka fotek ze Złotego, oczywiście wczesny ranek (dzisiaj odpalili chyba 7.25!)

PH000113.jpg

PH000119.jpg

Filmik- nie obrobiony, ale widać jako tako warunki na trasiehttps://drive.google.com/file/d/0B4ejCEtgeYn0cG52ZlhGV2tOS3c/view?usp=sharing

PH000113.jpg.ab255e1b1f441ec231081f06fa4a4445.jpg

PH000119.jpg.64791f1268547af4969428e54cccae1f.jpg

Edytowane przez dembus
porpawki błędów
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klepki i Cieńków

Witam,

Widzę że nikt nie napisał o warunkach na Klepkach i Cieńkowie, więc ja napiszę.

Postanowiłem po dwóch latach przerwy zrobić rozruch. Około godziny 11 byłem w Wiśle. Miała być Nowa Osada, ale widok zapełnionych wszelkich miejsc do pozostawienia samochodu nawet w dość znacznej odległości od stoku, do tego widok kolejnych aut próbujących na siłę wjechać pod ośrodek zrewidowały natychmiast moje plany. W czasie odstawania w korku (korek praktycznie od ronda) plan był taki, aby zobaczyć Klepki a jak tam także będzie mrowisko to tym razem sobie nartowanie odpuścić. Po dojechaniu do Klepek miejsc parkingowych jeszcze trochę było, więc zapinam dechy, kupuję 10 zjazdów i jazda. To mój pierwszy raz odkąd postawiono tam kanapę. Kolejka szła dość sprawnie (max. 5 minut stania). Natomiast najbardziej przeszkadzały armaty ustawione tak, że waliły prosto w twarz jadącym na wyciągu.

Co do warunków na Klepkach: jedynie w górnej części odrobina śmieci (trochę kamieni, lodu, itp), ale dało się jechać dość szeroko. Problemem były armaty i świeży śnieg usypany pod nimi.

W trakcie zjazdów usłyszałem o tym co dzieje się wciąż w Nowej Osadzie, więc postanowiłem przejść na drugą stronę drogi i resztę dnia pojeżdzic na Cienkowie. To było około godziny 15. Najdłuższa kolejka to była ta do kasy. Kupiłem 4h, bo kolejka do wyciągu była znikoma. Od godziny 16 kolejek nie było wcale. Na tablicy pokazali, że trasa czerwona 1 gwiazdka, trasa niebieska 2 gwiazdki.

Warunki Cieńków: Na początku trasy (pierwsza górka zaraz po zejściu z krzesełka) mocno oblodzona. Niżej warunki bardzo dobre aż do samego dołu. Niewielkie muldy, które nie utrudniały jazdy. Śniegu mają więcej niż na Klepkach. W dolnej części (trasa niebieska) bardzo gruba pokrywa śnieżna, twardo, bez muld. Nie było przetarć z których wyłaziły by kamienie. Do jazdy dostępna była tylko główna część trasy wzdłuż wyciągu, ale śnieżyli bardzo intensywnie wszystkie odnogi, więc zapewne za chwilę będzie można jeździć większą szerokością.

Jazdę na Cieńkowie uważam za bardzo udaną.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...