Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 14/15


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Z wczorajszego objazdu:Stozek - czynna niebieska - czy scieżka przez las.... (jakim cudem ją naśniezyli?)Skolnity ? ponoć dzisiaj niebieskaCzantoria - w nowym roku. Słusznie, bo przedwczesne uruchomienie to tam gwarancja kamieni na trasie przez cały sezon.Ilośc armat robi wrażenie (wyżej też)

IMG_4445.jpg

Poniwiec? podobno zmaga sie z awarią rurociągu naśnieżania (w tym roku zbudowali całkiem nieżly zbiornik wody)SON - z netu wynika, że działa jedna trasa na Julianie, po golgocie jeżdza ratraki.... kiedy? zobaczymy...Nowa Osada - takiego szturmu to dawno tam nie było...... sniegu dosyć ale nie zdązył przemarznąc i został rozryty do trawy.... a kolejka hmmmm....

IMG_4442.jpg

Cienków - podobnie. Narciarze skarżyli się na lodowe kalafiory na górnej czesci trasy, nie sprawdzałem, bo Wislański skipas nie działał tam. (coś pop.. z systemem komputerowym)

IMG_4437.jpg

Klepki - mały stoczek wiec warunki niezłe ale podobnie oblężony

IMG_4441.jpg

N a kasie kartka o bardzo ciekawej treści. :-)

IMG_4440.jpg

Ogolnie to trzeba chyba jeszcze przeczekac ten tydzień bo 1. dośnieżą na poważnie a nie na chybcika a 2. skończy sie przerwa swiateczna i bedzie można dojechac do Wisły. (W niedzielę w południe korek siegał Ustronia... [:o] )Z pozytywów - naturalny opad - juz kilkanascie cm... :-)PozdrawiamMichał

IMG_4445.jpg.f42af8855c3bba476640ee6ff4fc6b59.jpg

IMG_4437.jpg.ecea01652013b2ad9252e19085334ffb.jpg

IMG_4442.jpg.6269f18d876b4f84326402e89cc0eeff.jpg

IMG_4441.jpg.00de5dd29a876fa749ba1b5f2c0d7836.jpg

IMG_4440.jpg.fa7e987dd665ad61673cfbae7ffd5513.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.01 odwilż a to dobre:) nasi meteorolodzy nie potrafią trafić z pogodą na 5 dni do przodu a gdzie tam 10:) śledząc prognozy na tvn gdzie w poniedziałek podają prognozę na piętek i tak nigdy im się to nie sprawdza w ciągu tygodnia zmienia się z pięć razy a i tak pod koniec tygodnia mają sprawdzalność 90% :) zima też miała przyjść po nowym roku :)

Dokładnie, jak widzę pisanie że za dwa tygodnie odwilż to się za głowę łapię. Nawet jak to będzie prawda, to będzie to tylko przypadek, a przez dwa tygodnie można zrobić 2 metrową pokrywę ze sztucznego śniegu ;) Przykład bardzo aktualny, przedwczoraj sprawdzałem prognozę na dziś, na pogodynce, accuweather na telefonie głosił to samo, dzisiaj miało być +1 i niebieskie niebo, jest -4 i lekki śnieg ;) Jedyna prognoza, której sprawdzanie ma sens to ICM na 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie na nowej osadzie

Warun spoko:) dembus jaki masz kolor kurtko !!

kurtka granatowo-zielona :) nalepka skionline na zielonym kasku.

Ale już jestem w domu. Przyjąłem zasadę, ze jeżdżę od otwarcia do około 10. Daliśmy radę z córka kilkanaście razy zjechać. Na koniec koło 10.30 kolejka sporawa i warunki coraz gorsze. Fajnie ze sporo napadało i cały czas śnieżą , z każdym dniem bedzie lepiej.

Koło 11.00 korek w stronę Wisły zaczynał sie nieopodal Czantorii a kończył na rondzie w Wiśle :eek: jak to dobrze ze chce mi sie rano wstawać :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak widzę pisanie że za dwa tygodnie odwilż to się za głowę łapię.

Możesz się łapać ,ale lepiej zaplanuj częstsze wyjazdy na narty do 10.01. bo potem warunki mogą być średnie .Lekka odwilż w ciągu dnia już od 02.01 to śnieżenia zostało 3- 4 pełne doby ,późnej może da się nocami. Wszystko wskazuje na to ,ze trend następujących po sobie kilku łagodnych zim zostanie podtrzymany i ta zima tez będzie miała średnia temperaturę powyżej normy. Na szczęście dni mroźnych trochę będzie. Już jeździmy (kto ma wolne). Na pogodynce dla południa Polski jest w prognozie temperatura maksymalna od -8 do -3 (Wrocław) a minus jeden dla Szczecina. Jak się zapomniało Karpaty i Sudety ,czyli większość S.N. znajdują się na południu naszego kraju.http://pogodynka.pl/index

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 28.12 w Korbielwie. Warunki całkiem niezłe. W miarę przybywania ludzi pogarszało się, pojawiło się trochę kamieni i lód. Trasa jest dość mała jak na taką ilość narciarzy przez co było dość tłoczno. Obsługa dała d..py z przygotowaniem krzesełek, siedziska były całe w lodzie i śniegu. Tyłek po 4 godz. jazdy był cały mokry. Z kolei na Babie ratrakowali jeszcze o godzinie ósmej rano, na trasie było mało śniegu ale to idzie zrozumieć. Nie rozumiem za to ich wiecznych problemów z obsługą karnetów z Pilska tym bardziej że dzień wcześniej dzwoniłem i upewniłem się czy będzie się dało jeździć na jednym karnecie. Wyglądało to tak że albo stał gościu i odbijał wszystkich swoim karnetem albo trzeba było przechodzic pod bramkami (oficjalnie). Oby nasypało i otworzyli górę.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez pablodc
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś byl na Skrzycznym dzisiaj bardzo prosze o info jak warunki

W Szczyrku od rana pada śnieg wiec warunki na wszystkich wyciągach się poprawią proponuje zajrzeć na kamerki na Hali Pośredniej w SON pracują ratraki więc chyba jutro wystartują a może i reszta tras ruszy 31.12 bo ma padać do rana więc pokrywa śnieżna rośnie dokładając armatki myślę że od jutra będzie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś byl na Skrzycznym dzisiaj bardzo prosze o info jak warunki

W Szczyrku od rana pada śnieg wiec warunki na wszystkich wyciągach się poprawią proponuje zajrzeć na kamerki na Hali Pośredniej w SON pracują ratraki więc chyba jutro wystartują a może i reszta tras ruszy 31.12 bo ma padać do rana więc pokrywa śnieżna rośnie dokładając armatki myślę że od jutra będzie bardzo dobrze.

Tyle, że mi chodzi o COS, nie o SON. Jade z córką - orczyki odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że mi chodzi o COS, nie o SON. Jade z córką - orczyki odpadają.

Minie też to dziwi że ktoś bez podstawowych umiejętności narciarskich chce zjeżdżać po trudnych i bardzo trudnych trasach, a potem panika w oczach i nie wiadomo gdzie narty poniosą. Często bywałem w COS i właśnie takich których niosą narty nie brakuje powtarzam nie narciarz kieruje nartami ale one nim, człowiek pojechał by w dół trochę szybciej ale nie może, bo musi uważać na takich co tylko wie jak zainicjować skręt i jak tyłek na kanapę posadzić i już pcha sie na czerwone trasy a na niebieskich nie potrafi panować nad nartami a skręt równoległy i jazda orczykiem to wielka tajemnica ale taka niektórych natura. Wracając do sprawy napisałem że w Szczyrku pada śnieg od rana i ma padać całą noc więc warunki poprawią sie nie tylko na SON ale również na COS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...człowiek pojechał by w dół trochę szybciej ale nie może, bo musi uważać na takich co tylko wie jak zainicjować skręt i jak tyłek na kanapę posadzić i już pcha sie na czerwone trasy a na niebieskich nie potrafi panować nad nartami a skręt równoległy i jazda orczykiem to wielka tajemnica ale taka niektórych natura.

A może by tak znaki postawić-zakaz wjazdu tym co to tylko na kanapach chcą się wozić i ojcom, którzy nie przepadają za jazdą z małolatem między nogami w pozycji na paragraf?

Ludzie to mają pomysły. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak znaki postawić-zakaz wjazdu tym co to tylko na kanapach chcą się wozić i ojcom, którzy nie przepadają za jazdą z małolatem między nogami w pozycji na paragraf?

Ludzie to mają pomysły. ..

Czytaj ze zrozumieniem to nie chodziło o takie wjazdy, chociaż ja ze swoją córką kiedy miała 9 lat wyjeżdżałem na podwójnym orczyku, kotwica pod kolanami i wcale nie było najgorzej. Dokładnie chodzi o dostosowanie przede wszystkim umiejętności do trasy, nadmieniam że moje panie wyjeżdżają orczykami bez problemu, w korzystaniu z orczyków jest tak po pierwsze brak umiejętności narciarskich a po drugie na 100 przypadków 90 jest to związane z brakiem panowania nad nartami, ostatni przypadek to dysproporcja w postaci wzrostu i wagi korzystających z orczyków, ale to rzadkość. A zresztą w sumie mniej jeżdżących na orczykach to mniej ludzi w SON to dal mnie dobra wiadomość>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że mi chodzi o COS, nie o SON. Jade z córką - orczyki odpadają.

Minie też to dziwi że ktoś bez podstawowych umiejętności narciarskich chce zjeżdżać po trudnych i bardzo trudnych trasach, a potem panika w oczach i nie wiadomo gdzie narty poniosą. Często bywałem w COS i właśnie takich których niosą narty nie brakuje powtarzam nie narciarz kieruje nartami ale one nim, człowiek pojechał by w dół trochę szybciej ale nie może, bo musi uważać na takich co tylko wie jak zainicjować skręt i jak tyłek na kanapę posadzić i już pcha sie na czerwone trasy a na niebieskich nie potrafi panować nad nartami a skręt równoległy i jazda orczykiem to wielka tajemnica ale taka niektórych natura. .

Pozycjonowanie umiejętności narciarzy względem orczyk vs krzesło - umiem vs nie umiem Genialne !!!! :eek: i beznadziejnie proste :tongue:

Jak łatwo obrzucić błotem niewinnego narciarza bo woli jeździć krzesłem ..haha :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem pierwszy raz w tym sezonie odwiedziłem SON.Na pierwszy rzut oka, warunki wyśmienite, sporo śniegu sztucznego i naturalnego. Dzięki dzisiejszym opadom śniegu stworzona została malownicza aura zimowa.Po zaparkowaniu na parkingu w Solisku momentalni pojawił się parkingowy :mad:: 6 zeta poszło - wieczorna stawka, poranna to 10 zeta.Przy kasie miła Pani na pytanie moje czy ratraki poszły Golgotą o 16 odpowiedziała, że tak ale tylko jedną stroną. No nic kupuję karnet promocyjny 50 zł. za 55 punktów. Ktoś na forum napisał, że w "Sonie to tanio już było..." to chyba prawda tym bardziej, że jeszcze nic nie zrobiono a cennik nowy już jest...Zapinam się na orczyk, ludzi mało, na orczyku muldy, że kilku mniej sprawnych narciarzy zalicza glebę, dopiero po godzinie obsługa zorientowała się, że należy coś z tym zrobić i łopaty poszły w ruch. Melduję się na górze, widok bajkowy, armatki pracują aż miło. Narobili naprawdę sporo śniegu. Spojrzenie na Golgotę z góry i od razu widać, że ratraki wyrównały tylko 1/4 trasy. Szkoda że za karnet nie policzyli 1,4 :angry:. Jazda w dół tyko potwierdziła pierwsze wrażenie. Lód na przemian z bryłami lodu i muldami. Jazda mało przyjemna. Po kilku nawrotach rezygnuję, jest to ponad moje siły. Przejeżdżam na drugą stronę na wyciąg nr 8 w kierunku suchego. Ku mojemu zadowoleniu warunki o niebo lepsze. Szybki dobrze trzymający śnieg z niewielką ilością muld i przetarć. Tak więc resztę punktów z karnetu wykorzystuję na tej trasie. Reasumując wyjazd na narty zawsze jest dla mnie udany, bajkowe widoki nie zatarły niesmaku który pozostał z powodu źle przygotowanej Golgoty na wieczorną jazdę. Kilka fotek zrobionych telefonem.

0013.jpg

0002.jpg

0003.jpg

0004.jpg

0006.jpg

0007.jpg

0008.jpg

0009.jpg

0001.jpg

Pozdrawiam JaroW

0010.jpg

0011.jpg

0012.jpg

0001.jpg.6d66cdc2412a6fdf81916e78a3d2abdd.jpg

0013.jpg.819355a312e2d6dc12e703ad5d26aa63.jpg

0002.jpg.3b1401f7c5c55c0247e159f6cb801cc7.jpg

0003.jpg.3aae3c8dc6bc439a347c5acb8cafc10d.jpg

0004.jpg.24c8ba1458b04873371b5e14dc463b27.jpg

0006.jpg.a78c7f2e79f946e4af8877501e6c0432.jpg

0007.jpg.18eba3f3388a7447d52c428284cb049e.jpg

0008.jpg.c77e6c929836708fd725fcbe53e8fbe3.jpg

0009.jpg.05eea4b9ee51254bdfcfad6e9cb22262.jpg

0010.jpg.9449f0cf876ff16a51a904505b1920f2.jpg

0011.jpg.ddf40c762a3d7c0322f2ee9534de4cdc.jpg

0012.jpg.d48913b4ae6a29b4d2b90afbbb49605a.jpg

Edytowane przez JaroW
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...